Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

MS 2017 - vstupenky

Svítkov B x Autosklo C (foto: Jana Nekolová)

Svítkov i na jaře pokračuje v krasojízdě na vrchol!

Jana Nekolová | 07.03.2017 18:00:09 | 929x

KHbL – V neděli se opět po zimní pauze rozjely zápasy krajské hokejbalové ligy, ve kterých si Ježci místo šťastného vyrovnání vybrali trochu smůly a rozhodli zápas s chrudimskými Žolíky vlastním gólem. Chlumecké Vrtačky si i bez svých dvou opor odvezly tři body domů výhrou nad královehradeckými Piráty. Svítkov výhrou nad hubenou sestavou Autosklářů pokračuje ve stíhací jízdě na první místo tabulky, hattrickem se blýskl Lukáš Čeřovský a druhou nulu v sezóně si připsal brankář Lukáš Lagron. Vyrovnané utkání mezi Splašenkami a Opatovicemi rozhodla až třetí třetina, kdy Opatovice přetavily šance v góly a zápas vyhrály.

HBC Jokerit Chrudim B vs. Ježci Heřmanův Městec B 4:2 (0:0,2:0,2:2)

Nabitá sestava chrudimských Žolíků vyhrála doma nad nevyzpytatelným soupeřem z Heřmanova Městce.  „V prvním jarním kole nás čekal nevyzpytatelný soupeř z Heřmanova Městce. Ještě před úvodním vhazováním bylo jasné, že Ježci nepřijeli dát body zadarmo, spíše naopak s ambicemi na zisk všech 3 bodů. Naštěstí i naše sestava byla nabitější oproti celému podzimu a tak se čekalo velice vyrovnané utkání. Hned na začátku úvodní třetiny byli víc aktivní hosté, kteří svoji aktivitu zvýšili našimi zbytečnými fauly a soupeři jsme dovolili hned 3 přesilovky, z toho jedna byla 5 na 3. Naštěstí se všechno podařilo ubránit a výsledek po 1. třetině 0:0 byl pro nás více než přijatelný. Do druhého dějství nastoupili hosté opět s vyšší aktivitou, ale ani my jsme v útoku nezůstali pozadu a byli jsme to právě my, kteří dokázali skórovat a využít tak přesilovou hru, když Dyntarovu střelu před brankářem tečoval Hladík a svým 1. gólem sezony nás dostal do vedení. To nebylo z naší strany ještě vše, jelikož těsně před koncem druhé části se dostal do brejku Hořeňovský a mazácky zakončil své sólo. Do kabin jsme šli tedy s vedením 2:0 hlavně díky téměř čarujícímu Kavánovi, který pochytal někdy až neuvěřitelné šance hostů. Poslední třetina byla více vyrovnaná a gólově i bohatší. Hlavně mezi 36. - 38. minutou, to padl i rovnou 3 branky, když se nejdříve trefili hosté a snížili na 2:1. Pak po čistě vyhraném vhazování se krásně trefil Novelinka a vrátil nám 2brankové vedení. Jenže za 18vteřin hosté opět snížili na rozdíl jediné branky a závěr sliboval drama. To nakonec nedovolil Žáček, který se též v této sezoně prosadil poprvé a stanovil tak konečný výsledek 4:2 pro nás. Díky všem za bojující výkon a jelikož máme 2 premiérové střelce, tak i nedělní večer slibuje více zábavy...,“  popsal podrobně průběh zápasu Ladislav Solnický.

