4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » Sváteční středa přinesla porci zápasů starších žáků, ale pozadu nezůstali ani mladší žáci
2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
SŽ Sršni x Autosklo (foto: archiv Autoskla)

Jana Nekolová, Jiří Kozel | 30.09.2016 09:07:02 | 851x

2.NHbL, MČR SŽ, Přebor MŽ – Sváteční středa přinesla souboj prvních dvou týmů 2.NHbL, který vyhráli domácí Opočeňáci.  Starší žáci svitavských Sršňů nestačili na favorita z Pardubic, který využil všechny nabídnuté přesilovky a odvezl si tak domů tři body. Přeloučští Jestřábi jsou spokojeni s předvedenými výkony, neboť i přes početnou sestavu brněnských Buldoků, s nimi odehráli vyrovnaná utkání. Hradečtí Piráti podlehli doma favoritovi z Letohradu, ale jejich mladší žáci naopak oba zápasy s Letohradem vyhráli. Svítkovské hvězdy rozhodly zápas s bojovnými Ježky, kteří ukázali, že hokejbal hrát umí, když se naplno prosadily ve třetí třetině, ale jejich mladší žáci nedokázali zastavit rozjeté Ježky ani v jednom zápase a ti si tak odvezli všech 6 bodů do Heřmanova Městce.

2.NHbL

HBC Rangers Opočno - HBC Jokerit Chrudim 7:2 (3:0,2:0,2:2)

Střely na branku: 39:23, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:0, Rozhodčí: Řezníček, Hubálek

Souboj první dvou týmů tabulky vyhráli domácí Opočeňáci.  „Utkání dvou týmů z čela tabulky přineslo zajímavý a pohledný hokejbal. Obě mužstva postrádala některé klíčové hráče, přesto se bylo na co dívat. Rangeři třikrát udeřili v rozmezí 10. a 13. minuty a potom již vlastně jen kontrolovali další průběh zápasu. Duel orámovali svými vynikajícími zákroky oba brankáři: domácí Ponke a hostující Novelinka. V poklidném zápase si mohli Opočeňáci dostatečně vyzkoušet mladšího dorostence Čiháka, je v zápisu zapsán i jako střelec jedné z branek a staršího dorostence Standu Krulicha. Tečku za zajímavým utkáním udělala firma m promotion, která vyhodnotila a předala „zkapalnělé sluneční paprsky“ hostujícímu nejlepšímu hráči brankáři Petru Novelinkovi a domácímu borci a střelci dvou branek Miloslavu Hudečkovi. Kvalitní výkon podal i junior Aleš Steklík, též autor dvou branek,“ popsal zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček.

MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Svitavští Sršni nestačili na favorita z Pardubic, který využil všechny nabídnuté přesilovky a odvezl si tak domů tři body. Hradečtí Piráti podlehli doma favoritovi z Letohradu, který má tak už na kontě čtyři výhry v řadě a zůstává stále neporažen. Přeloučští Jestřábi jsou spokojeni s předvedenými výkony, neboť i přes početnou sestavu brněnských Buldoků, s nimi odehráli vyrovnaná utkání a svítkovské hvězdy rozhodly zápas s bojovnými Ježky, kteří ukázali, že hokejbal hrát umí, když se naplno prosadily ve třetí třetině.

TJ Sršni Svitavy - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 1:8 (1:2,0:3,0:3)

Svitavští Sršni nestačili na favorita z Pardubice, který využil všechny nabídnuté přesilovky. „Zápas s jedním z favoritů našeho regionu, jsme začali dobře a drželi soupeře na dostřel. Po první třetině (1:2), jsme začali soupeři nabízet šance v podobě přesilovek a naší neukázněností, víceméně, utkání rozhodli. Soupeř bravurně využil svých přesilovek a zápas dovedl do vítězného konce. Pardubicím gratulujeme k zaslouženému vítězství,“ zhodnotil zápas trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Sestava Sršňů: Hoch, Lacman - Beneš, Bureš, Dvořáček, Kříž, Horák, Hloušek, Nepraš, Šimek, Melša, Šindelka

