Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

MS 2017 - vstupenky

Heř.Městec x Chrudim (foto: Ondřej Hronek)

Semifinalisty jsou Žamberk vs. Chrudim a Svítkov vs. Chlumec!

Jana Nekolová | 02.05.2017 20:32:13 | 738x

KHbL – V sobotu odstartovaly třetí čtvrtfinálové zápasy playoff krajské hokejbalové ligy, ve kterých se Žamberku i přes zaváhání v první polovině zápasu nakonec podařilo ukončit čtvrtfinálovou sérii s královehradeckými Piráty a postoupit stejně jako loni do semifinále, kde na něj čekají chrudimští Žolíci. Svítkov zdolal Splašenky v nejkratším možném čase a postoupil do semifinále, kde se utká s chlumeckými Vrtačkami, kterým se díky třem výhrám nad pardubickými Autoskláři poprvé v historii podařilo postoupit do semifinále a Ježci ani ve třetím čtvrtfinálovém zápase díky individuálním chybám a nesporným kvalitám soupeře nezvrátili sérii a skončili.

HBC Hradec Králové 1988 B vs. SK Hokejbal Žamberk 3:5 (2:2,1:2,0:1)

STAV SÉRIE 0:3

Královehradečtí Piráti se i ve třetím čtvrtfinálovém zápase museli před bojovnějším a soustředěnějším Žamberkem, který si postup zasloužil, sklonit. „Věděli jsme, že máme nůž na krku a v případě, že chceme postoupit dále, budeme muset 3x vyhrát. Snažili jsme se s Tomášem Jiříkem mužstvo namotivovat, to se nám povedlo, protože jsme se dostali do vedení 2:0. Začátek zápasu jsme měli pod kontrolou a praktikovali jsme aktivní hru, spokojenost mohla být s půlkou první třetiny. Pak po našich chybách soupeř dokázal srovnat a dostal se na koně. O přestávce přišla bouře v kabině, kde jsme apelovali na hráče, aby se vrátili k aktivitě jako v úvodu zápasu. Dokázali jsme vstřelit branku na 3:2 a pak dokonce branku na 4:2, kterou rozhodčí uznal a pak následně toto rozhodnutí odvolal. Tady se jednalo pravděpodobně o klíčovou situaci utkání, nutno uznat, že branka nebyla uznána správně z hlediska Fair Play. A hodně podobná situace nastala i o prvním víkendu v Žamberku, kde rozhodčí branku neuznal v neprospěch Žamberku. Je na zvážení zda by rozhodčí v KHbL neměli lépe vyhodnocovat své postavení na hřišti z hlediska jejich výhledu na brankoviště. Aby se prakticky totožná situace stala dvakrát během tří utkání, je škoda a hlavně to hrubě poznamenalo utkání. Soupeři se totiž prakticky hned po vhazování po tomto verdiktu podařilo srovnat po naší chybě. Do konce druhé třetiny se soupeř dostal dokonce do vedení a to vedlo k naší demoralizaci. Na třetí třetinu jsme upravili sestavu a tým namotivovali, snažili jsme se maximálně soupeře zatlačit. To se nám i poměrně dařilo, ale naráželi jsme na kvalitní výkon hostujícího gólmana. Bohužel musím podotknout, že rozhodčí neměli zrovna svůj den a pár rozhodnutí bylo značně nepřesných. Časem jsme se dostávali do křeče a soupeři se podařilo skórovat do prázdné branky, ale tomu předcházela naše poslední velká šance na vyrovnání. Celkově tuto sérii můžeme hodnotit jako povedenou, každý zápas byl vyrovnaný do poslední chvíle. Rozhodovalo se buď až na konci utkání nebo v prodloužení, muselo to bavit jak hráče, tak i trenéry a i přítomné diváky. Osobně mě mrzí, že jsme nedokázali tuto sérii více zdramatizovat. Sportovně musíme uznat, že tým Žamberku byl bojovnější a soustředěnější a postup si zasloužil,“ zhodnotil zápas trenér Jakub Ježek.