Sestava Jokeritu Chrudim: Kaván – Hladík (1+0), Bulva, Bobek, Pirkl - Hořeňovský (1+0), Řehák (0+1), Dyntar (0+2) – Žáček (1+0), Solnický (0+2), Novelinka (1+0) - Jirák, Gabriel (0+1)

Ježci si místo šťastného vyrovnání vybrali trochu smůly a rozhodli zápas s chrudimskými Žolíky vlastním gólem. „Pozitivní na utkání byla určitě naše sestava, kdy jsme se po zimě sešli téměř v kompletním složení. Neodehráli jsme špatný zápas, ale bylo znát, že je první po zimě a taky není na plastu. Asfalt nám dělá obecně problém, nevíme si rady s poskakujícími míčky a hrajeme příliš složitě. Domácí rozhodli v podstatě ve druhé třetině, kdy zvládli lépe dvě situace, my naopak ve svých šancích selhali. Ve třetí třetině jsme vývoj zdramatizovali, když jsme snížili postupně na 2:3, ale v závěru si místo šťastného vyrovnání vybrali i trochu smůly a rozhodli zápas vlastním gólem. Soupeři gratuluji. Hrálo se férové utkání, které domácí prostě zvládli lépe,“ zhodnotil zápas předseda Josef Kozel.

HBC Hradec Králové 1988 B vs. Hbc Chlumec nad Cidlinou B 2:3 (0:0,1:2,1:1)

Chlumecké Vrtačky si i bez svých dvou opor odvezly tři body domů výhrou nad domácími královehradeckými Piráty. „Na náš první zápas jarní části jsme zajížděli na plast do Hradce Králové. Kluci se nemohli zápasu dočkat. V Hradci nám chyběli dvě opory týmu Staněk st. a Staněk ml. První třetina byla dost vyrovnaná, šance na obou stranách byli nevyužité. Druhá třetina začala pro domácí dobře, z přesilové hry střelou od modré šli do vedení. Pak ale začala řádit naše druhá lajna Doskočil Doležal Kozák .... a právě poslední jmenovaný po vyhrané buly střelou do šibenice nedal gólmanovi šanci 1:1. Druhý náš gól vstřelil Doležal Pavel střelou backhandem 1:2. Třetí třetina byla dost rozhádaná i díky ne moc dobrému výkonu rozhodčích, jejichž zvláštní rozhodování se nelíbilo nám ani domácím. Hrubá chyba v našem pásmu kdy si domácí hráč prohodil míček mezi naše dva hráče a střelou vyrovnal na 2:2. Do konce zbývalo asi 3 minuty a naše druhá lajna opět zatápěla. Zápas rozhodnul navrátilec do sestavy Martin Demjanovič, kdy z nulového úhlu nahazoval před branku, trefil domácího hráče do nohy a od něj mezi betony gólmanovi 2:3. Klukům chci poděkovat za dobrý výkon. Velmi dobrý zápas sehrál Martin Kozák naše nová posila. Teď se připravíme na domácí zápas proti Chrudimi,“ shrnul průběh zápasu Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Havlíček. Doleżal Gottwald, Erben Němec, Demjanovič Chára Pojar, Doskočil Doleżal Kozák, Čuřik Novák Hanyš.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 9:0 (2:0,3:0,4:0)

Svítkov výhrou nad hubenou sestavou Autosklářů pokračuje ve stíhací jízdě na první místo tabulky, hattrickem se blýskl Lukáš Čeřovský a druhou nulu v sezóně si připsal brankář Lukáš Lagron. „V prvním jarním zápase Nás čekalo pardubické autosklo "C". V první třetině bylo na většině znát dlouhá zimní pauza, ale i tak se Nám podařilo první třetinu vyhrát a v dalším průběhu zápasu se postupně rozehrát. Soupeř přijel s velmi hubenou sestavou, kterou jsme neočekávali, a to ovlivnilo celý zápas. Soupeři odešli síly a nám se podařilo celý zápas ovládnout a připsat si důležité body ve stíhací jízdě na první místo tabulky. Hattrickem se blýskl Čeřovský a druhou nulou v sezóně brankář Lukáš Lagron. Děkuji celému týmu za předvedený výkon,“ komentoval průběh zápasu Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: L.Lagron, Mifek.M, Peřina M, Kudláček A, Ježek T, Čeřovský L, Hejkrlík M, Král J, Zelinka T, Zděnek S, Novotný V, Hlaváček T, Mlateček Da, Mlateček Do,

