» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Hradec x Splašenky  (foto: Jiří Rejl)

Skvělé výkony brankářů a hattrick Radka Böhma

Jana Nekolová | 17.10.2016 18:51:24 | 2312x

KHbL– V neděli se odehrálo šesté kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, kde královehradečtí Piráti sice díky vstřeleným brankám nad Splašenkami vyhráli, ale úplně spokojeni se svým výkonem nebyli. Torzo chrudimských Žolíků po ne úplně optimálním výkonu nakonec "utrpělo" vítězství nad Opatovicemi, které i díky svému gólmanovi Málkovi, který je podpořil 43 zákroky, odehrály jedno z nejkvalitnějších utkání. Žamberk doma šťastně ubojoval i díky svému gólmanovi Janouškovi vítězství nad pardubickými Autoskláři a Ježci i díky hattricku Radka Böhma porazili běhavé a pohyblivé chlumecké Vrtačky.

HBC Hradec Králové 1988 B - SK HBC Splašené Hole Pce 10:6 (1:2,4:3,5:1)

Střely na branku: 40:35, Vyloučení: 2:1, Přesilovky: 1:2, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0

Královehradečtí Piráti sice díky vstřeleným brankám nad Splašenkami vyhráli, ale úplně spokojeni se svým výkonem nejsou. „Soupeř k našemu překvapení dorazil v poměrně velkém počtu. Nicméně i my jsme byli schopni postavit 3 kompletní útoky a 2 obrany. Před zápasem jsme se řekli, co budeme chtít hrát. Měla to být spolehlivá obrana a svižný přechod do útoku. Tento plán vzal za své hned první střídání, kdy jsme dostali branku. První třetina skončila za stavu 2:1 pro soupeře, rozhodně jsme nechtěli začít bláznit a hnát se do útoku, ale bohužel se to nepovedlo ukočírovat. Druhou třetinu se strhla přestřelka, která je k vidění většinou jen v NHL a po uplynutí třetiny byl stav 5:5. Věřili jsme, že soupeři ve třetí třetině začnou snad docházet síly a to se potvrdilo, dokázali jsme se dostat do vedení, soupeř však vyrovnal, ale následně jsme to dokázali obrátit na naší stranu. Výhra 10:6 je hodně divoká, zcela zbytečně jsme se nechali strhnout do neorganizované hry se spoustou chyb. Můžeme být spokojeni s útočnou částí hry, i když tam jsou stále mezery. S čím, ale nemůžeme být rozhodně spokojeni je obraná část hry. To byl katastrofální výkon a nejednalo se o jen o obránce, ale i útočníky, kteří neplnili své úkoly. Tento zápas to díky vstřeleným brankám vyšlo, ale příští kolo zajíždíme do Svítkova a tam by nás tohle určitě stálo vítězství,“ zhodnotil zápas trenér Jakub Ježek.

Fotografie z utkání (autor Jiří Rejl):

Splašenky zbytečně zahodily zápas a nechaly v Hradci všechny body. „Z naší strany zcela takticky nezvládnutý zápas. S bráněním soupeře jsme neměli vůbec problém, jelikož jsme zcela nepochopitelně v zápase vůbec nebránili. Je až k neuvěření jakým způsobem jsme dokázali tento zápas zbytečně zahodit a nechat v Hradci všechny body. Do příštího zápasu musíme nastoupit s úplně jiným nasazením,“ komentoval průběh zápasu Jan Feranec.

HBC Jokerit Chrudim B - HBC Opatovice nad Labem 2:1 (0:0,1:1,1:0)

Střely na branku: 45:13, Vyloučení: 3:13, Přesilovky: 11:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Torzo chrudimských Žolíků po ne úplně optimálním výkonu nakonec "utrpělo" vítězství nad Opatovicemi. „Do dalšího nedělního utkání opět nastoupilo pouhé torzo naší soupisky a bylo to od začátku znát. Opatovice s námi dokázali hrát vyrovnanou partii a po celý zápas nás trápil vynikající gólman Málek. Jen díky veliké nedisciplinovanosti soupeře jsme se čím dál víc dostávali do tlaku a ohrožovali branku. Jenže hodně střel skončilo buď úplně mimo nebo zablokovali obránci. I tak se brankář Málek celkem dost zapotil a počet střel 45:13 hovoří za vše. Po celý zápas jsme se nemohli prosadit v přesilovkách (celkem 11) a tak jsme se poprvé trefili při hře 5 na 5, když střelu Hořeňovského tečoval Solnický a bylo to 1:0. Ale hosté hrozili z brejků a jeden z nich se jim podařilo využít a ve 26. min srovnali na 1:1. Poslední třetina to byla hra pouze na jednu bránu, kdy jsme zastřelovali nebo vše pochytal skvělý Málek. Naštěstí jedno ze špatných vyhození zachytil na modré Čejgl a jeho střela se odrazila k volnému Hořeňovskému, který nás posunul do vedení 2:1, což jsme již udrželi až do závěrečného písknutí a po ne úplně optimálním výkonu jsme nakonec "utrpěli" vítězství. Doufám, že se naše výkony postupně zlepší a hlavně se začneme scházet v lepším počtu,“ popsal zápas Ladislav Solnický.
Sestava a branky Jokeritu Chrudim: Kaván - Mouric, Bobek, Staněk (0+1), Šídlo - Dyntar, Solnický (1+0), Žáček - Hořeňovský (1+1), Řehák, Čejgl (0+1)

