4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Změna otevírací doby:

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00 - 18:00!

TITULNÍ STRANA » Souboj o druhé místo v tabulce vybojovali díky výhře nad Ježky Autoskláři!
Ježci (foto: Alena Čížková)

Souboj o druhé místo v tabulce vybojovali díky výhře nad Ježky Autoskláři!

Jana Nekolová | 17.10.2017 17:16:45 | 445x

KHbL – V neděli se odehrálo páté kolo krajské ligy, kde zápas mezi Splašenkami  a domácími chrudimskými Žolíky připomínal souboj „Davida a Goliáše“, neboť domácí nadělili hostům deset gólů. Souboj o druhé místo v tabulce vybojovali pardubičtí Autoskláři, kteří předvedli proti domácím Ježkům skvělý herní výkon a soupeře po většinu zápasu přehrávali, dobrou práci odvedl i jejich gólman Škoda. Delta i přes pomalý rozjezd do zápasu nakonec i díky svému gólmanovi Vostřákovi v Chlumci vyhrála. Silový hokejbal v rámci pravidel spolu odehrály Opatovice s Prachovicemi a i když nakonec prohrály, tak hodnotí zápas pozitivně.

HBC Jokerit Chrudim vs. SK HBC Splašené Hole Pce 10:0 (4:0,3:0,3:0)

Zápas mezi Splašenkami  a domácími chrudimskými Žolíky připomínal souboj „Davida a Goliáše“, neboť domácí nadělili hostům deset gólů. „V Chrudimi jsme se rozhodli šetřit naši jedničku Jéňu Vondru, příležitost od začátku tak dostal Lukáš Vajda. S poslepovanou sestavou a vědomím, že Chrudim má v zásobě šikovné borce, kteří ještě nedávno odevzdávali skvělé výkony o soutěž(e) výše, se nám k našemu regionálnímu sousedovi nejelo úplně snadno. První třetinu si troufnu říci, že jsme se soupeřem drželi krok, bohužel Chrudim skvěle sehranými protiútoky a naše střelecká neschopnost, stočila skóre až na 4:0 po první třetině. Náš výkon silně poznamenala řada vyloučení, na trestné lavici jsme byli jako doma, což nám neskutečně bralo síly. Podle mého názoru rozhodčí byli možná trošku přísnější než v jiných zápasech, pár sporných momentů tam bylo, nicméně ty nám určitě zápas neprohráli. Do třetí třetiny se do branky postavil veterán hokejbalových soutěží Martin Budínský.  Stále většina našich hráčů nedokáže pochopit, že proti týmům jako je Chrudim nemůžeme hrát „hurá hokejbal", ale hrát zodpovědně odzadu, což v naší realitě znamenalo, že minimálně každé dvě minuty jsme byli v obranném pásmu přečísleni 2 ku 3 a podobně. Radost nám alespoň dělají Honzové Mikeš s Markem, které jsme naverbovali z Kolína a ukazují, že mají slušný potenciál,“  zhodnotil zápas Lukáš Zitka.

Ježci Heřmanův Městec B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 6:9 (1:3,1:3,4:3)

