V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Žamberk x Hradec Králové (foto: David Kerschbaum)

Žamberk, Svítkov, Chlumec a Chrudim mají mečbol na své straně!

Jana Nekolová | 25.04.2017 18:02:41 | 906x

KHbL – O víkendu odstartovaly čtvrtfinálové zápasy playoff krajské hokejbalové ligy, ve kterých královehradečtí Piráti sice s Žamberkem oba zápasy prohráli, ale v žádném případě neskládají zbraně a půjdou třetinu od třetiny k obratu v sérii. Splašenky se v prvním čtvrtfinálovém zápase nechaly od Svítkova vyškolit ve všech oblastech, ale ve druhém už makaly na 100% a ukázaly Svítkovu, že nedají svoji kůži zadarmo, v čemž chtějí pokračovat i v sobotu v Polabinách. Autoskláři předvedli v Chlumci týmový výkon, za který se nemusí stydět a v sobotu věří, že odvrátí hrozbu vyřazení a prodlouží sérii. Chrudimští Žolíci v prvním čtvrtfinálovém zápase doslova smetli Ježky, v druhém už byla hra vyrovnanější, Ježci však prohrávají 0:2 na zápasy a tak se v sobotu pokusí ještě zdramatizovat sérii.

STAV SÉRIE 2:0

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Hradec Králové 1988 B 4:2 (3:0,1:1,0:1)

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Hradec Králové 1988 B 3:2p (2:0,0:1,0:1-1:0)

Žamberk má mečbol na své straně, který může proměnit už v sobotu v Hradci Králové. „Na první domácí zápas playoff jsme nastoupili patřičně nažhavení a na herním projevu to bylo vidět. Pomohl nám i rychlý první gól, neboť už v čase 1:45 jsme vedli 1:0. Celkově jsme první třetinu odehráli velmi dobře. Soupeře jsme po všech herních stránkách přehrávali a do konce první periody přidali ještě dvě branky. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale nám se podařilo přidat i 4. gól a v tu chvíli to vypadalo na klidný zápas. Pak jsme poněkud polevili a soupeř se začal více dostávat do šancí. Hradeckým se podařilo vstřelit dvě branky, kdy potrestali naše chyby v útočném a obraném pásmu a před poslední desetiminutovkou to mohlo vypadat na drama. Naštěstí jsme si hru pohlídali a zápas v klidu dohráli, drama se nekonalo,“ zhodnotil první zápas Jakub Krejčí, který k druhému dodal: „To se ovšem rozhodně nedá říci o nedělním zápase. Již od začátku se nám nedařilo navázat na dobrý výkon z předešlého dne. Posílení hosté hnáni touhou přivést do Hradce vyrovnanou sérii byli mnohem aktivnější než v sobotu. I přes více vyrovnanou hru jsme to byli my, kdo v první třetině vytěžil dvě branky. Od druhého dějství se začala karta pomalu obracet o čemž svědčí poměr střel, zejména ze 3. třetiny. Na rozdíl od minulého zápasu se nám přestalo dařit držet se více v útočném pásmu, a i v defenzivní činnosti jsme měli problémy, hlavně s pokrýváním hráčů. Výsledkem toho bylo, že náš gólman Šolc měl mnohem více práce, než jeho hradecký kolega. I přes výborný výkon ovšem dvakrát inkasoval a to, když se nejprve hostům těsně před druhou sirénou podařilo snížit a poté v čase 41:00 bohužel i vyrovnat. Následné prodloužení pro nás naštěstí dopadlo dobře. Nutno podotknout, že poté co jsme přečkali oslabení, které jsme si do něj přenesli, jsme si vzali zpátky iniciativu a v nastavení byli aktivnější. Čekání na druhý bod tak skončilo v čase 50:02, kdy se po úniku prosadil Tarasenko Chmelíček a vyhlásil tak hezkou neděli. Jsme rádi, že jsme oba zápasy mohli odehrát v krásném areálu v Letohradu, kde je mimo jiné i tabule.“

Sestava Žamberku: Šolc - Kmeť, Krejčí, Doleček, Blecha, Smetana, Horák - Chmelíček, Nožka, Kacálek, Velič, Grund, Lyer, Ptáček, Vašek, Vítek, Exler, Forman, Ulrych (jen ve 2. zápase)

Branky Žamberku (1. zápas): Blecha, Vítek (Chmelíček), Lyer (Krejčí, Doleček), Vítek

