4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » Svítkov má mečbol na své straně, obhájce titulu srovnal sérii na 1:1!
Svítkov x Chlumec (foto: Jana Nekolová)

Svítkov má mečbol na své straně, obhájce titulu srovnal sérii na 1:1!

Jana Nekolová | 09.05.2017 17:20:26 | 1092x

KHbL – O víkendu odstartovaly 1. a 2. semifinálové zápasy playoff krajské hokejbalové ligy, ve kterých má mečbol na své straně Svítkov, který doma v obou zápasech porazil Chlumec. V sobotu díky obrovské hrubce v prodloužení a v neděli mu to tam nespadlo, takže se pokusí v sobotu udělat všechno proto, aby k němu Svítkov přijel i v neděli. Žamberku se v sobotu díky velmi dobrému výkonu brankáře Šolce a notné dávce sportovního štěstí, podařilo ubojovat výhru nad obhájcem titulu z Chrudimi. Tomu se však v neděli ve vyrovnaném souboji doslova podařilo urvat bod v prodloužení a tím srovnat stav série na 1:1 a věří, že doma budou silnější a že se vyvarují zbytečných faulů a tím si usnadní následné pokračování série.

STAV SÉRIE 1:1

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Jokerit Chrudim B 2:1 (1:0,0:1,1:0)

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Jokerit Chrudim B 2:3p (0:0,1:2,1:0-0:1)

Žamberku se v sobotu díky velmi dobrému výkonu brankáře Šolce a notné dávce sportovního štěstí, podařilo ubojovat výhru nad obhájcem titulu z Chrudimi. V neděli však ve vyrovnaném souboji o výhře hostů rozhodlo až prodloužení. „V sobotu jsme v Letohradu přivítali obhájce titulu z Chrudimi. Podařil se nám vstup do zápasu, neboť hned z první šance se v čase 1:21 prosadil Kacálek. Poté se ale přihlásili o slovo hosté a byli to právě oni, kdo v sobotu převážně diktoval tempo hry. Ve většině herních činností jsme soupeři nestačili, a tak se hrálo především v našem pásmu. Na začátku druhé třetiny se podařilo hostům vyrovnat. I my jsme si dokázali vytvořit šance a soupeře chvílemi držet v jeho pásmu, nicméně i ve druhé části jsme se spíše bránili. Hosté ovšem svoje šance neproměňovali. Rozhodovalo se tedy v posledním dějství. Lyerova teč nás poslala do vedení a úkol na posledních 10 minut byl tedy jasný-neinkasovat. Díky velmi dobrému výkonu Šolce a notné dávce sportovního štěstí se nám to podařilo. Ubojovaný, šťastný zápas,“ komentoval průběh prvního zápasu Jakub Krejčí, který k druhému dodal: „V neděli ovšem hra vypadala úplně jinak. Hrálo se vyrovnané utkání, s šancemi na obou stranách. První třetina skončila bez branek. V té druhé jsme si vybrali řekněme slabší pětiminutovku a soupeř nás potrestal dvěma góly během několika minut. Zbraně jsme ovšem nesložili a snažili se s výsledkem něco udělat. Zvýšenou aktivitou jsme si řekli o přesilovou hru, kterou se nám podařilo využít a do třetí části jsme tak vstupovali již pouze s jednobrankovým mankem. Vyrovnání jsme se dočkali v čase 40:18, kdy se v další přesilové hře prosadil Grund. Bohužel se nám následný tlak nepodařilo přetavit v rozhodující branku. Rozhodovalo tedy prodloužení. I když jsme do něj nevstoupili špatně, byli to hosté, kdo se nakonec radoval. Po špatném vyhození se soupeř dostal k míčku a z kruhu prostřelil jinak pozorného Šolce. Vyrovnaný zápas, s množstvím gólových šancí na obou stranách dal tušit, že za týden v Chrudimi nás opět čekají tuhé boje.“

Sestava Žamberku (1.zápas): Šolc - Kmeť, Doleček, Forman, Blecha, Horák, Krejčí - Nožka, Štětina, Chmelíček, Grund, Lyer, Vašek, Ptáček, Vítek, Exler, Kacálek

Branky Žamberku (1.zápas): Kacálek (Grund), Lyer (Grund)

Sestava Žamberku (2.zápas): Šolc - Kmeť, Doleček, Forman, Blecha, Horák, Krejčí - Nožka, Štětina, Chmelíček, Grund, Lyer, Vašek, Ptáček, Vítek, Exler, Kacálek, Velič, Ulrych

Branky Žamberku (2.zápas): Krejčí (Chmelíček, Ptáček) Grund (Forman)

