2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Tým České Třebové (foto: Jiří Rejl)

V 2. kole MČR žen dominovaly Slávistky a Česká Třebová

Jana Nekolová | 22.11.2016 15:22:08 | 1101x

MČR žen – Ve sváteční čtvrtek se odehrálo 2. kolo MČR žen 2016-2017 na hokejbalovém hřišti v Pardubicích a v České Třebové. V Pardubicích všechny zápasy vyhrál favorit tým HC Slavia Praha – ženy s reprezentačním koučem Karlem Manhartem a v České Třebové domácí tým TJ Lokomotiva Česká Třebová.

V Pardubicích si to spolu rozdaly domácí Alfačky se svým regionálním rivalem ze Svítkova a překvapivě po první polovině vedly nad Svítkovem 1:0. Svítkovu se však ještě do konce druhé poloviny podařilo vyrovnat a v nájezdech díky zkušené Petře Holoubkové i vyhrát. Alfačky však po debaklu ve Svítkově ukázaly, že hrát umí a že se s nimi musí počítat. Oba naše východočeské celky sice prohrály s favorizovaným týmem SK Slavia Praha – ženy, ale držely bezbrankové skóre až do šesté minuty druhé poloviny, než se začaly reprezentantky gólově prosazovat. Oba týmy také podle očekávání vyhrály nad Fretkami z Berouna, které jsou tak i po druhém kole stále bez bodu. V České Třebové pak dominovaly domácí hráčky, které vyhrály všechny tři zápasy. Plzeň ztratila bod s Pískem a tři body s domácí Českou Třebovou. Písek vyhrál jen nad Kyjovem a sebral bod Plzni. Kyjov všechny zápasy prohrál a je tak stále bez bodu.

Pardubice:

HBC Autosklo-H.A.K. Pce - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 1:2ss (1:0,0:1-0:1)

SK Kelti 2008 - HC Slavia Praha ženy 0:3 (0:2,0:1)

SK Kelti 2008 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 0:3 (0:1,0:2)

HC Slavia Praha ženy - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 3:0 (0:0,3:0)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce – HC Slavia Praha ženy 0:2 (0:0,0:2)

HBC Autosklo-H.A.K. Pce – SK Kelti 2008 2:0 (0:0,2:0)

Česká Třebová:

HBK Kyjov – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:8 (0:5,0:3)

HBC Plzeň-Litice - HC ŠD Písek 1:0ss (0:0,0:0-1:0)

HBC Plzeň-Litice - HBK Kyjov 4:0 (2:0,2:0)

TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC ŠD Písek 3:0 (1:0,2:0)

HC ŠD Písek – HBK Kyjov 1:0 (0:0,1:0)

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Plzeň-Litice 2:1 (0:1,2:0)

Jak hodnotí turnaje týmy našeho regionu:

Hráčka Petra Kvasničková (Česká Třebová):„Poslední turnaj tohoto roku jsme odehráli na domácí půdě a chtěli jsme ho ukončit plným bodovým ziskem. Tento cíl se nám podařil splnit, i když to nebylo vůbec jednoduché. V prvním zápase jsme nastoupili proti nováčkovi soutěže Kyjovu a potvrdili roli favorita. V druhém zápase jsme nastoupili proti Písku. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. Povedl se nám start do zápasu a šli jsme brzy do vedení. Na závěr nás čekal zápas s Plzní. Začátek nám utekl a po úniku plzeňské útočnice šel soupeř do vedení. My jsme makali i nadále a v druhé polovině nepříznivý stav otočili.“

Hráčka Petra Hovorková (Svítkov): „Na druhý kolo MČR, dostali svítkovské ženy za úkol vybojovat sedm bodů. Ve čtvrtek 17.11.2016 se jim to, ale podařilo jen z části. Tam kde jsme v prvním kole skončili, tam jsme chtěli navázat. První zápas byl totiž s Alfačkama, kterým jsme v říjnu nasázeli 9 branek. Ale ve čtvrtek to byl už jiný zápas. Od začátku bylo vidět, že nám rozhodně nepřejí další výhru s nimi. Prali se jak oni tak my. Zápas se nakonec rozhodl až v samostatných nájezdech, kde jsme díky Holoubkové Petře a její úspěšné kličce do backhandu získali vedení a dva body z utkání. Na rozdíl od toho měl druhý zápas jasný výsledek. Svítkov nad Berounem zvítězil 3:0 a přidal si cenné body do sbírky. V posledním zápase se střetli svítkovské hvězdy a pražské slávistky. Těsně před zápasem začalo nepříjemně pršet, a tak nám to všem pěkně klouzalo. Přes spoustu šancí na obou stranách v první půlce zápasu nepadla ani branka. V druhé půli rozhodlo až posledních pět minut, kdy přišli dvě přesilovky, z nichž jednu Slavie využila. Na tabuli svítila minuta a půl, když trefili druhý gól. Svítkovským hvězdám už nepomohla ani powerplay. Slavie vyhrála všechny tři zápasy, se Svítkovem však s nejmenším počtem branek, konečný stav byl 2:0.“

