SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Už za měsíc se uskuteční pilotní turnaj VČ přeboru v kategorii masters!
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
 (foto: fcb Kamil Mlejnek)

Už za měsíc se uskuteční pilotní turnaj VČ přeboru v kategorii masters!

Jana Nekolová | 21.04.2017 18:03:14 | 794x

Vneděli 21.5.2017 se uskuteční pilotní turnaj Východočeského přeboru v kategorii masters „O pohár RSHb ČV“ na hokejbalovém hřišti v České Třebové. Do turnaje, který se odehraje ve formátu 5+1 se může přihlásit maximálně 6 týmů a je určen pro hráče ročníku narození 1977 a starší. Výjimkou je brankář, který může být ročníku narození 1982 a starší. Dle slov předsedy RSHb ČV Patrika Ticháčka je cílem tohoto projektu nabídnout hokejbalistům staršího věku, nicméně stále aktivně hrajícím či sportujícím, možnost herní konfrontace ve své věkové kategorii. 

„Přijďte se podívat 21.5.2017 do České Třebové, jak se hraje hokejbal hlavou a srdcem,“ zve Patrik Ticháček, předseda RSHb ČV

 

Region Čechy Východ pořádá v pátek 21.5.2017 pilotní projekt Východočeského přeboru v kategorii masters „O pohár RSHb ČV“ v České Třebové. Co je cílem tohoto projektu a bude mít i nějaké pokračování?

Přesněji bych akci nazval jako pilotní turnaj připravovaného projektu dlouhodobé soutěže kategorie masters, tedy veteránů. Cílem tohoto projektu je nabídnout hokejbalistům staršího věku, nicméně stále aktivně hrajícím či sportujícím, možnost herní konfrontace ve své věkové kategorii. Po vzoru již dříve spuštěných projektů, jako přebor žen, přebory přípravek, minipřípravek atd., bude koncipována i myšlenka samostatné ligy – přeboru veteránů. Koncept bude postaven na určitém počtu jednodenních turnajů, které budou otevřené pro týmy jak z našeho regionu, tak i mimo něj, jak známe např. z VČ přeboru žen.

 

Co Vás k této myšlence přivedlo uspořádat turnaj právě pro tuto kategorii a myslíš, že o něj bude v našem regionu velký zájem?

Nápad spustit projekt veteránské soutěže je jakousi reakcí na skutečnost, že organizovaný hokejbal se nejen v našem regionu hraje zhruba třicet let. Za tu dobu náš sport vygeneroval tisíce hokejbalistů. Část z těch starších se stále k hokejbalu vrací jako ke své srdeční záležitosti. A tak je na čase po vzoru ostatních sportů umožnit těm, kteří nás hokejbalu učili a mnozí ještě stále na hřišti vyučují, znovu se potkávat na hřišti se soupeři i spoluhráči let „dávno“ minulých právě ve své věkové kategorii.

Nemám obavu, že by zájem o veteránskou ligu nebyl. Potkávám mnoho svých bývalých spoluhráčů i soupeřů, kteří nápad vzniku tohoto projektu velmi kvitují. A jsem rád, že máme podporu i mezi hráči, jež se pravidelně účastní akcí Masters. Jde jen o to myšlenku této akce rozšířit co nejvíce mezi hráče, jichž se projekt dotýká a zajistit projektu patřičnou propagaci.

 

Turnaj je věkově omezen a má i další svá specifika. Můžeš nám popsat jaká a jaký byl důvod k jejich nastavení?

U věku bych nemluvil o omezení. Jde o standartní nastavení věkové kategorie. První turnaj bude, jak je již zmíněno v úvodu, pilotní. Jeho cílem je ukázat nám vhodnost nastavení pravidel a propozic ligy či přeboru tak, aby od podzimu letošního roku mohlo dojít ke spuštění klasické sezony, samozřejmě hrané formou série turnajů. Výčet specifik a nastavení není moc široký a je uveden ve vyhlášených propozicích turnaje. Po českotřebovském turnaji vše s kolegy ve výboru vyhodnotíme a není vyloučeno, že může dojít k drobným úpravám. Ale to ukáže až čas a praxe. Každopádně je na co se těšit a zejména mladí hokejbalisté by se měli přijet podívat 21.5.2017 do České Třebové, jak se hraje hokejbal hlavou a srdcem.

Do turnaje se může přihlásit maximálně 6 týmů. Turnaj se odehraje ve formátu 5+1 a je určen pro hráče ročníku narození 1977 a starší (na soupisce můžou být uvedeni maximálně 3 hráči ročníku narození 1978, 1979, 1980). Výjimkou je brankář, který může být ročníku narození 1982 a starší. Na soupisce nesmí být zapsán hráč, který v jarní části soutěžního ročníku 2016/2017 nastoupil v CCM extralize hokejbalu.

 

Přihlášku adresujte do 7.5.2017 do 18:00 hod. na adresu komarek@hokejbal-vychod.cz.

 

Propozice pilotního turnaje VČ přeboru v kategorii masters „O pohár RSHb ČV“: