Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Souboj o čelo tabulky vyhrály svítkovské hvězdy

MS 2017 - vstupenky

Svítkov (foto: Alena Novotná)

Souboj o čelo tabulky vyhrály svítkovské hvězdy

Jana Martinů | 08.11.2016 14:58:43 | 1362x

KHbL – V neděli se odehrálo další kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, ve kterém si chlumecké Vrtačky přijely do Přelouče pro tři body a taky si je díky výhře nad Opatovicemi odvezly. Ježci i díky návratu jednoho ze zlaté generace ježčí historie do ježčího dresu poprvé v letošní sezóně dokázali vyhrát na hřišti soupeře a to nad Splašenkami. Souboj o čelo tabulky mezi Svítkovem a Žamberkem vyzněl pro domácí a zápas mezi chrudimskými Žolíky a královehradeckými Piráty rozhodly až nájezdy, ze kterých se i díky parádnímu výkonu brankáře Kavána radovali hosté.

HBC Opatovice nad Labem - HbC Chlumec nad Cidlinou B 1:4 (0:1,1:0,0:3)

Střely na branku: 14:17, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

Opatovice se i přes super výkon a předvedenou hru musely před chlumeckými Vrtačkami sklonit. „Zápas s Chlumeckými Vrtačkami bylo jednoznačně nejlepší utkání, které jsme předvedli za celý letošní podzim. Zápas se odehrál v dobrém tempu a určitě bylo na co se dívat. Chlumeckým hráčům se povedl začátek, když se už v polovině třetiny ujali vedení 0:1. My jsme zbraně nesložili a ve druhé třetině srovnal skóre pohlednou střelou od modré „dědek“ David Kopa a bylo to 1:1. Bohužel ve třetí třetině nám opět začaly pomalu docházet síly a zbytečnými fauly jsme soupeři nabízeli šance, které dokázali využít. K závěru bych chtěl pochválit celý tým za super výkon a předvedenou hru,“ zhodnotil zápas Michal Motyčka.

Sestava Opatovic: Poledno - Motyčka, Plháček, Kopa F., Kopa D. - Šurkala, Novotný T., Novotný D., Gregora, Kade, Rob, Mlynář, Veselský, Kazda, Netušil

Chlumecké Vrtačky si přijely do Přelouče pro tři body a taky si je díky výhře nad Opatovicemi odvezly. „Za chladného a deštivého počasí jsme sehráli zápas v Přelouči proti týmu z Opatovic. V první třetině jsme ukázali soupeři, že jsme si přijeli pro 3 body. O první branku se postaral nejlepší hráč zápasu Petr Staněk mladší, od mantinelu se krásné uvolnil a střelou pod břevno nedal gólmanovi šanci 0:1. Druhá třetina byla dost vyrovnaná, přestali jsme běhat, chyběla nám střelba a soupeř trestal nahození na branku 1:1. V přestávce v kabině jsme si řekli, že takhle ne, musíme vše zlepšit, sestavu jsme stáhli na 2 lajny a vyplatilo se, soupeře jsme nepustili k ničemu. O druhou branku se postaral Doskočil 1:2. Klid nám dal Doležal Petr bombou do šibenice 1:3. A poslední slovo měl opět Staněk Petr ml. Nádherná akce po ose Doskočil Doležal a zakončující Staněk 1:4, dnes nejlepší hráč zápasu,“ komentoval průběh zápasu Ladislav Demjanovič.
Sestava Chlumce: Baránek, Doležal - Gottwald, Ježek - Hanyš, Joudal - Chára - Staněk, Doskočil - Doležal - Staněk ml., Němec - Novák
Branky Chlumce: Staněk ml. 2, Doskočil, Doležel Petr

SK HBC Splašené Hole Pce - Ježci Heřmanův Městec B 3:6 (2:1,0:2,1:3)

Splašenky díky zbytečným vylučováním a školáckým chybám prohrály doma s Ježky. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a ujali se vedení. Do stavu 3:3 se nám dařilo se soupeřem držet krok. Zbytečným vylučováním a školáckými chybami jsme si tento duel prohráli,“ popsal zápas Jan Feranec.

