4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

» 08:30 | Sršni Svitavy-Polička
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"

Jana Nekolová | 08.10.2017 22:04:15 | 1101x

2.Liga – V sobotu se odehrálo páté kolo druhé ligy, ve kterém si Ježci odvezli cenný skalp Kohoutů z České Třebové, kteří prohráli díky své nedisciplinovanosti. Naděje královehradeckých Pirátů držel dlouho ve hře osmnáctiletý Dan Fiedler, který se blýskl hattrickem. Svitavy výhrou nad Opočnem potvrdily stoupající formu, hattrickem se blýskl Hrnčíř a Rašner. Chlumeckým Vrtačkám se podařilo odčinit domácí prohru se Svitavami a odvést tři body ze Svítkova. Zápas mezi Žamberkem a přeloučskými Jestřáby rozhodla neefektivita v koncovce domácích a skvělý výkon hostujícího gólmana Tomáše Dvořáčka, který svůj tým celý zápas držel skvělými zákroky a hlavně jeho zásluhou ke smůle domácích došel zápas až do nájezdů, které i vychytal.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. Ježci Heřmanův Městec 1:4 (1:0,0:2,0:2)

Českotřebovští Kohouti doma prohráli s Ježky díky své nedisciplinovanosti. „V první třetině jsme na soupeře vlétli, tlačili jsme. Většinu času jsme byli v útočném pásmu, hodně jsme stříleli, doráželi, z čehož vzešel vedoucí gól. Z množství šancí jich mělo být víc. Druhou třetinu jsme začali dobře, pak jsme inkasovali z takové špatné situace a myslím si, že nás tento gól sesadil z pomyslného koně. Začali jsme hrát špatně, pak se do toho trochu zapojili rozhodčí. Bylo hrozně moc vyloučených hráčů, neustále hrál jeden nebo druhý tým ve čtyřech, nedostali jsme se zpět do tempa. Někteří hráči se už tolik nedostávali na hřiště. Náš brankář nebyl v zápasovém tempu a góly, které jsme dostali, byli spíš nešťastné. Na brankáře bych to neházel. Zápas jsme si prohráli svojí nedisciplinovaností," zhodnotil zápas Michal Válek.

Ježci si odvezli cenný skalp Kohoutů z České Třebové. „Vzhledem k velmi okleštěné sestavě jsme jeli do Třebové spíše bránit a čekat na případné chyby soupeře. Prvních 10 minut zápasu jsme se nemohli dostat vůbec z našeho pásma a tlak domácích byl neuvěřitelný. Pro nás bylo důležité, že nás držel gólman a střely soupeře často míjely "zařízení". V 11. minutě se přeci jen domácí dostali do vedení, když využili přesilovou hru. Do konce třetiny se již nic podstatného nestalo. V druhé části se již naše hra začala zlepšovat a ve 20. minutě se po vyhraném buly v útočném pásmu prosadil střelou od modré Marek Pavlíček. Tento moment nás psychicky hodně zvednul a začali jsme být Třebové rovnocenným soupeřem. Kohouti sice hrozili nebezpečnými akcemi, avšak vše likvidoval v bráně výborný Petr Menc. Ve 27. minutě napřáhl ke střele Petr Škubník a domácí mohli lovit míček znovu ze své branky. Na začátku třetí části přišel tvrdý atak zezadu u mantinelu na našeho gólmana a musel být střídán. Do brány se tak postavil Lukáš Synek, a ten to, jak se říká, "zavřel". Nám se podařilo vstřelit zásluhou Petra Kopřivy a Petra Škubníka další dva góly a odvezli jsme si z Třebové cenný skalp. Chtěl bych poděkovat všem klukům za výborný týmový výkon. Rovněž děkuji rozhodčím, kteří drželi zápas i přes spoustu vyloučených v rovině,“ komentoval průběh zápasu Ondřej Honek.

Sestava Ježků: Menc P., Synek L. - Honek, Pavlíček, Menc L., Macháček - Kopriva, Pilař T., Škubník,
Valenta, Drbohlav, Novelinka L., Jošt, Škoda, Šídlo Š.

