Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Svítkov Stars válcuje své soupeře v KHbL

MS 2017 - vstupenky

Autosklo x Svítkov (foto: Eva Králová)

Svítkov Stars válcuje své soupeře v KHbL

Jana Nekolová | 27.09.2016 11:31:42 | 1173x

KHbL – V neděli se odehrálo třetí kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, kde chrudimští Žolíci podlehli Ježkům. Vyrovnaný zápas mezi domácími chlumeckými Vrtačkami a královéhradeckými Piráty dospěl až do nájezdů, které vychytala gólmanka hostů Veronika Zapadlová a rozhodl starší dorostenec Daniel Fiedler. Autoskláři po hladkém vítězství nad Opatovicemi, tentokrát na svítkovské hvězdy, loňského vítěze 2.NHbL nestačili, hattrickem se blýskl mladší dorostenec Svítkova Vojtěch Novotný a Lukáš Čeřovský a Splašenky zaznamenaly první letošní výhru na své konto, když porazily Opatovice.

Ježci Heřmanův Městec B - HBC Jokerit Chrudim B 8:5 (3:2,2:1,3:2)

Střely na branku: 26:25, Vyloučení: 3:7, Přesilovky: 3:3, Využití: 3:3, V oslabení: 1:0

Chrudimští Žolíci po výhře nad chlumeckými Vrtačkami, tentokrát podlehli Ježkům, ti si po prohře se Svítkovem zlepšili chuť a připsali si druhou výhru na své konto.

HbC Chlumec nad Cidlinou B - HBC Hradec Králové 1988 B 4:5ss (1:1,1:2,2:1-0:1)

Střely na branku: 30:29, Vyloučení: 1:4, Přesilovky: 4:1, Využití: 0:0, V oslabení: 1:0

Vyrovnaný zápas mezi domácími chlumeckými Vrtačkami a královéhradeckými Piráty rozhodly až nájezdy, ze kterých se díky výborné gólmance Veronice Zapadlové radovali hosté. „Další utkání jsme sehráli na domácím hřišti proti HBC Hradec Králové B 1988. V utkání chyběli dvě opory Chara a Doskočil. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané. O první branku se postarala druhá lajna, kdy se krásně uvolnil Zejda a našel volného Doležala a ten nedal gólmance hostí šanci 1:0. Hosté, ale vzápětí vyrovnali střela z úhlu 1:1. Druhá třetina začala pro domácí velice dobře, Petr Čurik zachytil za brankou míček, okamžitě periferně viděl opět vynikajícího kapitána Doležala a ten mezi kruhy zavěsil do šibenice 2:1, Hradec ale opět udeřil hned vzápětí po prohrané buly v domácím pásmu 2:2. Po tomto gólů jsme přestali úplně hrát a hosté toho využili. Zmatek v našem pásmu a po nevydařeném vyhození po mantinelu hosté trestali 2:3. Třetí třetinu jsme začali na dvě lajny a malinko pozměnily sestavu v prvním útoku se tak potkali Táta se synem Staněk Petr Junior a Petr Staněk Senior. Hosté ale zvýšili náskok na 2:4 po střele z půlky hřiště. Opět vynikající zápas sehrál Kapitán Doležal Pavel má neskutečnou formu, v tomto zápase vstřelil 2 góly (a také přišel o tři zuby a zápas nedohrál a odjel do nemocnice). Přejeme mu brzké uzdravení. Konec zápasu ale patřil nám, Staněk našel před bránou Jouda a ten snížil na 2:3. A opět Joud Martin v čase 14:51 vyrovnal na 4:4. Na nájezdy byli úspěšní hosté, vychytala nás gólmanka hostí,“ popsal zápas Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Šanda – Gotwald-Němec, Ježek-Hanyš, Joud-Černý-Staněk, Zejda-Doležal- Staněk, Marcel-Novák-Čuřik
Branky Chlumce: Doležal 2x, Joud 2x

Zápas nahoru a dolů dospěl až do nájezdů, které rozhodl starší dorostenec Daniel Fiedler. „Zápas s Chlumcem byl až na naši mírnou převahu nahoru a dolů. Chlumec vždy vsítil branku a my hned vyrovnali. Chlumec střídal na tři lajny a my na dvě, někdy bylo znát, že je soupeř živější. Přesto se nám podařilo přeskočit o dva góly a ještě pár minut před koncem třetí třetiny jsme vedli 4:2. Bohužel po našich individuálních zbytečných chybách a faulech, soupeř nejprve v přesilovce snížil stav a poté 10 vteřin před sirénou vyrovnal. Následovala loterie v podobě nájezdů, kde výborně zachytala naše gólmanka Verča Zapadlová a rozhodující nájezd proměnil starší dorostenec Daniel Fiedler. Doufám, že se kluci chytnou za nos a ponaučí se ze zbytečných faulů a příště budeme bodovat naplno,“ shrnul průběh zápasu vedoucí královehradeckých Pirátů Jana Rakovská.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 3:10 (0:4,0:0,3:6)