Autoskláři si odvezli ze Svitav všechny body do Pardubic. „Netradičně ve středu, jsme se staršími žáky odehráli třetí zápas základní skupiny. Do Svitav jsme odjížděli s vědomím, že je třeba přivézt všechny body do Pardubic, ale zároveň nemůžeme soupeře podcenit. Hned od úvodní buly jsme se nastěhovali do našeho útočného pásma. Náš tlak se vyplatil a zanedlouho jsme vedli 1:0. Domácí se k nám dostávali sporadicky po našich individuálních chybách. Jedna taková přišla pár minut po našem gólu, kdy hráč domácích po standardní situaci prostřelil Jirku v brance. Po vyrovnávacím gólu jsme se opět „nastěhovali“ do pásma soupeře. Ještě do konce třetiny se nám podařilo dát vedoucí branku a do šaten jsme šli s výsledkem 2:1. V druhé třetině jsme náš brankový účet postupně navyšovali. V této třetině jsme měli hodně hluchých úseků, které musíme z naší hry odstranit. Do poslední části jsme vstupovali s vedením 5:1, které jsme zkušeně pohlídali a ještě přidali další tři branky. První zápas za naše starší žáky si odbyli hned dva hráči. Denis Drbal se předvedl velmi bojovným výkonem a společně s Dominikem Tichým a Martinem Petrášem zavářeli domácím hlavně svým pohybem. Druhý hráč je z kategorie přípravky. Je jím Štěpán Kopsa, který se na vítězství podílel jednou asistencí a několika pěknými akcemi,“ komentoval průběh zápasu trenér Autosklářů Michal Šimek.

Sestava Autoskla: Bitnar, Kuryviál, - Kopřiva, Křemenák, Svoboda, Školoudík, - Hálek, Kopsa Matěj, Kubíček, Moravec, Oršoš, Šťastný, Tichý, Drbal, Petráš, Kopsa Štěpán

HBC Hradec Králové 1988 - SK Hokejbal Letohrad 1:9 (0:2,0:4,1:3)

Hradečtí Piráti po výhře nad svítkovskými Hvězdami a přeloučskými Jestřáby podlehli doma favoritovi z Letohradu, který má tak už na kontě čtyři výhry v řadě a zůstává stále neporažen.

Sestava Hradce: Baše - Kubát, Novák, Hruška, Rakovský, Dlouhý, Kulhánek, Telenský, Černý

Branky Hradce: 44:20 Rakovský (Dlouhý, Černý)
Sestava Letohrad: Stráník (Vacek D.) - Kalousek S., Šimek, Macháček, Kalousek Š., Fišer, Vacek S., Bečka, Halbrštátová (C), Lux, Cibulka, Kerschbaum, Netušil, Zářecký

Branky Letohradu: 6:18 Macháček (Šimek), 13:12 Zářecký (Halbrštátová), 17:28 Zářecký (Bečka), 18:07 Macháček (Kalousek S.), 19:54 PP Vacek (Bečka), 23:37 Cibulka, 31:47 Macháček (Cibulka), 32:28 Vacek (Zářecký, Halbrštátová), 42:20 Kalousek Š.

HBK Bulldogs Brno - HC Jestřábi Přelouč B 5:2 (2:1,1:1,2:0)

HBK Bulldogs Brno - HC Jestřábi Přelouč B 4:0 (1:0,3:0,0:0)

Omlazená sestava brněnských Buldoků vyhrála oba dva zápasy nad přeloučskými Jestřáby. „Buldoci nastoupili k dvojutkání ve značně omlazené sestavě. V prvním zápase oba týmy dokázaly soupeře dostat pod tlak. Ve 2 minutě domácí Králík vstřelil úvodní branku, na kterou Jestřábi odpověděli v 6 minutě Mertou. Ovšem za minutu si domácí vedení v zápase vzali zpět, když Engel umístil svoji střelu přesně pod horní tyč. Ve druhé třetině byl obraz hry stejný, oba týmy se snažily hrát útočně, domácí v 18 minutě zásluhou Králíka navýšily vedení. Hosté neskládali zbraně a dál se snažili snížit, což se jim povedlo v 25 minutě zásluhou Zbořila. Třetí třetina přinesla 2 branky, nejprve 31 minuta Zemen upravil skóre na 4:2 a ve 33 minutě Engel upravil na konečných 5:2 pro domácí,“ shrnuli první zápas brněnští Buldoci, kteří k druhému zápasu ještě dodali: „Ve druhém utkání už byla na hráčích vidět menší únava a iniciativnější hosté měli několik šancí ke skórování, ale skvěle chytající brankář domácích Jirka Šťastný svůj tým podržel, domácí se probudili až v půlce 1 třetiny, kdy vstřelili úvodní branku utkání, o kterou se postaral Hrůza. Zlom nastal ve druhé třetině, kdy domácí vstřelili 3 branky. Třetí třetinu byli opět iniciativnější hosté, když si vypracovali několik slibných šancí, které nedokázali proměnit.“

