2.turnaj 3.12.2017 – ??? (Mikulášský turnaj)

3.turnaj ???, 14.4.2018

4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00 - 19:00!
POZOR! OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE (26.10.) BUDE MÍT KANCELÁŘ RSHb NOVOU OTEVÍRACÍ DOBU 16:00 - 18:00!

» 09:00 | SK Jihlava-RSHb ČV
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"

Jana Nekolová | 04.10.2016 11:30:59 | 1405x

KHbL– V neděli se odehrálo čtvrté kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, ve kterém Splašenky po celý zápas s Autoskláři diktovaly tempo hry a bez problému získaly tři body, skvělým výkonem se blýskl gólman Jan Vondra. Chlumecké Vrtačky zastavily vítěznou šňůru rozjetých svítkovských hvězd. Ježci i přes dobrý rozjezd do zápasu nakonec královéhradeckým Pirátům i díky jejich výborně chytající gólmance Veronice Zapadlové podlehli a Chrudimští Žolíci vyhráli nad Žamberkem i díky jeho nedisciplinovanosti, hattrickem se blýskl Martin Čejgl.

SK HBC Splašené Hole Pce - HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 6:1 (2:0,1:0,3:1)

Splašenky po celý zápas s Autoskláři diktovaly tempo hry a bez problému získaly tři body. „Zápas byl ovlivněn mokrým plastovým povrchem, což znamená,  že  hokejbalové krásy bylo pomálu. Od začátku jsme byli lepším týmem, což nám vydrželo až do konce zápasu.  Soupeř zahrozil pouze v začátku poslední třetiny, kde se mu podařilo skórovat. Naštěstí jsme byli schopni rychle reagovat navýšením skóre.   Jsem rád, že po celý zápas jsme diktovali tempo a celkem bez problému bereme tři body. Nyní nás čeká Svítkov, což bude jiné kafe,“ zhodnotil zápas Jan Feranec.

V pohledném duelu a vyrovnaném zápase zvítězil tým s větším nasazením a skvěle chytajícím gólmanem Vondrou. „Skóre se možná může zdát jednoznačné, ale rozhodně to neukazuje, jak utkání ve skutečnosti vypadalo. Ukazuje jen, jak bylo které mužstvo produktivní. Duel byl po celou dobu vyrovnaný, skoro bych si až troufl tvrdit, že jsme po většinu zápasu byli o fous lepší, nebo spíš měli více míček v držení. Bohužel nás (ostatně jako vždy) vytrestala naše nedůslednost směrem dozadu, hráči Splašenek nám procházeli do pásma jako nůž teplým máslem, většinou v přečíslení, neboť útočnicí se nám prostě neumí (nebo nechtějí) vracet, a z těchto situaci také vsítili domácí většinu branek. Ačkoliv jsme se snažili, stál proti nám zejména Honza Vondra, který likvidoval naše šance, a přiváděl naše střelce k šílenství. Myslím, že zejména jemu mohou Splašenky děkovat, za 3 body. Pro diváka, i přes mokrou herní plochu, nabídl duel celkem pohledný a vyrovnaný zápas, ve kterém zvítězil tým s větším nasazením. Nám jakoby chyběla chuť a herní jiskra, snad se nám jí do příště povede vykřesat," komentoval průběh zápasu Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Špaček - Kaša, Kopáč - Nevřala, Váňa - Svatoš, Kubátová - Pražan, Loukota, Bureš, Král, Veselík, Průšek, Choutka, Kubík, Kánský

Branka Autoskla: Loukota

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B - HbC Chlumec nad Cidlinou B 3:4 (2:2,0:1,1:1)

Svítkovu chyběla v zápase s chlumeckými Vrtačkami střelba a aktivní koncovka. „Zápas proti Chlumci se nám nepovedl. Chyběla nám střelba a byli jsme málo aktivní v koncovce. Větší tlak jsme měli v závěru zápasu, kdy na rozdíl jedné branky snížil Zelinka, ale následná hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla. Dobře zachytal brankář Lukáš Lagron, který nás v těžkých situacích podržel,“ konstatoval Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron, Mifek, Nekola, Tulach, Bugel, Ježek, Čeřovský, Zelinka, Peřina, Hlaváček, Zděnek, Mlateček Da., Mlateček Do.