Ježci poprvé v letošní sezóně dokázali vyhrát na hřišti soupeře a to nad Splašenkami. „Počasí nedělnímu utkání vůbec nepřálo. Vytrvalý déšť a chladno však nijak neubral na snaze obou týmů a tak se v Polabinách hrál poměrně aktivní hokejbal, kde v úvodu měli navrch oba brankáři. První se prosadili domácí, kteří dobře sehráli situaci zpoza branky a otevřeli skóre. Nám se podařilo srovnat krok díky šikovnosti Filipa Bahníka, ale ještě do přestávky Splašenky ztrestaly naše vyloučení a vedly 2:1. Druhá třetina naopak vyšla nám. Nejstarší z nejstarších - Kamil Mlejnek nejprve v přesilovce srovnal úspěšnou tečí skóre, těsně před koncem druhé třetiny se v další přesilovce prosadila posila z A týmu Radek Böhm - 2:3. Domácí na úvod třetí třetiny srovnali stav na 3:3, ale závěr utkání už patřil opět nám - duo Bahník - Böhm otočilo vývoj definitivně na naši stranu. Sportovně musím uznat, že by zápasu asi víc slušela remíza. Soupeři děkuji za korektní utkání. Na druhou stranu poprvé jsme v sezóně dokázali vyhrát na hřišti soupeře, což nás určitě povzbudí. A mě osobně těší návrat do ježčího dresu jednoho ze zlaté generace ježčí historie J,“ shrnul průběh zápasu hrající předseda Josef Kozel

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B - SK Hokejbal Žamberk 4:1 (0:0,1:0,3:1)

Souboj o čelo tabulky mezi Svítkovem a Žamberkem vyzněl pro domácí. „V neděli nás čekal silný soupeř a to tým Žamberka. Počasí zrovna nenasvědčovalo, že by se hrál nějaký pohledný hokejbal, ale opak byl pravdou. První třetinu jsme byli aktivnější a soupeře přestříleli, ale branku se nám vstřelit nepovedlo. Proti byl hostující brankář, který držel svůj tým po celý zápas. První gól se nám podařilo vstřelit ve druhé třetině a stav 1:0 vydržel až do třetí třetiny, kdy jsme přidali druhou branku. Soupeři se podařilo snížit, kdy dobře umístěnou střelou překonal, jinak skvěle chytajícího Lukáše Lagrona, hostující útočník. Naštěstí se nám podařila rychlá odpověď, když se prosadil dobře hrající David Mlateček a připsal si tak druhý bod v zápase. Čtvrtou branku v utkání přidal starší dorostence Zaplatílek Petr, když se mu povedla klička na hostujícího brankáře. Byl to jeho první gól za "béčko". Za předvedený výkon v zápase bych chtěl poděkovat celému týmu,“ vysvětlil k zápasu Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron L., Mifek M., Peřina M., Tulach M., Bugel J., Jílek P., Michal J., Čeřovský L., Ježek T., Zděnek S., Tesař S., Zaplatílek P., Hlaváček T., Zelinka T., Mlateček Da., Mlateček Do.

Branky Svítkova: 18:08 Mlateček Do. (Michal J.), 35:17 Mlateček Do. (Mlateček Da.), 40:23 Mlateček Da. (Zaplatílek), 41:37 Zaplatílek (Peřina, Hlaváček)

Žamberku chyběla v boji o první místo v tabulce se Svítkovem efektivita a sportovní štěstí. „V neděli jsme se za poměrně nepříznivého počasí utkali o první místo v tabulce s rezervou Svítkova. Hned od začátku nám dělalo problém si zvyknout na mokrý plastový povrch a chabé osvětlení hrací plochy. Zápas začali lépe domácí, kdy si vytvořili úvodní tlak. Nám se ho podařilo ustát a poté jsme si i my začali vytvářet šance. Oba týmy mohly vstřelit úvodní branku, ale nestalo se tak. Druhá třetina nabídla velmi podobný herní obraz, nicméně byli to domácí, kdo vstřelil branku, když se poměrně šťastným gólem a minimálně sporným (byl zahrán rukou), dostali do vedení 1:0. Po inkasovaném gólu jsme přidali na aktivitě s cílem vyrovnat. Tady se ovšem projevilo to, co celý zápas rozhodlo. V neděli jsme byli opravu velmi neúčinní v koncovce, a i když jsme si vytvářeli často i tutové šance, vše bylo marné. Až do konce zápasu se tedy hra vyvíjela velmi podobně – Svítkov nebezpečně útočil hlavně díky lajně svých mladých hráčů, na druhou stranu do obrany se mu zdaleka tolik nechtělo, z čehož pramenily naše nebezpečné situace. Po dvou třetinách bylo skóre 1:0. V poslední části domácí přidali druhou branku po našem špatném pokrytí hráčů před bránou. My jsme snížili zásluhou Grunda a posledních 5 minut před koncem jsme ještě cítili šanci soupeři „zatopit“ a vyrovnat. Bohužel, stal se ten nejhorší možný scénář – téměř ihned jsme inkasovali opět velmi smolným gólem, kdy se míček poodrážel skrumáží hráčů až za Janouškova záda. Následně jsme se už trochu bezhlavě vrhli do útoku bez soustředění na obranu, čehož využili domácí, když se prosadili po jedné z breakových situací. Neodehráli jsme špatný zápas, ale chyběla nám efektivita i trocha toho sportovního štěstí. Soupeř na druhou stranu těmito faktory disponoval, a tak nakonec zaslouženě bral 3 body,“ hodnotil průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Janoušek - Blecha, Krejčí, Kmeť, Smetana, Doleček - Ptáček, Vašek, Exler - Lyer, Štětina, Grund (1+0) - Vítek, Kacálek, Horák

