Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Svítkov má sice po víkendu mečbol na své straně, ale Chrudim chce vrátit sérii zpět do Svítkova!
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

Svítkov x Chrudim (foto: Alena Novotná)

Jana Nekolová | 23.05.2017 17:43:56 | 597x

KHbL – O víkendu odstartovaly první a druhé finálové zápasy playoff krajské hokejbalové ligy, ve kterých Svítkov vyhrál první finálový zápas nad chrudimskými Žolíky až v prodloužení díky gólu Jakuba Krále. Ve druhém se dostal do čtyřbrankového vedení, které však ke konci zápasu ztratil, když nechal soupeře přiblížit se na rozdíl jednoho gólu. Tento výsledek nakonec udržel a ujal se vedení v sérii 2:0. Chrudimským Žolíkům však poslední třetina ukázala směr, kudy můžou jít a svého soupeře přehrát. Rozhodně zbraně nesložili a budou chtít celou sérii vrátit zpět do Svítkova.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Jokerit Chrudim B 3:2p (1:0,0:1,1:1-1:0)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Jokerit Chrudim B 4:3 (1:0,3:0,0:3)

STAV SÉRIE 2:0

Svítkov vyhrál první finálový zápas nad chrudimskými Žolíky až v prodloužení díky gólu Jakuba Krále. Ve druhém se dostal do čtyřbrankového vedení, které však ke konci zápasu ztratil, když nechal soupeře přiblížit se na rozdíl jednoho gólu. Tento výsledek nakonec udržel a ujal se vedení v sérii 2:0. „Do první zápasu jsme vstoupili skvěle, kdy se hned po 10 vteřinách prosadil Zděnek. Po rychlém gólu se na naší straně dlouho nic nedělo.  A proto ve druhé třetině soupeř srovnal. Skóre po druhé třetině 1:1. Ve třetí třetině jsme šli opět do vedení, když  se z brejku prosadil Zaplatílek. Jenže soupeř zvládnul vyrovnat a tak se šlo do prodloužení. V prodloužení rozhodl Král a my se ujali vedení v sérii 1:0,“ komentoval první zápas Dominik Mlateček, který k druhému dodal: „Druhý zápas jsme chtěli rozhodnout  bez prodloužení. To se nám dařilo po dvou třetinách, když se trefili Pilař, Král, Pochobradský a Ježek. A na tabuli svítilo 4:0. Bohužel místo toho, abychom výsledek udrželi, tak soupeř během poslední třetiny snižoval a dvě minuty před koncem to bylo už 4:3. Naštěstí pro nás se nám tenhle výsledek podařilo udržet až do poslední sirény.  Pochvala patří celému týmu a děkujeme fanouškům za podporu.“

Chrudimským Žolíkům se podařilo ke konci prvního finálového zápasu vyrovnat a šlo se tak do prodloužení, které rozhodli šťastnější domácí a i přesto, že hosté už ve druhém zápase prohrávali 0:4, tak se jim podařilo přiblížit se soupeři na rozdíl jednoho gólu. Rozhodně zbraně nesložili a budou chtít celou sérii vrátit zpět do Svítkova. „Ve finále jsme narazili na soupeře, který má své kvality a z loňského roku víme, že nejdůležitější část sezóny zvládá skvěle. Jejich zkušený tým doplňuje velice dobře hrající mládí. My se tak mladou generací bohužel pochlubit nemůžeme a je jasné, že jen naše zkušenost nepomůže a budeme muset přidat ještě něco navíc. Bohužel jsme od začátku zápasu nic navíc nepředvedli a inkasovali hned z první šance domácích, kteří vedli již od 10. vteřiny. V první třetině se již nic extra zajímavého nestalo a my začali od druhé dohánět 1 gólovou ztrátu. Ta se podařila dohnat ve 30. minutě, když se velice šťastně prosadil náš kapitán Řehák a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Jenže nám znovu nevyšel začátek třetiny a soupeř se tak znovu vrátil do vedení. Postupem času jsme soupeře zatlačili a šli si za vyrovnáním, které se nám nakonec podařilo, když Vala krásnou tečí změnil směr letícího míčku za bezmocného Lagrona. Hned první utkání se tak šlo do prodloužení. Tam si ale více štěstí vybrali domácí a ujali se tak vedení ve finálové sérii,“ zhodnotil první zápas Ladislav Solnický, který k druhému dodal: „Do nedělního utkání jsme museli nastoupit aktivněji a hostujícího brankáře zasypat hned od začátku střelami. Jenže znovu jsme začali velmi vlažně a soupeř toho v první nabídnuté přesilovce využil a s trochou štěstí se dostali do vedení. Do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit lépe, co nejdříve vyrovnat a nejlépe strhnout vedení na svou stranu. Ovšem realita byla úplně někde jinde. My se začali psychicky sesypávat každým gólem soupeře. Začali jsme si nadávat a vyčítat si každou chybu na hřišti, jako bychom to snad ani nebyli my. Skóre se nakonec zastavilo na 4:0. Před poslední třetinou jsme si v kabině trochu vysvětlili situaci a bylo vidět, že to pomohlo. Hned od začátku jsme postupně začali ukrajovat náskok domácích. Ve 32. minutě se z brejkové situace prosadil Hladík. Ve 39. střelou z kruhu se přesně trefil Jirák. A ve 44. vymetl pavučiny Lagronovi brány Dyntar. Závěr zápasu byl zcela v naší režii, tedy jen do té doby než do hry nesmyslně zasáhla píšťalka rozhodčího Kánského a naše naděje zhasly. Každopádně nám poslední třetina ukázala směr, kudy můžeme jít a našeho soupeře přehrát. Rozhodně jsme zbraně nesložili a budeme chtít celou sérii vrátit zpět do Svítkova.“

Sestava a branky Chrudimi (1.zápas): Kaván - Krupka, Bobek - Pecina, Mouric - Hladík, Bulva (0+1) – Seidler (0+1), Novelinka, Trojek - Dyntar, Řehák (1+0), Hořeňovský - Jirák, Vala (1+0), Gabriel - Filip, Pirkl, Žáček
Sestava a branky Chrudimi (2.zápas): Kaván - Krupka, Vala – Hladík (1+0), Žáček – Bulva (0+1), Mouric - Seidler, Novelinka, Trojek – Dyntar (1+1), Řehák, Hořeňovský – Paukrt (0+2), Gabriel, Jirák (1+0)