Branky Žamberku (2. zápas): Lyer (Horák), Exler (Vašek), Chmelíček (Kacálek, Kmeť)

Královehradečtí Piráti sice s bojovným Žamberkem oba zápasy na jejich domácím hřišti v Letohradě prohráli, ale v žádném případě neskládají zbraně a půjdou třetinu od třetiny k obratu v sérii. „Do Letohradu na "domácí" hřiště soupeře jsme dorazili v solidním počtu na 3 kompletní pětky. Byli jsme si vědomi, že nás rozhodně nečeká nic lehkého a chtěli jsme si do Hradce odvézt aspoň jeden bod. První utkání jsme absolutně nezvládli první třetinu, kdy nám soupeř odskočil na výsledek 3:0. Soupeř hrál velmi aktivně, bojoval o každý balónek a byl velmi důrazný v předbrankovém prostoru. Nám se naopak nedařilo absolutně nic a naším nedůrazem jsme dostali soupeře na koně. V průběhu utkání jsme hru vyrovnali a v některých pasážích jsme byli lepší. Žamberk měl, ale nahráno z naší prospané první třetiny, takže nemusel nikam spěchat a mohl se soustředit na kvalitní obranu. Nám se podařilo výsledek korigovat na konečných 4:2, ale spokojení jsme nemohli být takřka s ničím. Tato prohra byla zapříčiněna naším špatným vstupem do utkání a extrémní zarputilostí soupeře. Po utkání nám v šatně z důvodu vyčerpání zkolabovala naše gólmanka Verča, která měla v týdnu zdravotní potíže a přesto do zápasu chtěla nastoupit. Chtěl bych poděkovat Martinovi Motyčkovi a Štefanu Veličovi za odbornou pomoc při stabilizaci a následném transportu. Dobrá zprava je, že Verča bude po náležitém odpočinku v pořádku. V kontextu s touto situací je ztracený bod maličkostí,“ komentoval průběh prvního zápasu trenér Jakub Ježek, který k druhému dodal: „Do brány jsme museli nasadit našeho obránce Dana Nováka, který jako jediný má s chytáním zkušenosti. Za toto utkání si určitě zaslouží pochvalu, protože předvedl několik kvalitních zákroků. Rozhodně jsme nechtěli opakovat nepovedený vstup do utkání z předchozího dne. To se nám "povedlo", protože jsme neprohrávali po první třetině 3:0, ale jenom 2:0. Takže určitý progres jsme přes noc udělaliJ. Hráče Žamberku opět zdobila příkladná bojovnost a disciplína. Od druhé třetiny jsme však převzali otěže zápasu a dostávali jsme se do trvalejšího tlaku. V druhé třetině se nám podařilo snížit na 2:1 a v průběhu třetí třetiny jsme vyrovnali na 2:2. Na konci zápasu jsme měli ještě velkou možnost rozhodnout zápas v přesilovce, to se nám však nepovedlo. Žamberku se povedlo míček udržet u mantinelu a po konci základní hrací doby se strhla potyčka, která nás stála dva klíčové útočníky, kteří dostali trest do konce utkání, stejný trest dostali i dva hráči soupeře. Zápas šel do prodloužení, kde jsme bohužel nezvládli situaci a udělali dvě chyby za sebou. Z toho pramenil brejk a zakončení domácího útočníka, mezi nohy našeho brankaře. Jsem přesvědčený o tom, že jsme jedno utkání vyhrát mohli a hlavně měli. Teď musíme vyhrát obě utkání v HK a jako bonus ještě páté rozhodující utkání. Proti dobře hrajícímu soupeři nás nečeká nic lehkého. V žádném případě, ale neskládáme zbraně a půjdeme třetinu od třetiny k obratu v sérii.“

Fotografie z 1.utkání (autor David Kerschbaum):

Fotografie z 2.utkání (autor David Kerschbaum):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. SK HBC Splašené Hole Pce 9:0 (4:0,1:0,4:0)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. SK HBC Splašené Hole Pce 4:3 (2:2,1:1,1:0)

