mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

5 : 0 (0:0,0:0,0:0)
Aotosklo B - Přelouč B (foto: Jana Nekolová)

Všichni favorité mají po víkendu mečbol na své straně

Jana Nekolová | 30.04.2018 08:49:45 | 580x

2.Liga – O víkendu odstartovalo playoff  druhé ligy prvními dvěma čtvrtfinálovými zápasy, po kterých mají mečbol na své straně chlumecké Vrtačky, českotřebovští Kohouti, pardubičtí Autoskláři a Ježci, ale jejich soupeři rozhodně neházejí flintu do žita a doma budou chtít porazit své soupeře a vynutit si další zápasy, takže se ještě máme, na co těšit.

Stav série 2:0

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HBC Rangers Opočno 3:1 (1:1,0:0,2:0)

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HBC Rangers Opočno 4:3p (0:0,2:0,1:3-1:0)

Vítěz základní části soutěže Chlumec nad Cidlinou vyzval v letošním čtvrtfinále osmé Opočno a potvrdil roli favorita, když oba dva zápasy doma vyhrál, ale ve druhém se rozhodovalo až v prodloužení. Oba týmy se spolu střetly ve čtvrtfinále play-off  dvě sezóny za sebou a dvakrát postoupili Rangeři, teď je však situace opačná a mečbol má na své straně Chlumec.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. SK Hokejbal Žamberk 9:0 (2:0,3:0,4:0)

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. SK Hokejbal Žamberk 10:1 (1:0,6:1,3:0)

Druhá Lokomotiva z České Třebové vyzvala doma nováčka soutěže sedmý Žamberk, který ve čtvrtfinále zatím zuby nevycenil a nepřekvapil, ale určitě bude chtít ještě doma zabojovat a otočit sérii na svou stranu.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B vs. HC Jestřábi Přelouč B 3:2ss (1:0,1:1,0:1-1:0)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B vs. HC Jestřábi Přelouč B 3:2 (1:1,0:1,2:0)

Třetí Autoskláři doma narazili na záložní letku přeloučských Jestřábů a už první výsledky ukázaly, že to bude dlouhá a vyrovnaná série. Náš první zápas v play-off v Pardubicích vypadal velmi nadějně. Po první třetině jsme prohrávali 1:0, ale v druhé třetině jsme stav vyrovnali. Až sedm vteřin před koncem druhé části se soupeři kvůli naší chybě při přechodu do útočného pásma dostali zpátky do vedení. Stav na začátku třetí třetiny byl tedy 2:1 pro Pardubice. Naše velká snaha o vyrovnání ale přinesla gól. Asi dvě minuty před koncem základní části jsme tedy ještě vykřesali naději na vítězství. Následovalo prodloužení, ve kterém však nepadl žádný gól a zápas musely rozhodnout až nájezdy. V nich jsme byli bohužel o jeden gól méně úspěšní a podlehli jsme po samostatných nájezdech,“ zhodnotil první čtvrtfinálový zápas Ondřej Kade, který k druhému zápasu ještě dodal: „Nedělní zápas bohužel skončil stejným výsledkem. Sice tentokrát museli pardubičtí dvakrát dorovnávat stav, ale ve třetí třetině se jim podařilo nejen vyrovnat, ale kompletně stav otočit na svoji stranu. Znovu na konečný výsledek 3:2 pro Pardubice. Celý náš tým bojoval a rval se o vítězství, což tentokrát bohužel nestačilo. Chyby jsme samozřejmě dělali a nechávali jsme se zbytečně vylučovat, za což nás soupeř účinně trestal. To samé ale platí i na druhé straně, jen jsme ty soupeřovy chyby nedokázali pokaždé využít. Ten jeden gól navíc nám prostě pokaždé tak trochu chyběl. Celý tým dal do hry strašně moc. Po oba zápasy panovala pravá vyhrocená play-off atmosféra. Byly to krásné a napínavé zápasy. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží každý z nás. Především oba naši brankáři, kteří si zápasy rozdělili a nás neuvěřitelně podrželi. Nemáme se vůbec za co stydět. Každopádně je co zlepšovat. Teď si musíme na tréninku ujasnit všechny naše chyby a snažit se je napravit. Těšíme se na příští víkend, až se utkáme s protihráči z Pardubic u nás doma. Budeme zde konečně mít výhodu povrchu a domácího prostředí a naše snaha o otočení série bude opravdu ale opravdu veliká. Pro otočení série uděláme vše!“

Sestava Přelouče (1.zápas): Sedmák, Motyčka – Kazimír M, Oliva, Stoklasa, Kazimír D, Hájek - Hohenberger, Hudec, Čermák, Vlk L, Pospíšil J, Drápalík, Pospíšil M, Kade, Mlynář, Vlk T, Balada, Bittner

Branky Přelouče (1.zápas): Hudec (Oliva), Kade (Hudec)

Sestava Přelouče (2.zápas): Dvořáček, Sedmák – Kazimír M, Oliva, Kazimír D, Kalousek, Vlk T - Hohenberger, Hudec, Čermák, Vlk L, Pospíšil J, Drápalík, Pospíšil M, Kade, Mlynář, Balada, Bittner

Branky Přelouče (2.zápas): Hudec (Kalousek), Vlk L (Čermák)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

Ježci Heřmanův Městec vs. 1.HBC Svitavy 7:1 (2:0,2:1,3:0)

Ježci Heřmanův Městec vs. 1.HBC Svitavy 4:0 (1:0,2:0,1:0)

Poslední čtvrtfinálovou dvojicí jsou Ježci a Svitavy, které v loni měly sestoupit z druhé ligy, ale nakonec ukázaly, že do druhé ligy patří. Pro Svitavy to je první play-off, do kterého šly z 5. místa a s Ježky stejně jako v základní části soutěže dvakrát padly, ale ještě mají šanci odvrátil mečbol Ježků doma. „Oba zápasy si byly víceméně podobné. Domácí byli rychlejší, lépe kombinovali a hlavně byli důraznější v zakončení. Poslední zápasy se potýkáme s nízkou produktivitou a hlavně díky zranění s absencí zkušených obránců. Rozhodně neházíme flintu do žita a doma budeme chtít soupeře porazit a vynutit si další zápasy,“ konstatoval trenér Petr Sterenčák.

Sestava Svitav (1.zápas): Tichý J. - Dobiáš, Hrnčíř, Beneš, Makas - Sokol, Stloukal, Kříž, Vodvárka, Bečvář, Kolínková

Branka Svitav (1.zápas): Makas

Sestava Svitav (2.zápas): Tichý J. - Mifek, Makas, Beneš, Bílý - Tichý P. Stloukal, Dobiáš, Vodvárka, Bečvář, Sokol, Kříž, Hrnčíř, Kolínková