Trenér Martin Bláha (Svítkov): „Deštivý sváteční den 17.11. byl pro Svítkovské hvězdy ve znamení druhého hracího dne MČR ŽEN 2016. Klání se odehrávalo v nedalekých Polabinách. A čekali nás tři soupeři v podobě Autosklo H.A.K, Fretek z Berouna a Pražské Slavie. Autosklářky od minulého vzájemného měření sil hodně potrénovaly a jejich svatyni kryla nám ještě neznámá brankářka a na jejich hře to bylo vidět. Hrál se z obou stran hezký a bojovný hokejbal, plný krásných akcí. Po konci základní hrací doby svítil na výsledkové tabuli smírný a spravedlivý stav 1:1 a tak se o bodu na víc muselo rozhodnout až v samostatných stříleních. Jedinou úspěšnou exekutorkou byla naše Mali a tak jsme brali bod na víc za vítězství 2:1ss. Nutno podotknout, že Alfačky se hodně zlepšily a naše hvězdičky se tentokráte na výhru hodně nadřely. Druhé utkání jsme sehráli s fretkami. Jejich brankářka je velice silná ve spodní polovině branky. Naše hvězdy však střílely neustále pouze tam a tak se nám ji nedařilo dlouhou dobu překonat. Na konec se nám po dvou tečích do horní poloviny branky a jedné střele do víka podařilo stanovit výsledek 3:0 v náš prospěch. Berounské dívky hrály s námi utkání v těsném sledu po utkání se Slavií, avšak jejich výkon to nijak nepoznamenalo. Klobouček dolů děvčátka. Jak se říká, to nejlepší na konec. Na závěr druhého hracího dne nás čekala mistrovská Slavia. Ta do svého středu zapracovává nové hráčky a postrádala největších hvězd např. Michaelu Rulovou. Říkali jsme dívkám, že Slavie je dnes k poražení, ať jdou do všech soubojů bez bázně a respektu a pokusíme se ukořistit nějaký ten bod. Na obou stranách bylo nespočet šancí ke vstřelení branky, ale obě brankářky byly bezchybné. 4 minuty před koncem základní hrací doby bohužel pro naše barvy došlo z naší strany k nešťastnému faulu a šli jsme do oslabení. Přesilovou hru zvládla Slavia na výbornou. Splnily do puntíku pokyny trenéra Manharta a po skvělém rozboru naší obranné čtyřky se prosadily nechytatelnou bombou od modré čáry. Dvě minuty na to se bohužel po naší nedůsledné hře v předbrankovém prostoru prosadily znovu a stav 2:0 již nevěstil nic dobrého. 90 vteřin zbývalo do konce a tak jsme vše vsadili na power play. Ostřelovali jsme Slávistickou branku, seč nám síly stačily, ale branku jsme bohužel vstřelit nedokázali. Pískal se konec a stav 2:0 z pohledu mistryň. Naší dobrou vizitkou však byla další sehraná power play bez obdrženého gólu. Za celý den získaly naše hvězdy pět bodů do tabulky, hru si parádně užívaly a i já jsem byl s jejich hrou nadmíru spokojen. Teď nás čeká náročná zimní příprava, abychom na vrchol sezóny byli dobře připraveni.“

Trenér Radim Podařil (Autosklo): „2. turnaj MČR žen musím hodnotit jedině kladně. V prvním zápase holky nastoupily proti Svítkovu. Oproti minulému zápasu se holky zlepšily, lépe bránily a více střílely. První gól trefila naše nová posila Péťa Němcová. Bohužel pár minut před koncem se Svítkovu podařilo vyrovnat a zápas tak přešel do samostatných nájezdů. V tom měli více štěstí soupeři. V druhém zápase se holky postavily proti favoritkám ze Slavie. I přes závěrečnou prohru 0:3, to byl nejlepší zápas, který s holkami ze Slavie sehrály. V posledním zápase na holky čekaly Fretky. Dalo se očekávat vyrovnané utkání, opak byl ale pravdou. Tempo zápasu většinou udávaly holky a tak jednoznačně vyhrály 2:0, díky gólům Petry Němcové a Dominiky Němcové. Všem holkám bych chtěl poděkovat za společný týmový výkon.“