Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Šestá výhra v řadě pro Deltu, tentokrát to odnesli Ježci

MS 2017 - vstupenky

Ježci x Delta (foto: Alena Čížková)

Šestá výhra v řadě pro Deltu, tentokrát to odnesli Ježci

Jana Nekolová | 20.11.2016 21:28:48 | 1088x

2.NHbL – V sobotu se odehrálo poslední kolo podzimní části druhé národní hokejbalové ligy, ve kterém přeloučští Jestřábi zvládli důležitý zápas se snaživými královehradeckými Bandity a zaslouženě vyhráli. Chrudimští Žolíci si splnili svůj cíl a to být „lídrem tabulky podzimní části“ a to se jim nakonec splnilo, ale Prachovice jim nedaly nic zadarmo. Vyrovnaný zápas mezi českotřebovskými Kohouty a Svitavami rozhodli výborně chytající gólmani a jediná chybička domácích, kterou potrestal Stloukal. V zápase o čelo tabulky podlehlo Opočno domácím Autosklářům a Delta si v Heřmanově Městci dokráčela k poměrně jasnému vítězství nad Ježky, hattrickem se blýskl Hrnčíř.

HC Jestřábi Přelouč B vs. HBC Banditi Hradec Králové 7:1 (1:0,3:0,3:1)

Střely na branku: 20:15, Vyloučení: 2:3, Přesilovky:1:0, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi doma zvládli důležitý zápas se snaživými královehradeckými Bandity a zaslouženě vyhráli. „Důležitý zápas pro playoff jsme zvládli. Soupeř v malém počtu odehrál solidní utkání a je mu ctí, že se nesnažil jen bránit. Raška na konci třetiny otevřel pěknou střelou do víka skóre, což nás uklidnilo. Šanda nachytal soupeřova gólmana malinko na hruškách, a když po pěkné kombinaci zvýšil Drápalík na 3:0, byli jsme na koni. Důrazný Vlk si našel odražený balón a uklidil ho na 4:0.  Zápas jsme si pak kontrolovali, Hudec předvedl individuální parádu. Nakonec se zapojili všichni z početné sestavy a odehráli dobrou partii, včetně našeho „potěru". Myslím, že to bylo zasloužené vítězství proti snaživému soupeři, který bude ještě bojovat o playoff,“ zhodnotil zápas Libor Komůrka.

Sestava Přelouče: Dvořáček, Komůrka, Šanda, Tesák, Lauryn, Vlk T., Drápalík Mich., Kopa, Slanina, Motyčka, Hudec, Kalousek, Raška, Vlk L., Drápalík Mar., Mlynář, Šurkala, Hohenberger, Kade, Oliva

Branky Přelouče: Raška 2, Šanda, Drápalík Martin, Vlk Lukáš, Lauryn, Hudec

Královehradeckým Banditům odplata nevyšla a museli se před domácími přeloučskými Jestřáby opět sklonit. „K poslednímu podzimnímu zápasu jsme zajížděli na hřiště do Přelouče proti domácímu béčku. Domácím jsme měli co oplácet vzhledem k poslednímu měření sil, které jsme prohráli těsně o gól. Odplata bohužel vůbec nevyšla. Nadupaná střídačka jestřábů čítající 20 hráčů do pole na nás vlétla a my jsme se měli v obranném pásmu co ohánět. Tentokrát se k herní nekvalitě našich hráčů v poli přidal ještě slabší den gólmana a další debakl byl na světě. Jeden z mála světlých okamžiků naší hry byl individuální moment Tomáše Holečka, který při našem jediném vstřeleném gólu projel přes tři domácí statisty a po kličce gólmanovi zasunul míček do branky. Vzhledem k výhře Svitav jsme se propadli zcela zaslouženě na poslední pozici tabulky a máme tak pěkně všechny před sebou. Aspoň bude náš jarní vzestup vzhůru výraznější,“ komentoval průběh zápasu Michal Dunda.

HBC Jokerit Chrudim vs. SK Prachovice 4:3 (1:1,0:0,3:2)

