V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Delta x Chrudim (foto: Jana Nekolová)

Semifinalisty jsou Autosklo vs. Delta a Opočno vs. Ježci!

Jana Nekolová | 30.04.2017 22:00:14 | 1086x

2.NHbL – O víkendu se rozjely 3. a někde i 4. čtvrtfinálové zápasy playoff druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých Autoskláři i díky hattricku Veselíka porazili ve třetím čtvrtfinálovém zápase domácí Českou Třebovou a postoupili tak zaslouženě do semifinále, kde na ně čeká Delta, která v neděli doma dokonala své vítězství nad chrudimskými Žolíky. Opočno i ve třetím čtvrtfinálovém zápase jednoznačně překonalo královehradecké Bandity a postoupilo tak lehce do semifinále, kde ho čekají Ježci, kteří po sobotním zaváhání, nakonec v neděli čtvrtfinálovou sérii nad přeloučskými Jestřáby ukončili.

TJ Lokomotiva Česká Třebová B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 2:5 (0:1,1:1,1:3)

Střely na branku: 21:28, Vyloučení: 4:1, Přesilovky:1:4, Využití:0:1, V oslabení: 0:0

STAV SÉRIE 0:3

Českotřebovští Kohouti i přes postupně zlepšující se výkon ani ve třetím zápase pardubické Autoskláře nepřekonali a tak jejich pouť skončila ve čtvrtfinále. „Své hodnocení jsem si záměrně nechal až po sérii. Když se zpětně ohlédneme, tak zápasy v Pardubicích byly jednoznačné, nepamatuji si, že bych hrál v play off zápasy, ve kterých by tým dostal 22 branek. To je pro mě nepřijatelné a do teď vlastně nepochopitelné, ale asi to je adekvátní obraz formy "B" týmu. Sice druhý zápas v Polabinách jsme hráli mnohem lépe, ale na to se historie neptá. Třetí utkání na domácím hřišti bylo mnohem lepší. Trochu jsme ještě pozměnili sestavu a bylo to znát, ale na vítězství to nestačilo. Brzký první gól byl zbytečný a v poslední části rozhodly dvě oslabení ve třech. Celkově hodnocení není pozitivní. Play off dělá brankář, který nám nezachytal, ale krom posledního zápasu, by to stejně změna brankáře nejspíš nezachránila, protože hra v poli byla špatná. Na víc letos tým asi neměl a postup do čtvrtfinále bylo maximem. Soupeři blahopřejeme k postupu a přejeme mu hodně štěstí v dalším pokračování," zhodnotil celou sérii trenér Michal Broulík.

Autoskláři i díky hattricku Veselíka porazili ve třetím čtvrtfinálovém zápase domácí Českou Třebovou a postoupili tak zaslouženě do semifinále, kde na ně čeká Delta. „Třetí zápas této série dal očekávat úplně jiný průběh, než naše domácí zápasy. Kupodivu hned v úvodu udělali domácí chybu v rozehrávce, a když se k tomu přidal nejistý zákrok gólmana, vedli jsme jedna nula. V hlavách jsme okamžitě měli, že to bude zase jednoduché, ale to jsme se hodně mýlili. Domácí hrozili hlavně po našich chybách v útočném pásmu a rychlými přechody nás přečíslovali. Jen povrch, odskakující míček a skvěle chytající Třinda nám držel vedení. Ve druhé třetině se domácím podařilo využít naše propadnutí v točném pásmu a rychlým průnikem po křídle, svižnou střelou do protilehlé šibenice třináctého svatyně srovnali skóre. Ještě do konce třetiny se nám podařilo vzít si vedení zápasu opět na naší stranu. Ve třetí třetině nám domácí nabídli přesilovku tři na pět, ze které jsme vytěžili další branku a konečně se trochu uklidnit. Když dvě minuty před koncem zápasu byl stav 2:4, odvolali domácí gólmana. Ze závěrečného tlaku nedokázali nic vytěžit, naopak, brankou jistoty 45 vteřin před koncem utkání zkompletoval hattrick Veselík. Klukům děkuji za skvěle předvedenou hru a disciplínu, kterou po celou dobu zápasu dodržovali,“ komentoval průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Förstl Libor (0+1), Vacek Martin, Podařil Radim (1+0), Turyna Michal, Barva Jan, Jankura Karol, Šimek Michal (0+1), Veselík Michal (3+0), Kosař Daniel (0+1), Korel Stanislav (1+0), Skřivánek Tomáš

