4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

TITULNÍ STRANA » Souboj dvou týmů z čela tabulky vybojovaly na nájezdy chlumecké Vrtačky
» 09:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:15 | SK Jihlava-Ježci HM
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:00 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 14:30 | -
Autosklo B - Chlumec (foto: Jana Nekolová)

Souboj dvou týmů z čela tabulky vybojovaly na nájezdy chlumecké Vrtačky

Jana Nekolová | 25.03.2018 22:45:03 | 644x

2. Liga (doplněno) – V sobotu pokračovala druhá liga napínavými zápasy, které přinesly výhru českotřebovským Kohoutům nad královehradeckými Piráty, jenž je předčili svou týmovou sehraností, která se jim zvedá zápas od zápasu. Souboj dvou týmů z čela tabulky vybojovaly na nájezdy chlumecké Vrtačky. Přeloučští Jestřábi vyhráli nad Svitavami díky výbornému výkonu brankáře Sedmáka. Ježci si splnili svůj cíl, získat tři body nad Žamberkem a svítkovským hvězdám, které v zápase s Opočnem pořád tahaly za kratší konec, se nepodařilo ani doma vyhrát a zůstávají tak pořád na posledním místě v tabulce.

Sobota 24.3.2018

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Hradec Králové 1988 7:0 (1:0,3:0,3:0)

Českotřebovští Kohouti doma vyhráli nad královehradeckými Piráty díky týmové sehranosti, která se jim zvedá zápas od zápasu. „Do prvního jarního domácího zápasu jsme chtěli od začátku nastoupit agresivní a aktivní hrou, což se nám ze začátku dařilo. Vytvořili jsme si pár slibných šancí, které jsme nedokázali proměnit. Postupem času jsme se přizpůsobili tempu hry hostujících, kteří přijeli s 8 hráči do pole a hrál se takový "chodící" hokejbal. Nakonec se jedna střela v první třetině ujala a šli jsme do kabiny s vedením 1:0. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát, jak na začátku první třetiny a nepolevovat, což se nám celou druhou třetinu dařilo a navýšili jsme náskok. Ve třetí třetině jsme zbytečně otevírali zadní vrátka, která zkoušel soupeř využít rychlými protiútoky. Nakonec jsme rádi, že jsme zápas odehráli bez inkasované branky. Věřím, že se sehranost týmu bude zvedat každým zápasem, ať jsme dobře připraveni na blížící se play off,“ zhodnotil zápas Michal Válek.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 2:3ss (1:1,1:1,0:0-0:1)

Souboj dvou týmů z čela tabulky vyhrály na nájezdy chlumecké Vrtačky. „V Pardubicích se odehrál kvalitní souboj dvou týmů z čela tabulky a výsledek odpovídá průběhu na hřišti. Do utkání vstoupili lépe domácí a Havlíček se proti nim musel hned několikrát vytáhnout. Po přežití úvodního tlaku se hra vyrovnala a začal maraton přesilovek na obou stranách. Jednu z nich využil Černý tečí Malého střely. Domácí ovšem po vyhrané buly v útočném pásmu brzo vyrovnali. Ve druhé třetině se prosadila výborně hrající 3. lajna a Synek dorazil Markovu střelu. Ani tohle domácí nepoložilo a ještě před koncem 2.třetiny vyrovnali na 2:2. Závěrečné dějství nabídlo pro oba týmy dostatek možností zápas rozhodnout, ale brankáři byli proti. V nájezdech se za nás prosadili Synek a Horák a díky tomu si odvážíme z Pardubic 2 body,“ vysvětlil k zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Havlíček – Hlaváček, Doležal, Masopust, Erben, Filip Marek, Novák – Horák, Skřivánek, Kozák, Malý, Černý, Staněk, Pojar, Synek, Adam Marek

Branky Chlumce: Černý, Synek, rozhodující nájezd Horák

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HC Jestřábi Přelouč B vs. 1.HBC Svitavy 6:0 (3:0,1:0,2:0)

