SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Turnaje nejmenších: hlavní je radost z hokejbalu. A o tom to je!
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
Turnaj Mikro Polabiny (foto: Šárka Šimková)

Turnaje nejmenších: hlavní je radost z hokejbalu. A o tom to je!

Iva Janoušková | 06.07.2016 10:43:08 | 1368x

Ohlédnutí – Zatímco soboty patřily v hokejbalovém kalendáři mistrovským zápasům od kategorií mladších žáků až po soutěž mužů, neděle byly i v uplynulé sezoně ve znamení turnajů přípravek, minipřípravek, mikropřípravek a žen. A právě za turnaji nejmenších se nyní ve zkratce ohlédněme…

Hokejbalu v kategoriích mikropřípravek, minipřípravek a přípravek patřilo za celou sezonu celkem devatenáct nedělí. V těchto kategoriích se jede na jasné vlně toho, že výsledky nejsou důležité, což potvrzuje i hlavní organizátor všech turnajů, předseda nejen Komise mládeže svazové i regionální, ale nově i předseda svazu Martin Komárek. „Oba přebory se mi hodnotí prakticky stejně, jsem velmi rád, že na listopadové schůzce jsme s kluby došli k jasnému závěru, že přebory přípravek a minipřípravek jsou zde především proto, že mají přispět k vybudování, růstu hráčské základny a radosti dětí ze hry,“ říká s tím, že výsledky jsou zde až druhořadé. „Hlavním výsledkem jsou nadšení a motivovaní hráči. Věřím, že i v příštím soutěžním ročníku bude narůstat počet celků, pro které nasazování dvou celků a hra co nejvíce dětí budou hlavním stavebním kamenem práce v uvedených kategoriích, který se všem klubům z dlouhodobého pohledu vyplatí a v budoucnu vrátí v podobě šíře klubové základny hráčů,“ apeluje Martin Komárek na kluby.

 

PŘÍPRAVKA

Sedm turnajů v šesti hracích dnech. Dva turnaje – první podzimní v Letohradu a první jarní v Poličce – se odehrály ve formátu 3+1, aby se vyhovělo i klubům, kteří by se chtěli zapojit, ale zatím neměli tolik hráčů na „klasický pětkový“ hokejbal. Specifický byl i pátý turnajů, který se rozdělil na dvě místa – do České Třebové a Svitav. Přeborníkem regionu se pro sezonu 2015/2016 stal tým Ježci Heřmanův Městec.

 

MINIPŘÍPRAVKA

V kategorii minipřípravek se hraje ve formátu 3+1, jednoznačným pozitivem je menší počet hráčů potřebný k odehrání turnaje. Turnaje se hrály ve Svitavech, na Polabinách, V Chlumci nad Cidlinou a Heřmanově Městci a oblíbili si je i hokejoví Tygři z Nového Bydžova. V kategorii minipřípravek byl však favorit jasný. Z výhry se radoval na všech turnajích, které odehrál, i přesto, že se našli kritici, co se počtu hráčů na střídačce týká. Přeborníkem regionu se stali hráči s hvězdou na hrudi: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice.  

Netradičním zážitkem byl pro všechny Pardubický sportovní den v pardubické Tipsport aréně, kde se na třech hřištích uskutečnily tři turnaje – přípravky i minipřípravky. Pro všechny to byl opravdu nevšední zážitek, při kterém si mohli zažít, jaké to je hrát tam, kam se s rodiči jezdí na hokej pouze dívat.

 

MIKROPŘÍPRAVKA

Při hokejbalu v podání nejmenších srdce tálo i tomu největšímu skeptikovi. Turnaje mikropřípravek jsou koncipované pro všechny, kteří se s hokejbalem seznamují, s hokejkou se učí a tady si tak mohou vstřelit své první góly, mohou se radovat z výher a hokejbal 3+0 na malé branky pro ně není tak náročný. Mnohdy byly v turnajích vidět čtyř či pětileté děti – kluci i holky - i a turnaje se nesou v atmosféře radosti z hokejbalu a prvních úspěchů. Celkem se uskutečnilo šest turnajů, z toho dva ve svitavské tělocvičně a ten poslední červnový v luxusní hokejové hale v Novém Bydžově, kde se děti mnohdy poprvé setkaly s leštěným betonem, a mohli si užít zázemí opravdických hokejistů. Na výsledky se nehraje, kdo vstřelil gól, to se nezapisuje, a i když se výsledkové listiny píšou, tak konečné pořadí v nich nenajdete. Prostě jde o zážitek z hokejbalu. A o tom to je!

 

I když do tohoto ohlédnutí nebyla hodnocení trenérů zapojena, dovolte mi všem zástupcům týmů – trenérům, vedoucím i rodičům, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu a klubům pomoci, poděkovat za spolupráci při tvorbě článků pro východočeský web. Přeji všem – hráčům, hráčkám i trenérům a vedoucím klidné prázdniny, příjemnou dovolenou a na podzim na hřištích naviděnou.