HBC Banditi Hradec Králové vs. HBC Rangers Opočno 0:4 (0:1,0:1,0:2)

Střely na branku: 12:39, Vyloučení: 3:5, Přesilovky: 5:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Opočno i ve třetím čtvrtfinálovém zápase jednoznačně překonalo královehradecké Bandity a postoupilo tak lehce do semifinále, kde ho čekají Ježci. „Jednostranný průběh zápasu, místy až nudný, protože se hrálo téměř výhradně na polovině Hradce. Bylo jen otázkou skóre, kam až se vyšplhá. Zvolený „zanďour“ a skvělý Zeman v brance dovolili jen 4 míčkům doputovat do sítě Banditů. Nyní již přijdou těžší zápasy,“ shrnul průběh zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Branky Opočna: Vedle svátečních střelců Hetfleiše a Škody se dvakrát trefil Petr

HC Jestřábi Přelouč B vs. Ježci Heřmanův Městec 4:3p (1:1,2:1,0:1-1:0)

HC Jestřábi Přelouč B vs. Ježci Heřmanův Městec 1:3 (0:1,0:2,1:0)

STAV SÉRIE 1:3

Přeloučští Jestřábi v sobotu doma ještě odvrátili konec série výhrou v prodloužení, ale v neděli se už museli před Ježky sklonit. „V bojovném utkání jsme se ujali vedení Hudcem, ale soupeř vzápětí kontroval. Ve druhé části jsme utekli na 3:1, ale hosté stačili snížit. V poslední třetině jsme hráli dost přesilovek, ale paradoxně v jedné z nich jsme inkasovali. V prodloužení plály emoce a další přesilovku jsme již přetavili ve vítězný Vlkův gól,“ vysvětlil k prvnímu zápasu Michal Drápalík, který k druhému dodal: „V neděli jsme po bojovném sobotním výkonu od začátku nestíhali bránit brejky a soupeř byl všude o dva kroky dříve. Brzy jsme navíc inkasovali po rychlém protiútoku na 0:1. Poté nám nebyl uznán gól, který by znamenal vyrovnání, proč ví asi jen dva nejpovolanější...Ve druhé třetině nás opět soupeř tlačil a na druhé straně se naše střely zastavovaly na bezchybném Mencovi. My inkasovali další dva góly a situace pro nás byla vcelku kritická. Naše snížení přišlo bohužel až ke konci třetí třetiny a my tak prohráli 3:1. Soupeři gratuluji k postupu, který je z mého pohledu zasloužený. Takto aktivní hokejbal se musí projevit a náš věkový a váhový průměr mu nyní nemohl konkurovat. Zároveň oceňuje velice fair play sérii! Pro nás sezona končí a jsme asi tam, kam aktuálně patříme. Brzy ale začne nová a myslím si, že máme na čem stavět a posouvat se výše.  Cílem té další je nadále se bavit hokejbalem a poskytnout našemu Áčku nějaké nové tváře, protože je také potřebuje jako sůl J.“

Sestava Jestřábů (1.zápas): Dvořáček, Sedmák- Lauryn, Oliva, Vlk T., Tesák, Hájek, Čapek, Hudec, Kalousek, Motyčka, Kade, Vorba, Hejhal, Dekereš, Slanina, Rob, Hohenberger, Šanda

Branky Jestřábů (1.zápas): Hudec 2, Kalousek, Vlk T.

