» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Letohrad x Svítkov (foto: David Kerschbaum)

Výsledky starších žáků vs mladších žáků jako den a noc …

Jana Nekolová, Jiří Kozel | 19.09.2016 13:22:35 | 1979x

MČR SŽ, Přebor MŽ – Starší žáci Ježků nestačili v sobotu doma na kombinační hru Autosklářů, ale nesložili zbraně a s obětavostí dohráli zápas až do konce. Na rozdíl od mladších žáků, kteří v prvním zápase sebrali Autosklářům bod a ve druhém zápase dokonce všechny tři.  Vyrovnaný zápas mezi staršími žáky svitavských Sršňů a brněnských Buldoků vygradoval nájezdy, ze kterých se radovali domácí. Buldoci si však spravili chuť v zápase s přeloučskými Jestřáby, ze kterého si domů odvezli všechny tři body a oslavený Svítkov nestačil na nápor letohradských Jelenů, na rozdíl od mladších žáků, kteří uštědřili malým Kolouškům dvě vysoké porážky.

MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Ježci nestačili na kombinační hru Autosklářů, ale nesložili zbraně a s obětavostí dohráli zápas až do konce. Vyrovnaný zápas mezi domácími svitavskými Sršni a brněnskými Buldoky vygradoval nájezdy, ze kterých se radovali domácí. Buldoci si však spravili chuť v zápase s přeloučskými Jestřáby, ze kterého si domů odvezli tři body.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 17:1 (8:0,7:0,2:1)

Střely: 36:16, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 2:2, Využití: 2:0, Oslabení: 2:0

Oslavený Svítkov nestačil v sobotu na nápor letohradských Jelenů. „Měli jsme velice silného soupeře a velké problémy se sestavou, takže jsme využili i kluky ročníku 2005. Zápas jsme pojali tréninkově, abychom se naučili bránit, což de nám zpočátku moc nedařilo. Gratuluji soupeři ke třem bodům a děkuji našemu brankáři, že vydržel nápor soupeře. Tento zápas nám dal více než výrazné vítězství,“ komentoval průběh zápasu trenér Svítkova Vítězslav Gregor.

Ježci Heřmanův Městec - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 1:13 (0:4,1:5,0:4)

Střely: 4:46, Vyloučení: 2:4, Přesilovky: 4:2, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0

Ježci nestačili na kombinační hru Autosklářů, ale nesložili zbraně a s obětavostí dohráli zápas až do konce. „Před utkáním se některým hráčům ani nechtělo moc na hřiště. Soupeř působil vzhledem k naší sestavě téměř nadpozemsky, ale nakonec jsme to zvládli se ctí a až neuvěřitelně dobře. Stála za tím hra soupeře, který hrál kombinačně a většina gólů padla do prázdné branky, neskutečná obětavost našich hráčů, kteří nesložili ani na chvilku zbraně a i za narůstajícího skóre stále hráli a odměnou jim byl vstřelený gól, neskutečný výkon brankáře A. Páva a obránců, kteří až na jednoho, který odcestoval před druhým duelem mladších žáků, odehráli všechny tři zápasy v neskutečném nasazení," popsal zápas trenér Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježci: Páv - Kozel, Dufek, Musílek, Daníček, Sedlák, Vlasák, Vohralík, Pilař, Müller, Jožák, Synek, Tichý, Baumgartner

Branky Ježků: Vlasák

TJ Sršni Svitavy - HBK Bulldogs Brno 3:2ss (0:2,1:0,1:0-1:0)

Střely: 23:20, Vyloučení: 4:2, Přesilovky: 1:3, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0

Vyrovnaný zápas mezi domácími svitavskými Sršni a brněnskými Buldoky vygradoval nájezdy, ze kterých se radovali domácí. „Sobotní utkání s novým soupeřem z Brna, bylo plné očekávání. Utkání jsme nezačali nejlépe, chyby v rozehrávce a následné vyloučení. Nabídnutou přesilovku soupeř využil a vzápětí po zmatku v obraně zvýšil na 0:2. Po přestávce jsme pozměnili sestavu a získávali jsme převahu, která přinesla snížení na 1:2. V poslední třetině jsme skóre srovnali. Ke konci zápasu se obě družstva snažila strhnout vítězství na svoji stranu a zápas gradoval. Jelikož se skóre nezměnilo, došlo na nájezdy. My jsme proměnili hned první, soupeřovy pokusy náš gólman vychytal a přidal další bod do tabulky,“ shrnul zápas trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.
Sestava Sršňů: Lacman - Beneš, Bureš, Dvořáček, Kříž - Horák, Hloušek, Neubauer, Šimek, Melša, Šindelka, Nepraš