Branky Ježků: 19:01 Pavlíček (Škubník), 26:13 Škubník (Jošt), 42:04 Kopriva (Menc L.), 44:24 Škubník (Kopriva)

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. HBC Hradec Králové 1988 B 5:4 (1:0,1:2,3:2)

Naděje královehradeckých Pirátů držel dlouho ve hře osmnáctiletý Dan Fiedler, který se blýskl hattrickem. „V dalším zápase hraném na půdě pardubického Autoskla jsme chtěli potvrdit body z minulého kola. Samozřejmě jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého vzhledem k postavení domácích v tabulce a k jejich nabité sestavě, která čítala 15 hráčů v poli. My jsme tentokrát přijeli s třinácti hráči. Těsně před úvodním buly začal hrací plochu zkrápět déšť. Hned od začátku byli domácí aktivnější, lépe se pohybovali, byli silnější v soubojích a celkově nebezpečnější. O všem hovoří počet střel, kterých vyslali 13 oproti našim čtyřem. Do černého se jim povedlo zamířit jen jednou. Druhá třetina začala gólem na každé straně hned v první minutě. S vysychajícím plastem jsme se dostávali do zápasu a byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Naši snahu jsme přetavili ve vyrovnávací přesilovkový gól na 2:2. Na začátku třetí třetiny jsme se dvakrát dostali do vedení o gól, o které jsme vždy brzy přišli. Domácí byli hladovější po gólu a ten se jim nakonec po velkém závaru a napadání povedlo vstřelit 13 sekund před poslední sirénou. Rád bych pochválil tým za disciplinovanost. Zároveň 18tiletého Dana Fiedlera, který se prezentoval hattrickem a držel tím naše naděje na úspěch dlouho ve hře,“ shrnul průběh zápasu Michal Dunda.

O vítězství domácích pardubických Autosklářů nad královehradeckými Piráty rozhodlo v infarktovém závěru zápasu štěstí, které se k nim přiklonilo. Jako již tradičně si v utkání nedovedeme udržet výkonnost po celou hrací dobu. O tom vypovídají starty druhé a třetí třetiny, kdy jsme schopni během prvních dvou minut třetiny branku vstřelit, ale i inkasovat. V infarktovém závěru se pak štěstí otočilo na naši stranu," konstatoval Jan Barva.

Sestava Autoskla: Třináctý - Kendík, Podařil, Kamaryt, Förstl, Tajovský, Petric - Korel, Barva, Veselík, Merta, Jirák, Skřivánek, Zemánek, Kosař, Hackenberg

Branky Autoskla: Tajovský 2x, Podařil, Merta, Barva

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 0:7 (0:1,0:2,0:4)

Chlumeckým Vrtačkám se podařilo odčinit domácí prohru se Svitavami a odvést tři body ze Svítkova. „Odčinit domácí prohru se Svitavami a odvést 3 body, to byl jasný cíl Chlumce v sobotu. Výsledek 0:7 sice hovoří naprosto jednoznačně, ale cesta k němu už tak lehká nebyla. Utkání bylo poznamenané obrovským počtem vyloučených 12:11. Celou první třetinu jsme marně hledali recept na domácího brankáře, až na konci třetiny v přesilové hře Doležal šikovnou tečí Peřinova nahození otevřel gólový účet zápasu.  Z domácích hrozil pouze Čejgl občasnými brejky, ale bezchybný Havlíček mu dokázal vždy vystavit stopku. Více klidu na hostující hokejky přinesl gól Horáka ve vlastním oslabení a pak hlavně kuriózní vlastenec, který stanovil skóre 0:3 a naprosto domácí rozhodil. Ve třetí třetině už byl na hřišti pouze jeden tým a postupně Masopust, Horák, Černý a Kozák udělali radost nemalé skupince hostujících fanoušků. Vzdálili jsme se v tabulce nejbližším pronásledovatelům a příští týden se popereme s rezervou Autoskla o aktuální kralování v soutěži,“ vysvětlil k zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Havlíček – Holman, Peřina, Marek, Masopust – Kralovič, Doležal, Malý, Horák, Skřivánek, Kozák, Šanda, Černý, Pojar

Branky Chlumce: Doležal (Peřina, Malý), Horák (Černý), Kralovič, Masopust (Horák, Skřivánek), Horák (Kozák, Skřivánek), Černý (Malý), Kozák (Peřina)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

1.HBC Svitavy vs. HBC Rangers Opočno 7:0 (2:0,3:0,2:0)

Svitavy výhrou nad Opočnem potvrdily stoupající formu, hattrickem se blýskl Hrnčíř a Rašner. „Zápas byl od začátku  jednoznačně v naši režii. Trochu překvapivě, i když je nutno podotknout, že hostujících hráčů k nám do Svitav moc nepřijelo. Kluci si s chutí zastříleli, o čemž svědčí poměr střel 45:12. Hned dva naši hráči se "odměnili" hattrickem, Hrnčíř  a Rašner. Už se těšíme na dalšího soupeře, kde chceme opět bodovat a potvrdit naši stoupající formu,“ konstatoval Petr Sterenčák.