Přeloučští Jestřábi doma nad Svitavami vyhráli i díky výbornému výkonu brankáře Sedmáka. „Tentokrát jsme na našem hřišti přivítali soupeře ze Svitav. Všichni jsme věděli, že důležitost zápasu je velká a nutně potřebujeme další body. Věřili jsme v dobrý výsledek. Do zápasu jsme vstoupili tak trochu opatrněji a pomaleji. Soupeři si ze začátku vypracovali pár šancí, ale poté poměrně rychle přišly dva naše góly. V tu chvíli nastal zlom zápasu a první třetinu jsme dohráli za stavu 3:0 pro nás. I v dalších třetinách pokračoval trend naší převahy na hřišti a jistoty na hokejkách. Soupeř ale i za nepříznivého stavu bojoval a nic nevzdával, díky čemuž to byl velmi pohledný zápas s pěknou dynamikou. Do naší sítě nespadl našemu výbornému brankáři Petru Sedmákovi ani jeden gól a díky tomu má na výsledku velký podíl. Všechny soupeřovy střely na bránu zneškodnil a vychytal si tak nulu. Naše hra dopředu zafungovala také velmi dobře, a tak jsme doma před svými fanoušky vyhráli konečným výsledkem 6:0. Příští sobotu se těšíme na zápas se soupeřem ze Svítkova, ve kterém musíme předvést to samé a znovu získat body,“ shrnul průběh zápasu Ondřej Kade.

SK Hokejbal Žamberk vs. Ježci Heřmanův Městec 0:4 (0:2,0:2,0:0)

Ježci jsou po sobotním zápase se Žamberkem spokojeni, neboť si splnili svůj cíl a to získat tři body.  „Soupeř ze Žamberku hraje bojovný hokejbal plných tvrdých osobních soubojů a občas se jim to vyplácí, kdy svojí dravostí dokáže vybojovat důležité balonky. My jsme však fungovali na hřišti i mimo něj skvěle a soupeře jsme do větších šancí příliš nepouštěli. Hned od prvních chvil zápasu jsme to byli my ti, co určovali tempo hry a naší jednoduchou hrou jsme soupeře dokázali v klidu přehrávat. Naše kompletně zocelené tři pětky k brankáři Novelinkovi moc Kance nepouštěli a když ano, tak po půl roční zápasové pauze si s pokusy lépe než poradil, za což mu patří dík, protože nám to dávalo sílu na hřišti i mimo něj. Jedem zápas od zápasu, už teď jsme to hodili za hlavu a soustředíme se na příští víkend, kdy nás čeká výlet do Hradce Králové. Jasný cíl tři body. Cíl splněn a my můžeme udělat krok dál,“ popsal průběh zápasu Jan Doležal.

Žamberku se v zápase s Ježky nic nedařilo a tak nad nimi Ježci, kteří je jednoznačně ve všem předčili, zaslouženě vyhráli. „V sobotu jsme hostili v letohradském azylu tým z Heřmanova Městce. Zápas se z našeho pohledu hodnotí bohužel snadno. Nedařilo se nám. Soupeř začal aktivně a my měli hned od začátku problém s jeho pohybem. Většinu osobních soubojů jsme nevyhrávali a všude jsme byli takříkajíc o krok později. Z toho logicky pramenila i střelecká převaha domácích. Vlastně všechny 4 góly, které jsme v průběhu utkání inkasovali, byly důsledek individuálních chyb. Špatně jsme si rozebírali hráče v obranném pásmu a hosté toho několikrát využili. Nedařilo se nám ani směrem dopředu. Zápas se nám jednoduše nepovedl, soupeř nás tentokrát jasně přehrál a zaslouženě vyhrál,“ konstatoval Jakub Krejčí.

Neděle 25.3.2018

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B vs. HBC Rangers Opočno 3:9 (1:2,1:5,1:2)

Svítkovským hvězdám, které v zápase s Opočnem pořád tahaly za kratší konec, se nepodařilo ani doma vyhrát a zůstávají tak pořád na posledním místě v tabulce. „Po zimní přestávce a odloženém utkání z minulého týdne pro nás začala jarní část sezony. Vstup do utkání se nám zrovna moc nepovedl a po přečíslení naší obrany, jsme záhy prohrávali 1:0. Absence tréninkové činnosti byla na některých hráčích očividná. Postupem času začali fungovat staré návyky a skóre se otočila na naši stranu. Co si budeme povídat, máme na čem pracovat. Hra na tři formace pří absenci fyzičky je pro nás nutností. Připadalo mi, že pár jedinců bylo v laktátu už v půlce rozcvičky. Druhá část proběhla na střídačce a tam se to zlepšilo. Odpoledne se nám nakonec povedlo, vezeme si ze Svítkova tři body, které jsme nutně potřebovali a na dalším musíme zapracovat,“ hodnotil zápas Karol Kania.