4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

» 08:30 | Sršni Svitavy-Polička
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:30 | Polička-Sršni Svitavy
» 12:30 | Autosklo PCE "bílí"-Sršni Svitavy
» 13:30 | Autosklo PCE "bílí"-Polička
Autosklo - Česká Třebová (foto: Jana Nekolová)

V sobotu potrápil mokrý plastový povrch nejednoho hráče

Jana Nekolová | 24.09.2017 23:05:57 | 1164x

2.Liga – V sobotu se za deštivého počasí odehrálo třetí kolo druhé ligy, ve kterém výkon českotřebovských Kohoutů měl k ideálu hodně daleko, a tak zaslouženě vyhráli domácí pardubičtí Autoskláři. Ježci dotáhli zápas se svítkovskými Hvězdami do vítězného konce i díky skvělému výkonu celého týmu. Chlumecké Vrtačky se díky výhře v Přelouči konečně dostávají na správné místo v tabulce. Svitavy si svůj cíl splnily a proti královehradeckým Pirátům doma bodovaly a Opočno si doma vyšláplo na Kance ze Žamberku, kterým hned v první třetině nasázelo tři góly. Žamberk to však nevzdal a dokázal se ještě přiblížit na rozdíl jedné branky. Opočno si však i díky výbornému gólmanovi Ponkemu udrželo těsný výsledek až do konce zápasu.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:1 (2:0,0:1,1:0)

Výkon českotřebovských Kohoutů měl k ideálu hodně daleko, a tak domácí pardubičtí Autoskláři zaslouženě vyhráli. „Domácí zaslouženě vyhráli. Náš výkon měl k ideálu hodně daleko. Bylo to naše letošní nejhorší představení. Pozitiva se hledají jen těžko, negativa jednoznačně převládají. Před zápasem jsme se modlili, aby nepršelo a my se neklouzali. Naše přání vyslyšeno nebylo a místo věnování se hokejbalu jsme se mnohokrát museli starat o to, jestli se vůbec udržíme na nohách. Plastový povrch je skvělá věc, ale jen a pouze v naprosto suchých podmínkách. Ti, kteří od stolu rozhodují o těchto hracích plochách by měli vzít do ruky hokejku a zažít si to na vlastní kůži.... a nebo si všichni budeme muset pořídit pět párů bot - no, nevím, nevím," zhodnotil zápas hrající trenér Michal Broulík.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. Ježci Heřmanův Městec 2:3 (1:1,0:2,1:0)

Ježci i díky skvělému výkonu dotáhli zápas se svítkovskými Hvězdami do vítězného konce. „Všichni jsme věděli, co nás ve Svítkově čeká. Nelehké utkání plné nepochopitelných výlevů některých jedinců a taky možná v té poslední řadě  náročný hokejbal. Začátky zápasů se nám v letošní sezoně moc nedaří kontrolovat. Ale naštěstí nikdy nehodíme flintu do žita a snažíme se zápasem něco udělat. V tomto případě se nám to víc než vyplatilo a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Se soupeřem ve hře pět na pět jsme měli mnohem více ze hry a domácí se už zmohli jen na pár úniků a v poslední řadě na snížení na konečný stav  3:2. Každopádně děkuji za přiřazení pánů rozhodčích, kteří svoji práci zvládli až na pár chvil víc než dobře, poněvadž jakýkoliv jiný pár sudích úrovní Druhé národní ligy by dopadlo. No prostě špatně. Klukům děkuji za skvělý výkon, ale musíme makat víc,“ komentoval průběh zápasu Jan Doležal.