Střely na branku: 40:33, Vyloučení: 4:5, Přesilovky: 4:3, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Chrudimští Žolíci si splnili svůj cíl a to být „lídrem tabulky podzimní části“ a to se jim nakonec splnilo, ale Prachovice jim nedaly nic zadarmo. „Do posledního utkání podzimní části jsme šli s jasným cílem a vědomím, že titul „lídr tabulky podzimní části" by nám slušel jako málokomu na Východě. Avšak aby se naše vize naplnila, bylo potřeba proti agilním „cementářům" z Prachovic bodovat za tři body. Neponechali jsme nic náhodě a s úctou k dané příležitosti, jsme se sešli v šesti lidech do pole, což mohlo na první pohled působit až srabácky - mít jednoho borce na střídání + na časomíře záložně operujícího s formou stále se nepotýkajícího Marka Kišše. Hostující tým na rozdíl od nás přijel na necelé tři formace, a tak na nás místo očekávaného betonu čekal spíše takový dětský řetězák, ze kterého šlo občas až moc lehce vyskočit a proměnit ho v náš nebezpečný brejk. První třetina by se dala charakterizovat jednoduše, hra se přelévala z jedné strany na druhou, čemu koneckonců odpovídal i výsledek na tabuli po první siréně, na které svítilo 1:1. První změna skóre přišla v sedmé minutě z hokejky hostí, na kterou jsme odpověděli ihned po třech minutách, kdy nahrávající raketa Martin Čejgl udivil slušně zaplněnou tribunu svou milimetrovou přihrávkou na jindy zaslepeného Romana Seidlera, který se výjimečně nemýlil a z 20 centimetrů trefil s přehledem prázdnou svatyni soupeře. Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první, jen ke vstřelení gólu oběma stranám chybělo patřičné štěstíčko a možná i talent. Do poslední periody obě mužstva nastoupila s odhodláním urvat všechny body pro sebe. V 33. minutě po ose Čejgl - Bureš - Seidler posledně jmenovaný opět neměl moc práce dopravit oranžovou kuličku do brány a úspěšně tak zakončit tuto oku lahodící akci. V 38. a 40. minutě přišly dva slepené góly soupeře a misky vah k zisku tří bodů se začaly převážet na stranu našeho oponenta. To se ovšem přestalo líbit domácímu spasiteli s číslem 99, mimo jiné, pro méně hokejbalově vzdělané, lídrovi kanadského bodování, který do té doby bojoval s tepovou frekvencí, jejíž hodnoty se začali pohybovat mezi životem a smrtí (40 min. bez střídání) a po skvostné nahrávce do samostatného úniku od Tomáše Trojka následoval ještě skvostnější blafák do beckendu a na světě bylo vyrovnáno. Vše nasvědčovalo, že zápas s největší pravděpodobností dokráčí až do samostatných nájezdů. Tuto předpověď dvě a půl minuty před koncem vyvrátil Tomáš Bureš, který se s remízovým osudem zápasu nesmířil a proměnil se v šílený skot a takřka v zubech propasíroval míček za brankovou čáru. Do konce zápasu se už nic zvláštního nestalo, a tak jsme si mohli přičíst další tři důležité a hlavně na krev vydřené body, které nám pomohly v přezimování na úplné špici tabulky. Nutno na závěr podotknout, že celý podzim jsme v průměru odehráli všechny zápasy v sedmi, v osmi, nanejvýš v devíti lidech, což vzhledem k postavení v tabulce zaslouží velké uznání všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli,“ popsal zápas Martin Čejgl.

TJ Lokomotiva Česká Třebová B vs. 1.HBC Svitavy 0:1 (0:0,0:0,0:1)

Střely na branku: 20:17, Vyloučení: 5:6, Přesilovky: 5:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Vyrovnaný zápas mezi domácími českotřebovskými Kohouty a Svitavami rozhodli výborně chytající gólmani a jediná chybička domácích, kterou potrestal Stloukal. „Věděli jsme, že nás nečeká žádné lehké utkání a to se potvrdilo hned od začátku. Šance se střídali na jedné i druhé straně, ale v obou brankách stáli výborní brankáři, kteří všechny šance likvidovali a tak bylo jasné, že utkání rozhodne na jedné či druhé straně nějaká malá chybička. A ta přišla ve třetí třetině na straně Třebovských, když při nahozeném míčku k brance brankář podcenil rozehrávku a náš dnes asi nejlepší útočník P. Stloukal akrobaticky v pádu dorazil míček do brány. Poté nás soupeř lehce začal přehrávat, ale naši hráči vše ubránili a skvěle chytající J. Tichý vychytal první nulu po dlouhé době pro náš tým,“ shrnul průběh zápasu trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Tichý - Rašner, Kolář, Libich, Beneš - Bílý, Dobiáš, Vodvárka, Stloukal, Sokol, Petr, Makas, Šmehlík, Kříž

Branka Svitav:  37:42  Stloukal (Bílý)

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. HBC Rangers Opočno 7:2 (1:0,5:1,1:1)

