SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

HOKEJBALOVÉ MS 2017

 

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

Otevírací doba registračních pracovišť:

Pardubice (kancelář RSHb)

červen - červenec = zavřeno

Odloučené pracoviště:

Verměřovice č.p. 100

vždy po telefonické domluvě

(Eva Králová, tel. 773 781 140)

 

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Rok 2016 opanovali Autoskláři, kteří uzmuli celkem tři tituly! Dařilo se však i dalším
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
Autosklo - Mistr České republiky CCM extraligy (foto: Tomáš Kostečka alias Beny44)

Rok 2016 opanovali Autoskláři, kteří uzmuli celkem tři tituly! Dařilo se však i dalším

Filip Červinka | 28.12.2016 18:22:10 | 806x

Podzimní část dávno skončila, ale ke konci se chýlí i celý rok 2016, v němž se toho událo opravdu hodně. Pardubické Autosklo slavilo titul v CCM Extralize, to samé jejich mladší dorostenci a letohradští starší žáci dosáhli na zlatou metu v celorepublikovém finále! Uskutečnilo se také mistrovství světa juniorů v anglickém Sheffieldu za účasti několika východočeských hokejbalistů.

Pardubice slavily historický úspěch v CCM Extralize! Přidaly i další titul

 

Svěřenci zkušeného kouče Jiřího Mašíka se v jarní části uplynulé sezony dočkali mistrovského titulu v nejvyšší mužské soutěži, když si nejdříve ve čtvrtfinále poradili 3:1 na zápasy s ústeckou Elbou, pak stejným výsledkem udolali v semifinále i mostecký Kovodemont a ve finále narazili na favorizovaný celek Kladna. Začínalo se v Polabinách, kde oba celky uzmuly po jednom skalpu svého oponenta, a série se stěhovala na zimní kladenský stadion.

Zvětšený prostor měl být výhodou pro běhavé kladenské rysy, ale odhodlaní pardubičtí hráči nejdříve zvítězili 2:1 po prodloužení. Titulu tak bylo blíže Autosklo, z něhož bylo vidět velké odhodlání a hlavně kladenští střelci museli šílet z nejužitečnějšího hráče play-off CCM Extraligy Davida Stárka, který pardubickou klec doslova zavřel. O vítězi extraligy nakonec rozhodl hned další zápas, v němž se opět prodlužovalo, a opět zvítězila buldočí síla pardubického Autoskla, které tak oslavovalo historicky první extraligový titul!

Během podzimní části se Autoskláři poprali ještě o jeden velmi cenný titul, a to v rámci souboje o mistra československého hokejbalu. Superpohár se odehrál právě na půdě Autoskla, zápas proti Martinu byl vysílán živě na televizní stanici Sport 5 a český mistr předvedl před zraky mnoha diváků velkou dominanci a dokráčel si pro další mistrovský titul.

 

Starší dorostenci Autoskla se natahovali po extraligovém titulu

 

Pardubické Autosklo zažívalo opravdu povedený rok. Starší dorostenci hrdě nosící koně na hrudi se v nejvyšší dorostenecké soutěži probojovali přes čtvrtfinále a semifinále až do boje o metu nejvyšší, kde narazili na mnoha hokejisty posilněné Dobřany. Ty měly například v sestavě Filipa Suchého, který v těchto dnech reprezentuje Českou republiku na MS v hokeji hráčů do 20 let v Kanadě. Západočeský soubor ovládl na své půdě úvodní dva duely, ale Autoskláři se nevzdávali.

Příslibem do příštích dnů bylo vítězství 3:2 po prodloužení na domácí půdě v Polabinách, kde starší dorostenci Autoskla předváděli odhodlané výkony, ale v dalším utkání stejně padli a nakonec se těšili „pouze“ z titulu republikových vicemistrů. Za tým válel například Jindřich Kunc, který se o pár týdnů později představil na juniorském šampionátu dvacetiletých v Sheffieldu.

 

A zase to Autosklo. Mladší dorostenci ovládli celorepublikové finále!

 

Ne, rozhodně se nejedná o cílenou propagaci pardubického Autoskla, ale mladší dorostenci si na celorepublikovém finále v polovině června vedli opravdu dominantně. V semifinále nejdříve přejeli hostivařskou družinu 3:0 a postoupili do konečného zúčtování proti silnému jihočeskému Písku. Ten se s Pardubicemi přetahoval jako nikdo předtím, ale hráči s koněm na hrudi nakonec svého oponenta udolali 3:2 po nájezdech. Další veleúspěch pro Autosklo byl na světě!

 

Chrudimský double překazila rezerva Svítkova!