Souboj o druhé místo v tabulce vybojovali pardubičtí Autoskláři, kteří předvedli proti domácím Ježkům skvělý herní výkon a soupeře po většinu zápasu přehrávali, dobrou práci odvedl i jejich gólman Škoda. „V neděli se v Heřmanově Městci sehrál souboj o 2. místo KHBL. Utkání pro nás nezačalo dobře, domácí Ježci šli hned v 2. minutě do vedení, naštěstí jsme byli od začátku aktivnější a za nedlouho vyrovnal Král střelou z mezikruží. Do konce třetiny se strefili ještě Kaša a Zelinka - 1:3. Pak už byl zápas v naší režii, a drželi jsme si po celou dobu zápas bezpečný odstup. V druhé třetině jsme přidali další tři branky a soupeř pouze jedinou. V polovině utkání domácí vystřídali brankáře, ale nebylo jim to moc platné a po dvou třetinách tak na tabuli svítilo skóre 2:6. V třetí části se nám povedlo ubránit oslabení 5 na 3 a následně hned další oslabení a to nás hodně nakoplo. Když se pak do střely v 38. minutě opřel Kaša a poslal nás do pětibrankového vedení, začali jsme slavit vítězství. To se ale ukázalo jako velká chyba, zkušený tým Ježků totiž nesložil zbraně a po půl minutě snižoval. Následně dokázal v časovém úseku necelých dvou minut vstřelit další tři branky, které vyústili z naší vítězné nálady. Do konce zbývalo něco kolem minuty a půl a domácí tak sáhli k power-play, jejich úporný tlak se nám ale podařilo ustát a do prázdné branky pojišťoval vedení Bureš v čase 44:37. Finální zápis do listiny střelců si však ještě stihl přivlastnit 3 vteřiny před koncem Choutka. Předvedli jsme skvělý herní výkon a soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali, kromě branek jsme měli několik dalších velkých šancí.  Největší kaňkou na našem výkonu jsou ty prokleté 2 minuty v závěru, kdy jsme hodně polevili v koncentraci a málem se nám to vymstilo. Dobrou práci odvedl i náš gólman Škoda, který zlikvidoval řadu nebezpečných situací v brankovišti. Bohužel zápas nedohrál kvůli vážnému zranění kotníku Honza Šváb, snad bude brzy v pořádku, držíme mu palce,“ komentoval průběh zápasu Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Škoda (Špaček) - Kaša, Kopáč, Kubík, Podařil - Bureš, Choutka, Zelinka (Šváb) - Král, Jirák, Matějovský

Branky Autoskla: 4. a 23. Král (1x Podařil),  7. a 38. Kaša (2x Jirák), 8. Zelinka (Kubík), 22. a 28. Podařil (Jirák a Bureš), 45. Bureš (Jirák, Král), 45. Choutka

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. Delta Pardubice 0:3 (0:0,0:2,0:1)

Střely na branku: 29:27, Vyloučení: 8:7, Přesilovky: 3:4, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Chlumci se podařila jen první třetina, pak už úřadovala jen Delta. „V neděli jsme doma přivítali Deltu Pardubice a za krásného, slunečného počasí jsme odehráli dobře pouze první třetinu, kde jsme měli spoustu šancí. Nastřelili jsme tři tyče. Delta hrála zkušeně a rozhodla ve druhé třetině, kde vstřelila dvě branky po našich chybách. Dostali jsme šanci přesilovky 5:4 a to celé čtyři minuty, ale tu jsme sehráli tragicky. Ve třetí třetině Delta přidala třetí branku a nám nepomohl ani oddechový čas a velký tlak, ale dnes nám tam nic nespadlo. Co musíme změnit je chování na střídačce. Odpustit si zbytečné „HOVORY“ s rozhodčím. Deltě děkuji za dobrý zápas. Teď se musíme připravit na Autosklo Pardubice, v tomto zápase půjde o první příčku v tabulce,“ popsal zápas Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Baránek Pavel – Erben Petr (A), Gottwald Jakub, Matys Adam, Peřina Miroslav, Doskočil Filip, Doležal Pavel „C“, Kozák Martin (A), Staněk Petr, Chára Pavel, Staněk Petr, Novák Vojtěch, Hanyš Dan, Pojar Václav (A)