Přeloučští Jestřábi jsou spokojeni s předvedenými výkony, neboť i přes početnou sestavu domácích, s nimi odehráli vyrovnaná utkání. „Domácí na nás vyrukovali s velmi početnou sestavou, ale my se ničeho nezalekli a odehráli dvě naprosto vyrovnaná utkání. Po celý den jsme bojovali o co nejlepší výsledky a s předvedenými výkony jsme spokojeni. Pochvala pro celý kolektiv. A také pochvala pro domácí klub za pořádání utkání s doplňkovým programem. Teď nás čeká favorit, ale chceme ho na domácím stadionu potrápit,“ konstatoval vedoucí přeloučských Jestřábů Martin Šmíd.

Sestava Přelouče: Čára - Říha, Herman, Moravec F., Moravec M. - Moravcová, Bittner, Kratochvíl, Pavlíček, Merta, Zbořil. Trenéři: Herman a Sukup

Branky a asistence Přelouče: Merta (Moravec F.), Zbořil (Herman)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - Ježci Heřmanův Městec 7:1 (1:0,2:1,4:0)

Svítkovské hvězdy rozhodly zápas s bojovnými Ježky, když se naplno prosadily ve třetí třetině.   „Ve středu jsme nastoupili proti v průměru menším a mladším Ježkům. Byli jsme lepší, což dokládá počet střel na branku vyznívající výrazně pro nás, ale bojovný soupeř dokázal dvě třetiny vzdorovat. Nás během nich srážela střelecká produktivita. Naplno prosadit jsme se dokázali až ve třetí třetině, kdy jsme naše vedení navýšili na bezpečný rozdíl,“ vysvětlil k průběhu zápasu trenér Svítkova Vítězslav Gregor.

Sestava Svítkova: Šťovíček, Šídlo  - Korbel, Netolický, Brož, Bukač, Novotný L.,  Birta, Malý, Bláha, Gregor, Janíček, Novotný Š., Ilich, Shejbal

Branky Svítkova: Netolický (Ilich), Novoný L. (Novotný Š., Bláha), Netolický, Korbel (Bláha), Brož, Ilich (Shejbal), Novotný L.

Ježci sice ve Svítkově prohráli, ale ukázali, že hokejbal hrát umí. „Do utkání jsme nemohli vstoupit "lépe" hned v 38 vteřině jsme inkasovali branku a stav byl 0:1. Povedlo se nám však přestát dalších X šancí soupeře a na jeho hokejky se začal vkrádat neklid. Navíc nám se dařili rychlé protiútoky a některé situace též volali po gólu. Soupeř měl samozřejmě o mnoho více ze hry, ale nás držel brankář a navíc jsme se dokázali prosadit při přesilové hře. Definitivní rozhodnutí si soupeř připravil do 35 minuty, kdy se mu povedlo dát rychlé tři branky a výsledkově odskočil a samozřejmě po zásluze vyhrál. Kluci však odbojovali další zápas a ukázali, že hokejbal hrát umí," popsal zápas trenér Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Sedlák, Daníček, Musílek, Vlasák, Vohralík, Pilař, Müller, Jožák, Synek, Lang, Tichý

Branky Ježků: Synek

PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Mladší žáci se v Den české státnosti utkali v dalším kolem Východočeského přeboru. Svítkov přivítal rozjeté Ježky a nedokázal je zastavit ani v jednom zápase a ti si tak odvezli všech 6 bodů do Heřmanova Městce. V utkání dvou mužstev bez bodu se prosadili zkušenější Piráti z Hradce Králové.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - Ježci Heřmanův Městec 1:3 (0:2,0:0,1:1)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - Ježci Heřmanův Městec 3:5 (1:2,0:1,2:2)