 

V Krajské hokejbalové lize se v roce 2016 nejvíce dařilo B týmu chrudimských žolíků, kteří se na jaře probojovali až do finále loňské sezony. Tam narazili na obávané a nejvíce favorizované mužstvo zkušených Rangerů z Opočna. Ti se sice dostali do vedení v sérii, ale žolíci je nakonec obalamutili a udolali je v pěti zápasech. Právem jim tak patřily oslavy titulu. Letos se rezervě druholigové Chrudimi ale tolik nedaří a po podzimu se pohybuje uprostřed tabulky.

A tým chrudimského Jokeritu se v nejvyšší východočeské soutěži také těšil z postupu do bojů o zlatý východočeský grál, jenomže proti byl B tým prvoligového Svítkova. Chrudim sice vedla 2:0 na zápasy, ale ve zbylých třech duelech se Svítkov postaral o neskutečné překvapení, které nikdo nečekal, obrátil sérii ve svůj prospěch a na Chrudim zbyly „pouze“ stříbrné medaile a titul vicemistrů druhé ligy. Žolíci ale na podzim potvrzují svoji dlouholetou kvalitu a před začátkem jarní části se pyšní první příčkou.


MČR starších žáků opanoval Letohrad! Autosklo vicemistrem

 

Mezi nejlepší žákovské celky se v roce 2016 zařadil Letohrad s Autosklem. Oba týmy nejdříve mezi sebou zápasily o primát v regionální soutěži, aby pak na celorepublikovém finále rozjely suverénní jízdu až do finále! Východočeské klání o mistrovský titul přinesl dramatickou zápletku, v níž se Autoskláři mohli dostat do vedení, ale nakonec se tak stalo na druhé straně, kde Jeleni využili chyby Pardubic. Letohradští hokejbalisté nakonec zvítězili 4:1 a slavili pro malebné podorlické městečko cenný titul.

 

Přebor mladších žáků ovládl Svítkov

 

Mladší žáci byly o celorepublikové finále ochuzeni a tak se zápolilo pouze v rámci regionální úrovně. Na ní nejvíce zářily svítkovské hvězdy, jež z 32 duelů slavili ve 24 případech vítězství, a pouze pětkrát odešly se sklopenými hlavami. Na paty jim šlapal pardubický rival z Autoskla, který s velkým předstihem skončil na druhé příčce před bronzovými piráty z Hradce Králové.

 

Juniorský šampionát v Anglii za účasti mnoha východočeských hokejbalistů

 

Na začátku července se v anglickém Sheffieldu uskutečnilo juniorské mistrovství světa, kam vyrazilo hned několik talentovaných hokejbalistů z východních Čech. V reprezentaci do 20 let nejvíce zářil David Hejtmánek z Poličky, jenž nastupuje pravidelně v extralize za Letohrad. Jak dvacítka, tak osmnáctka s dalším tahounem z Poličky Matějem Štefkou se nakonec radovaly z bronzových medailí. Pouze reprezentační mančaft do 16 let svůj boj o bronz s USA prohrál a mladíci se tak vraceli domů bez cenného kovu.

 

Reprezentace U20: (3. místo)

Obránci: Pazourek Tomáš (HBC Hradec Králové 1988), Anýž Lukáš (SK Kometa Polička).

Útočníci: Hejtmánek David (SK Kometa Polička), Pitthard Martin (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Kunc Jindřich, Česák Josef (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice).

 

Konečné pořadí MS:

1. Slovensko

2. Kanada

3. Česká republika

4. USA

5. Švýcarsko

6. Velká Británie

 

Reprezentace U18: (3. místo)

Obránci: Kvapil Jakub (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Doležal Jan (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Mikulčák Dominik (SK Kometa Polička).

Útočníci: Král Jakub (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Kubišta Dominik, Zajíček Tomáš (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Holec Jaroslav, Štefka Matěj (oba SK Kometa Polička), Černý Daniel (HBC Hradec Králové 1988).

 

Nejproduktivnější hráč MS: Štefka Matěj – 13 kanadských bodů (4+9)

 

Konečné pořadí MS:

1. Kanada

2. Slovensko

3. Česká republika

4. USA

5. Švýcarsko

6. Velká Británie

 

Reprezentace U16: (4. místo)

Brankář: Novotný Lukáš (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice).

Obránci: Zeman Viktor (HBC Hradec Králové 1988), Adámek Radek (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Deml Richard, Geisler Jakub (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice).

Útočníci: Novotný Vojtěch (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Bucek Jiří, Šimek Jakub (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Tobiáš Ondřej (SK Kometa Polička).

 

Konečné pořadí MS:

1. Kanada

2. Slovensko

3. USA

4. Česká republika

5. Švýcarsko

6. Velká Británie