2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Kanci ze Žamberka (foto: archiv Žamberk)

Žamberk postoupil na úkor 1.HBC Svitav do 2.NHbL!

Jana Nekolová | 20.06.2017 17:37:08 | 1067x

2.NHbL/baráž – V sobotu se uskutečnil druhý barážový zápas mezi SK Hokejbal Žamberk a 1.HBC Svitavy, který stejně jako ten první ve Svitavách vyhrál domácí Žamberk, jenž si tím zajistil postup do 2.NHbL, na rozdíl od Svitav, které tak spadly do KHbL. Žamberku se i přesto, že baráž neodehrál příliš dobře a ani zdaleka nedokázal navázat na své výkony z Playoff a zejména v druhém zápase nebyl lepším týmem, podařilo díky štěstí, které mu občas v klíčových zápasech Playoff chybělo, na úkor Svitav vybrat i s úroky a postoupit do 2.NHbL.

1.HBC Svitavy vs. SK Hokejbal Žamberk 1:3 (1:1,0:0,0:2)

STAV SÉRIE 0:1

Svitavám se doma nepodařilo v prvním zápase díky dobré obranné hře a rychlým brejkům hostů vyhrát. „V prvé řadě bych chtěl poblahopřát soupeři ze Žamberku k postupu o soutěž výše. Byly to vyrovnané souboje. V prvním zápase, kde jsme nastoupili prakticky v kompletním složení, jsme chtěli praktikovat nátlakový hokejbal.  Moc se nám to nedařilo, soupeř dobře bránil, dobře rozbíjel naši snahu o hru v našem útočném pásmu a chodil do rychlých brejků i díky "kopcům", což nám dělalo problémy v obou zápasech. Moc šancí jsme si nevypracovali. Ve třetí třetině byl soupeř lepší a po zásluze vyhrál,“ popsal první zápas Petr Sterenčák.

Žamberk svůj první barážový zápas se Svitavami vyhrál a mohl tak o svém postupu do 2.NHbL rozhodnout doma. „První zápas, protože jsem se ho osobně nezúčastnil, okomentuji tedy jen pár slovy. Do Svitav jsme odjížděli v menším počtu, než jsme obvykle zvyklí zápasy absolvovat, a hlavně bez našeho stabilního gólmana. Na řadu tedy přišel náš trumf v podobě Jana Štětiny, který ač hráč z pole měl opět těžký úkol v pozici brankáře. Nebyl by to ovšem on, kdyby si s tím úspěšně neporadil stejně jako v předchozích případech, kdy byl „převelen“ do brány. Co se týče naší hry, ta nebyla vůbec dobrá. Nicméně z nějakého důvodu se nám podařilo ze Svitav odvést výhru, neboť domácí což bylo vzhledem ke všem skutečnostem relativně překvapivé, nás nepřehráli. Dostalo se nám tedy možnosti rozhodnout baráž doma,“ zhodnotil první zápas Jakub Krejčí.

SK Hokejbal Žamberk vs. 1.HBC Svitavy 3:2 (1:0,0:2,2:0)

STAV SÉRIE 2:0

Žamberku se i přesto, že baráž neodehrál příliš dobře a ani zdaleka nedokázal navázat na své výkony z Playoff a zejména v druhém zápase nebyl lepším týmem, podařilo díky štěstí, které mu občas v klíčových zápasech Playoff chybělo, na úkor Svitav vybrat i s úroky a postoupit do 2.NHbL.

