2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Opatovský turnaj (foto: Patrik Ticháček)

Začátek května patřil Opatovickému poháru v minihokejbalu!

Jana Nekolová | 24.05.2017 12:35:15 | 826x

Turnaj - V sobotu 6. května se na hřišti v Pohřebačce odehrál první ročník „Opatovického poháru“ v minihokejbalu (3+1) neregistrovaných hráčů, který pořádal RSHb ČV ve spolupráci s obcí Opatovice nad Labem. Na turnaj bylo zajištěno mobilní hokejbalové hřiště, které svými rozměry šlo plně využít velikosti tréninkového hřiště v Pohřebačce. Do turnaje se přihlásily čtyři týmy, kromě domácích Opatovic, HBC Žraloci Stěžery, 40PLUS a Třetí lajna, která celý turnaj vyhrála.

V sobotu 6. května se v Pohřebačce uskutečnil první ročník „Opatovického poháru“ v minihokejbalu neregistrovaných hráčů. Na mobilním hřišti 10x20m se utkaly 4 týmy z Opatovic a okolí. Turnaj byl koncipován jako rozvojová aktivita v oblasti mužských soutěží v našem regionu, kde mužských týmu spíše ubývá.

Jelikož se jednalo o první ročník, měli některé týmy výjimky na registrované hráče, takových však bylo minimum, a jednalo se spíš o hráče, kteří již nejsou v tuto chvíli aktivní v soutěžích. Výjimku měli  HBC Opatovice nad Labem, které jak známo brázdí vody krajské ligy, ale jakožto domácí mužstvo byli do turnaje nasazeni. Mezi prvními přihlášenými byli také HBC Žraloci Stěžery, kteří jsou stále ještě neregistrovaní, ale již léta pokukují po krajské soutěži. Další mužstvo neslo název Třetí lajna, parta kolem bývalého hráče Opatovic Jiřího Kazdy se skládala z místních házenkářů a nadšenců do hokejbalu. Posledním přihlášeným mužstvem byla parta říkající si 40PLUS, což jasně vystihovalo, o jakou věkovou kategorii se jedná.

Navzdory veteránskému věku se 40PLUS v první utkání postavili Žralokům ze Stěžer, a skóre se zastavilo na vysokém poměru 11:3 pro matadory. V dalším souboji proti sobě nastoupili prakticky v domácím derby Třetí lajna a Opatovice, vyrovnané utkání nakonec určilo, jako vítěze třetí lajnu poměrem 6:4. Opatovice pak musely polknout hořkou pilulku, když v dalším duelu těsně podlehly Žralokům 4:5. Třetí lajna si pak běhavým výkonem hravě poradila s „čtyřicátníky“ 9:3. Vyrovnaná tabulka měla jen jednoho favorita, nezastavitelnou Třetí lajnu, která převálcovala Žraloky 9:5 a těšila se z vítězství v základní skupině. O zajímavou situaci se pak postaraly Opatovice, když v divokém zápase plném gólů získali svoje první body v poměru 11:7 proti „čtyřicátníkům“, o pořadí do semifinále tak rozhodovala minitabulka, která určila dvojice Třetí lajna – Žraloci, a Opatovice – 40PLUS. Semifinálovou bitvu vyhrála Třetí lajna, výsledkem 5:2. Druhé semifinálové utkání se po odstoupení mužstva 40PLUS nakonec nehrálo, a skončilo kontumačně, a tak Žraloci Stěžery obsadili 3. místo bez boje. Bojovalo se však v domácím finále, duel napínavý jako kšandy nakonec přinesl vítěze, který v celém turnaji ani jednou nezaváhal – TŘETÍ LAJNA. Mimo poháru za první místo si Třetí lajna odnesla ještě cenu pro nejlepšího gólmana, kterým byl Michal Bittner a cenu pro hráče turnaje, kterým se stal nejlepší střelec Roman Staněk.

OHLASY PO TURNAJI

Luboš Sajkršmíd (HBC Žraloci Stěžery): Za náš tým můžu říct, že turnaj byl skvělý, byla to naše první velká akce a byli jsme rádi, že se můžeme zúčastnit. Určitě budeme rádi, pokud bude takových akcí víc a určitě se zúčastníme. Doufáme, že se povede uspořádat ještě aspoň jeden turnaj v tomto roce.“

Tomáš Novotný (HBC Opatovice n. L.): „Od začátku turnaje byla atmosféra výborná a bylo vidět, jak jsou všichni nadšení.  Chtěl bych poděkovat RSHb Východ a obci Opatovice nad Labem, bez jejichž pomoci bychom takovýto turnaj nemohli uspořádat. Pevně věřím, že toto nebyl poslední hokejbalový turnaj na půdě Opatovic a do budoucna se na takovémto turnaji znovu potkáme.“

Splnil Opatovický pohár v minihokejbalu vaše očekávání?

Petr Špaček (koordinátor akce): „Ano i ne, turnaj se podařil, za to jsme rádi, jen jsme čekali trochu větší zájem ryze sportovců zejména z okolních obcí, například fotbalistů.“

Vznikne z účastníků nový tým v našem regionu?

Petr Špaček (koordinátor akce): „Nový tým nejspíš v našich soutěžích ještě neuvidíme, ale turnaj pomohl k navázání kontaktu s novými hráči, zejména pro HBC Opatovice. A nějaké nové hráče do svých řad možná nalákají i Žraloci, kteří stále ještě váhají v přihlášení do KHBL.“

Budete v podobném formátu turnajů pokračovat i nadále?

Petr Špaček (koordinátor akce): „Jsme rozhodnuti takové turnaje pořádat i nadále. Uvidíme, jestli budeme měnit místa, nebo se budeme snažit vybudovat tradiční akci na stejném místě.“