HC Jestřábi Přelouč B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 1:5 (0:0,1:2,0:3)

Chlumecké Vrtačky vyhrály v Přelouči a konečně se dostávají na správné místo v tabulce. „Zápas v Přelouči mezi kalužemi a padajícími kapkami vody moc hokejbalové nádhery nepřinesl. První třetinu jsme soupeře k ničemu nepustili, ovšem naše střely zároveň moc starostí domácímu Dvořáčkovi nenadělaly. Druhou třetinu jsme zahájili špatně a po naší chybě v obraně přišlo potrestání a vedení domácích 1:0. Inkasovaný gól nás probudil a přepnuli jsme na vyšší stupeň. Svým prvním gólem v A týmu na sebe upozornil Pavel Doležal a chvilku po něm zápas otočil přesilovkovou trefou Tonda Kralovič. Chvilku po začátku třetí třetiny zvýšil vedení dalekonosnou ranou Masopust a bylo rozhodnuto. V poslední pětiminutovce se v oslabení kuriózně prosadil Kozák a svoji letošní první trefu zaznamenal benjamínek Pojar. Vítězství pro nás důležité, bez ztrát a v tabulce se konečně blížíme a dostáváme na to správné místo,“ popsal zápas Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Kycelt – Petr Doležal, Holman, Erben, Masopust, Novák, Filip Marek – Kralovič, Kozák, Malý, Horák, Skřivánek, Pavel Doležal, Synek, Černý, Pojar

Branky Chlumce: Pavel Doležal (Skřivánek), Kralovič (Kozák, Malý), Masopust (Horák), Kozák, Pojar (Synek, Černý)

1.HBC Svitavy vs. HBC Hradec Králové 1988 B 4:1 (3:0,1:0,0:1)

Svitavy svůj cíl splnily a proti královéhradeckým Pirátům doma bodovaly. „Do zápasu jsme šli s cílem každopádně bodovat. Od začátku jsme se na mokrém plastu lépe pohybovali, soupeř měl viditelné problémy s obutím. Využili jsme toho dokonale a třetinu ovládli jednoznačně v náš prospěch 3:0. A to jsme ještě spousty šancí zahodili. Ve druhé třetině jsme přidali další branku a bylo prakticky rozhodnuto. Poslední třetinu už jsme nehráli dobře. Mužstvo se uspokojilo z výsledku, i soupeř si zvykl na povrch, a tak z toho rezultovala zbytečná branka v naší sítí. Poté jsme si už výsledek pohlídali a zaslouženě dovedli do vítězného konce. Jsme rádi za tři body v novém prostředí. Hlavně musím vyzdvihnout, že se nám probudil náš loni spící střelec Dobiáš. Zatímco loni vůbec neskóroval, tak letos už třikrát ve třech zápasech. Jinak samozřejmě pochvalu zaslouží všichni hráči,“ shrnul průběh zápasu Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Beneš - Nespěšný, Anýž, Mifek, Rašner, Makas - Stloukal, Dobiáš, Sokol - Vodvárka, Bečvář, Tichý - Šmehlík, Hrnčíř, Bílý - Kolínková

Devět statečných královehradeckých Pirátů mělo co dělat na kluzkém plastovém povrchu sami se sebou, natož s protihráči a podle toho i zápas ve Svitavách dopadl. „V dalším kole jsme zavítali do Svitav. Domácí nás přivítali na novém hřišti, které je na tamním krásném zimním stadionu, kde je položený plastový povrch. Vzhledem k vytrvalému dešti bylo jasno, jak bude zápas vypadat. Většina z nás upadla v momentu, kdy vstoupila na "kluziště". Důkazem neregulérnosti povrchu byl počet pěti vyloučených na naší straně za podražení, která vesměs plynula z uklouznutí našeho hráče. Tentokrát jsme nemohli počítat s pomocí hráčů A týmu ani dorostu. A vzhledem k dalším několika omluvenkám jsme hráli na 9 hráčů v poli. Kluzký povrch si vybíral daň od samého začátku. Spíš než o hru jsme se starali, abychom se nezranili, což se bohužel úplně nepovedlo. Jeden hráč si při pádu natáhl stehenní sval, takže od poloviny zápasu nehrál. Domácí se kupodivu pohybovali mnohem lépe, takže se hrálo většinou na naší polovině. Po několika minutách dokázali svou územní převahu přetavit v první gól, který padl po trochu nešťastných odrazech. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. To se ujala nenápadná střela tahem od modré čáry. Když jsme ještě v prvním dějství dostali branku při přesilové hře pěti proti třem, věděl jsem, že s obratem to asi nevyjde. Důstojným soupeřem jsme byli až na konci, když se zápas jen dohrával. Za zmínku stojí naše jediná gólová akce, kdy Erban vyzval pěknou nahrávkou skórujícího Horáčka. Nakonec jsme prohráli 4:1,“ hodnotil průběh zápasu Michal Dunda.