Sestava Svitav:  Tichý J. (Beneš) - Mifek, Rašner, Nespěšný, Šmehlík -  Stloukal, Dobiáš, Sokol - Bílý, Bečvář, Vodvárka - Kolínková, Makas, Hrnčíř, Tichý P.

Branky Svitav: Hrnčíř 3, Rašner 3, Sokol

SK Hokejbal Žamberk vs. HC Jestřábi Přelouč B 2:3ss (0:0,0:1,2:1-0:1)

Zápas mezi Žamberkem a přeloučskými Jestřáby rozhodla neefektivita v koncovce domácích a skvělý výkon hostujícího gólmana, který svůj tým celý zápas držel skvělými zákroky a hlavně jeho zásluhou ke smůle domácích došel zápas až do nájezdů, které i vychytal. „V sobotu jsme přivítali Přelouč. Zápas nelze hodnotit pozitivně, neboť jsme se vlastní neschopností v koncovce připravili o možné 3 body. Do zápasu jsme vlétli a soupeře přehrávali. Bohužel, naše šance jsme nebyli schopni proměnit. Soupeř si také vytvářel příležitosti, nicméně byli jsme to my, kdo byl po více času iniciativnější. Ve druhé třetině jsme si hned z kraje vytvořili dobrý tlak, ale naše šance skončili v jednom případě na břevnu a jinak v rukách hostujícího gólmana. Nedáš, dostaneš a pár minut na to jsme prohrávali 1:0. Gól nás trochu opařil tak v prostřední části druhé třetiny hráli trochu více hosté. Postupem času jsme se opět chopili iniciativy a tak třetí třetina nabízela očekávání, že zápas otočíme. Stalo se ovšem to nejhorší co mohlo, neboť po pár vteřinách nám soupeř po rychlém úniku odskočil již na dvě branky. Tentokrát se nám už podařilo zareagovat a téměř okamžitě jsme snížili. Podařilo se nám vyrovnat a soupeře tlačit, ale bylo až obdivuhodné, co vše jsme dokázali spálit. A tak přišli na řadu nájezdy, kde bod navíc bral soupeř. Bod ze zápasu je pro nás vzhledem k předvedené hře zklamáním.  Z našeho pohledu zápas rozhodla naše neefektivita v koncovce a skvělý výkon hostujícího gólmana, který svůj tým celý zápas držel skvělými zákroky a hlavně jeho zásluhou k naší smůle došel zápas až do nájezdů,“ popsal zápas Jakub Krejčí.

Přeloučští Jestřábi porazili v nájezdech Kance ze Žamberka i díky fantastickému výkonu brankáře Tomáše Dvořáčka. „Potenciálně pěkné hokejbalové odpoledne vzalo za své kombinací mokrého plastu a pitoreskního výkonu rozhodčích ve 3. třetině. Série chyb a nulové sebereflexe (pro pořádek dodávám, že rovnoměrně rozdělená mezi hosty i domácí) vyvrcholila rozdáváním desítek "ze známosti" v poslední minutě utkání s odůvodněním, že dotyčný rozhodčího s prominutím se*e (citace). No rozhněval jsem pana sudího natolik, že se neobtěžoval mi trest oznámit, nebo mě třeba vykázat z hráčské lavice....K zápasu nutno podotknout, že naše dva body rezultují z domácího střeleckého trápení a fantastického Dvořáčka v naší brance (49 zákroků + vychytané nájezdy). Domácím díky za fér utkaní i navzdory okolnostem,“ popsal průběh zápasu Filip Oliva.

Sestava Přelouče: Dvořáček - Vlk T., Oliva, Svatoš, Hohenberger - Mlynář, Pospíšil M., Hudec - Kazimír D., Pospíšil J., Kopa - Šurkala, Slanina, Kade

Branky Přelouče: 18. Hudec (Mlynář, Pospíšil M.), 31. Hudec (M. Pospíšil), nájezd M. Pospíšil