Branky Svítkova: 1:42 Čeřovský (Mifek), 8:48 Mlateček Da (Mifek),18:02 Zelinka (Kudláček), 25:44 Hejkrlík, 28:52 Čeřovský (Hejkrlík), 35:26 Čeřovský (Hejkrlík, Ježek), 39:43 Král, 42:15 Zelinka (Král), 43:32 Mlateček Do (Mlateček Da, Mifek)

Osm statečných Autosklářů nestačilo na nabitou střídačku domácích svítkovských hvězd. „Zde není moc co hodnotit, výsledek hovoří za vše. Svítkov byl v plné sestavě, posílen o hráče A-týmu i dorostence, zatím co my byli v 8 lidech. Herní i fyzická převaha soupeře byla od začátku do konce naprosto jasná, polovinu obdržených branek bych zařadil na listinu šťastných, pro nás smolných, ale to nic nemění na tom, že proti takto kvalitnímu soupeři, který by hravě mohl brázdit vody druhé národní ligy, jsme neměli mnoho šancí. Klukům, co dorazili na zápas, patří obrovské díky za obětavost," vysvětlil k zápasu Petr Špaček.
Sestava Autoskla: Škoda - Svatoš, Kaša, Kubík - Veselík, Král, Špaček, Choutka, Bureš

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

SK HBC Splašené Hole Pce vs. HBC Opatovice nad Labem 1:2 (0:0,0:0,1:2)

Vyrovnané utkání mezi domácími Splašenkami a Opatovicemi rozhodla až třetí třetina. „Před utkáním s Opatovicemi jsme zdůrazňovali, o jak důležitý zápas se jedná. První dvě třetiny se nesly ve znamení střelecké neschopnosti obou mužstev, šance byly, ale gólmani si s nimi vždy poradili.  Přesně jak nám před třetí třetinou řekl náš gólman na střídačce "bacha, tohle rozhodne nějaká náhodná šmudla", tak se přesně stalo. Opatovice skórovaly ze dvou pěkně sehraných protiútoků, my stačili  jen v závěru korigovat skóre při hře bez brankáře. Jinak bych chtěl poděkovat hostujícímu Petrovi Netušilovi, který hned ze začátku zastavil hru a sám se přiznal k faulu. Taková sportovně gentlemanská gesta, by určitě měla být vyzdvihována. O to víc mě štve další průběh utkání, který byl prodchnutý zbytečnými provokacemi z obou stran," vyhodnotil průběh zápasu Lukáš Zitka.

Opatovice ve třetí třetině přetavily šance v góly a zápas se Splašenkami vyhrály.  „K prvnímu jarnímu zápasu jsme zajížděli na hřiště nejbližšího souseda v tabulce týmu Splašené Hole. Do zápasu jsme šli s tím, že si zápas chceme maximálně užít a pokud možno vytěžit nějaký ten bod. Od první chvíle zápasu jsme se postupně tlačili do útočného pásma soupeře a vytvářeli si i tlak a nebezpečné šance. Bohužel pro nás veškeré šance končily na gólmanovi domácích anebo jen těsně mimo bránu. Vše se rozhodovalo až ve třetí třetině, kde jsme už dokázali přetavit šance v góly. Nejprve se trefil David Novotný a o 5 minut déle ho podpořil náš skvěle hrající kapitán a čerstvý oslavenec Filip Kopa. O minutu déle se domácím podařilo prostřelit i našeho skvěle chytajícího gólmana Cidlinského, takže o drama bylo postaráno. Těsný výsledek jsme udrželi a můžeme se radovat z prvních jarních bodů. Tímto bych chtěl celému týmu poděkovat za skvělý výkon a myslíme si, že lepší dárek jsme našemu kapitánovi dát nemohli,“ okomentoval zápas Michal Motyčka.

Sestava Opatovic: Cidlinský, Motyčka – Vrtáček, Kopa D. - Novotný P., Netušil – Novotný D. - Kopa F., Kade – Šurkala – Rob, (Robová)