Chrudimským Žolíkům se podařilo doslova urvat bod a tím srovnat stav série s Žamberkem na 1:1. Věří, že doma budou silnější a že se vyvarují zbytečných faulů a tím si usnadní následné pokračování série. „Přestože nás čekal další prodloužený víkend, na který jsme se všichni moc těšili, tak se hokejbalové Play-off i přes nátlak našich manželek a přítelkyň nezastavilo. Po zvládnutém prvním kole vyřazovacích bojů nás čekal vítěz základní části Žamberk, který své domácí zápasy v současné době hraje na krásném hokejbalovém hřišti v Letohradě. Všichni, kteří zažili listopadové utkání s kanci ze Žamberka v Nekoři, věděli, že pokud se nesejdeme v rozumném počtu, tak nás čekají velice složitá utkání. Obavy se naštěstí nenaplnily. S pomocí pěti hráčů našeho A týmu jsme přijeli na sobotní zápas se 16-ti hráči do pole. Na zápasy do Letohradu jsem se osobně moc těšil. Na co jsem těšil o hodně méně a nebyl jsem z daleka sám, byl čas, ve kterém se první utkání rozhodně zajímavé semifinálové série odehrál. Neumíme si to vysvětlit, ale zápasy hrané v odpoledních snad i v předvečerních hodinách nám opravdu nesedí. Bohužel se to ukázalo i tentokrát. Než jsme se rozkoukali, tak se domácí po nepřehledné situaci ujali vedení 1:0. Obdržený gól nás probudil. Zvýšená aktivita nám však k vyrovnání v první třetině nepomohla. O přestávce jsme si řekli, že musíme ještě zvýšit pohyb a četnost střelby. Hned z kraje druhé části se nám podařilo vyrovnat. Po nedůrazném vyhození soupeře se míček vrátil zpět před domácí branku, kde se nejrychleji zorientoval Ondřej Filip a v poloze ležícího střelce neomylně zavěsil. Tato situace nás ještě více nakopla, ale další branku jsme do konce druhé části bohužel nepřidali. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili s odhodláním strhnout vedení na naší stranu a tím urvat velice důležitý zápas ze soupeřova hřiště. Opak byl bohužel pravdou. Místo soustředění se na hokejbal a svoji hru jsme v mnoha případech řešili výroky rozhodčích a nevyvarovali se zbytečnému oplácení faulů soupeře. Domácí se díky darovaným přesilovým hrám dostali opět do hry a jednu z nich dokázali využít a následně dotáhnout zápas do vítězného konce a ujmout se tak vedení v sérii 1:0,“ zhodnotil první zápas David Hořeňovský, který k druhému dodal: „Na nedělní zápas se startem již v 10 hodin jsme si museli malinko přivstat, ale to nám nedělá žádný problém. Ba naopak jsme to přivítali, protože jsme z domácích zápasů zvyklí. Dorazili jsme v téměř nezměněné sestavě. Všem nám bylo jasné, o jak důležitý zápas se jedná, tak o motivaci bylo postaráno. Na rozdíl od prvního zápasu jsme do utkání vlétli jako polití živou vodou a ihned jsme vysokou aktivitou domácí zatlačili do jejich obrané třetiny, z čehož vyplynula naše první přesilová hra. Ta se nám povedla opravdu parádně. Soupeře jsme dvě minuty mačkali jako citron, ale jednu vadu na kráse to bohužel mělo a to, že se nám skóre otevřít nepodařilo. Poté se domácí oklepali, začali vystrkovat růžky a i náš brankář Kavan musel vytáhnout opravdu pár povedených zákroků. Přes veškeré šance na obou stranách se tentokrát v první třetině ani jeden ze soupeřů gólu nedočkal. Ve druhé třetině se už skóre pohnulo a byli jsme to my, kteří jsme se jako první prosadili a ochutnali si tak poprvé vedení v zápasu. Po krásné kombinaci mezi Žáčkem a Krupkou se parádně trefil přímo ze vzduchu druhý jmenovaný. Za nedlouho již to bylo 0:2, když po velice povedené nahrávce Paukrta se prosadil Gabriel. Bohužel jsme doplatili opětovně na naše zbytečné fauly, z čehož pramenily přesilové hry domácích, kteří je dokázali 2 krát využít. Nejprve ve druhé třetině snížit na 1:2 a tím se dostat na koně. A následně ve třetí části dokonce vyrovnat a tím tak poslat zápas do prodloužení. Ještě nesmím zapomenout na dvojitý zákrok Kavana, který je zralý na zlatou helmu. Hlavně díky němu se prodloužení hrálo. Po vyrovnávající brance jsme stáhli sestavu pouze na dvě pětky a vyplatilo se. Ve 4. minutě prodloužení se v obrané třetině domácích usadila naše elitní řada a závaru perfektně využil Lukáš Novelinka, který nám střelou švihem mezi betony domácího brankáře zajistil tak důležité a sladké vítězství. Jsme moc rádi, že se nám venku podařil doslova urvat bod a tím srovnat stav série na 1:1. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za předvedené výkony v obou zápasech.  Doma budeme ještě silnější a pevně věřím, že se vyvarujeme zbytečných faulů a tím si usnadníme následné pokračování série.“