Splašenky se v prvním čtvrtfinálovém zápase nechaly od Svítkova vyškolit ve všech oblastech, ale ve druhém už makaly na 100% a ukázaly Svítkovu, že nedají svoji kůži zadarmo, v čemž chtějí pokračovat i v sobotu na svém domácím hřišti v Polabinách. „Do prvního zápasu jsme vstoupili zcela naivně a mysleli si, že můžeme se Svítkovem držet krok.  Bohužel nás vyškolil ve všech oblastech a v klidu si zastřílel do naší branky,“ popsal první zápas Jan Feranec, který k druhému dodal: „Do druhého zápasu jsme šli s tím, že první zápas se nesmí opakovat. Mančaft makal na 100% a výborný výkon Jana Vondry v bráně tentokrát nenechal svítkovské po celý zápas v klidu. Pokud první zápas připomínal spíše trénink soupeře, v neděli to již byl zápas se všemi rysy play off.  Je jenom škoda, že jsme neudrželi  vedení  3:2. V závěru jsme odvolali gólmana a neměli vůbec daleko vyrovnat zápas.  Musím poděkovat klukům, že po sobotním debaklu nesložili zbraně a v neděli zabrali, jak se na play off sluší a patří.  V sobotu jdeme do zápasu s hlavami nahoru a doufám, že to Svítkovu ještě sportovně znepříjemníme.“

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 3:1 (1:0,1:0,1:1)

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 3:0 (1:0,0:0,2:0)

Autoskláři sice s chlumeckými Vrtačkami prohráli, ale předvedli týmový výkon, za který se nemusí stydět a v sobotu věří, že odvrátí hrozbu vyřazení a prodlouží sérii. „Vstoupili jsme do play-off, začal vrchol sezóny, bohužel naše sestava na to moc nevypadala, chyběli nám naši nejproduktivnější hráči. Tak tak jsme poskládali dvě formace, na hřiště v Chlumci odjelo vlastně jen torzo mužstva, což se projevilo i na našem výkonu. Ačkoli jsme oba duely prohráli, předvedli jsme nesmírně bojovný a obětavý výkon, který byl v obou zápasech takřka totožný, a zejména po první duelu nás všechny zdobil lehký úsměv z dobře odehraného utkání proti výrazně silnějšímu soupeři. V prvním duelu se do nás domácí opřeli, a celou první třetinu nás mačkali jako citrón, ale z jejich úsilí vzešla jen jedna branka, druhou přidali na začátku další části hry, pak jejich aktivita trochu poklesla a ke slovu jsem se dostali i my. Bohužel naše útočné pokusy byli jaksi bezzubé, nejvýznamnější pro nás byla první přesilovka, které k dokonalosti chyběla jen vstřelená branka. Třetí branku vsítili domácí až před koncem zápasu, při power-play. Následně se ukázalo, že v play-off se musí hrát až do konce, v poslední minutě zkazil nulu, téměř již slavícím domácím, Petr Choutka, když dorážel po individuální akci Tomáše Kaši - 3:1,“ shrnul průběh prvního zápasu Petr Špaček, který k druhému dodal: „Druhý duel začal tak, jak skončil první, hra byla již od počátku více vyrovnaná a první, trochu šťastná, branka domácích z 8. minuty byla na dlouho poslední. Další řadu šancí Chlumce se mi dařilo úspěšně likvidovat až do 36. minuty, kdy přesilovkou ránu od modré procedil skrz hejno těl i moji výstroj Doležal. V závěru jsme se chtěli pokusit o nátlak a power-play, jenže jsme ve vlastním pásmu zazmatkovali, soupeř využil šance a definitivně zpečetil náš osud v poměru 3:0. V principu jsme odehráli dvě velmi podobná utkání, kdy jsme se po většinu zápasu jen a jen bránili soupeři, a sporadicky ohrozili jeho branku. Při absenci nejlepších střelců jsme prostě nemohli vyhrát a tak nás alespoň těší, že jsme předvedli skutečně týmový výkon, za který se nemusíme stydět, prohráli jsme se vztyčenou hlavou a nechali na hřišti vše, tak jak se v play-off sluší a patří. V sobotu se nám, věříme,  podaří hrozbu vyřazení odvrátit a sérii prodloužíme! Tímto zveme i fanoušky na naše domácí utkání v Autosklo - H.A.K. aréně!“
Sestava Autoskla: Špaček - Kaša, Kopáč - Váňa st., Svatoš, Kubík - Král, Loukota, Průšek - Bureš, Choutka, Pavlíček (pouze neděle)

HBC Jokerit Chrudim B vs. Ježci Heřmanův Městec B 14:1 (5:0,3:0,6:1)

HBC Jokerit Chrudim B vs. Ježci Heřmanův Městec B 5:2 (1:1,2:0,2:1)

