V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Selta x Autosklo B (foto: Jana Nekolová)

V prvním kole jarní části kralovali gólmani!

Jana Nekolová | 05.03.2017 23:14:30 | 1366x

2.NHbL – V sobotu se po zimní pauze opět rozjely zápasy druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých královehradečtí Bandité ani přes excelentní výkon svého gólmana Zemana neměli proti rozjetým Ježkům žádnou šanci. Opočno přejelo českotřebovské Kohouty i díky skvěle chytajícímu Mráčkovi, který nechal hosty skórovat pouze jedinkrát. Chrudimští Žolíci si i přes nebojácný výkon domácích podpořený velkým nasazením nakonec se Svitavami poradili, ale ty jim nic zadarmo nedaly. Přeloučští Jestřábi si i díky pozorně chytajícímu Dvořáčkovi odvezli cenné tři body z Prachovic a pardubičtí Autoskláři přejeli i díky skvělému výkonu svého gólmana Chmelíka sedmi góly domácí Deltu.

Sobota 4.3.2017

HBC Banditi Hradec Králové vs. Ježci Heřmanův Městec 1:3 (1:0,0:0,0:3)

Královehradečtí Bandité ani přes excelentní výkon svého gólmana Zemana doma neměli proti rozjetým Ježkům žádnou šanci. „K první jarnímu kolu přijel na naše hřiště tým z Heřmanova Městce. Chtěli jsme za každou cenu napravit neúspěch z podzimního měření sil, kdy jsme přišli o body až v samém závěru při naší přesilové hře. Bohužel ani tentokrát jsme nezískali ani jeden. Hosté na nás od začátku "vlétli" a my jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. A jak to v takových zápasech občas bývá, byli jsme to my, kdo se radoval z gólu. Po ojedinělém výpadu do soupeřova obranného pásma jsme skórovali. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako první okořeněná několika přesilovými hrami hostů. Ani tentokrát se nula na kontě Ježků nezměnila. Zázrak se však nestal. Rozhodlo třetí dějství. Nejdříve jsme inkasovali po naší přesilovce, kdy soupeř využil naší rozhozenosti. Potom se trefil ve své početní výhodě. Pak ještě pečetil své vítězství třetím hřebíkem do rakve. Rád bych vyzdvihl excelentní výkon našeho gólmana Patrika Zemana. Patří mu dík,“ zhodnotil zápas Michal Dunda.

Ježci rozhodli zápas s královehradeckými Bandity až třemi góly ve třetí třetině. "První zápas jarní části byl pro nás s velice nevyzpytatelným soupeřem a to s Bandity z Hradce Králové, kteří přišli na hřiště za pět minut dvanáct. Hradečtí celý zápas hráli defenzivní hru a ohrožovali naši bránu pouze ojediněle. Dá se říct, že toho koho jsme poráželi jsme byli hlavně my sami, kdy jsme přes neustálý tlak nemohli vstřelit branku a špatná koncovka nás provázela až do třetí třetiny. Naštěstí i přes golovou ztrátu jsme zápas z daleka nevzdávali a pro vítězství stačilo jen pár okamžiků v poslední části, kdy nejprve Ondřej Běloušek našel místo v levém růžku, o chvíli později suvérení Radek Böhm si lehce poradil s balonkem na hokejce. Jako pro třešničku na dortu si vyběhl náš ostrostřelec Pavel Šprincl, který s lehkostí potvrdil tříbodovou výhru. První zápas bych shrnul jako hodně vydřený, kdy jsme v podstatě první dvě třetiny zápasili sami se sebou, ale ukázalo se, že při správné motivaci dokážeme s jednoduchostí rozhodovat zápasy," popsal zápas. Jan Doležal.

Sestava Ježků: Menc Petr, (Synek Lukáš) - Menc Lubomír (C), Šprincl Pavel, Böhm Radek (A), Kopriva Petr,  Doležal Jan (A),  Pilař Tomáš, Novák Jakub, Honek Ondřej, Škubník Petr, Macenauer Dominik, Běloušek Ondřej, Böhm Jan, Míšek Josef

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HBC Rangers Opočno vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová B 5:1 (2:0,3:0,0:1)

Střely na branku: 32:28, Vyloučení: 2:3, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Opočno doma přejelo českotřebovské Kohouty i díky skvěle chytajícímu Mráčkovi, který nechal hosty skórovat pouze jedinkrát. „První utkání jarní části hokejbalové 2. ligy jsme odehráli v azylu na plastovém povrchu v Hradci Králové. Pochopitelně mnoho hráčů si ještě plnilo hokejové povinnosti nebo si z hokeje přinesli zranění, takže jsme mohli využít především služeb hráčů Semechnic, Hronova a Nového Města n. M., kteří za nás nastupují. Utkání rozhodla přece jen větší zkušenost našich borců. Vyprodukovali jsme množství chyb pramenících z prvního pobytu na venkovním hřišti, ale také z toho bylo i několik neproměněných šancí. Hosté se snažili střílet ze všech pozic, ale pozorný Mráček v naší brance kapituloval až ve 34. minutě,“ popsal zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Sestava Opočna: Mráček - Dostál, Malík, Junek, Hetfleiš - Kania Karol, Hajník, Dudadík, Kania Dominik, Steklík, Kozák - utkání v pohodě odkoučoval na střídačce zraněný Honza Šejna