Sestava a branky Chrudim (1. zápas): Kavan - Pecina, Hladík - Šídlo, Mouric - Krupka, Bulva - Trojek, Novelinka, Pirkl - Filip (1+0), Hořeňovský, Frk - Žáček-Jírák-Gabriel, Paukrt
Sestava a branky Chrudim (2. zápas): Kavan - Pecina, Hladík - Šídlo, Mouric - Krupka (1:0), Bulva - Trojek (0+1) Novelinka (1+0), Žáček (0+1) - Pirkl, Hořeňovský, Frk - Paukrt (0+1), Jirák, Gabriel (1+0)

STAV SÉRIE 2:0

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 5:4p (2:2,2:1,0:1-1:0)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 3:1 (0:1,2:0,1:0)

V sobotu prohrály chlumecké Vrtačky s vítězem 2.NHbL díky obrovské hrubce v prodloužení a jelikož mu to tam v neděli nepadalo, tak se pokusí v sobotu udělat všechno proto, aby k nim Svítkov přijel i v neděli. „V sobotu nás čekal první zápas semifinále ve Svitkově. Domácí začali lépe, v 6 minutě šli do vedení 1:0. Druhou branku přidali v 9 minutě na chlup stejnou, špatné pokrytí před brankou 2:0. Snížit se nám podařilo v přesilovce Kozák bombou do šibenice 2:1. V čase 13:36 vyrovnal Skřivánek, odraz od mantinelu trefil ze vzduchu 2:2. Druhá třetina začala pro domácí opět lépe, střela od modré 3:2. O vyrovnání se postaral Horák 3:3. Domácí ale šli opět do vedení v závěru třetiny 4:3. Třetí třetina byla vyrovnaná, 5 minut před koncem z přesilové hry jsme, ale vyrovnali, trefil se kapitán Doležal 4:4. A šlo se do prodloužení. Myslím, že jsme měli více šancí to rozhodnout. Erben Michal měl 2 obrovské šance, ale bohužel to nevyšlo. Hodně mrzí to, že jsme udělali v prodloužení obrovskou hrubku, kde se nedohodli brankář a náš útočník a domácí vstřelili branku do prázdné brány 5:4. Zápas se odehrál ve velkém tempu. Co musíme zlepšit je disciplína a diskuze s rozhodčíma,“ vysvětlil k prvnímu zápasu Ladislav Demjanovič, který k druhému dodal: „Druhý zápas v neděli se mě ani moc komentovat nechce, na zápas přijel rozhodčí Štěpán Kánský, ten by neměl vůbec pískat semifinále play off. Co dokazuje na hřišti je k zamyšlení, jak posuzuje zákroky. V utkání bylo uděleno 26 trestů. Byli jsme 16 krát vyloučeni. Což je hodně, vím že, rozhodčí to mají těžké, ale některé fauly vůbec nebyli. Rozhodčí Kánský vyloučí našeho hráče a přiznám, faul to byl, ale domácí hráč po odpískání oplatí tím, že ho kopne, Kánský u toho stojí a pak vám řekne „oplácení jsem neviděl“. A směje se vám do obličeje. Sepíšeme stížnost na rozhodčího Štěpána Kánského a budeme ho vetovat, nechceme, aby nás už nikdy pískal. Tím nechceme brečet. První třetinu jsme vyhráli 0:1, trefil se z dorážky Doskočil. Druhou třetinu vyhráli domácí 2:0. Ve třetí jsme měli spoustu šancí na vyrovnání, Doležal Petr trefil tyčku. Velké šance Doskočila, prostě nám to tam nespadlo. V závěru jsme hráli bez brankáře, prohráli jsme buly a gól do prázdné branky zápas ukončil. Zápas to byl vyrovnaný, bylo v něm hodně emocí, stále se vylučovalo, 5 na 5 se moc nehrálo. V sobotu uděláme určitě vše proto, aby Svítkov přijel i v neděli.“