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Jokerit Chrudim B 2:3ss (0:1,1:1,1:0-0:1)

Královehradečtí Piráti si po debaklu se Svítkovem v minulém kole tentokrát vybojovali s chrudimskými Žolíky aspoň bod. „Po debaklu v minulém utkání jsme přivítali soupeře z Chrudimi. Po Svítkovu to byl  další soupeř z čela tabulky, chtěli jsme napravit dojem z posledního utkání. Zápas probíhal ve slušném tempu, pro obě strany byla škoda mokrého plastu, jinak by zápas mohl být ještě kvalitnější. Chrudim se dostala v první třetině do vedení i přesto, že jsme byli pravděpodobně o kousek lepším týmem. Druhá třetina byla svým obrazem podobná třetině první, byli jsme o něco aktivnějším týmem, ale druhou branku dala Chrudim. Pak se ovšem prosadil náš sváteční střelec Pataki, který má za úkol spíše obranou činnost a nutno uznat, že tu si plní velmi dobře. Třetí třetinu se nám podařilo po tlaku srovnat stav utkání na 2:2 a v posledních vteřinách jsme nastřelili tyč hostující branky. Velká škoda, pravděpodobně jsme si 3 body zasloužili. Nájezdy zvládli lépe hosté i přes povedený gól našeho Vaška Jandáta. Celkově se jednalo o pěkné utkání i přes mokrý povrch. Závěrem bych rád vyzdvihl výkon hostujícího brankáře, který podal na tuto soutěž parádní výkon,“ okomentoval zápas trenér Jakub Ježek.

Zápas mezi chrudimskými Žolíky a domácími královehradeckými Piráty rozhodly až nájezdy, ze kterých se radovali hosté. „V předposledním podzimním utkání jsme zajeli na půdu třetího týmu tabulky hradeckých pirátů. Hned po příjezdu na nás dýchla podzimní atmosféra, když celé hřiště bylo pokryto listím, které se bohužel nepodařilo úplně odstranit. A tak začalo utkání, které až do konce bylo poznamenané velice špatným povrchem. Bylo znát, že domácí jsou na takové „hřiště" připraveni a svým pohybem nás dostávali pod tlak. Ale první branku se podařilo vsítit nám, když Mouric krásně přihrál na připravenou hokejku Řeháka a stav po první třetině byl 0:1. Druhé dějství bylo nejvyrovnanější a pro nás v 25. minutě ještě radostnější, to se při protiútoku dva na jednoho trefil pod horní tyč Dyntar. Jenže minutu před koncem 2. dějství se domácí dočkali a překonali famózního Kavána a snížili na 1:2. V poslední části si šli domácí minimálně za vyrovnáním a podařilo se jim to rovnou 2x, ale při první brance nemohl být gól správně uznán. Bohužel jsme jasné varování nezachytili a domácí se hned v dalším střídání dočkali vyrovnání. Poté co jsme přečkali poslední půlminutu 3. třetiny, kdy domácí mohli strhnout vedení na svou stranu hned několikrát, tak o druhém bodu musela rozhodnout nájezdová loterie. Šťastnějším týmem jsme nakonec byli my, když v 5. sérii rozhodl Hořeňovský. Závěrem bych chtěl říct, že jen díky slušnosti všech hráčů na hřišti (vyloučení 1:0) se nikomu nic nestalo. Jelikož na mokrém plastu podpořen opadaným listím se nedá hrát dobrý hokejbal, ale hlavně dbát na bezpečnost všech zúčastněných. Naštěstí můžeme všichni večer na pivo a ráno do zaměstnání.....,“ popsal průběh zápasu Ladislav Solnický.

Sestava a branky Chrudimi: Kaván - Pirkl, Hladík, Mouric (0+1), Žáček, Bobek - Filip, Solnický (0+1), Hořeňovský (1+0)- Dyntar (1+0), Řehák (1+0), Jirák (0+1)