V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Svítkov x Splašenky (foto: Jana Nekolová)

Splašenky vybojovaly nad favoritem ze Svítkova zlatý bod!

Jana Nekolová | 22.03.2017 08:22:58 | 867x

KHbL – V neděli pokračovaly další zápasy krajské hokejbalové ligy, ve kterých chlumecké Vrtačky prohrály s Žamberkem v Nekoři fotbalovým výsledkem 0:1. Autoskláři po skvělém výkonu proti rezervě královehradeckých Pirátů v minulém kole, tentokrát na chrudimské Žolíky nestačili. Devět statečných z Opatovic jen těžce odolávalo nabité hradecké střídačce a jejich výborně chytající gólmance Veronice Zapadlové. Splašenky svým kolektivním výkonem zaslouženě vybojovaly nad domácím favoritem ze Svítkova, který je nechal vyrovnat a dokonce i v zápase vést, zlatý bod. V nájezdech však už svítkovské hvězdy nezaváhaly a s přehledem je na rozdíl od Splašenek proměnily.

SK Hokejbal Žamberk vs. Hbc Chlumec nad Cidlinou B 1:0 (0:0,0:0,1:0)

Střely na branku: 37:17, Vyloučení: 1:3, Přesilovky:3:1, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Vyrovnaný zápas mezi domácím Žamberkem a chlumeckými Vrtačkami rozhodl jediný gól domácích. „Zápas s Chlumcem skýtal nelehký boj, který se, ale fanouškům musel líbit. Od začátku to vůbec nebylo podle našich představ. Soupeř nás překvapil dobrým pohybem, který byl podpořen skvělým výkonem gólmana po celý zápas. Po 1. třetině se šlo do kabin za stavu 0:0. Od druhé třetiny jsme soupeře začínali tlačit, ale do žádné vyložené šance jsme se nepropracovali. Útočná hra Chlumce byla založena na brejku a naší rychlonohé obraně nečinila větší potíže. Skóre se ovšem nezměnilo a do kabin se šlo znovu za bezbrankového stavu. S vědomím, že nájezdy nám dlouhodobě dělají problémy a jediným spolehlivým exekutorem, je přítelkyně našeho gólmana jsme se ve třetí třetině usadili v obranném pásmu soupeře. Byl to ovšem soupeř, který se po chybě Vaška v naší přesilové hře řítil sám na našeho brankáře. Vše, ale dopadlo jako v pohádce, takže dobře a skóre se nezměnilo. V další nabídnuté přesilovce se už náš "Tarasenko – Chmelíček" nemýlil a to bylo v Nekoři radosti. Abychom to udělali ještě napínavější, tak na samém závěru jsme nabídli soupeři přesilovou hru a to rovnou na 4 minuty. Zde výborně zafungovala naše taktika, kde jsme odmontovali časomíru, abychom soupeři znemožnili sledovat čas a možné odvolání brankáře. K naprosté ztrátě časové orientace jsme navíc najmuli místního alkoholika, který za drobný peníz pořvával různé časové údaje, takže po konci zápasu si někteří z tábora hostů mysleli, že je dokonce sobota 7. června roku 1916,“ zhodnotil zápas Matěj Vašek.

Chlumecké Vrtačky prohrály s Žamberkem v Nekoři fotbalovým výsledkem 0:1. „Do Žamberku jsme vyjeli už v sobotu večer, došli si na večeři a pivko (max. 5 piv nešlo uhlídat). Zápas jsme odehráli v Nekoři, na soupisce Žamberku bylo 19 lidí. Nám chyběli Chára, Demjanovič, Kloz, Němec, ale i tak jsme byli rovnocenným soupeřem. Celý zápas byl vyrovnaný, Žamberk měl asi více šancí, které nevyužil. Koncovka byla žalostná, hřiště bylo hrozné, jehličí na hřišti a nerovnosti. Jedinou branku vystřelil Žamberk v přesilovce. Vyrovnat se nám nepovedlo ani v dlouhé čtyřminutové přesilové hře. Šťastnější domácí berou 3 body. Řešil jsem před zápasem a po zápase to, že v Žamberku - Nekoři nemají ČASOMÍRU, to je prostě vrchol, což nechápu a asi nepochopím. Konec zápasu jsme chtěli odvolat brankáře, nevíte vůbec jaký je čas, nějaký pán tam řve, minuta do konce, nahodili jsme do útočné třetiny a najednou se zařvalo konec. Nemít ČASOMIRU nechápu. Dobré utkání sehráli mladíci Venda Pojar a Petr Staněk ml. .... a dobře chytal Michal Šanda,“ komentoval průběh zápasu Ladislav Demjanovič.

HBC Jokerit Chrudim B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 5:2 (1:0,2:1,2:1)

Střely na branku: 25:26, Vyloučení: 3:6, Přesilovky:4:3, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Autoskláři po skvělém výkonu proti rezervě královehradeckých Pirátů v minulém kole, tentokrát na chrudimské Žolíky nestačili. „V zápase s Chrudimí jsme chtěli navázat na povedený výkon z předchozího duelu s Hradcem, ale po většinu zápasu jsme ho jen hledali, z minulého výkonu zbyl jenom stín. Zápas proběhl tak nějak klasicky, Chrudim z minima šancí vytěžila, co mohla, navíc řádku našich pokusů zlikvidoval skvěle chytající "Kevin". Zápas snad ani neměl jasného favorita, herní projev se střídal, chvíli tlačili domácí, chvíli my, ale o kapku víc chutě do zápasu měli domácí, kteří také po celou dobu vedli, a svůj náskok si bedlivě střežili, i když se nám povedlo dvakrát snížit. Celkově to nebyl zas tak špatný zápas, ale umíme hrát lépe! Věřím, že se nám reparát povede v duelu s Žamberkem," popsal zápas Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Škoda (Špaček) - Kaša, Kopáč, Kubík, Nevřala - Král, Veselík, Loukota - Pražan, Bureš, Průšek

Branky Autoskla: Loukota (Veselík), Veselík (Bureš)

HBC Hradec Králové 1988 B vs. HBC Opatovice nad Labem 9:2 (3:1,5:0,1:1)

Tři kompletní lajny královehradeckých Pirátů s výborně chytající gólmankou Veronikou Zapadlovou si lehce poradily s Opatovicemi. „Na utkání hrané v sobotu odpoledne jsme se sešli na kompletní 3 pětky. Počasí hokejbalu moc nepřálo, protože v průběhu odpoledne začalo pršet a proto bylo důležité odehrát zápas bez zranění. Přijel k nám protivník z Opatovic, jedná se o soupeře, který je nám konkurentem o poslední postupové  místo do play-off. Jednalo se tedy o existenční zápas, protože jsme si nemohli dovolit prohrát a nechat Opatovice odskočit na rozdíl 7 bodů. V naší sestavě bylo opět mnoho dorostenců, kteří nabírají zkušenosti. Vyšel nám začátek zápasu, kdy jsme se dostali do vedení a náskok jsme značně navýšili ve druhé třetině, kterou jsme vyhráli 5:0. Závěrečnou třetinu jsme už chtěli odehrát hlavně opatrně a bez vyloučení. Celkový výsledek možná ani neodpovídá dění na hřišti, kdy i Opatovice měli poměrně dost šancí, ale výborně zachytala Veronika Zapadlová. Jsem rád, že se zápas obešel bez zákeřností a zranění hráčů. Body jsou pro nás nesmírně důležité, ale musíme je potvrdit další utkání v PCE proti Splašenkám. Postup do play-off je pro nás stále reálný a když postavíme sestavu jako v neděli + 2 vybrané posily, tak se nemusíme bát ani jednoho z týmu na špici tabulky. V našich silách bude udělat hned v prvním kole velké překvapení na úkor favorita. Nicméně důležité bude se do play-off dostat a proto musíme bodovat i v dalších zápasech,“ konstatoval trenér Jakub Ježek.