Opatovice odehrály s chrudimskými Žolíky i díky svému gólmanovi Málkovi, který je podpořil 43 zákroky, jedno z nejkvalitnějších utkání. „Z naší strany bylo toto jedno z nejkvalitnějších utkání za celý podzim. S naší předvedenou hrou a celkovým týmovým výkonem můžeme být určitě spokojeni. Rozhodně bych chtěl poděkovat gólmanovi Málkovi, který náš výkon podpořil svými 43 zákroky, což je úctyhodný výkon. Jediný problém který náš výkon sráží, jsou častá vyloučení. 13 trestů hovoří za vše. Určitě jsme si dokázali, že hrát se dá se všema a na tento výkon bychom chtěli navázat i do dalších zápasů," konstatoval Michal Motyčka.

SK Hokejbal Žamberk - HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 4:2 (0:0,1:1,3:1)

Žamberk doma šťastně ubojoval i díky svému gólmanovi Janouškovi vítězství nad pardubickými Autoskláři. „V neděli jsme v Nekoři hostili celek Autoskla, který dorazil v hojném počtu a tak obě střídačky byly zaplněné. To dávalo tušit, že nás nečeká nic lehkého, což se v následujících minutách potvrdilo. První třetina byla vyrovnaná jak herně tak i na střely. Soupeř nás dokonce mírně přestřílel. Od druhé třetiny jsme začali získávat navrch a soupeře dostávat pod tlak. Pardubičtí proti tomu byli nebezpeční hlavně z breaků, které pramenili z našich chyb v útočném pásmu, respektive v obraně. Několikrát nám zahrozili jasnými šancemi, nicméně až na dvě výjimky – tam kde nebyli ti z pole, byla připravená naše nová posila – brankář Janoušek, jemuž premiéra v dresu Kanců, naštěstí pro nás všechny, vyšla! Ve druhé třetině jsme z nějakého důvodu velmi bídně vystřídali a nechali hostující útočníky zcela osamocené před Janouškem, čehož využili.  Za 3 minuty jsme ale čekání na náš gól konečně prolomili, kdy se v čase 24:34 prosadil Lyer. V poslední periodě jsme si řekli, že jen musíme pořád úpěnlivě bojovat a že branky přijdou, neboť šancí jsme si na to vypracovávali dost. Stalo se tak a během 10 minut se prosadili Nožka, Vítek a Stejskal a vypadalo to, že zápas už bude v pohodě. Soupeř pak ještě opět po naší chybě na útočné modré utekl do breaku a snížil, ale to už byla jen kosmetická úprava. Šťastné a ubojované vítězství nás těší, ale příště méně chyb!,“ shrnul průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Janoušek – Blecha-Kmeť, Doleček-Krejčí, Horák-Smetana – Nožka (1+0), Štětina, Chmelíček – Lyer (1+0), Grund, Forman (0+1) – Vítek (1+0), Vašek (0+1), Ptáček (0+1) – Stejskal (1+0)

