V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Ješci x Sršni (foto: Robert Musílek)

V kategorii SŽ podrželi své týmy jejich gólmani!

Jana Nekolová | 14.03.2017 12:00:01 | 478x

MČR SŽ – V sobotu se odehrály jen dva zápasy kategorie starších žáků, ve kterých pardubičtí Autoskláři i přesto, že vedli o tři branky, tak nechali královehradecké Piráty vyrovnat, ale zápas nakonec rozhodli ve svůj prospěch i díky svému brankáři, který je v zápase podržel. Svitavští Sršni vyhráli nad bojovnými Ježky, kteří jim nedali nic zadarmo i díky svému brankáři, který se na jejich výhře nad Ježky velkou mírou podílel. Ježci sice svůj cíl, dát nějaké pěkné branky, nesplnili, ale i tak byli se zápasem se Sršni, kteří ukázali v důležitých momentech svoji sílu, nakonec celkem spokojeni.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce vs. HBC Hradec Králové 1988 8:3 (3:1,0:2,5:0)

Královehradečtí Piráti i přes špatný začátek zápasu, dokázali vyrovnat, ale ve třetí třetině se položili a Autoskláři tak vyhráli. „Před zápasem jsme se důkladně rozcvičili a klukům jsme v kabině dali několik pokynů, které jsou pro zápas důležité. První třetina pro nás nevypadala vůbec dobře, když jsme prohrávali 3:1. O první přestávce se naši hráči nahecovali a vysvětlili si pár chyb a nahecovaní šli do druhé třetiny. Ta se nám náramně povedla a Pardubické hvězdy jsme dovedli k šílenství a po druhé třetině byl stav 3:3. Potom náš hráč šel za zápas dvakrát na trestnou lavici, dostal za zápas dvakrát 10. minut. Kluci se potom položili a Pardubice nakonec vyhráli 8:3. Děkujeme soupeři za pěkný odehraný zápas,“ zhodnotil zápas trenér královehradeckých Pirátů Vratislav Novák.

Branky Hradce: Kynčl, Kulhánek, Hruška

Pardubičtí Autoskláři i přesto, že vedli o tři branky, tak nechali královehradecké Piráty vyrovnat, ale zápas nakonec rozhodli ve svůj prospěch i díky svému brankáři Jirkovi Bitnarovi, který je v zápase podržel. „V sobotu jsme odehráli velmi vyrovnaný zápas s Hradcem Králové. Od úvodní minuty jsme diktovali tempo hry a postupně navyšovali skóre na 3:0. Ještě do konce první třetiny však soupeř snížil. To se následně projevilo do druhé třetiny, kdy naši hráči vypadali, jak kdyby nás inkasovaný gól položil. Místo přesných nahrávek, jsme po sobě balonky házeli jak žhavý brambor, rozehrávali jsme na hole soupeře a prohrávali osobní souboje. Toho hradečtí piráti využili a během druhé třetiny vyrovnali na 3:3. O druhé přestávce bylo v šatně dusno, něco jsme si řekli a stáhli hru na 2 lajny a do poslední části vlétli s jasným cílem - toto utkání vyhrát. Co jsme si v kabině řekli, všichni na hřišti plnili do puntíku. Opět jsme začali vyhrávat osobní souboje, byli rychlejší na balonku i bez něj a hostující obraně zavářeli. Z toho plynuly i branky, kterých jsme v třetí třetině do hostující branky nastříleli pět. V krizových situacích této třetiny, nás podržel fantasticky Jirka Bitnar, který tak odčinil předchozí zaváhání a věříme, že mu to pomůže do dalších zápasů!,“ komentoval průběh zápasu trenér pardubických Autosklářů Michal Šimek.

Sestava a branky Autoskla: Bitnar – Baráková (0+1), Hálek (0+2), Kopřiva, Křemenák, Školoudík (0+1), Kábrtová, Kopsa (1+1), Kubíček (1+1), Moravec (3+0), Oršoš (1+0), Socha, Tichý (2+0), Drbal (0+1), Kábrt

Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Sršni Svitavy 0:3 (0:1,0:1,0:1)

Heřmanovští Ježci sice svůj cíl, dát nějaké pěkné branky, nesplnili, ale i tak byli se zápasem se svitavskými Sršni, kteří ukázali v důležitých momentech svoji sílu, nakonec celkem spokojeni. „V minulém utkání proti Svitavám jsme prvního brankáře vyhnali z branky ještě před koncem první třetiny. Tentokrát to byl on, kdo kraloval na Ježkárně, a když už ne on, tak velmi dobře postavená branka, která se hned v první třetině třikrát rozezněla. Samotné utkání bylo spíše bojovné než nějak extra pohledné na nějaké kombinace a v tomhle ohledu jsme prostě tentokrát byli horším týmem. My jsme měli o něco více ze hry a i více střel, ale soupeř hrozil po rychlých protiútocích a hlavně ve hře za brankou, kde nám největší problémy dělali zejména dva hráči soupeře, kteří si uměli míček skvěle schovat za tělo a počkat si na správný okamžik a nahrát volnému spoluhráči. Nám chyběl tentokrát pohyb, trošku jsme se v tomhle přizpůsobili soupeři, který toho hlavně v obranné řadě příliš nenaběhal. Ve střídáních, kde jsme to přeci jen zrychlili, měli velké problémy, ale jejich brankář působil na míček jako magnet - dokázali jsme ho trefit i v situaci, kdy byla branka skoro celá prázdná, ale míček i tak šel do jeho výstroje. Každý před zápasem samozřejmě věří ve výhru, ale naším cílem bylo hlavně dát nějaké pěkné branky a pak se uvidí, v tomhle ohledu jsme skončili za očekáváním, ale takové zápasy prostě někdy přijdou a musíme je tak brát. Soupeř v důležitých momentech ukázal svoji sílu a tak vyhrál," shrnul průběh zápasu trenér heřmanovských Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Synek, Daníček, Málek, Vlasák, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Jožák, Sedlák, Zmek

Svitavští Sršni vyhráli nad bojovnými Ježky, kteří jim nedali nic zadarmo i díky svému brankáři Ondrovi Hochovi, který se na jejich výhře nad Ježky velkou mírou podílel. „V druhém utkání letošní sezóny v Heřmanově Městci jsme si, na rozdíl od podzimního zápasu, pohlídali začátek utkání. Ježci jsou bojovný tým, který nedá soupeři nic zadarmo. Začátek utkání byl z naší strany velmi opatrný a soupeř nám ukázal jak se pohybovat po hřišti. Postupem času se hráči dostali do tempa, ale srážely nás individuální chyby, "služebně starších" hráčů. V utkání se střídaly úseky, kdy jsme soupeře zatlačili do třetiny a obráceně zase bránili. Góly padaly průběžně jen do domácí brány a my jsme dokázali udržet čisté konto. Velkou měrou k tomu přispěl gólman Ondra,“ vysvětlil k zápasu trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Sestava Svitav: O. Hoch - V. Dvořáček, J. Šimek, M. Horák, Z. Beneš, A. Hamza, D. Kyncl, V, Hloušek, J. Neubauer, M. Šindelka, J. Gálik