Branky Opočna: Hajník a Steklík 2x, Kozák

Českotřebovští Kohouti nestačili na domácí Rangery z Opočna, jedinou střelu Kohoutů proměnil Doubrava. „Po zimní přestávce nás nečekal lehký soupeř. Domácím dokonale vyhovoval plastový povrch, který dával vyniknout jejich kombinační hře a technickým schopnostem v soubojích 1 na 1. Velmi brzo jsme inkasovali, což nám rozhodně nepřispělo. Druhá branka zápasu přišla záhy a zase do naší sítě. To si myslím, že byla definitivní tečka. Hráči Opočna hru kontrolovali a po zbytek první třetiny kontrolovali hru a svůj náskok. Ve zbývajících dvou třetinách jsme se přece jenom více osmělili, vytvořili si i příležitosti, ale dlouhodobě nám chybí lehkost v zakončení. Především v proměňování šancí. Naopak domácí vyráželi do rychlých protiútoků, které chladnokrevně a hlavně v naprostém klidu končili za naším brankářem. Zbývající utkání budou snahou o záchranu v soutěži, to je už teď více než zřejmé. Jedno pozitivum přece jenom máme. Řadu mladších dorostenců sbírajících zkušenosti rozšířil Honza Verner, který si počínal ve svém prvním zápase za muže dobře,“ shrnul průběh zápasu trenér Michal Broulík.

Sestava Č.Třebové: Novotný – Zeman Břetislav, Šustek, Truhlář, Zeman Lukáš, Doubrava, Broulík, Němec, Smutný, Řehák, Jiruše, Pirkl, Verner

Branka Č.Třebové: 33:42 Doubrava (Řehák)

1.HBC Svitavy vs. HBC Jokerit Chrudim 1:5 (1:1,0:2,0:2)

Chrudimští Žolíci si i přes nebojácný výkon domácích podpořený velkým nasazením nakonec se Svitavami poradili, ale ty jim nic zadarmo nedaly. „Náš první jarní zápas se odehrál na nerovné půdě ve Svitavách. Postavení obou týmů v tabulce předurčovalo, že bychom si měli dojet pro povinné tři body a další slunné dny se vyhřívat na špici tabulky. Ovsem výkon domácích od prvních minut podpořený velkým nasazením a snahou hrát nebojácný hokejbal napověděl, že nám rozhodně nedají nic zadarmo.  Po celé utkání se hrál otevřený hokejbal s šancemi na obou stranách, avšak střelecká efektivita byla na našich obroušených pádlech podstatně lepší, z čehož vyvrcholil konečný výsledek 1:5.  V první třetině ve třetí minutě otevřel skóre po skvělém náběhu, ještě lepším načasováním, nekompromisním nápřahu a tvrdou přesnou střelou symbolicky kdo jiný než Čejgl, který tak hravě zužitkoval skákající nahrávku od pořízka Hlavsiče. Do konce třetiny po individuální hrubce v obraně nejmenovaného zkušeného hráče Staňka došlo k vyrovnání, a tak první třetina skončila nerozhodným výsledkem. Druha třetina začala náporem domácích a první minuty se musel hostující Novelinka v bráně co ohánět, aby z některých šanci neinkasoval. Trpělivost došla opět Čejglovi, který zdálky z modré útočné čáry sledoval, jak nás Svitavští ne a ne pustit z pásma, a tak si počkal na vyhozený míček, a díky jeho zrychlení, za které by se nemuseli stydět výrobci nejnovějšího modelu Ferrari, proměnil tento zdánlivě ztraceny míček v brejk, a jak to dopadlo, si každý asi už může odpovědět sám - čili 2:1 pro nás. Třetí gól jsme přidali z trestného střílení Večerníkem, který svým typickým blafákem do beckendu nedal brankáři šanci, čímž všem dokázal, že není jen přeborníkem v počtu vypitých 12ctek a prcku rumu, ale i zdatný exekutor teto disciplíny. Do konce třetiny už gól nepadl, a tak do poslední třetiny jsme šli s dvoubrankovým náskokem. V poslední periodě se domácí snažili o vyrovnání, kolikrát moc nechybělo,  ale bud zacinkala konstrukce nebo pozorný Novelinka, který svou svatyni hlídal jak vycvičeny policejní pes, nedovolil, aby se míček dokutálel za brankovou čáru. A tak jsme to byli opět my, kdo udeřil. Po přesně nahrávce Čejgla se trefil po několika spálených šanci Bureš, což dojalo a štěstím malém rozplakalo jeho novou pýchou obklopenou přítelkyni na tribuně a jen díky rychlému zásahu domácích pořadatelů nepřeskočila mantinel, aby ho mohla náležitě odměnit. O poslední gól se postarala, též trochu symbolicky nová posila Paukrt, a tím si zaslouženě vysloužila vstupenku i na další zápas. Shrnuto podtrženo, vezmeme tři body, a proto se loučím se sportovním pozdravem "dejte nám soupeře, sportu a zvlášť hokejbalu zdar",“ podrobně vysvětlil k zápasu Martin Čejgl.