I přesto, že Autoskláři vlétli do zápasu jako velká voda, tak ve třetí třetině polevili a nechali Kance vyhrát. „Do zápasu s Žamberkem jsme vlétli jako velká voda, zpožděný začátek utkání nahrál do karet spíše nám. Po dlouhé cestě nám delší rozcvička přišla vhod a tak jsme měli povedený vstup do utkání, bohužel první třetina přinesla jen několik šancí zejména na naší straně, ale branky žádné. V druhé části jsme šli do vedení 1:0, které zařídil dorážející Veselík. Ale naše obranná hra v druhé části jevila značné trhliny a nesourodost, a tak bylo brzy vyrovnáno po skrumáži před brankou. Naše chybování, žel bohu, pokračovalo i v třetím dějství a tak soupeř z kraje třetiny zvýšil skóre až na 3:1. Poslední třetinu nejvíce ovlivnila vyloučení na naší straně, která nám nepřinášela mnoho šancí k obratu. Definitivní tečka bylo oslabení 5 na 3, kdy do konce zápasu zbývaly 2 minuty, domácí tuto výhodu samozřejmě proměnili. O kosmetickou úpravu skóre se ještě v poslední vteřině postaralo duo Pražan - Matějovský, a v oslabení uštědřili domácím ještě jeden čestný zásah. Celkově jsme neodehráli špatný zápas, směrem dopředu jsme se dokázali prosadit. Nejvíce nás trápilo obsazování hráčů, paradoxně ale právě až od druhé třetiny. Jako bychom přestali mít chuť do zápasu a nechali se uspokojit dobře odehranou první třetinou. Soupeř naopak trochu přidal a rozdíly se začali projevovat. Opět pro nás další jasná zpráva, že pokud chceme vyhrávat, musíme makat celý zápas. Nakonec chci ještě klukům poděkovat, že jsme na zápas přijeli v slušném počtu, a tudíž jsme měli o co hrát," vysvětlil k zápasu Petr Špaček.

Sestava Autosklářů: Škoda (Špaček) - Kaša, Kopáč, Svatoš, Kubík - Veselík, Král, Matějovský, Kánský - Pražan, Zelinka, Choutka, Bureš

Branky Autosklářů: 22. Veselík (Pražan), 45. Matějovský (Pražan)

Ježci Heřmanův Městec B - HbC Chlumec nad Cidlinou B 3:2 (1:1,0:1,2:0)

Střely na branku: 34:37, Vyloučení: 3:5, Přesilovky: 3:2 Využití: 2:0, V oslabení: 0:0

Ježci i díky hattricku Radka Böhma porazili běhavé a pohyblivé chlumecké Vrtačky. „Do utkání se nám podařilo nastoupit ve třech kompletních pěticích a i díky tomu se nám dařilo se soupeřem držet tempo hry. Chlumec se představil s velmi běhavým a pohyblivým kádrem a od začátku nám právě svým svižným přístupem dělal velké problémy. Podařilo se nám jít v 10. minutě do vedení, ale soupeř ještě do přestávky dokázal tvrdou ranou od modré srovnat krok. Ve druhé části byli hosté lepší a že byl po dvou třetinách stav "jen" 1:2 je zásluha hlavně díky vynikajícímu výkonu Ondřeje Kučery v brance. Jeho výborné zákroky nás držely ve hře i ve třetí části a když nám soupeř nabídl přesilovku pět minut před koncem, podařilo se skóre srovnat. Blízko vítězné branky byl Chlumec necelé dvě minuty před koncem, ale opět skvěle zasáhl brankář Kučera a s obětavým nestárnoucím Kamilem Mlejnkem těžkou situaci zvládli. V závěru se štěstí přiklonilo k nám, když devět vteřin před koncem rozhodl zápas svou třetí brankou Radek Böhm,“ hodnotil zápas hrající Josef Kozel.

Chlumecké Vrtačky díky nevyužitým šancím nakonec Ježkům podlehly. „Dnes jsme vyjeli na plast k Ježkům. Od prvního hvizdu jsme byli lepším týmem. Avšak první gól vstřelili domácí hráči. Nám se podařilo do konce třetiny vyrovnat díky Petru Staňkovi st. dělovkou od kruhu do šibenice. Druhá třetina byla pro nás vítězná, kapitán Pavel Doležal dorážel na 1:2. V této třetině začal sudí Štěpán Kánský ukazovat, že se opravdu na post sudího nehodí. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale domácí srovnali ze zbytečného vyloučení našeho beka 2:2. Do konce utkání zbývalo pouhých 25 sekund a v tu chvíli se opět projevil pan sudí Kánský, kdy nepísknul faul domácího hráče, ale pouze vyloučil našeho hráče za oplácení. V následné přesilovce jsme dostali gól na 3:2. A tím sudí celý zápas nehorázně ovlivnil. Po zápase pan rozhodčí Kánský řekl „faul jsem necitlivě posoudil“, ale to už je pozdě. Zápas jsme měli rozhodnout dříve, velké šance jsme nevyužili, dobré utkání sehrál Honza Kloz a Staněk Petr mladší. Pan rozhodčí Kánský toto utkání vůbec nezvládl jeho výroky ve třetí třetině jsou k zamyšlení....,“ okomentoval průběh zápasu Ladislav Demjanovič.
Sestava Chlumce: Baránek, Gottwald Kloz, Ježek Hanyš, Joudal Chára Staněk st., Doskočil Doležal Staněk Ml., Čuřík Novák