Autoskláři po hladkém vítězství nad Opatovicemi, tentokrát na svítkovské hvězdy, loňského vítěze 2.NHbL nestačili. „Přesně tohle jsem očekával a muselo to přijít. Po hladkém vítězství nad Opatovicemi přišla studená sprcha od Svítkova. Ačkoliv jsme do utkání nevstoupili špatně a prvních pár minut jsme byli o něco lepší. Pak se karta obrátila a tempo hry diktoval Svítkov. Až do 11. minuty se hrálo nerozhodně, pak ale přišla smršť 4 rychlých gólů během 4 minut. Do druhé části nastoupili hosté ze Svítkova již vlažněji, a tak se hra opět vyrovnala, a i my jsme začali ohrožovat branku soupeře, patnáctiminutové  snažení však přineslo jen šance, branku žádnou. Do třetí třetiny už zase nastoupil odhodlaný Svítkov a po trefách Čeřovského a Novotného zvyšuje už na 0:6. Snížení přichází po boji v brankovišti, kdy míček došťoural až do branky Král. Hosté však bleskově odpovídají, dokonce dvakrát v krátkém čase - 1:8. Další úpravu skóre zařizuje parádní ranou od modré famózně hrající Veselík, následován v přesilovce opět Králem. Stav 3:8 však trvá jen necelé 3 minuty a opět se prosazuje dvojice hostí Čeřovský - Novotný a uzavírají tak střelecký účet v poměru 3:10. Většina branek padla vždy po naprosto stejném vzorci, kde se sčítala naše nedůslednost s fyzickou a herní převahou soupeře. Bohužel, stále nás trápí nedůsledná obranná hra, málo pohybu - pořád to samé dokola. Ani já jsem tentokrát nebyl dobrou oporou v brance a několik gólů připisuji na vrub sobě. Na druhou stranu klukům nelze upřít snahu, soupeř, který proti nám hrál, byl o třídu výš a s takovým výkonem by se neztratil ani v druhé lize," vysvětlil k zápasu Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Špaček (Škoda) - Kaša, Kopáč - Kánský, Svatoš - Nevřala, Váňa st. - Pražan, Zelinka, Bureš - Matějovský, Král, Veselík - Průšek, Loukota, Váňa ml.
Branky Autoskla: 2x Král, Veselík

Svítkovské hvězdy lehce vyhrály nad domácími Autoskláři, hattrickem se blýskl mladší dorostenec Vojtěch Novotný a Lukáš Čeřovský. „Do zápasu proti autosklu "C" jsme nastoupili odhodlaní a hned od začátku si získali převahu, kterou jsme udrželi do konce utkání. V zápase se podařilo dvou našim hráčům vsítit hattrick a to Lukáši Čeřovskému a Vojtěchu Novotnému (MD), kteří přispěli nejen na konto utkání ale i do týmové pokladny. Bodově se prosadili i další hráči např. David Mlateček (0+4), Tomáš Ježek (1+3). Za předvedený výkon děkuji celému týmu,“  zhodnotil průběh zápasu Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: L.Lagron, M.Mifek, A.Kudláček, M.Tulach, J.Bugel, P.Šováň, J.Michal, L.Čeřovský, T.Ježek, S.Zděnek, M.Peřina, T.Kroupa, R.Cinko, V.Novotný, Da.Mlateček, Do.Mlateček

Branky Svítkova: 10:43 Zděnek (Ježek, Čeřovský),11:55 Novotný (Mifek),12:03 Ježek (Čeřovský), 14:45 Mlateček Do. (Mlateček Da.), 30:48 Čeřovský (Michal J.), 32:56 Novotný, (Mlateček Da., Mlateček Do.), 35:23 Mlateček Do. (Novotný, Mlateček Da.), 36:21 Čeřovský (Ježek), 43:01 Čeřovský (Ježek), 44:22 Novotný (Mifek, Mlateček Da.)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová)

HBC Opatovice nad Labem - SK HBC Splašené Hole Pce 4:8 (1:2,2:3,1:3)

Střely na branku: 21:20, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 3:3, Využití:1:2, V oslabení: 0:0

Opatovice opět neuhrály přijatelný výsledek a podlehly doma Splašenkám. „I přes zlepšený výkon oproti prvním zápasům, se nám opět nepodařilo uhrát přijatelný výsledek. Náš výkon byl až na první třetinu opět plný chyb. Naše chyby v obranné fázi a nedodržení taktiky, nás znovu stály body. Bohužel k naší smůle nás trápí velká marodka a nově poslepovaný tým si stále ještě sedá a dostává se do herní pohody, kterou jsme měli v jarní části loňského ročníku,“  komentoval zápas Michal Motyčka.
Sestava Opatovic: Poledno M. – Novotný T., Kopa D., Novotný P., Málek L. - Kopa F., Motyčka M., Horák M., Rob P., Novotný D., Veselský J., Hanzlík J., Vrabec M., Netušil P.

Splašenky zaznamenaly první letošní výhru na své konto, když porazily Opatovice. „Začátek zápasu nám vyšel výborně a po chvíli jsme vedli 2:0. Uspokojeni výsledkem jsme začali hrát spíše na krásu, což soupeř trestal a podařilo se mu vyrovnat. Naštěstí se nám v tomto zápase dařilo proměňovat šance a tak si letos připisujeme zaslouženě a doufám, že ne naposledy, první výhru,“