Jiří Kozel (Ježci): „V den utkání jsme postrádali tři hráče oproti nominaci a hlavně v obraně nám to nadělalo paseku, jelikož odehrát se čtyřmi beky tři zápasy je opravdu náročné. Nakonec jsme se s tím poprali více než dobře. V prvním utkání až na výjimky jsme byli lepším týmem, ale ztroskotali na proměňování šancí. Když už se nám povedlo odskočit o tři branky, tak jsme zase neměli hráče, který skóroval na soupisce a tak to bylo stále o dva. Moment, který mohl definitivně utnout snažení Svítkova, ho naopak nastartoval a nás drobně utlumil. Svítkov v závěru šahal po vyrovnání, ale nápor jsme ustáli a rozhodli do prázdné branky. V druhém utkání jsme již bojovali s únavou některých hráčů a plácali sestavu, co se dalo. Toto utkání bylo daleko více vyrovnané a na obou stranách se střídali rychlé protiútoky, které se dařilo brankářům povětšinou zastavovat. Nakonec jsme prokázali daleko větší klid v zakončení a strhli zápas opět na naši stranu a odvezli si ze Svítkova plný počet bodů.“

estava Ježků: Páv – Kozel, Čapka, Sedlák, Musílek, Šmíd, Daníček, Pilař, Málek, Kachlík, Hladký, Lang

Branky Ježků: Daníček 2x, Šmíd (1.zápas), Pilař, Daníček, Kozel, Kachlík, Lang (2.zápas)

Sestava Svítkova: Procházka (2. zápas), Pospíšil (1. zápas) - Malý, Gregor, Bláha, Janíček, Vlašič J., Vlašič L., Seidl, Kňava, Nadrchal, Koudela, Král (2. zápas), Synek, Milichovský (1, zápas), Martínek, Korec L, Shejbal, Drozd, Novotný Š.

Branky Svítkova (1.zápas): Seidl  (Vlašič J, Kňava)

Branky Svítkova (2.zápas): Bláha (Shejbal), Malý (Shejbal, Gregor), Malý (Bláha, Shejbal)

HBC Hradec Králové 1988 - SK Hokejbal Letohrad 7:1 (1:0,4:1,2:0)

HBC Hradec Králové 1988 - SK Hokejbal Letohrad 9:2 (3:0,3:1,3:1)

Jana Rakovská (Hradec Králové): Mladší žáci nastoupili ve státní svátek k dvojzápasu s SK Letohrad. Kluci makali v obou zápasech od první minuty až do poslední a chtěli urvat první body v podzimní části sezóny. Zkrátka se jim povedli na výbornou oba zápasy a zaslouženě brali 6 bodů. Chtěla bych kluky i soupeře pochválit za hru fairplay a popřát hodně štěstí do dalších zápasů. O to lépe se jim bude v sobotu vyrážet do Heřmanova Městce.“

Sestava Hradce: Vrkoslav - Bolek, Kutnar, Moravec, Jakoubek, Briestenský, Řezníček, Nachtigal, Černý, Kašpar, Houžvička

Branky Hradce (1.zápas): 1:35 Černý (Řezníček), 10:59 Bolek (Jakoubek), 14:19 Bolek (Moravec), 16:00 Bolek (Kutnar), 18:47 Bolek (Kutnar), 20:54 Kutnar, 27:53 Kutnar

Branky Hradce (2.zápas): 0:36 Bolek (Kutnar), 7:44 PP Bolek (Jakoubek), 9:41 Bolek (Kutnar, Moravec), 10:15 Černý (Bolek), 13:28 Černý (Jakoubek), 14:22 Moravec (Bolek), 22:06 PP Bolek (Moravec), 26:15 Kutnar (Černý), 29:3 Černý
Sestava Letohradu: Vacek (Šimek chytal 2.zápas) - Fišer, Vencl, Kerschbaum, Kerschbaumová, Bříza, Břízová, Švec, Neruda, Šťovíček, Černohous R., Černohous A., Vencl J., Vencl R.

Branky Letohradu (1.zápas): 18:23 Fišer (Šťovíček, Vencl)
Branky Letohradu (2.zápas): 13:09 Maixner (Kerschbaum), 22:24 Maixner