2.turnaj 3.12.2017 – ??? (Mikulášský turnaj)

3.turnaj ???, 14.4.2018

4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00 - 19:00!
POZOR! OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE (26.10.) BUDE MÍT KANCELÁŘ RSHb NOVOU OTEVÍRACÍ DOBU 16:00 - 18:00!

» 09:00 | SK Jihlava-RSHb ČV
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"

Jana Nekolová | 15.11.2016 08:29:08 | 2185x

KHbL – doplněno -  V neděli se odehrálo další kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, ve kterém rezerva královehradeckých Pirátů svoji výbornou kombinační i obrannou hrou zdolala Žamberk, hattrickem se blýskl Ondřej Rytíř a skvěle zachytala Veronika Zapadlová. Svítkovské hvězdy si s oslabenou sestavou Ježků, která ale i tak byla důstojným protivníkem, lehce poradily. Splašenky předvedly v zápase s chlumeckými Vrtačkami jeden z nejlepších kolektivních výkonů, který dovršily výhrou v nájezdech a Autoskláři se v zápase s Opatovicemi báli o výsledek, což se málem vyplnilo, ale díky Petru Šatarovi v nájezdech nakonec zvítězili.

HBC Hradec Králové 1988 vs. SK Hokejbal Žamberk 9:2 (2:1,3:0,4:1)

Střely na branku: 40:29, Vyloučení: 6:6, Přesilovky:3:4, Využití:2:0, V oslabení: 2:0

Rezerva královehradeckých Pirátů zdolala Žamberk svoji výbornou kombinační i obrannou hrou, hattrickem se blýskl Ondřej Rytíř a skvěle zachytala Veronika Zapadlová. „V neděli k nám na domácí hřiště dorazilo mužstvo Žamberka. Jednalo se o třetí zápas po sobě s týmem z TOP 4 ligy. Svítkov nás deklasoval, Chrudim porazila po nájezdech, a proto jsme chtěli a museli bezpodmínečně bodovat. Oba týmy na našem hřišti přivítalo slunečné, ale mrazivé počasí. Nicméně hrací plocha byla v dobrém stavu. Tým Žamberka přijel ve velkém počtu a naše soupiska čítající 10 hráčů zrovna respekt nebudila. Týmu jsme naordinovali spíše obrannou taktiku s možností rychlých kontrů do otevřené obrany. První gól vstřelil Žamberk, ale my jsme během první třetiny zvládli stav otočit na 2:1. O druhé přestávce jsme hráčům řekli, že se s tímto soupeřem dá určitě hrát a budeme aktivnější. To jsme splnili a po výborném výkonu jsme druhou třetinu vyhráli 3:0. Rozhodně se nedá říct, že by byl Žamberk bez šanci, ba naopak byl opticky lepším týmem. Nám ale skvěle šlapala kombinace, vstřelili jsme minimálně 2 branky v oslabení a výborně bránili. Pochvalu zaslouží i naše gólmanka Veronika Zapadlová, které tento zápas výborně vyšel. O druhé přestávce jsme chtěli tým hlavně uklidnit a zápas bezpečně dohrát. Soupeři se ještě podařilo výsledek zkorigovat na 5:2, ale pak jsme opět začali být maximálně efektivní a přidávali další branky. Zápas mněl dobrou úroveň hrál se hodně fyzicky náročný hokejbal, probíhalo hodně střetů, ale vše v rámci pravidel. Na konci zápasu jsme atakovali i možnou "desítku", ale gólman soupeře byl v posledních vteřinách proti. Musím pochválit bez výjimky celý tým, budeme rádi, když se budeme i nadále prezentovat těmito výkony. Za zmínku určitě stojí hattrick Ondry Rytíře, 2 góly dorostence Dominika Šedivého, kterého budeme rádi v naší sestavě potkávat častěji, protože byl platný celoplošně. Do sestavy se nám vrátil Jirka Rytíř, který nám zklidnil a vyztužil obranné řady a přidal klid do rozehrávky. Prostě sečteno podtrženo můžeme tento zápas hodnotit s maximální spokojeností. Závěrem děkujeme soupeři za slušnou hru i přes nepříznivý stav. Snad krom jednoho hraničního zákroku bylo vše absolutně v pohodě,“ zhodnotil zápas trenér Jakub Ježek.

Žamberku se zápas s královehradeckými Piráty vůbec nepovedl. „Zápas v Hradci Králové byl to nejhorší, co jsme za celou sezónu předvedli. Těžko říct, kde se stala chyba. Sice jsme se ujali vedení, nicméně soupeř po našem nedůsledném bránění vyrovnal a poté začala naše noční můra. Soupeř, byť byl mnohem v menším počtu, hrál aktivněji, bojovněji, vyhrával osobní souboje. Prezentoval se velmi jednoduchou, ale efektivní hrou, zatímco my naopak jsme zbytečně zkoušeli „kdo ví co“ kombinací až do brány. Zápas jsme odehráli špatně až ostudně, špatný den měl i náš gólman, což je kapitola sama pro sebe. Takhle se o čelo tabulky nehraje, naprosto zasloužené vítězství Hradce a pro nás možnost k zamyšlení,“ vysvětlil k zápasu Jakub Krejčí.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B vs. Ježci Heřmanův Městec B 7:4 (2:1,4:2,1:1)