Buldoci i přesto, že se poprali s plastovým povrchem, na který si museli zvykat, nakonec podlehli soupeři v nájezdech a vezou tak domů jen jeden bod. „Žáci nastoupili ve Svitavách, kde mají  plastový povrch, na který si museli kluci rychle zvyknout. Buldoci začali utkání velmi dobře souvislým tlakem,který přinesl přesilovou hru a v té Buldoci udeřili poprvé.Domácí se ale rychle oklepali a začali víc útočit, čehož Buldoci využili a Chocholouš si připsal druhou trefu v utkání.Domácí začali přebírat iniciativu a ve druhé třetině z brejku snížili na 1:2,pak ovšem začalo pršet a to byl obrovský problém hrát na plastu, oba týmy se snažily vstřelit další branky, ale oba brankáři chytali doslova i nemožné přesto se podařilo domácím vyrovnat.V závěru utkání brankář Jirka Štastný držel Buldoky doslova nad mokrým plastem,oba celky mohly rozhodnout v posledních 2 minutách o výhře svých týmů, ale mokrý povrch byl proti.Nájezdy se Buldokům nepovedli ani jednomu hráči, ze 3 vybraných se nepodařilo vstřelit branku a naproti tomu domácí proměnili 1 nájezd a připsali si druhý bod,“ vysvětlili k zápasu brněnští Buldoci.

HC Jestřábi Přelouč B - HBK Bulldogs Brno 2:5 (0:2,2:2,0:1)

Střely: 14:40, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi i přes svoji bojovnost nestačili na brněnské Buldoky. „Soupeř na nás vlétnul a přehrával nás, proto také po třetině zaslouženě vedl. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a dali zaslouženě dvě branky. V utkání se nám zranili obě dívky a tím pádem už nezbyli síly na pokus o obrat. Utkání se nám líbilo, a k bodům nebylo daleko. Škoda třech gólů po skrumážích před naší brankou. Pochvalu za bojovnost celému kolektivu,“ zhodnotil trenér přeloučských Jestřábů Martin Šmíd.

Sestava Jestřábů: Herman - Bittner, Kratochvíl, Merta, Zbořil - Moravec M., Moravec F., Moravcová, Říha, Čára, Kubátová
Branky a asistence Jestřábů: Čára (Bittner), Kubátová (Moravec F.)

Brněnští Buldoci si ve druhém zápase, tentokrát nad přeloučskými Jestřáby, spravili chuť a odvezli si tři body domů.„Do zápasu V Přelouči vstoupili Buldoci aktivně souvislým tlakem a v 5 minutě Marek otevřel skóre zápasu,ve 13 minutě Podrazil navýšil vedení Buldoků na 2:0,Domácí Přelouč pozorně bránila což dávalo domácím prostor k brejkovým situacím, které Jirka Štastný v brance Buldoků bravurně řešil.Druhá třetina respektive 5 minuta 2 třetiny přinesla největší rozruch celého zápasu. Buldoci vstřelili 3 gól v čase 20:54 z hole Chocholouše,21:05 udeřili domácí z brejkové situace Čára a upravil na 1:3,21:34 Králík v dresu Buldoků si připsal premiérovou trefu v sezoně a upravil na 1:4,jenže 22:42 obrana Buldoků zaspala, domácí Kubátová opět korigovala 2:4.Ve třetí třetině Toman upravil skóre na 2:5 a utkání se dohrávalo v poklidu,“ okomentovali průběh zápasu brněnští Buldoci.

PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Jako poslední se do přeboru mladších žáků zapojil i Heřmanův Městec. Ježci doma přivítali Autosklo, které v prvním kole rozstřílelo Letohrad, ale z Ježkárny si odvezli pouze body dva za výhru po trestných stříleních. Svítkov zajížděl po úspěšném tažení v Hradci Králové opět na venkovní hřiště a to do Letohradu, kde uštědřili malým Kolouškům dvě vysoké porážky.

Ježci Heřmanův Městec - HBC Autosklo H.A.K. Pce 3:4ss (0:1,1:1,2:1)

Střely: 18:20, Vyloučení: 2:3, Přesilovky: 3:2, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0

Ježci Heřmanův Městec - HBC Autosklo H.A.K. Pce 3:2 (2:2,1:0,0:0)

Střely: 16:24, Vyloučení: 2:4, Přesilovky: 4:2, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0

Jiří Kozel (Ježci): „V prvním utkání jsme se úvodní třetinu hledali, Vstoupili jsme s velkým respektem a pokud by zde soupeř výsledkově odskočil asi by nebylo co řešit. To se však nestalo a postupně jsme začali hrozit. Nejdříve nám začali vycházet brejky a po osmělení se začala prosazovat i celá první lajna. Díky hře na tři útoky, jsme byli ve třetí třetině aktivnější a dohnali ztrátu dvou branek, z toho tu druhou jsme vsítili 9 vteřin před koncem a připsali si další povedenou powerplay. Druhý zápas se obraz utkání měnil skoro co střídání. Chvilku jsme mačkali soupeře mi, aby nám následně stejnou mincí oplatil soupeř. Ačkoliv z 5 obránců, které jsme měli pro druhý zápas k dispozici, hned 4 odehráli i utkání starších žáků, tak jsme rozhodně nezaostávali v pohybu. V závěru utkání jsme ještě museli sehrát oslabení a odolat nájezdům soupeře, ale díky ohromné obětavosti a tyčky se nám utkání povedlo dotáhnout do zdárného konce.“