Delta i přes pomalý rozjezd do zápasu nakonec i díky svému gólmanovi Vostřákovi v Chlumci vyhrála. „První třetina patřila domácím, naše hra byla nepřesná, pomalá a směrem dopředu jsme se moc nepředvedli. Chlumečtí měli míček častěji na hokejkách a lépe se pohybovali, avšak naše obrana jištěná bezchybným Vostřákem udržela skóre 0:0. Ovšem nikdo by se nemohl divit, kdybychom prohrávali o 2 branky. V úvodu druhé části jsme se z rychlého brejku dostali do vedení a to nás posadilo na koně. Začali jsme trpělivě bránit a domácí najednou neměli recept na naši jednoduchou obrannou hru. Navíc jsme v závěru třetiny, jak jinak než z brejku, přidali pojistku. Třetí část jsme odehráli takticky s cílem neinkasovat kontaktní gól a jako bonus jsme po tečované střele odskočili do tříbrankového vedení. Soupeř se do velkých šancí dostal až v závěrečné sérii přesilovek, ale skóre se již nijak neměnilo,“ shrnul průběh zápasu Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Vostřák David – Kopecký Marek, Riedel Michal - Macháček Petr, Novotný Petr -  Shejbal Tomáš -  Maixner Patrik, Novotný Petr, Švihlík Jiří - Filip Marcel, Stránský Miroslav, Hrnčíř Štěpán

Branky Delty: 15:28 Novotný Petr (Kopecký Marek), 18:51 Švihlík Jiří (Riedel michal), 38:12 Shejbal Tomáš (Filip Marcel, Hrnčíř Štěpán)

HBC Opatovice nad Labem vs. SK Prachovice 2:5 (2:2,0:0,0:3)

Silový hokejbal v rámci pravidel spolu odehrály Opatovice s Prachovicemi a i když nakonec prohrály, tak hodnotí zápas pozitivně. „Sice prohra, ale dnešní zápas musím hodnotit pozitivně. Na zápas jsme šli klasicky na 2 lajny a soupeř na 3 kompletní útoky. V zápase to bylo vidět a soupeř doslova lítal po hřišti. Prohrávali jsme 2:0 a rázem díky Pavlu Robovi to bylo 2:2...soupeř, jak to bývá, ubral a šance jsme si vytvářeli my. Ve třetí třetině nám logicky došli síly a soupeř vyhrál 2:5. Hrál se silový hokejbal v rámci pravidel, který vyvrcholil menší bitkou. Náš hráč si s protihráčem na trestné lavici plácli a hrálo se dál. Děkuji soupeřovi za férový hokejbal a gratuluji ke třem bodům. Naše kluky chválím za super bojovnost a chtěl bych upozornit na jednu věc. Na soupisce máme 28 lidí a na zápasy chodí 10 stálých hráčů. Věc co doslova nesnáším, že se lidi začnou omlouvat v den zápasu je už naším standardem. Doufám, že se to zlepší. Je obrovský rozdíl hrát zápas na dvě nebo tři lajny,“ vysvětlil k zápasu Filip Kopa.

Prachovice si zaslouženě odvezly tři body z Přelouče. „Zápas mezi Opatovicemi nad Labem a Prachovicemi skončil výhrou hostů. Už v 55 vteřině vstřelil branku Václav Dvořák ©, který mimochodem skóroval i v 10 minutě. Oba dva týmy měly obrovské šance, které ale bohužel nedokázaly ve většině případů proměnit. Opatovice měly také dvojnásobného střelce, hráče jménem Rob Pavel, který během 2 minut skóroval. Po inkasovaném třetím gólu, který střelil Lukáš Hubáček, se Prachovice dostali do vedení, které si udrželi do konce zápasu. Po čtvrté brance, kterou opět vstřelil Lukáš Hubáček, se strhla menší potyčka, ale naštěstí byli oba dva hráči potrestáni díky rychlé reakci rozhodčích. Pátá branka byla střelena hráčem s číslem 70, Tomášem Čepem, který v 11 minutě třetí třetiny definoval, že je zřejmě zápas rozhodnut. Prachovice si odvezli 3 body a celý tým se shodnul na tom, že musí mužstvo‚ Opatovice nad Labem‘ pochválit za krásně odehraný hokejbal,“ vyhodnotil zápas Martin Kolář.