SK Prachovice vs. HC Jestřábi Přelouč B 1:2 (0:1,1:0,0:1)

Přeloučští Jestřábi si i díky pozorně chytajícímu Dvořáčkovi odvezli cenné tři body z Prachovic. „Na jarní rozjezd nás čekal tabulkově nejbližší soutěž a nešlo tedy očekávat jednoduché utkání už proto, že v Prachovicích je pro nás nepopulární plast. Sešli jsme se ve slušném počtu, ačkoliv jednu celou útočnou trojici tvořili dorostenci. Od začátku utkání jsme se dostávali do slušných šancí, kdy hlavně trojice Vlk-Hudec-Motyčka soupeři zatápěla. Z tlaku se nám podařil vytěžit vedoucí gól z hole Rašky. Ve druhé třetině jsme soupeře opět párkrát zamkli, nicméně z ojedinělé šance přišlo vyrovnání. Ve třetí části se prosadil dorážkou Hudec a bylo to 2:1. Tento výsledek jsme i díky pozorně chytajícímu Dvořáčkovi udrželi a bereme cenné 3 body z hřiště soupeře. Kluky chválím za přístup a nasazení po zimní přestávce,“ komentoval průběh zápasu Michal Drápalík.

Sestava Jestřábů: Dvořáček - Hájek, Tesák, Komůrka, Drápalík Mi. - Vlk L., Hudec, Motyčka, Raška, Kalousek, Pospíšil, Šurkala, Kade, Hohenberger

Branky Jestřábů: 1:0 Raška (Drápalík Mi), 2:1 Hudec (Vlk L.)

Neděle 5.3.2017

Delta Pardubice vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 0:7 (0:4,0:2,0:1)

Pardubičtí Autoskláři přejeli i díky skvělému výkonu svého gólmana Chmelíka sedmi góly domácí Deltu. „První kolo jara nás zaválo do Svítkova, kde má domácí hřiště Delta. Do zápasu jsme nevstoupili zrovna nejlépe, hned v úvodu jsme se nechali dvakrát za sebou oslabit. Obojí oslabení jsme ustáli a naopak, obě přesilové hry jsme proměnily. Když na konci 12 minuty byl stav pro nás 0:4, brali si domácí oddechový čas. Do druhé třetiny soupeř stáhl hru na dvě útočné lajny a začal nás mírně přehrávat. Nedařilo se jim vyzrát na naši obranu a když už, tak vše uhasil skvěle chytající Chmelík. Když na konci druhé třetiny svítil stav 0:6, neměli domácí už o co hrát. I přes urputnou snahu domácích něco udělat s výsledkem, se nám podařilo dohrát bez obdržené branky a jednu ještě přidat. Tak trochu jsem čekal jiný průběh hry.  Klukům děkuji za skvěle odehrané utkání,“ popsal průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Delta začala jaro jak nejhůře mohla, podlehla vysoko rychlým a dravým Autosklářům. "Jaro pro nás asi nemohlo začít hůře, v souboji o druhé místo v tabulce jsme vysoko podlehli hostující Alfě 0:7. Úvod utkání rozhodně podobné "nadílce" nenasvědčoval, záhy jsme dostali výhodu dvou přesilových her, ale z naší strany to viditelně nebylo ono. Soupeř stejnou příležitostí nepohrdl a své dvě přesilovky přetavil v dvougólové vedení. Dvě rychle inkasované branky otřásly naším sebevědomím  a hráči najednou začali kupit chybu za chybou. Přestože hosté nebyli výrazně lepší, tak to po první třetině bylo o 4 góly, po druhé už o 6 branek a konečné skóre už jsem jednou zmínil. Rozhodujícím faktorem bezesporu byla rychlost a dravost hostujících borců, na kterou tentokrát naše sestava nenalezla odpověď. Markantní byl i rozdíl ve hře speciálních formací (zejména přesilovce), kde se naplno projevil náš deficit v tréninku na hřišti. Nepovedený výsledek házíme za hlavu a v příštím utkání se chceme vrátit na vítěznou vlnu," konstatoval Jaroslav Nečas.

Sestava a branky Autoskla: Chmelík Martin (Třináctý Jakub) – Podařil Radim, Šatara Petr, Förstl Libor, Vacek Martin (0+1), Korel Stanislav (1+1), Barva Jan (0+1), Veselík Michal (2+1), Hackenberg Tomáš (2+0), Kasal Jiří (0+1), Jankura Karol (1+1), Dvořák Jakub (1+0), Kosař Daniel, Richter David

Sestava Delty: Kaván - Hrnčíř, Šováň - Filip, Riedel - Macháček, Jurga - Kohoutek, Novotný, Minařík - Turčáni, Hlaváček, Švihlík - Bílek, Čeřovský, Ježek - Shejbal, Borovec