„V sobotu jsme naopak za chmurného počasí nastoupili na stadionu v Letohradu bez dvou hráčů (zranění, práce) všichni. V počtu 18 lidí do pole, jsme chtěli soupeřovu téměř poloviční sestavu uběhat, nicméně celý zápas se opak ukázal pravdou. Začali jsme aktivně, jenže hned z první chyby soupeř nebezpečně zahrozil z breaku, kdy neproměnil 1000% šanci netrefením prázdné brány. Podle pravidla nedáš-dostaneš se téměř ihned poté po nahrávce Lyera prosadil Stejskal. Soupeř pak nevyužil svoji přesilovou hru, ale my v následujících 6 minutách (3 přesilové hry hned za sebou) byli také marní. Zbytek první třetiny už gól nepřinesl. Do druhé jsme chtěli vstoupit mnohem důrazněji. Po apelu trenéra na náš aktivní výkon jsme si řekli, že musíme držet iniciativu spíše my. Bohužel, druhé třetina byla v našem podání naprosto bídná. Soupeř byl aktivnější, bojovnější, vyhrával souboje a dostával se do šancí. Nám se nedařilo nic. Složitě jsme se dostávali do pásma, které se nám nedařilo držet déle než pár vteřin, a i hra dozadu byla špatná. Pokud jsme si šanci přeci jen vytvořili, nebyli jsme schopni trefit bránu nebo překonat hostujícího brankáře. Logickým vyústěním tak byla vyrovnávací branka soupeře v čase 17:35 a poté minutu před odchodem do šaten i otáčecí trefa. Druhá přestávka byla trochu bouřlivější, než je u nás zvykem. Začalo se hodně míchat se sestavou. Začátek nebyl špatný, ale potom jsme spadli do marasmu faulů. Hráli jsme často v oslabení a čas na vyrovnání se krátil. Náš zbytečný, útočný faul 4 minuty před koncem pro nás znamenal už značnou komplikaci. Ale bylo to právě tohle oslabení, které nastartovalo obrat. Po jednom z mála vyhraných buly v útočném pásmu se ke střele dostal Forman a střelou nad beton konečně dostal míč do svitavské brány. Ke konci zápasu jsme dostali možnost 7. přesilové hry v zápase. Možná proto, že jde o šťastné číslo nebo proto, že byl zrovna na hřišti Tarasenko Chmelíček, se nám podařilo po 3. skórovat. Tento fešný žamberecký útočník totiž krásně zužitkoval nahrávku od Lyera, kdy svoji střelu z kruhu umístil do levého horního růžku branky a v čase 43:01 tak rozpoutal značnou vlnu euforie na střídačce i v hledišti. Zbývající 2 minuty jsme si už pohlídali a pak se vrhli do víru oslav, který si někteří protáhli až do pondělí. Nutno říci, že baráž jsme neodehráli příliš dobře. Ani zdaleka jsme nedokázali navázat na naše výkony z Playoff a zejména v druhém zápase jsme nebyli lepším týmem. Ale jak už to někdy bývá, štěstí, které nám občas v klíčových zápase Playoff chybělo, jsme si nyní na úkor Svitav vybrali i s úroky. Velmi děkujeme opět Letohradu za poskytnutí skvělého zázemí i v průběhu baráže. My se už nyní těšíme na nové výzvy v 2.NHbL v novém prostředí!,“ okomentoval druhý zápas Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Šolc – Forman (1+0), Grund, Krejčí, Doleček, Horák, Blecha, Smetana – Exler (0+1), Nožka, Lyer (0+2), Chmelíček (1+0), Vašek (0+1), Štětina, Stejskal (1+0), Velič, Ulrych, Vítek, Ptáček

I přesto, že Svitavy druhý zápas dobře rozjely, tak nakonec opět rozhodla třetí třetina, kde inkasovaly dvě branky, čímž Žamberk otočil zápas ve svůj prospěch. „Zato ve druhém zápase jsme začali výborně a hned jsme se dostali do vyložené šance, kterou jsme trestuhodně nedali do prázdné brány. To jakoby předznamenalo, co se bude dít po celý zápas. I tak se nám podařilo se dostat do vedení 2:1 a dál jsme si vytvářeli na parádním povrchu (ne jak ta naše oranice) šanci za šancí a trestuhodně zahazovali vyloženky. Soupeř samozřejmě nezahálel a náš výborný gólman se také párkrát vyznamenal. Opět rozhodla třetí třetina, kterou jsme i přes enormní úsilí neubránili a po individuálních chybách jsme inkasovali dvě branky, čímž soupeř zápas otočil ve svůj prospěch. Takže když to shrnu, baráž jsme si prohráli v koncovkách obou zápasů, což samozřejmě na cosi poukazuje.  Přesto klukům musím poděkovat za výborný přístup k těmto dvěma zápasům. Výsledek je zklamání, ale musíme to brát jako realitu naši současné situace, ale věříme, že bude líp,“ shrnul druhý zápas Petr Sterenčák.