SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Zajistí projekt Mladá krev dobrou budoucnost hokejbalu? Je to našim cílem, říká Tomáš Jirsa
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
logo Mladá krev (foto: )

Zajistí projekt Mladá krev dobrou budoucnost hokejbalu? Je to našim cílem, říká Tomáš Jirsa

Filip Červinka | 14.10.2016 21:18:17 | 648x

Mladá krev - Nedávno byl vyhlášen druhý ročník projektu Mladá krev, jež cílí na mladé do hokejbalu „zblázněné“ lidi, kteří se chtějí stát součástí organizace nejen mládežnických turnajů a postarat se tak o jejich hladký a efektivní průběh. Z nadšených klidně i aktivních hokejbalistů se pak mohou rekrutovat tak potřební kvalitní rozhodčí, organizátoři apod. „Mezi lidmi v projektu panuje skvělá nálada, opravdu si užijeme hodně srandy a člověk se naučí řešit všemožné situace,“ vysvětluje člen komise mládeže Tomáš Jirsa.

V čem spočívá projekt Mladá krev a čeho jím chcete dosáhnout?

Projekt Mladá krev se zaměřuje na začlenění mladých, schopných lidí do hokejbalového prostředí v odlišné pozici než je hráč/hráčka. Důraz je kladen na organizaci turnajů pro naše hokejbalové naděje a ženy. Zároveň se z řad našich členů mohou rekrutovat schopní rozhodčí, organizátoři větších akcí, zapisovatelé, pracovníci pro hokejbalový svaz apod. Primárně nám však záleží na tom, abychom „vychovali“ schopné a pracovité lidi, kteří budou mít kladný vztah k hokejbalu (ke sportu obecně), aby byla jeho budoucnost v dobrých rukou.

 

V regionu sever zapojili v rámci tohoto projektu i mladé reportéry, kteří se třeba starají o občasné online textové přenosy z regionálních soutěží, zacílíte do budoucna i na tuto část?

Určitě se i na tuto oblast zaměříme, protože textové online přenosy se ve světě těší velké oblibě. Formální, tvůrčí psaní navíc utříbí slovní zásobu, schopnost reagovat na situace na hřišti a převézt je do textové podoby a v neposlední řadě také reportérům zlepší jejich českou gramatiku. V první odpovědi jsem zapomněl dodat, že projekt Mladá krev nevychovává jen mladé lidi pro sport, ale samozřejmě se i snaží formovat je pro jejich další růst mimo sportovní prostředí.

 

Co je prvotním cílem projektu? Jsou to například i rozhodčí, kterých je pro řízení mládežnických soutěží a turnajů opravdu málo?

Jak už jsem odpověděl výše. Velmi důležitou součástí projektu je zapojit mládež do všech možných pozic v hokejbalovém prostředí. Pokud se z řad Mladé krve budou rekrutovat i rozhodčí, bude to pro projekt a hokejbal jen dobře. Rozhodčí jsou opravdu velké téma, které je nutné řešit dříve, než bude pozdě. Je potřeba, aby se zvýšila jak kvantita, tak ale i kvalita rozhodčích.

 

Jak byste „nalákal“ váhající mladé lidi, kteří hokejbal milují a chtěli by pomoci s organizací turnajů a stát se nedílnou součástí týmu Mladá krev?

Není se vůbec čeho bát. Projekt Mladá krev je naprosto dobrovolný a je úplně jedno, jestli pomůžete s jedním turnajem za rok, nebo s dvaceti. Mezi lidmi v projektu panuje skvělá nálada, opravdu si užijeme hodně srandy a člověk se naučí řešit všemožné situace od zhasnutých světel, přes nedostatek toaletního papíru, po zranění hráčů, apod. Zároveň poznáte spoustu skvělých lidí mimo Mladou krev jako např. hokejbalové reprezentantky. Mladá krev zároveň utváří přátelství napříč republikou s lidmi se společnými zájmy. Já si například píši s kluky z Rakovníku, kteří nám pomáhali s turnajem v Příbrami. Navíc se skvěle naučíte jednat i s lidmi, kteří vám třeba nepadnou úplně do oka. (úsměv)

 

Vy jste v komisi mládeže teprve chvilku. Jak se vaše zapojení do komise „upeklo“ a s jakými ambicemi či cílem vstupujete do této činnosti?

S nabídkou členství v komisi mládeže přišel pan Martin Komárek, kterému tímto děkuji a rád bych podotkl, že je mi ctí pracovat s člověkem, který pro hokejbal dělá tak moc. Mým úkolem bylo shánět lidi právě na organizaci Hokejbalu proti drogám, MČR žen a turnajů mládeže. Myslím, že moje pozice se moc nezmění. Jsem, při vší úctě k ostatním členům komise, o něco mladší, takže je pro mě jednodušší komunikovat s mladými lidmi, ať už z očí do očí, nebo na internetu. Ten rozdíl je patrný už jen v tom, že s členy komise mládeže komunikuji výhradně přes e-mail, což už je taková doba kamenná, a s členy projektu Mladé krve většinou přes Facebook. (úsměv) Dlouhodobé ambice nemám, radost mi dělá pozitivní nálada právě při organizování turnajů.

 

Přihláška do Mladé krve: