2.turnaj 3.12.2017 – ??? (Mikulášský turnaj)

3.turnaj ???, 14.4.2018

4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00-19:00!!!

TITULNÍ STRANA » Splašenky sice potrápily svítkovské hvězdy, ale výhru jim nesebraly
» 09:00 | SK Jihlava-RSHb ČV
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 10:30 | RSHb ČV-Sršni Svitavy
» 11:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 12:00 | Sršni Svitavy-SK Jihlava
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Splašenky x Svítkov (foto: Jana Nekolová)

Splašenky sice potrápily svítkovské hvězdy, ale výhru jim nesebraly

Jana Nekolová | 10.10.2016 22:01:44 | 1130x

KHbL– V neděli se odehrálo páté kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, kde Žamberk byl po celý zápas aktivnějším a bojovnějším týmem a tak konečně po zásluze veze historicky první 3 bodové vítězství z Chlumce, který selhal v koncovce. Autoskláři odehráli svůj nejlepší zápas, když doma porazili favorita z Chrudimi. Královehradečtí Piráti prakticky od začátku kontrolovali hru a dovedli tak v klidu zápas s Opatovicemi do vítězného konce a svítkovské hvězdy i díky svému mladému brankáři Lukáši Novotnému nad houževnatými Splašenkami nakonec vyhrály, svoji premiéru mezi muži si odbila Martina Topičová, která v utkání zaznamenala hned dva body.

HbC Chlumec nad Cidlinou B - SK Hokejbal Žamberk 1:5 (0:1,1:2,0:2)

Střely na branku: 15:22, Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:0, Využití: 0:1, V oslabení: 1:0

Chlumecké Vrtačky selhaly v zápase s Žamberkem v koncovce. „Náš další zápas jsme sehráli opět na domácím hřišti s týmem Žamberk. Soupeři patřila první třetina a začátek druhé Žamberk proměňoval své šance, naopak my selhali v koncovce velké šance Kloze, Staňka, Cháry vyšli naprázdno. Za stavu 1:3 jsme vytvořili velký tlak a kolotoč a zmáčkli soupeře, ale nespadlo nám tam nic. Ve třetí třetině přidal soupeř ještě 2 branky a zaslouženě vyhrál. Za týden jedeme do Heřmanova Městce, kde budeme chtít nějaké body.....a už nastoupíme v nové sadě dresů,“ zhodnotil zápas Ladislav Demjanovič.
Sestava Chlumce: Baránek - Gottwald, Němec, Ježek, Hanyš, Joudal - Chára - Staněk, Kloz - Doležal - Doskočil, Čuřík - Novák - Staněk

Branka Chlumce: Staněk

Žamberk byl po celý zápas aktivnějším a bojovnějším týmem a tak konečně po zásluze veze historicky první 3 bodové vítězství z Chlumce. „Po Chrudimi nás čekal další nepříjemný soupeř v podobě chlumecké rezervy, na jejíž hřišti se nám dlouhodobě nedaří. Jelikož jsme ztratili minulý víkend právě na půdě Jokeritu, další zaváhání jsme si nemohli dovolit. I přes několik absencí se nás i tak sešlo 16. Zápas jsme začali aktivně a již z první šance jsme se mohli radovat, když v čase 1:11 úspěšně zakončil Forman. Celou třetinu jsme byli aktivnějším týmem a soupeř se k nebezpečnějším zakončením příliš nedostával. Aktivitu jsme si přenesli i do druhé části, kdy se hned po 18 vteřinách prosadil Nožka. Ten samý hráč v čase 22:27 přidal ještě 3. gól. Poté jsme trochu polevili a soupeř se začal dostávat častěji do zakončení. Po naší chybě v útočném pásmu domácí díky brejku dokonce snížili na 1:3. Ve třetí části soupeř logicky přidal na aktivitě, ale nám se i přes občasné závary a chybách v obraně dařilo držet dvougólový náskok. Zápas definitivně rozhodl gól Dolečka v čase 42:47, když se prosadil po vyhraném buly střelou z mezikruží. V závěru pak skóre pečetil Lyer, který v našem oslabení pláchl domácím hráčům a zvýšil na 1:5. Po celý zápas jsme byli aktivnějším a bojovnějším týmem a tak konečně po zásluze vezeme historicky první 3 bodové vítězství z Chlumce,“ komentoval průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Špárlínek - Krejčí, Doleček (1+1), Horák, Blecha, Smetana-Chmelíček, Nožka (2+1), Štětina (0+1) – Lyer (1+1), Grund, Forman (1+0) - Ptáček, Šafář, Vašek - Stejskal, Ulrych

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C - HBC Jokerit Chrudim B 7:3 (2:2,4:1,1:0)

Střely na branku: 33:44, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Autoskláři odehráli svůj nejlepší zápas, když doma porazili favorita z Chrudimi. „Tohle byl letos náš nejlepší zápas, Chrudim měla být jasný favorit tohoto duelu. Začali jsme dobře, dva rychlé góly ve 4. minutě nám dodali klid a zdravé sebevědomí. Bohužel soupeř z dvou nabídnutých přesilovek ještě v první části stihl vyrovnat. Věděli jsme že, pokud chceme body, musíme bojovat celý zápas. Ony dvě branky jakoby soupeře uchlácholili a do druhé části jsme nastoupili s mocnou herní převahou, ale po dlouhém tlaku udeřili naopak hosté a šli poprvé do vedení - 2:3. Naše odpověď přišla naštěstí zanedlouho, a tím se otevřela naše střelnice v druhé třetině. Postupně jsme navýšili skóre až na 6:3, což nám dávalo do poslední třetiny dobré vyhlídky na body. Poslední část zahájil brankou mladík Radek Bureš, i přesto hosté pořád neskládali zbraně, a snažili se bojovat, branku se jím ale vstřelit již nepodařilo. Zápas se nám skutečně povedl, hráli jsme dobře a dělali jen málo chyb, a naštěstí pro nás nebyla Chrudim ani v dobré herní kondici, a tak naše chyby nedokázali její hráči potrestat. Chrudim neměla dobrý den, zatím co nám se vydařilo vše, na co jsme sáhli, ale zároveň jsme se museli i snažit a zabojovat, abychom výsledek ubránili. Nic nebylo zadarmo a hosté po celou dobu zápasu vystrkovali růžky a hrozili z různých šancí. Celému týmu patří pochvala za přístup k utkání, takhle se hraje o body a doufám, že podobný výkon předvedeme v Žamberku!," popsal zápas Petr Špaček.

Sestava Autosklářů: Špaček - Kaša, Kopáč - Průšek, Svatoš, Nevřala - Bureš, Pražan, Zelinka - Král, Veselík, Matějovský, Choutka - Váňa st.

Branky Autosklářů: 4. Veselík (Král), 4. Matějovský (Kopáč), 23. Pražan (Bureš), 26. Průšek (Choutka), 26. Veselík (Král), 30. Pražan (Bureš, Kopáč), 31. Bureš (Pražan)

Branky Chrudimi: 9.  Dyntar (Krupka), 13. Hořeňovský (Krupka), 21. Krupka (Trojek)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC Opatovice nad Labem - HBC Hradec Králové 1988 B 1:7 (0:3,0:1,1:3)

Královehradečtí Piráti prakticky od začátku kontrolovali hru a dovedli tak v klidu zápas s Opatovicemi do vítězného konce. „V neděli odpoledne jsme cestovali na hřiště do Přelouče, kde svoje domácí zápasy odehrává celek Opatovic. Soupeře jsme rozhodně nechtěli podcenit, i když jsme věděli, v jakých patrech tabulky se nachází. Kladli jsme důraz na pozornou a zabezpečenou obranu a nechtěli jsme kouskovat hru. Zápas jsme prakticky od začátku kontrolovali a krom pár úseků, kdy nás soupeř potrápil po našich chybách, nešlo o složité utkání. Chtěli jsme si vyzkoušet více herních variant a proto, jsme zkoušeli útočníky na postech obránců a obráceně. Myslím, že se nám to osvědčilo a jsme rádi, že máme v týmu více univerzálních hráčů. Rozhodně nás mrzí množství neproměněných šancí, jednalo se o 100% šance, které jsme nezakončovali dobře. Do dalších zápasů budeme klást rozhodně větší důraz na proměňování šancí. Další věc co nás mrzí je obdržený gól, který jsme si vstřelili prakticky sami z rohu hřiště bekhendem. Doteď vlastně nevím, jak se Ondrovi Rytířovi povedlo z rohu za brankovou čárou trefit tyčku a odraz přímo na hokejku soupeře. Rád bych viděl video rozbor této situace, ale to asi až jindy. Teď se budeme soustředit na další utkání, které odehrajeme doma. Opět budeme chtít hrát aktivně a půjdeme si za výhrou. Chceme se držet na špici tabulky a probojovat se do play-off z dobré pozice. Závěrem bych chtěl poděkovat rozhodčím a soupeři, že se v zápase nestal žádný vyhrocený zákrok a vše probíhalo v rámci fair-play a bez zákeřností,“ vysvětlil k zápasu trenér Jakub Ježek.

Fotografie z utkání (autor Jiří Rejl):

SK HBC Splašené Hole Pce -  HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 2:5 (0:1,2:1,0:3)

Splašenky i přes vyrovnané dvě třetiny nakonec Svítkovu ve třetí třetině díky jeho třem rychlým gólům podlehly. „Na zápas se Svítkovem jsme se bohužel sešli ve velmi mizerném počtu a když hned na začátku zápasu musel ze zápasu odstoupit Libor Holý, nevypadalo to s námi vzhledem nabyté střídačce soupeře dobře. Přes veškeré zápory jsme však byli Svítkovu vyrovnaným soupeřem a v polovině zápasu se nám podařilo dostat do vedení. Do třetí třetiny Svítkov vstoupil aktivněji a rozhodl zápas rychlými góly.  I přes prohru jsme předvedli velmi dobrý výkon, v takovém to složení musím klukům poděkovat. Jan Vondra čelil více jak 40 střelám a předvedl již tradičně výborný výkon.  Závěr utkání byl vypjatý,  což k některým zápasům patří, avšak dohrávky po zápase jsou dle mého názoru zcela zbytečné,“ konstatoval Jan Feranec.

Svítkovské hvězdy i díky svému mladému brankáři Lukáši Novotnému nad houževnatými Splašenkami nakonec vyhrály, svoji premiéru mezi muži si odbila Martina Topičová, která v utkání zaznamenala hned dva body. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale trápení v koncovce a neproměňování šancí přineslo stav po první třetině jen 1:0, kdy se trefil Čeřovský. Druhou třetinu jsme  začali ledabyle a nedůrazně a vrchol přišel při naší přesilové hře, kdy nám soupeř vstřelil dvě branky. Po dobrém napadání a chybě domácího brankáře vstřelila branku dobře hrající Martina Topičová, která v utkání zaznamenala dva body. Nakonec jsme utkání ve třetí třetině dotáhli do vítězného konce, kdy se prosadil  dvakrát Peřina a jednou Jílek, ale houževnatě hrající soupeř byl větší překážkou, než jsme čekali. Dobře zachytal mladý brankář Lukáš Novotný, který nás v těžkých momentech utkání podržel. Pochvala pro celý tým,“ shrnul průběh zápasu Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Novotný L., Mifek M., Kudláček A.,Bugel J., Jílek P.,Michal J.,Tulach M., Čeřovský L., Ježek T., Kubálek P., Peřina M.,Michal P., Topičová M., Zelinka T., Mlateček Da., Mlateček Do.

Branky Svítkova: 6:17 Čeřovský (Ježek, Kudláček), Topičová (Peřina), 30:34 Peřina (Jílek), 33:57 Jílek (Michal P.), 43:31 Peřina (Topičová)