Sestava Jestřábů (2.zápas): Sedmák, Dvořáček - Vlk T., Drápalík Mi., Tesák, Hohenberger, Hájek, Šanda, - Hudec, Vorba, Hejhal, Vlk L., Slanina,Kopa, Kalousek, Drápalík Ma., Pospíšil, Kade, Šurkala

Ježci i přes sobotní zaváhání nakonec čtvrtfinálovou sérii v neděli zvládli a postoupili tak zaslouženě do semifinále, kde se utkají s Opočnem. „Sobotní zápas, nám zkraje hned nevyšel a to nejen nepředvídatelnou hrou na asfaltovém povrchu v Přelouči, tak i nedůrazem před naší bránou. Herně byli domácí více aktivnější a to se projevilo i na výsledku, když jsme v podstatě celý zápas dotahovali. Největší "nakopnutí" přišlo v poslední části, kdy náš šikula Ondřej Běloušek našel našeho hlavního "motivátora" Dominika Macenauera a ten v početní výhodě domácích s přehledem a s lehkostí zavěsil za záda brankáře Jestřábů. Prodloužení se hrálo velice opatrně, kdy jak na naší tak i na straně domácích byly určitě šance. Bohužel se radovali přeloučští a nám v tu chvíli nezbývalo nic jiného, než odejít do kabin a připravit se na pro nás teď už vyhrané utkání,“ popsal první zápas Jan Doležal, který k druhému dodal:

„Čtvrtý zápas série byl od začátku  jasně daný a to tak, že bylo víc než nutné, abychom odvezli postup z Přelouče. Dostali jsme jasné pokyny k tomu, jak vyhrát a to jsme podle mého plnili až na pár drobností včetně stále pro nás zbytečnou nedisciplinovaností víc než dobře. Musíme se z toho poučit a hlavně se tomu vyvarovat, poněvadž nás to stojí spoustu sil a ty budeme ještě víc než potřebovat. Jsem rád, že jsme čtvrtfinále zvládli, ale teď už se musíme soustředit na semifinále, kde nás čeká rozhodně nelehký soupeř. Základem bude se na to připravit a přidat o 100% než do teď. Závěrem bych chtěl za celý tým Jestřábům poděkovat za skvělou sérii, kdy každý tým předvedl maximum a dovolím si říct, že postoupil lepší a možná i šťastnější tým, ale to k tomu neodmyslitelně patří.“

Sestava Ježků (1.zápas): Synek Lukáš (Menc Petr) - Menc Lubomír (C), Doležal Jan (A),  Pilař Tomáš, Novák Jakub, Honek Ondřej, Drbohlav Lukáš, Macenauer Dominik, Škubník Petr, Macháček Josef, Šprincl Pavel, Kopriva Petr, Pilař Patrik

Sestava Ježků (2.zápas): Menc Petr (Synek Lukáš) - Menc Lubomír (C), Doležal Jan (A),  Pilař Tomáš, Novák Jakub, Honek Ondřej, Drbohlav Lukáš, Macenauer Dominik, Škubník Petr, Macháček Josef, Šprincl Pavel, Kopriva Petr, Pilař Patrik, Drbohlav Lukáš

Delta Pardubice vs. HBC Jokerit Chrudim 7:3 (2:1,2:0,3:2)

Střely na branku: 30:41, Vyloučení: 2:0, Přesilovky:0:1, Využití:0:0, V oslabení: 0:0

Delta Pardubice vs. HBC Jokerit Chrudim 4:1 (0:1,1:0,3:0)

Střely na branku: -:-, Vyloučení: -:-, Přesilovky:-:-, Využití:-:-, V oslabení: -:-

STAV SÉRIE 3:1

Delta se sobotní výhrou ujala vedení ve čtvrtfinálové sérii nad chrudimskými Žolíky, kterou v neděli uzavřela a postoupila tak zaslouženě do semifinále, kde se utká s pardubickými Autoskláři.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová)