2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Vítězné tažení zástupců regionů.Polička vítězem 1.národní, Jeleni a Autosklo ovládli extral.dorostů
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

SK Kometa Polička (foto: fcb Hokejbal.cz)

Ondřej Novotný | 31.05.2017 15:18:38 | 398x

Soutěže ČMSHb - V sobotu pokračovala třetím zápasem finálová série 1. národní hokejbalové ligy. Domácí celek v pozici prohrávajícího 0:2 na zápasy se pochopitelně chtěl pokusit, aby sérii prodloužil minimálně ještě o dvě utkání. Polička však předvedla znovu dobrý výkon a po zásluze slaví titul a vybojování právo na účast v příštím ročníku CCM Extraligy. Zahraje si ji? Je dobojováno! Letošní sezona extraligy staršího a mladšího dorostu je po minulém víkendu a Final Four v Kutné Hoře minulostí. K vidění byly zajímavé boje, nečekané výsledky a korunovace dvou mistrů z východních Čech! Překvapující je především titul Letohradu, který si musel nejprve poradit s letošním nejtěžším možným kalibrem ve své kategorii.

Polička vyhrála i na Kladně a stala se vítězem 1.národní ligy!

Jungle Fever Kladno — SK Kometa Polička 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Střely: 29:37 Vyloučení: 14:15 Využití přesilovek: 1:0 Oslabení: 0:1

konec série 0:3

Ve středních Čechách se nejprve odehrála vyrovnaná první třetina, což se promítlo i do výsledku, který se během prvních patnácti minut nepohnul ani na jedné straně. To se však změnilo v prostřední části zápasu, ve které už padly tři branky, z nichž dvě do domácí sítě a Polička tak odcházela do kabin ve vedení. Na vyloučení hodně plodné utkání, jelikož rozhodčí rozdali hned devětadvacet trestů, přičemž o jeden více obdrželi hosté, nakonec bylo i posledním mistrovským v letošní sezoně pro Kometu. Ovšem v dobrém slova smyslu, jelikož Polička vsítila ještě jednu branku a definitivně tak rozhodla o svém mistrovském počinu!.

Mladší dorost Letohradu nečekaným mistrem! Starší kategorii v derby ovládly Pardubice

Extraliga staršího dorostu – nadstavbová skupina

semifinále 1

HBC Kovodemont Most — HBC Hradec Králové 1988 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Střely: 32:37 Vyloučení: 3:5 Využití přesilovek: 0:2 Oslabení: 0:0 Diváků: 81 Rozhodčí: Gráca, Volkán

Nadstavbovou skupinu u staršího dorostu vyhrál Most, který si pro semifinálový duel vybral soupeře z Hradce Králové. Ten však do Kutné Hory také chtěl cestovat pro úspěch a podle toho to vypadalo i na hřišti. Piráti totiž byli po většinu zápasu lepší, během první periody se dostali do vedení, které ve druhé části navýšili už na 4:0 a bylo tak prakticky rozhodnuto. Poslední část už Hradečtí pohodlně ubránili a mohli oslavovat postup do nedělního finále!

semifinále 2

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice — HBC ALPIQ Kladno 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

I druhé semifinále v Kutné Hoře u starších dorostenců mělo východočeskou účast, a to v podobě pardubického Autosklo, kterému ve finále pomohl i trenér A-týmu Jiří Mašík. V první třetině sice nepadla ani jedna branka, ovšem ve druhé už hned pět! A veseleji bylo na střídačce Pardubic, protože ty se postupně dostaly do solidního náskoku, Kladno ho však dokázalo korigovat a podruhé se šlo do kabin nakonec za stavu 3:2. A toto skóre nakonec svítilo na tabuli i po skončení třetí části zápasu. Zároveň tak bylo jasné, že finále si v neděli zahraje Autosklo!

finále SD

HBC Hradec Králové 1988 — HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Střely: 36:34 Vyloučení: 5:3 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 2:0 Diváků: 171 Rozhodčí: Pleško, Danylec

