V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Starší dorost Hradce Králové (foto: Jiří Rejl)

Východočeské derby SD rozhodl královehradecký Tomáš Pazourek

Jana Martinů | 05.09.2016 15:08:06 | 799x

SD, SŽ – V sobotu otevřel brány nové sezony zápas staršího dorostu mezi domácími královéhradeckými Piráty a svítkovskými hvězdami, kde se díky Tomáši Pazourkovi z těsného vítězství radovali domácí Piráti a první dva zápasy na 3x15 minut si odbily i starší žáci, kde oba zápasy mezi oběma letošními nováčky vyhráli domácí Buldoci, ale heřmanovští Ježci jim byli i s přípravkářemi ve svých řadách v obou zápasech rovnocenným soupeřem a obě prohry si užili jako vítězství.

Extraliga staršího dorostu:

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 2:1 (1:0,0:0,1:1)

Královehradečtí Piráti se díky Tomáši Pazourkovi radovali z první výhry v nové sezóně.

„K sobotnímu prvnímu utkání EX-SD jsme nastoupili bez dvou klíčových hráčů, kteří měli své povinnosti v A-týmu. Šli jsme na hřiště urvat první podzimní body. Zápas byl z obou stran zbytečně dost vyhrocený a bylo to znát na trestných lavicích. Zápas byl velmi vyrovnaný, i když jsme na střely vyhráli 25:12. Do vedení jsme se dostali v první třetině gólem Vítka Fanderlíka a toto skóre vydrželo až do poloviny třetí třetiny, kdy Svítkov vyrovnal. Při další přesilovce se však se štěstím prosadil Tomáš Pazourek a vedení 2:1 bylo opět na naší straně. Čtyři minuty do konce jsme díky nedisciplinovanosti hráli ve čtyřech, ale naštěstí skóre zůstalo stejné a my se radovali z prvních bodů,“ okomentovala první zápas vedoucí královehradeckých Pirátů Jana Rakovská.

Branky HK: Fanderlík, Pazourek

Naopak svítkovské hvězdy si musí na svou první výhru v nové sezóně ještě počkat. „V tomto zápase jsme vyslali na soupeřovu branku málo střel a z toho pramenil pouze jeden gól. Celé utkání jsme se nechávali zbytečně vylučovat. Po smolném gólu na 2:1 zůstaly všechny body v Hradci,“ konstatoval trenér svítkovských hvězd David Mlateček.

MČR starších žáků:

HbK Bulldogs Brno vs. Ježci Heřmanův Městec 7:4 (0:2,3:1,4:1)

HbK Bulldogs Brno vs. Ježci Heřmanův Městec 5:4 (2:1,0:1,3:2)