Branky Svítkova: 1:00 Zděnek (Bugel, Ježek) 14:07 Zelinka (Mlateček Da., Peřina) 41:06 Zelinka (Mlateček Da., Bugel)

Chlumecké Vrtačky zastavily vítěznou šňůru rozjetých svítkovských hvězd. „Další utkání jsme měli sehrát venku, ale mužstvo HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B nás požádali, jestli nemůžeme sehrát zápas v Chlumci a to pro nás nebyl problém. Čekal nás těžký soupeř, ve 3 zápasech nastřílel 26 branek. A to se potvrdilo hned na začátku zápasu, velký zámek předvedl Svítkov 30. vteřina 1:0. Hra se během první třetiny vyrovnala, o vyrovnání se postaral Ondra Němec bombou od modré čáry 1:1. O druhou branku se postaral Chára Pavel, zachytil špatně vyhození soupeře a střelou nad beton nedal šanci gólmanovi 1:2. Svitkov ale vzápětí vyrovnal z přesilové hry 2:2. Druhá třetina patřila soupeři, byl všude dřív, naše zbytečně fauly ale nepotrestali, naopak jsme udeřili my. Doskočil dorazil střelu od Modré čáry 2:3. Třetí třetina byla dost vyrovnaná, ale nádhernou střelou do šibenice se předvedl Petr Staněk St. 2:4. Soupeř snížil opět z přesilové hry 3:4. Konec zápasu jsme po zbytečných faulech nabídli soupeři přesilové hry 5:4 a následně i 5:3, v závěru zápasu nás podržel vynikající gólman Baránek. Svitkov odvolal ještě v závěru gólmana, ale branku se mu nepodařilo vstřelit. Do dalších zápasů se musíme vyvarovat zbytečných faulů. Dobré utkání sehráli Tomáš Ježek, Dan Hanyš a nesmím zapomenout na gólmana Baránka. Příští týden nás čeká další těžký soupeř Žamberk, ale my se na ně připravíme,“ shrnul průběh zápasu Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Baránek, Gotwald - Němec, Ježek - Hanyš, Joudal - Chára - Staněk, Kloz - Doležal - Doskočil, Staněk - Novák

HBC Hradec Králové 1988 B - Ježci Heřmanův Městec B 5:2 (0:1,1:1,4:0)

Ježci i přes dobrý rozjezd do zápasu nakonec královéhradeckým Pirátům i díky jejich výborně chytající gólmance podlehli. „Po nečekaném bodovém zisku proti Chrudimi jsme do Hradce Králové odjížděli plni očekávání, byť naše sestava se zejména v obraně v závěru týdne poměrně zkomplikovala. Odehráli jsme slušné utkání, kde jsme díky brankám Petra Koprivy a Patrika Pilaře vedli po dvou třetinách 2:1. Vyšší skóre nám nedovolila výborně chytající hradecká brankářka a tak přišel v závěrečné třetině pro nás trochu krutý obrat. Domácí během necelých dvou minut otočili na 4:2 a i přes naši velkou snahu v závěru si zápas už nenechali vzít (závěrečný gól přidali v power-play). Soupeře bych rád touto cestou ocenil, protože se hrál běhavý, důrazný, ale čistý hokejbal bez zákeřností. My musíme prohru hodit za hlavu, čeká nás víkendové volno a po něm návrat na domácí hřiště, kde budeme chtít určitě bodovat,“ vysvětlil k zápasu předseda Josef Kozel.