Chrudimští Žolíci předvedli v obou zápasech s Ježky velmi dobrý výkon a věří, že jim tento přístup vydrží co nejdéle. „K prvnímu utkání play off jsme na domácím hřišti přivítali Heřmanoměstské Ježky, kteří dorazili v počtu 9 hráčů do pole a dvěma brankáři. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám také povedlo a po pěti minutách jsme vedli 3:0, když se postupně prosadili Jirák, Dyntar a Hořeňovský. Do konce třetiny přidali svou druhou trefu Jirák a Dyntar a bylo prakticky po zápase. Druhá třetina opět začala naší aktivní hrou, za kterou jsme byli odměněni dalšími třemi zásahy z hole Hořeňovského, Dyntara a Bobka. I ve třetí třetině jsme pokračovali v dobrém výkonu, bavili se hokejbalem a přidávali další branky. Třikrát se trefil Seidler, jednou Řehák, Mouric a v posledních vteřinách zápasu i v brankovišti důrazný Žáček. I přes nízký počet hráčů soupeře jsme předvedli velice dobrý a aktivní výkon na obou stranách hřiště. Nutno uznat, že jsme měli i střelecké štěstí, které jsme v základní části postrádali a výsledek je pro soupeře až příliš krutý. Drobnou kaňkou je branka, kterou jsme inkasovali 17 vteřin před koncem zápasu, kdy jsme se chtěli přesvědčit, zda si Kaván "nulu" zaslouží J,“ vysvětlil k prvnímu zápasu Ondřej Filip, který k druhému dodal: „Velice dobře naladěni sobotním výsledkem jsme v neděli dorazili na druhý zápas play off. Tentokrát přijel soupeř se třemi kompletními útoky a tak bylo zřejmé, že bude zápas náročnější. To se potvrdilo, soupeř byl od začátku zápasu aktivnější a hned v osmé minutě jsme inkasovali branku a soupeř se tak ujal vedení. My působily většinu první třetiny ospalejším dojmem, ale naštěstí se nám povedlo brzy odpovědět, když se od modré prosadil Dyntar. První tetiny skončila remízou a do druhé jsme vstoupili ve stejném duchu jako v sobotu. Soupeře jsme přehrávali, a když si vpracoval nějakou příležitost, Kaván byl bezchybný. Ve druhé třetině jsme vstřelili dvě branky a tím zcela převzali otěže zápasu. Soupeř se snažil se stavem něco udělat, ale díky naší velmi dobré hře jsme mu prakticky nic nedovolili. Ve třetí třetiny jsme přidali další dvě branky a zápas jsme v poklidu kontrolovali. Konečný stav střeleckých pokusů 44 ku soupeřovým 17 odráží stav hry. Opět jsme si však neodpustili lehkovážné zakončení zápasu a dovolili soupeři korigovat konečný stav. V obou dvou dnech jsme předvedli velmi dobrý výkon, za který chci celému týmu poděkovat a věřím, že nám tento přístup vydrží co nejdéle.“

Sestava Chrudimi (1.zápas): Kaván - Hladík-Mouric, Bobek-Bulva - Dyntar-Hořeňovský-Řehák, Kišš-Seidler-Trojek, Žáček-Jirák

Sestava Chrudimi (1.zápas): Kaván - Bobek-Krupka, Hladík-Mouric - Dyntar-Hořeňovský-Řehák, Seidler-Trojek-Vala, Gabriel-Jirák

V prvním čtvrtfinálovém zápase Ježky doslova smetli domácí chrudimští Žolíci, v druhém už byla hra vyrovnanější, ale Ježci prohrávají 0:2 na zápasy a tak se v sobotu pokusí ještě zdramatizovat sérii. „Výsledek mluví za vše. Domácí nás smetli nekompromisně. Věděli jsme, že Jokerit pro nás bude těžkou překážkou, ale až takový rozdíl oproti základní části jsme nečekali,“ konstatoval k prvnímu zápasu předseda Josef Kozel, který k druhému dodal: „Nedělní duel byl již pro nás daleko nadějnější. Byť domácí měli navrch, tak se nám dařilo pozorně bránit a pomoc v podobě Petra Mence v brance nám držela naději. Výsledek sice důstojnější, ale z pohledu série play-off ani ten neřeší naši pozici. Prohráváme 0:2, Jokerit jasně naznačil svou sílu a tak náš cíl na sobotu zní jasně. Pokusíme se sérii zdramatizovat. Nechceme prohrát 3:0 na zápasy.“