Střely na branku: 55:36, Vyloučení: 2:1, Přesilovky:1:2, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Svítkovské hvězdy si s oslabenou sestavou Ježků, která ale i tak byla důstojným protivníkem, lehce poradily. „V neděli nás čekal už podruhé v této sezóně Heřmanův Městec "B". Do zápasu jsme nevstoupili zrovna dobře a po špatném obsazení u brány šel soupeř do vedení. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat, když se trefil mladší dorostenec Vojtěch Novotný. Do konce třetiny se ještě trefil Ježek Tomáš, a tak první třetina skončila v náš prospěch. Druhou třetinu jsme začali v rychlejším tempu než třetinu první. Vyhráli jsme ji 4:2, když se trefil Jílek, Novotný, Zaplatílek a Peřina, pro kterého to byl už čtvrtý bod v utkání. Ve třetí třetině jsme přidali už jen jednu branku a to zásluhou Čeřovského. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a zajistili si tak už účast v play-off. I když soupeř přijel v oslabené sestavě, byl důstojným protivníkem.  Pochvala pro celý tým,“ komentoval průběh zápasu Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron L., Mifek M., Peřina M., Michal J., Pelikán O., Jílek P., Čeřovský L., Ježek T., Zděnek S., Zaplatílek P., Hlaváček T., Tesař S., Novotný V., Mlateček Da., Mlateček Do.

Branky Svítkova: 5:34 Novotný (Peřina, Mifek), 13:08 Ježek (Peřina), 17:12 Jílek, 18:12 Novotný (Mlateček Da., Mlateček Do.), 21:43 Zaplatílek (Hlaváček, Peřina), 24:42 Peřina (Pelikán), 36:24 Čeřovský (Ježek)

SK HBC Splašené Hole Pce vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 4:3ss (1:2,1:0,1:1-1:0)

Střely na branku: 21:28, Vyloučení: 3:2, Přesilovky:2:3, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Splašenky předvedly v zápase s chlumeckými Vrtačkami jeden z nejlepších kolektivních výkonů, který dovršily výhrou v nájezdech. „V neděli jsme šli do zápasu sebrat soupeři alespoň nějaké body. Hned od začátku na nás Chlumec vyrukoval se svižnou technickou hrou. Naštěstí jsme byli schopni tempo akceptovat a v úvodu se ujali vedení, což je v letošní sezóně pro nás typické, avšak ne příliš výhodné.  Soupeř stačil ještě během první třetiny skóre otočit. Po zbytek zápasu se hrál, dle mého, velmi dobrý hokejbal s množstvím šancí na obou stranách. Ke konci zápasu se nám podařilo vyrovnat a dostat tak zápas do nájezdů, ve kterých jsme byli my tím šťastnějším týmem. Myslím si, že remíza je zasloužená vzhledem k předvedené hře obou týmu a nájezdy už jsou pouze loterie, kde vyhrál ten šťastnější. Všem klukům chci poděkovat, že bojovali celý zápas, jelikož Chlumec se prezentoval jako velmi silný tým, a předvedli tak jeden z nejlepších kolektivních výkonů novodobých Splašenek,“ popsal zápas vysvětlil k zápasu Jan Feranec.

HBC Opatovice nad Labem vs.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C 2:3ss (1:0,0:1,1:1-0:1)

Střely na branku: 13:33, Vyloučení: 2:3, Přesilovky:3:2, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Autoskláři se v zápase s Opatovicemi báli o výsledek, což se málem vyplnilo, ale díky Petru Šatarovi v nájezdech nakonec zvítězili. „Do nedělního duelu s Opatovicemi jsme šli s drobnými obavami o výsledek, a tak nějak se naše tušení vyplnilo. Houževnatý soupeř šel v utkání velmi rychle do vedení, na konci třetí minuty využil přečíslení Filip Kopa svižnou ranou z kruhů. Tempo hry a polovinu hřiště, na které se hrálo, jsme po většinu utkání určovali my, ale naše hra vypadala jako obléhání středověké tvrze, kterou ne a ne dobýt! Domácí držel v těsném vedení jejich brankář Lukáš Málek, až ke konci druhého dějství se nám ho konečně podařilo překonat. Ve skrumáži před brankou se prosadil dravý Zelinka a vyrovnal. Do vedení nás poslal podobně jako v Chlumci Radek Bureš, na konci vlastního oslabení se dostal do brejku a vymíchal domácího gólmana - 1:2. Do konce zápasu zbývaly necelé 4 minuty a vítězství se zdálo být na dosah, bohužel minutu a půl před koncem přišlo osudové vyloučení a domácí vsadili vše na jednu kartu. Přečíslení 6 na 4 proměnili 10 vteřin před koncem, když odražený míček od zadního mantinelu doklepl do branky Gregora, i přes zásah našeho gólmana, který dorážku jen ztlumil. Nájezdy pak byly čistá loterie, naštěstí se konečně trefil Šatara, který se během zápasu trápil v koncovce a získal bod navíc pro nás. Celkově se dá říct, že Opatovice si za svou bojovnost a snahu bod zaslouží, ale herní převaha, kterou jsme měli, by se měla daleko víc využívat. Nejvíce nás trápilo právě proměňování šancí, kterých bylo nespočet. Bohužel večer už byla zima a tak tvrdý míček nebyl vždy naším přítelem při zakončení. Přesto všechno klukům děkuji za prima zápas, snad se nám bude lépe střelecky dařit za týden doma," shrnul průběh zápasu Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Špaček (Škoda) - Kaša, Kopáč - Nevřala, Průšek - Svatoš, Kubík - Král, Veselík, Šatara - Bureš, Pražan, Zelinka
Branky Autoskla: 29. Zelinka (Pražan), 42. Bureš (Pražan), rozh. naj. Šatara