Autoskláři doma překvapivě lehce vyhráli nad Opočnem. „K zápasu s Opočnem toho není tolik co dodat. Soupeř téměř stojatý, jeden hráč zabíhající za naše obránce, čekající na dlouhé přihrávky, na brejky. Tuto taktiku jsme soupeři téměř rozebrali a nic proti našemu pohybu nedokázal udělat. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy se nám třemi rychlými góly podařilo zlomit veškerý odpor hostů. Zápas se pak už jen dohrával a i naše tempo opadalo. V zápase pak přibývalo někdy až moc zbytečných šarvátek, které ubírali hře na kráse. Po zápase v Opočně jsem čekal urputný boj o každý centimetr hřiště. Měl jsem dojem, že soupeř po první třetině fyzicky odpadl a jen počítal rány z milosti, které od nás dostával. Trochu mi chyběla houževnatost a odpor, který tohoto soupeře vždy ctil. Nezbývá nic, než mít radost z dalšího zisku bodů a připravit se na jarní část. Klukům tímto děkuji za přístup a předvedenou hru, jenž nás v podzimní části provázela,“ vysvětlil k zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Podařil Radim (0+1), Barva Jan, Ryba Jakub, Šatara Petr, Tajovský Tomáš (1+0), Veselík Michal (2+0), Jindřich Kunc, Šimek Michal (1+0), Strouhal Jan (1+0), Kosař Daniel, Jankura Karol, Korel Stanislav (0+2), Staněk Daniel (2+0), Dvořák Jakub

V zápase o čelo tabulky podlehlo Opočno domácím Autosklářům. „Zasloužené vítězství domácích. Šestnáct domácích mladíků nás uběhalo. Příště si však v případě deště musíme přivézt brusle. Ligová komise by asi měla zaslat instrukce, co obout, kolik vážit, jak se pojistit. Škoda, zápas o čelo tabulky by si zasloužil důstojnější podmínky včetně nestranných rozhodčích,“ konstatoval vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

Ježci Heřmanův Městec vs. Delta Pardubice 2:6 (1:2,1:1,0:3)

Ježci doma nestačili na rozjetou Deltu a její ostrostřelce. „Každým zápasem se potvrzuje, že rivalita mezi námi opravdu je a veliká. Spousta osobních soubojů, tlaku do brány a vše co k zápasu s Deltou patří. Myslím, že takový hokejbal je reklamou Druhé národní ligy a každého z nás takové zápasy baví. Hosté začali velice aktivně, když hned na začátku byli první, kdo se ujal balonku a vytvořil si souvislejší tlak. Ačkoliv se hostům dařilo být aktivnější, my jsme byli do jisté chvíle šťastnějším týmem  a podařilo se nám otevřít stav utkání, když branku vstřelil Jakub Novák. To ale bylo od nás na delší dobu vše. Hosté se chopili příležitosti a trestali naší nedůslednost v našem obraném pásmu, kde si nedokážeme proti silnějším soupeřům udělat pořádek. I když zápas byl v některých chvílích nahoru dolů, tak se nám stále nedařilo dostat do střelecké pozice. A to se těžko otáčí zápas za stavu 3:2 pro soupeře, když šanci nevyužijeme, naopak inkasujeme po školáckých chybách. Za stavu 6:2 pár okamžiků před koncem zápasu už, byla Delta na jasně vítězné vlně a nám nezbývá, než jim pogratulovat. Jen pevně doufáme, že se na jarní část připravíme lépe, než na tu podzimní a snad, že se už konečně dočkáme tak razantních změn, jaké jsou u nás potřeba. Všem spoluhráčům děkuji za podzimní část,“ zhodnotil průběh zápasu Jan Doležal.

Sestava Ježků: Synek Lukáš (Menc Petr) - Menc Lubomír (A), Böhm Radek (A), Paukrt Filip (C), Doležal Jan,  Pilař Tomáš, Novák Jakub, Honek Ondřej, Drbohlav Lukáš, Mecaneuer Dominik, Škubník Petr, Jošt Roman

Delta si v Heřmanově Městci dokráčela k poměrně jasnému vítězství nad domácími Ježky, hattrickem se blýskl Hrnčíř. „Utkání bylo značně poznamenané mokrým plastovým povrchem, který znesnadňoval kombinaci i pohyb hráčů. První polovina zápasu byla vyrovnaná, hra se přelévala ze strany na stranu, šance byly k vidění na obou stranách hřiště a výsledek byl 2:3 v náš prospěch. V závěru druhé a ve třetí třetině jsme měli více ze hry, donutili jsme domácí borce k chybám, které jsme třemi brankami potrestali a dokráčeli k poměrně jasnému vítězství 2:6, čímž jsme ukončili podzimní část 6 výhrami v řadě,“ okomentoval zápas Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Kaván - Hrnčíř, Šováň - Waber, Riedel - Kopecký, Macháček - Maixner, Novotný, Minařík - Turčáni, Stránský, Švihlík - Bílek, Bonaventura, Cinko - Shejbal, Borovec

Branky Delty: Hrnčíř 3, Minařík 2, Bonaventura