mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

Jana Nekolová | 06.05.2018 22:22:53 | 584x

2.Liga (doplněno) – O víkendu pokračovalo playoff  druhé ligy třetími a čtvrtými čtvrtfinálovými zápasy, po kterých do semifinále postoupily chlumecké Vrtačky, jenž odstavily loňského mistra z Opočna. Českotřebovští Kohouti, kteří se s Žamberkem moc nezapotili, a pardubičtí Autoskláři, které potrápili přeloučští Jestřábi. Posledním semifinalistou se stali v neděli Ježci, kteří po sobotní prohře ve Svitavách už v neděli nezaváhali.

Stav série 0:3

HBC Rangers Opočno vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 2:3 (0:0,2:1,0:2)

Chlumecké Vrtačky odstavily loňského mistra z Opočna a postoupily v nejkratším možném čase do semifinále, ve kterém na ně čekají Ježci. „Čtvrtfinále proti loňskému vítězi soutěže z Opočna bylo nesmírně vyrovnané. Zlomový bod série bylo druhé domácí utkání, kde jsme nejdřív ztratili ve 3. třetině vedení 3:1 a začínali prodloužení dvouminutovým oslabením. Opočno této hozené rukavice nevyužilo, a když nám darovalo o chvíli později možnost přesilové hry, urvali jsme zápas na svoji stranu. Tím jsme získali tři možnosti na ukončení série a trochu k našemu překvapení jsme využili hned první. Historicky první vítězství na zimním stadionu v Opočně, kam jsme dorazili pouze s 11 hráči do pole, se nerodilo vůbec lehce. Ještě v polovině třetí třetiny domácí vedli 2:1. Šance na rozhodnutí zápasu byly na obou stranách, ovšem v naší brance se překonával Havlíček a vpředu přišly velké chvíle nováčka Divíška, který třemi góly v tomto zápase utnul šance Opočna na pokračování série. První kolo zvládnuto, loňský mistr odstaven a teď začne nová série opět od stavu 0:0,“ zhodnotil třetí čtvrtfinálový zápas Jan Skřivánek.

SK Hokejbal Žamberk vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:7 (0:2,0:1,0:4)

Žamberku se ani napotřetí nepodařilo zlomit českotřebovské Kohouty a letošní sezona tak pro něj končí už ve čtvrtfinále. Na rozdíl od českotřebovských Kohoutů, kteří postoupili do semifinále, kde se utkají s pardubickými Autoskláři. „Jsme rádi, že se nám podařilo čtvrtfinálovou sérii s Žamberkem ukončit v nejkratším možném čase. První dvě domácí utkání nám vyšly na výbornou. Měli jsme výrazně lepší pohyb než soupeř. Vycházela nám kombinace, z čehož vyplynulo devatenáct branek, které se nám podařilo vstřelit. Třetí zápas se od prvních dvou lišil. Nebylo to ani tak taktikou soupeře, který nám dobře zahušťoval střední pásmo a byť se hrálo na větším hřišti, tak jsme hůře hledali skulinky v obraně domácích. Hráči Žamberku hrozili z rychlých protiútoků. Naštěstí pro nás se nám podařilo vstřelit během prvních dvou třetin pár branek. Definitivní pojistky přišly ve třetí třetině a my se můžeme těšit na dalšího soupeře," shrnul čtvrtfinálovou sérii hrající trenér Michal Broulík.

HC Jestřábi Přelouč B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 3:4 (1:2,0:2,2:0)

Přeloučským Jestřábům se ani napotřetí nepodařilo porazit pardubické Autoskláře, a tak pro ně letošní sezona končí už ve čtvrtfinále. „V sobotu jsme třetím prohraným zápasem proti Autosklu zakončili tuto play-off sérii a zároveň tedy i celou naši sezónu. Byl to z naší strany ze všech třech duelů asi ten nejhůře odehraný. Nenacházeli jsme potřebný klid na hokejkách, neproměňovali jsme šance často vyplývající ze soupeřových vyloučení, střely směřovaly častěji do soupeřových či našich nohou než do pardubické brány a naše obranná hra byla také nepovedená. Sice jsme se rychle po úvodním vhazování dostali do vedení, ale soupeř nás ještě v první třetině dvakrát potrestal za naše chyby a otočil skóre na svoji stranu. Často jsme se drželi v útočném pásmu a dostávali se do šancí, z nichž jsme ale nedokázali dát góly. Pardubičtí se spoléhali na rychlé brejky, které se jim vyplatily. Ve druhé třetině jsme soupeře sice jasně přestříleli, ale i přesto se nám nedařilo dostat míček za záda gólmana. Naopak, dva góly padly do naší brány. Nedokázali jsme včas zareagovat na hru soupeře a s dotahováním třígólového manka jsme začali až v druhé polovině třetí části. Nakonec se nám podařilo jen přiblížit se na rozdíl jedné branky. Zápas byl nakonec ještě napínavý, ale znovu dopadl o jednu branku příhodněji pro pardubické Autosklo. Všechny tři zápasy skončily s velmi těsným výsledkem a určitě se nemáme za co stydět. Pardubicím přejeme hodně štěstí do dalších zápasů v play-off!,“ okomentoval třetí čtvrtfinálový zápas Ondřej Kade.

Sestava Přelouče: Sedmák, Motyčka – Stoklasa, Šmíd, Vlk Tomáš, Drápalík Michal, Oliva, Hájek - Hudec, Čermák, Pospíšil J, Vlk L, Kade, Kalousek, Mlynář, Kazimír M, Hohenberger, Balada, Pospíšil M.

Branky Přelouče: Vlk Lukáš (Drápalík Michal), Vlk L (Pospíšil M), Čermák (Hudec)

Stav série 1:3

1.HBC Svitavy vs. Ježci Heřmanův Městec 4:2 (3:0,1:1,0:1)

1.HBC Svitavy vs. Ježci Heřmanův Městec 1:4 (0:1,1:2,0:1)

Ježci si svůj cíl splnili, když postoupili do semifinále přes Svitavy, které prodloužily díky sobotní výhře čtvrtfinálovou sérii až do neděle. „Cíl byl jasný, a to postoupit přes první kolo, a cíl je splněn. Svitavy ale nebyli úplně jednoduchý soupeř a když nebudeme koukat na některé výsledky našich vzájemných zápasů, byl to herně dost rychlý a bojovný hokejbal, řekl bych z obou stran. V čem jsme asi uspěli, byla aktivita a střelba na bránu, kdy jsme dokázali z hodně šancí a příležitostí těžit. Hlavní oporou byla ale brankářská dvojka, a to Synek s Novelinkou, kteří nám vraceli sílu a chuť do zápasu, tak jak bylo třeba a proto jsme asi tuto sérii zvládli.  Jsme rádi, ale teď už to pro nás dávno skončilo a soustředíme se dál na dalšího soupeře,“ shrnul průběh třetího a čtvrtého čtvrtfinálového zápasu Jan Doležal.