2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
ilustrační foto (foto: Jana Nekolová)

Starší žáci Svítkova vyhráli městské derby

Jiří Kozel | 26.09.2017 10:30:28 | 514x

Starší žáci - Po druhém kole soitěže starších žáků je již jen jeden tým stoprocentní - a to Hradec Králové. Bez bodu zůstávají Ježci z Heřmanova Městce a Jestřábi z Přelouče. V městském derby Svítkov dokonale překvapil domácí Autosklo.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hradec Králové 1988 4:6 (1:1,2:4,1:1), střely 31:28

Jiří Kozel (Ježci): Na Piráty jsme si věřili a byli jsme přesvědčeni, že je jsme schopni porazit. První překážka se nám však zjevila ještě před začátkem utkání, když ze schodů ke hřišti sestoupil J. Rakovský, který nám pravidelně dělá problémy a zřejmě se mu utkání nekrylo s mladším dorostem, za který též nastupuje. Rozhodně jsme se nechtěli soustředit jen na jednoho hráče, ale naopak jsme se pokusili diktovat tempo hry. V první třetině se nám to dařilo asi nejlépe Hradec hrál jako my na tři útoky a nebezpečný Rakovský tak nebyl tolik ve hře. Soupeř se sice ujal vedení po naší chybě, ale to jsme dokázali po skvěle sehrané přesilovce srovnat. V třetině druhé jsme šli rychle do vedení a mohli jsme i odskočit na rozdíl dvou gólů, ale naopak soupeř vyrovnal. Soupeř začal využívat Rakovského ve dvou formacích a ten se dokázal prosadit a dát svému týmu potřebný klid dvougólovým vedením. To jsme umazali hned na začátku třetiny třetí, ale opět Rakovský po individuální akci skóroval. Ostatně ve třetí třetině již nebylo moc střídání ve kterých obávaný centr chyběl a my se nedokázali více prosadit. V důležitých momentech zápasu jsme nedokázali přetavit v góly šance, které jsme si vypracovali, což nás stálo body. Utkání mělo spád a hrálo se velice slušně. To, že někdo udělá chybu je normální a zkusíme se z nich poučit, ale tým jinak odehrál velice dobré utkání a zaslouží pochválit.“

Jana Rakovská (Hradec Králové): „V sobotu 23.září zajížděli starší žáci na půdu velmi šikovných Ježků z Heřmanova Městce. Zápas jsme vyhráli, i když na našem týmu jsou stále vidět výkonnostní a věkové rozdíly u hráčů. První gól vstřelil Jakub Rakovský, Ježci rychle odpověděli, a tak první třetina skončila 1:1. Do druhé třetiny trenér trochu pozměnil lajny a po gólech Lukáše Černého, Bohouše Jakoubka a dalších dvou Kuby Rakovského jsme ji vyhráli 4:2. Ve třetí třetině se nám po chybách hlavně v obraně přiblížili Ježci na dosah, ale po uklidňujícím gólu opět Kuby Rakovského jsme vyhráli. Děkujeme Ježkům za velmi slušnou a pěknou hru. Opět jsme poznali, kdy a co nás trápí a hráči s trenéry na tom budou pracovat. Příští víkend nás čeká první domácí zápas sezony s Letohradem, tak musíme být co nejlépe připraveni.“

Sestava (Ježci): Páv – Kozel, Čapka, Musílek, Dufek, Šmíd, Vohralík, Pilař, Málek, Daníček, Kubátová, Baumgartner, Michut, Jožák.

Sestava (Hradec Králové): Vrkoslav – Rakovský, Bolek, Kopecký, Kulhánek, Telenský, Černý, Kutnar, Jakoubek, Briestenský, Kašpar, Adamec, Knop, Nachtingal

HBC Autosklo HAK Pardubice : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:3 (1:1,1:2,0:0), střely 35:32

Martin Hlavsa (Svítkov): „K městskému derby jsme přistoupili s respektem k soupeři a s vědomím, že pokud dodržíme stanovenou taktiku, budeme úspěšní. Zápas se přeléval na obě strany, každý chvilku tahal pilku. Výborný výkon v brance předvedl fantom Jirka Šťovíček. Za zmínku stojí i nádherná individuální akce přes celé hřiště Marka Hemžského zakončená skvostným gólem alá Alexander Ovechkin.  Chválím celý tým za bojovnost, vůli a touhu vyhrát pardubické derby. S pokorou se v týdnu připravíme na další zápas s Ježky. Víme na čem pracovat.“

Sestava (Svítkov): Šťovíček, Procházka- Hemžský, Korbel,Korec,Janíček, Drozd, Gregor,Vlašič L.,Brož, Bláha, Novotný L., Shejbal, Malý, Nadrchal, Kňava, Cahlík, Vlašič J.

HC Jestřábi Přelouč : SK Hokejbal Letohrad 0:3 (0:0,0:1,0:2), střely 6:23

Martin Šmíd (Jestřábi): „Dnes se mi zápas hodnotí opravdu špatně. Byli jsme bez chuti, bez zápalu....a v tom přípádě nemůžeme myslet ani na bod. Ty totiž nepříjdou bez bojovnosti! Jsme jedna parta, domluvili jsme se, že si nebudem nadávat, ale dnes jsem to fakt nevydržel a porušil. A mrzí mě hlavně to, že mě k tomu donutil tým tragickým výkonem! Bod měl být na dosah a byl by super odrazovým můstkem do další práce. Nemáme nic a jen koukáme s pusou otevřenou...bohužel....“

Sestava (Jestřábi): Čára - Pavlíček, Kratochvíl, Moravec M., Zwanger, Moravcová, Lauryn, Rozkošný, Merta, Moravec F., Říha