Finálový zápas u starších dorostenců nemohl přinést na samotný závěr celé sezony asi lepší zápas, než třaskavé východočeské derby! Tento zápas sliboval hodně zajímavou podívanou, a to většina z pětačtyřiceti minut rozhodně potvrdila. Hradec se nejprve dostal do vedení, na což Pardubice ovšem v první třetině dokázaly reagovat. Ve druhé periodě se pak hrálo pár minut vyrovnaně, Piráty ovšem poté srazil smolný odraz míčku od mantinelu a vlastní branka. Rozhozený Hradec prožil ještě větší zklamání o necelých deset vteřin (!) později, kdy inkasoval potřetí. Když se autosklo do druhé sirény prosadilo ještě jednou, bylo skoro rozhodnuto. V zápase uvedeni jako domácí sice ještě dokázali rychle na začátku poslední třetiny snížit a poté dát i branku na 3:4, Pardubice si však titul už vzít nenechaly a navíc ho pečetily trefou do prázdné klece.

Extraliga mladšího dorostu

HBC Hostivař — SK Hokejbal Letohrad 2:3p 1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Jestli měl finálový dorostenecký víkend v Kutné Hoře největšího favorita, byl to celek z Hostivaře, který zažil fantastickou sezonu a v posledních dvou zápasech to chtěl pochopitelně jenom potvrdit. Do semifinále si Pražané vybrali soupeře z Letohradu, který však předchozí zápas v hlavním městě jednoznačně ovládl. Jeleni však na Final Four přicestovali pouze s deseti hráči do pole a to mělo pozici favorita z Hostivaře jen umocnit. Letohrad však odehrál fantastický zápas, který došel za stavu 2:2 až do prodloužení, které díky nástřelu Faltejska do zad brankáře ovládli Jeleni a mohli tak oslavit fantastický postup do finále!

HBC Plzeň — HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Druhé semifinále mladších dorostenců proti sobě svedlo celek z Plzně a pardubické Autosklo. Úvodní branka celého zápasu padla v polovině první periody, a to když se prosadili Západočeši. Následující dlouhé minuty však branku dlouho nepřinášely a vypadalo to tak, že o osudu druhého postupujícího rozhodne opět jedna jediná trefa. A to se po závěrečné siréně i potvrdilo a na Pardubice tak o den později čekal zápas o třetí místo.

utkání o bronz MD

HBC Hostivař — HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Pardubice tak hned v neděli ráno čekal duel o třetí místo, který tak zároveň zřejmě rozhodoval o tom, jestli bude jejich sezona úspěšná nebo nikoliv. Ovšem soupeřem jim byla Hostivař a jen málokdo očekával, že by Pražané nezvítězili v Kutné Hoře ani na druhý pokus. Ovšem plány vítězi nadstavbové skupiny pokazilo Autosklo už v první třetině, kdy se dostalo do vedení. Pardubičtí z předchozího dne moc dobře věděli, že o osudu celého střetnutí může rozhodnout jediná branka, což se skutečně stalo i v tomto utkání a i pardubickým hokejbalistům se tak povedl ve Final Four velký skalp, který pro ně znamenal bronzový úspěch.

finále MD
SK Hokejbal Letohrad — HBC Plzeň 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Finále mladšího dorostu mělo nečekaného účastníka v podobě Letohradu, jenž ještě týden před koncem nadstavbové skupiny bojoval o postup právě do Kutné Hory. Nakonec však zvládl i postup přes semifinále a ve finále se poté střetl s Plzní. I Západočeši měli na střídačce o hodně více hráčů než Jeleni, ovšem i zde to na hřišti nebylo znát. Právě naopak, kraloval totiž Letohrad, a to pořádně. Poté, co poslal v každé třetině do hostující klece dva míčky, bylo jasné, že velká radost může vypuknout na straně Východočechů. Tenhle titul byl nečekaný a o to více sladký!