Devět statečných z Opatovic jen těžce odolávalo nabité střídačce rezervy královehradeckých Pirátů. „K utkání v Hradci není bohužel moc co dodávat. Snad jen že z našeho pohledu se nám první třetině vcelku povedla. Do zbylých dvou třetin jsme vzhledem k situaci nastoupili značně oslabení, když se nám ke konci třetiny zranil gólman Cidlinský a tak ho v brankovišti musel zastoupit náš bek Motyčka. Bohužel v 9 hráčích se už toho proti 3 lajnám domácích nedalo moc vymýšlet a tak utkání dopadlo, jak dopadlo. Ještě bych se pozastavil nad chováním některých hradeckých hráčů a činovníků na střídačce. Myslím si, že toto chování k hokejbalu nepatří a pánové by si mohli vcelku sáhnout do svědomí. Dle mého posměšky a urážky na hřiště nepatří a z toho potom vyplývá i chování našich hráčů. Sám nevím, jestli by se takovéto chování a urážky pánům z Hradce líbily!,“ shrnul průběh zápasu Michal Motyčka.

Sestava Opatovic: Cidlinský, Motyčka – Novotný T., Novotný P. - Kopa D., Šurkala – Kopa F. - Netušil, Robová – Kade – Novotný D.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. SK HBC Splašené Hole Pce 3:2ss (1:0,0:1,1:1-1:0)

Střely na branku: 39:30, Vyloučení: 6:4, Přesilovky:4:6 Využití:0:0, V oslabení: 0:1

Svítkovské hvězdy zaváhaly, když nechaly Splašenky vyrovnat a dokonce i v zápase vést, v nájezdech však už nezaváhaly a s přehledem je proměnily. „V dalším kole jsme doma přivítali Splašené hole. Zápas jsme jako v posledních zápasech začali rychlou brankou, kdy se zpoza brány trefil Mlateček David, ale pak jsme hodně polevili a po individuálních chybách jsme soupeře pustili do vedení. Celý zápas se nesl ve stejném duchu, tvořili jsme chyby a dostávali soupeře do šancí. Nebýt v bráně výborně chytající Lukáš Lagron, mohl být výsledek zápasu jiný. Nakonec se nám ve třetí třetině povedlo vyrovnat, kdy po vyhraném vhazování v útočném pásmu trefil tvrdou ranou matador Jílek. Zápas dospěl k samostatným nájezdům, kdy musím vyzdvihnout oba střelce za pěkné zakončení nájezdů a brankáře Lukáše Lagrona, který vychytal oba nájezdy soupeře. Nicméně se musíme každý zamyslet nad předváděnou hrou v posledních střetnutí a ve zbylých utkáních hrát naplno od začátku až dokonce,“ vysvětlil k zápasu Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron L., Mifek M., Jílek P., Zdeněk S., Bugel J., Tulach., Peřina M., Čeřovský L., Ježek T., Hejkrlík M., Topičová M., Bukač R., Tesař S., Papadopulos N., Mlateček Da., Mlateček Do

Branky Svítkova: 3:35 Mlateček Da (Mlateček Do), 40:07 Jílek (Papadopulos), roz. náj. Mlateček Da

Splašenky svým kolektivním výkonem zaslouženě vybojovaly nad domácím favoritem ze Svítkova zlatý bod. „Zděsil jsem se, když jsem v pátek viděl, kolik hráčů nahlásilo, že neděli stráví s hokejbalem. Nakonec jsme složili dvě kompletní formace s alternujícím Radimem Topičem v pozicích třetího centra, případně pátého obránce. K samotnému zápasu: Troufnu si říci, že zápas s námi soupeř podcenil. Místo toho, aby nás přejel, přizpůsobil se naší hře. Vyzdvihnout musím výkon celého mužstva, které dodržovalo taktiku. Zejména pak uvedu výkony gólmana Vajdy, obránce Janečka a útočníků Dvořáka s Holým. Mnozí z nás sotva pletli nohama, remízu v základní hrací době jsme udrželi. V nájezdech se pak projevil značný rozdíl v technické zdatnosti hráčů Svítkova. Po dvou pěkných nájezdech brali zaslouženě bod navíc. Po hrůze s Opatovicemi z minulého týdne je bod z hřiště lídra zlatý a troufnu si říci, že po kolektivním výkonu i zasloužený,“ konstatoval Lukáš Zítka.