Miloš Kamaryt (Autosklo):Bohužel jsme nastupovali v sestavě, která byla trochu poznamenána zraněním. Den před utkáním se nám omluvili tři děti a při rozcvičce před utkáním se nám zranil další hráč. Takže nakonec jsme hráli pouze na dvě lajny a myslím si, že kluci toho měli po utkáních dost. V prvním utkání si myslím, že jsme byli lepším týmem. Bohužel 9 vteřin před koncem jsme obdrželi vyrovnávající gól. Nakonec jsme, ale byli šťastnějším týmem a v nájezdech jsme rozhodli o našem vítězství.Druhé utkání se neslo v podobném duchu, jako to první. Šance byli na obou stranách. My jsme zaspali první třetinu, kde jsme byli horším týmem. Trochu sprchlo a kluci začali řešit povrch, místo toho aby se soustředili na hru. A to i rozhodlo. Potom jsme se těžko dostávali do tempa. I přes silný tlak na konci utkání jsme pouze nastřelili tyčku, ale vyrovnání jsme se nedočkali. Nicméně kluci tam nechali všechno.“

Sestava (Ježci): Páv – Kozel, Čapka, Musílek, Dufek (1. zápas), Holub, Sedlák, Šmíd, Daníček, Pilař, Málek, Kachlík, Hladký, Polášek, Baumgartner

Branky 1. zápas (Ježci): Daníček 2x, Musílek

Branky 2. zápas (Ježci): Pilař, Kachlík, Šmíd

Sestava (Autosklo): Kuryvial - Kopsa, Kamaryt, Novák, Krudenc, Kopa, Malina, Kábrt, Motyčka, Petráš, Martinů, Drbal

Branky 1. zápas (Autosklo): Martinů, Petráš, Kábrt, rozhodující nájezd Kábrt

Branky 2. zápas (Autosklo): Drbal 2x

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEK Svítkov Stars Pce 0:16 (0:7,0:5,0:4)

Střely: 9:40, Vyloučení: 0:1, Přesilovky: 1:0, Využití: 0:0,Oslabení: 0:0

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEK Svítkov Stars Pce 0:10 (0:2,0:5,0:3)

Střely: 6:27, Vyloučení: 0:2, Přesilovky: 2:0, Využití: 0:0,Oslabení: 0:0

Iva Janoušková (Letohrad): Mladší žáci Letohradu se museli popasovat s absencí několika zkušenějších hráčů a nemocí jednoho z gólmanů, do zápasu tedy nastoupilo jedenáct statečných, kteří svítkovskému brankostroji nedokázali vzdorovat. Letohradští si dokázali vytvořit několik šancí, chyběla ale potřebná a již zmiňovaná zkušenost v koncovce a na kontě svítkovského brankáře tak dvakrát svítila nula. Premiéru si odbyla Adéla Kerschbaumová a nyní mladší žáky čeká první výjezd letošní sezony, a to do Heřmanova Městce."

Leoš Vlašič (Svítkov): „Těžko hodnotit. Letohradští proti nám nastoupili s velmi mladým týmem včetně mikropříravkářů a tak šlo z naší strany spíše o trénink než zápas čímž nesnižuji soupeřovu snahu. Soupeř hrozil jen sporadicky. Trochu potěšit mohou gólové úspěchy těch mladších, protože hráče ročníku 2004 jsme měli pouze dva na každý zápas, a vychytané nuly brankářů. Příští týden máme volno a pak teprve přijdou těžcí soupeři.“

Sestava (Letohrad): Šimek - Neruda, Šťovíček, Kalousková, Kerschbaum, Kerschbaumová, Fišer, Lux, Motyčka, Maixner, Bouchal
Sestava (Svítkov): Procházka (1. zápas), Pospíšil (2. zápas) – Malý (1. zápas), Seidl, Kňava, Gregor (1. zápas), Vlašič J., Vlašič L., Nadrchal, Koudela, Uhlíř, Král, Synek, Milichovský, Černý, Bláha (2. zápas), Janíček (2. zápas)

Branky 1. zápas (Svítkov): Kňava 7x, Malý 4x, Seidl 2x, Král, Koudela, Vlašič J.

Branky 2. zápas (Svítkov): Bláha 5x, Seidl, Kňava, Koudela, Černý, Nadrchal