Žamberku se i přes zaváhání v první polovině zápasu nakonec podařilo ukončit čtvrtfinálovou sérii s královehradeckými Piráty v nejkratším možném čase a postoupili stejně jako loni do semifinále, kde na ně čekají chrudimští Žolíci. „Do Hradce jsme odjížděli s cílem ukončit sérii co možná nejrychleji, protože v neděli se pod Bílou věž znovu nikomu nechtělo. Zápas jsme ale začali přesně obráceně. Soupeř do utkání vstoupil aktivněji a hned od začátku se dostával do dobrých příležitostí k zakončení. Po našem laxním bránění a špatném rozebíráním hráčů jsme už po 5 minutách prohrávali 2:0. Na druhý gól jsme ale naštěstí našli rychlou odpověď, kdy se v čase 5:50 prosadil Lyer. Velmi důležité bylo, že do první sirény se nám podařilo zásluhou Ptáčka vyrovnat. Bohužel, i do druhého dějství vstoupili domácí lépe a byli to opět oni, kteří se ujali vedení. Málem jsme dokonce prohrávali už o 2 branky, nicméně rozhodčí svůj prvotní verdikt ohledně uznání 4. gólu vzali zpět, neboť padl až po hvizdu přerušujícím hru. Druhá polovina prostřední třetiny se poté ukázala jako pro celý výsledek klíčová. Podařilo se nám zrychlit hru a hrát aktivnější hokejbal. Dokázali jsme si vytvářet souvislý tlak v pásmu soupeře. Odměnou nám za to bylo nejprve vyrovnání Dolečka a poté rozdílový, vítězný gól Vaška. Ve třetí periodě jsme se soustředili hlavně na bránění, soupeř se snažil o vyrovnání, ale to jsme mu naštěstí nedovolili. Po odvolání brankářky to domácí ještě zkusili v 6, nicméně hned po prvním buly se míček vykulil na naši stranu a z čepele Lyera nám potvrdil cestu do semifinále. Byť jsme sérii ukončili nejrychlejším možným způsobem, zápasy s Hradcem byly velmi těžké. Ukázaly nám mezery, které je potřeba zaplnit, pokud chceme být v nadcházejících duelech úspěšní. Jsme rádi, že se nám podařilo zopakovat loňský postup a nyní se musíme co nejlépe připravit na tým z Chrudimi,“ komentoval průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava Žamberku: Šolc - Kmeť, Doleček, Forman, Blecha, Smetana, Horák, Krejčí - Nožka, Štětina, Chmelíček, Grund, Lyer, Ptáček, Vítek, Vašek, Exler, Ulrych, Velič

Branky Žamberku: Lyer, Ptáček (Vašek,Nožka), Doleček (Kmeť), Vašek (Horák), Lyer (Ptáček)

SK HBC Splašené Hole Pce vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 1:8 (0:4,1:1,0:3)

Svítkov zdolal Splašenky v nejkratším možném čase a postoupil do semifinále, kde se utká s chlumeckými Vrtačkami. „Svítkov v sérii s námi jasně potvrdil roli favorita. První a třetí zápas série jsme vůbec nechytili, celou dobu tahali za kratší konec, o čemž vypovídají obě skóre. Držet krok se soupeřem a nahnat mu strach, se nám dařilo ve druhém zápase. Svítkov byl možná trošku "na hrušce" po vysoké výhře v prvním zápase, podržel nás gólman a po zodpovědném výkonu především v obraně jsme málem získali vítězství. Všem hráčům, kteří v play-off nastoupili, děkuji a doufám, že další naše účast ve vyřazovacích bojích nebude zase za čtyři roky. Svítkovu gratuluju k dobrým výkonům a přeji hodně štěstí v dalším průběhu soutěže,“ shrnul celou sérii Lukáš Zítka.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 0:6 (0:3,0:1,0:2)