HBC Rangers Opočno vs. SK Hokejbal Žamberk 4:3 (3:0,0:1,1:2)

Opočno si doma vyšláplo na Kance ze Žamberku, kterým hned v první třetině nasázelo tři góly. Žamberk to však nevzdal a dokázal se ještě přiblížit na rozdíl jedné branky. Opočno si však i díky výbornému gólmanovi Ponkemu udrželo těsný výsledek až do konce zápasu. „Po diskutabilně nedohraném zápase minulého kola v Chlumci jsme chtěli předvést výkon, na který byl každý od Rangers zvyklý. Pohledný hokejbal a bez zbytečných diskusí. To se nám myslím i v první třetině dařilo a výsledek 3:0 pro Rangers byl velice nadějný pro další vývoj utkání. Hrálo se za neustálého deště, to některým našim hráčům s nevhodnou obuví na mokrý plast dělalo problémy. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Ve druhé třetině jsme přestali proměňovat nabídnuté příležitosti, to nás mohlo v závěru mrzet. Žamberk hraje do obrany velice dobře, ale i přesto a se nám podařilo hostující tým několikrát přečíslit, bohužel šance zůstaly nevyužity. Ve třetí třetině jsme se začali obávat o výsledek, a tak došlo i na power play Žamberku. Po výborných zákrocích gólmana Ponkeho jsme udrželi těsný výsledek až do konce utkání. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a budeme v takových výkonech pokračovat i nadále,“ vysvětlil k zápasu Karol Kania.

Vyrovnaný a dramatický duel mezi Opočnem a Žamberkem nakonec i přes velkou snahu hostů vyhrálo o jeden gól domácí Opočno. „Za velmi špatného počasí jsme zavítali na hřiště do Hradce Králové, kde nás hostil loňský mistr z Opočna. Do zápasu jsme nevstoupili špatně a úvodní minuty nabídly vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách. Bohužel poté jsme trochu nešťastně inkasovali, když se domácí prosadili nenápadnou střelou z kraje kruhu. Ve snaze vyrovnat se nám soupeře dařilo zavírat v jeho pásmu, nicméně domácí ukázali svoji sílu v proměňování breakových situací. Po našich chybách v útočném pásmu nás ještě do konce třetiny 2x potrestali, když se dostali do přečíslení. Ve druhé třetině měla hra podobný obraz. Šance si vytvářely oba celky, ale gól padl jen jeden, když se nám konečně zásluhou Kmeťe podařilo snížit na 1:3. Ve třetí třetině jsme zkusili ještě více zabrat a pokusit se o vyrovnání, ale bohužel soupeř nám odskočil na rozdíl třech branek, kdy opět dobře vyřešil únik 2 na 1. I tak jsme nepřestali bojovat a zbytek třetiny jsme to byli my, kdo měl více ze hry. Soupeř se spíše bránil, a pokud zahrozil, podržel nás gólman Šolc. Po mohutném náporu se nám podařilo snížit na 4:3. Bohužel, ten poslední kýžený 4. gól jsme již dát nestihli, i když v samém závěru při power-play jsme měli jednu opravdu velkou šanci. Do Hradce jsme odjížděli s pocitem, že se budeme spíše pořád bránit, ale nakonec se jednalo o vyrovnaný, dramatický duel. Body nebyly tak daleko, škoda, ale až na to počasí, pěkná sobota,“ konstatoval