Buldoci vstoupili do sezony vítězně, když oba dva domácí zápasy nad heřmanovskými Ježky vyhráli a připsali si tak plný počet bodů na své konto. „Starší žáci co by nováček v soutěžní skupině Východní Čechy přivítali na svém domácím hřišti hned první zářijovou sobotu dalšího nováčka tým Ježků z Heřmanova Městce. Buldoci na svého soupeře nastoupili útočně, což soupeř oplatil pozornou obranou a brejkovými situacemi, které využil již ve 3. a 4. minutě a do konce první třetiny tlak ustál a navíc hrozil dalšími výpady. Druhá třetina začala opět stejně, Buldoci se nastěhovali do pásma hostů, kteří velmi pozorně bránili, až v 17 minutě se domácí konečně dočkali 1. branky vstřelené v sezoně, v 18. minutě již bylo srovnáno. Hosté nesložili zbraně a v 19. minutě opět vedli o gól po dalším výpadu do otevřené obrany domácích. Buldokama tento gól neotřásl a dál se snažili o strhnutí zápasu na svou stranu, ve 23. minutě využili dlouhého sevření hostů v jejich obranné třetině a kapitán týmu zavelel k obratu. Do třetí třetiny oba týmy vstupovaly za nerozhodného stavu. Hosté zaspali začátek třetí třetiny, kdy inkasovali 2 slepené branky, na které odpověděli brankou z brejku v 36. minutě, Buldoci si ovšem závěr zápasu pohlídali a definitivně udolali soupeře dvěma trefami v závěru zápasu,“ zhodnotili první zápas Buldoci, kteří k druhému zápasu ještě dodali: „Druhý zápas se nesl ve stejném rytmu jako první a opět to byly hosté, kteří šli z brejku do vedení ve 4. minutě. Buldoci marně dobývali branku soupeře až do 12. minuty, kdy 2 góly otočily stav utkání. Ve druhé třetině už byla znát únava na obou týmech, což vyrovnalo hru a hosté se tlačili víc do utočení, což přineslo vyrovnání ve 29. minutě. 3 třetina stav 3:3 dával obou týmům šanci na zisk bodů, jenže hosté trestuhodně propásli začátek třetiny a domácí to potrestali 2 góly v rozmezí 30 vteřin, ovšem hosté se otřepali ze špatného vstupu a opět donutili domácí o body tvrdě bojovat, ve 34. vteřině to bylo jen o gól pro domácí. Do 42. minuty se hrálo nahoru dolu, hosté nedali domácím oddechnout, ve zmíněném čase domácí pojistili vedení o dvě branky a zápas si mohli v klidu dohrát. Jenže dvě minuty před koncem přišel zbytečný faul domácích a hosté rázem byli na koni, přesilovku odehráli v 6 lidech a 15 vteřin před koncem utkání vstřeleným gólem korigovali skóre na rozdíl jediné branky.“

Branky Brna (1.zápas): Závodský T, Mahdal, Heide, Hrůza, Hrůza, Chocholouš, Toman

Branky Brna (2.zápas): Heide, Marek, Závodský T, Marek, Závodský T

Souboj letošních nováčků vyzněl pro domácí, ale Ježci si i tak užili obě prohry jako vítězství. „Do Brna jsme zajížděli v trošku splácané sestavě, jelikož nám na poslední chvilku vypadly dvě jména. Díky rozhodnutí některých hráčů, nebo spíše jejich rodičů, nemůžeme využít celý kádr mladších žáků, ale jen ti kteří s hrou svých dětí ve starší kategorii souhlasili a tak došlo i na přípravkáře. O to víc jsme kluky hecovali, že prostě jsou borci a oni dokážou velké věci. A do sezóny jsme vstoupili famózně. Právě přípravkář J. Sedlák rozvlnil síť jako první a hned za chvilku vedli o dva góly. Myslím, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ačkoliv nás Brno hlavně v některých střídáních šeredně mačkalo - bojovnost však byla asi na 500%. Nakonec se Brnu povedlo zápas otočit, ale minutu a půl před koncem jsme mohli vyrovnat, když K. Daníček šel sám na brankáře - nedal a hned vzápětí jsme inkasovali branku na 4:6, sedmá pak padla již při powerplay,“ popsal první zápas Ježků trenér Jiří Kozel, který k druhému zápasu ještě dodal: „Druhý zápas již neměl takové tempo a soupeřovi zřejmě odjeli dva hráči pomoci do starší kategorie a tak i přes značný úbytek sil jsme chtěli bojovat o zisk bodu...dlouho to vypadalo nadějně, ale opět vstup do třetí třetiny a průchod hráče, kterého naši pidi obránci prostě nemají jak zastavit, znamenal ztrátu dvou branek. Dvě minuty před koncem jsme odvolali brankáře a skutečně vstřelili branku a to 15 vteřin před koncem a následně se nám dokonce povedlo i zavést míček do třetiny, ale na vstřelení další branky nezbyl čas. Hrálo se čistě a oba týmy zaslouží pochvalu za odehraných 90 minut v takovém vedru. My jsme si užili obě prohry, jako vítězství!"

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Sedlák, Musílek, Daníček, Muller, Vohralík, Pilař, Kalhous, Jožák, Synek, Baumgartner

Branky Ježků (1.zápas): Sedlák, Vohralík, Vohralík, Pilař

Branky Ježků (2.zápas): Müller, Pilař, Vohralík, Musílek