Chlumeckým Vrtačkám se díky třem výhrám nad pardubickými Autoskláři poprvé v historii podařilo postoupit do semifinále, kde na ně čeká silný soupeř ze Svítkova. „Domácí dva zápasy jsme sehráli ne zcela podle našich představ, soupeř hrozil jen z brejku. Pardubice jsme přehrávali a byli jsme lepším týmem. Ale šance jsme nevyužili. První zápas skončil 3:1 druhý 3:0. Oba zápasy byli na chlup stejné. Třetí zápas jsme rozhodli hned v první třetině, kterou jsme vyhráli 3:0. Během zápasu jsme přidali další 3 branky a zaslouženě postoupili. Chlumecký B tým poprvé v historii postoupil do semifinále. V cestě do finále nám bude stát soupeř se Svítkova. V týdnu dáme trénink a v sobotu jdeme na to,“ vysvětlil k celé sérii Ladislav Demjanovič.

Ježci Heřmanův Městec B vs. HBC Jokerit Chrudim B 5:9 (1:3,1:4,3:2)

Ježci ani ve třetím čtvrtfinálovém zápase díky individuálním chybám a nesporným kvalitám soupeře nezvrátili sérii a skončili. „V nadsázce řečeno: rozloučili jsme se se sezónou vyhranou poslední třetinou posledního zápasu. Víc nám silný Jokerit nedovolil. Sice jsme prohrávali 0:2 na zápasy, ale chtěli jsme soupeře v domácím prostředí maximálně pozlobit. Proti však byly naše velké individuální chyby a nesporná kvalita soupeře. I přes vyřazení jsme však se sezónou spokojeni. Obhájili jsme 5. místo a hlavně k veteránům hokejbalu zapojili mládí. I přes porážku jsme končili s úsměvem. Věřím, že příští rok budeme opět hrát v Krajské lize důstojnou roli a třeba přes čtvrtfinále do třetice i prolezeme..,." konstatoval předseda Josef Kozel.

Chrudimští Žolíci cíl splnili, neboť ukončili čtvrtfinálovou sérii s Ježky v nejkratší možné době a postoupili tak do semifinále, kde na ně čeká Žamberk. „S ohledem na dvě výhry z předchozího týdne jsme jeli do Heřmanova Městce s cílem ukončit sérii v nejkratší možné době a mít tak volnou neděli. Soupeř na  nás vyrukoval s ještě větším počtem hráčů, nežli tomu bylo v předchozích dvou zápasech, ale pravidlo, že kvantita nedělá kvalitu, se začalo naplňovat hned v začátku zápasu, kdy se nám podařilo vstřelit branku již ve čtvrté minutě. Do konce třetiny jsme přidali další dvě branky, jednou se prosadil i soupeř. První třetinu jsme vyhráli 3:1, nutno však zmínit, že kdyby v začátku zápasu nepředvedl náš brankář Kaván několik výborných zákroků, mohla třetina dopadnout jinak. Ve druhé třetiny jsme pokračovali ve střelecké aktivitě a přidali další čtyři branky. Soupeř korigoval opět pouze jednou a bylo tak zřejmé, že se budeme v neděli moci věnovat manželkám a přítelkyním a nasbírat tak cenné plusové body, které se budou pro zbytek sezony hodit. Zápas nebyl příliš pohledný, ale účel světí prostředky a my si šli pohodlně za svým cílem. Bohužel jsme ve třetí třetině hráli až příliš uvolněně až laxně a umožnili soupeři vstřelit tři branky oproti našim dvěma, kdy jsme většinou nechali našeho brankáře na holičkách. Což se v dalších zápasech opakovat nesmí a nebude. Je však třeba říci, že vidět upřímnou radost domácího hráče s číslem 7 po vstřelení branky stála za to a my mu k ní dodatečně srdečně gratulujeme a děkujeme celému týmu soupeře za korektní hru i bojovný výkon. Nyní se již těšíme na dalšího soupeře,“ popsal zápas Ondřej Filip.

Sestava Chrudimi: Bobek-Krupka, Mouric-Pecina - Dyntar-Hořeňovský-Řehák, Žáček-Seidler-Gabriel, Jirák