Fotografie z utkání (autor Jiří Rejl):

HBC Jokerit Chrudim B – SK Hokejbal Žamberk 5:2 (2:0,1:1,2:1)

Chrudimští Žolíci vyhráli nad Žamberkem i díky jeho nedisciplinovanosti, hattrickem se blýskl Čejgl. „V nedělním deštivém odpoledni k nám přijel velice ambiciózní soupeř ze Žamberka. Již po příchodu na hřiště bylo vidět, že se chtějí umístit na předních místech tabulky a jejich příprava před zápasem tomu nasvědčovala. Oproti nám, kteří jsme lepili sestavu na poslední chvíli a nakonec jsme dali dohromady alespoň 10 lidí, i když většina z nich dorazila pouze pár minut před začátkem. Kupodivu se nám 1. třetina vydařila na výbornou a vyhráli ji 2:0 po gólech Čejgla. Vstup do druhé třetiny se nám též vydařil a Hořeňovský zvyšoval na 3:0. Žamberk dokázal ještě v druhé části snížit na 3:1 v oslabení a to jim dalo zase křídla a hrozili čím dál víc. V posledním dějství dokázali hned v úvodu dokonce snížit na 3:2, když po 18 vteřinách využili přesilovou hru a šli čím dál více za vyrovnáním. Naštěstí pro nás hrál soupeř více nedisciplinovaně a jednu z přesilových her se nám povedlo využít a znovu odskočit na rozdíl 2 branek zásluhou Trojka, o minutu později přidal pátý gól Čejgl, který tak dovršil hattrick a prakticky rozhodl zápas. Děkuji všem hráčům, kteří dorazili a dokázali hrát více, než vyrovnanou partii proti 17 soupeřům ze Žamberka. Nakonec musím ještě poděkovat soupeři za fair play, když pomohli rozhodčím s pravidly v situaci, která jim mohla pomoci ještě více zvýšit aktivitu k vyrovnání a rozhodčím za uznání chyby a odvolání svého rozhodnutí. Zmiňuji to hlavně proto, jelikož se za poslední roky s tímto krokem na naší úrovni vůbec neshledávám....,“ popsal průběh zápasu Ladislav Solnický.
Sestava a branky Jokeritu Chrudim: Kaván – Krupka (0+1), Hladík, Mouric, Novelinka (0+2) – Trojek (1+2), Řehák, Čejgl (3+0) - Dyntar, Solnický (0+1), Hořeňovský (1+0)

Žamberk se vlastní nedisciplinovaností a zbytečnými fauly připravil o výhru. „Do zápasu do Chrudimi jsme odjížděli plni očekávání a s cílem odvést body. Bohužel pro nás, zápas jsme neodehráli vůbec tak, jak bychom měli. Již od začátku jsme patřičně nebojovali – chyběla aktivita a dopouštěli se mnoha chyb, což zkušený soupeř trestal. První dva góly jsme inkasovali čistě po individuálních chybách v obraně. Ve druhé třetině jsme se snažili přidat, ale opět, po špatném postavení v útoku a následném brejku domácích to bylo již 3:0. V oslabení se prosadil Vašek a hned na začátku posledního dějství snížil na rozdíl jedné branky Štětina. V tu chvíli jsme soupeře přehrávali a byli místy velmi blízko vyrovnání. Spálili jsme několik čistých šancí, což nás v konečném důsledku mohlo mrzet. Se zápasem jsme mohli něco udělat, nicméně vlastní nedisciplinovaností a zbytečnými fauly jsme se o toto v závěru připravili. Soupeř nás pak za toto potrestal ještě dvěma góly. Vzhledem k tomu, že se chceme umístit co nejlépe, byl toto pro nás důležitý zápas, nicméně ekvivalentní výkon k tomu jsme nepředvedli. Za týden nás čeká další těžké utkání v Chlumci a tam to bude chtít podat opravdu lepší výkon,“ vyhodnotil zápas Jakub Krejčí.

Sestava Žamberka: Špárlínek – Forman, Doleček, Krejčí, Kmeť, Smetana, Blecha - Kacálek, Štětina, Chmelíček, LYer, Vítek, Ptáček, Šafář, Vašek, Exler, Ulrych, Stejskal Josef