2.turnaj 3.12.2017 – ??? (Mikulášský turnaj)

3.turnaj ???, 14.4.2018

4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00-19:00!!!

TITULNÍ STRANA » První kolo ukázalo, že letošní ročník nebude procházka růžovým sadem!
Nejbližší utkání - Neděle 01.10.2017
» 09:00 | SK Jihlava-Autosklo PCE "modří"
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "bílí"
» 10:30 | SK Jihlava-Ježci HM
» 11:15 | Autosklo PCE "bílí"-Sršni Svitavy
» 12:00 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
» 12:45 | Sršni Svitavy-Svítkov Stars
ilustrační foto (foto: Jana Nekolová)

První kolo ukázalo, že letošní ročník nebude procházka růžovým sadem!

Jana Nekolová | 10.09.2017 22:15:37 | 842x

2.LIGA – V sobotu otevřelo brány nové sezóny první kolo druhé hokejbalové ligy, které ukázalo přeloučským Jestřábům, že mají věci k pilování a z prohry v Opočně si hlavu nedělají. Ježkům, kteří prohráli s Autoskláři, pro změnu na čem jsou a na čem budou muset ještě do příště zapracovat. Svítkovské hvězdy sice dokázaly zápas ve druhé třetině vyrovnat, ale nakonec brali body královehradečtí Piráti. Chlumecké Vrtačky zvládly návrat do druhé ligy a ze Svitav si přivezly tři body a českotřebovští Kohouti rozhodli zápas s Žamberkem na svou stranu 45 vteřin před koncem zápasu. .

HBC Rangers Opočno vs. HC Jestřábi Přelouč B 11:5

Opočno vstoupilo do nové sezony úspěšně vítězstvím nad přeloučskými Jestřáby. „Po sezoně, kterou nejde nazvat jinak, než úspěšnou jsme vstoupili do nového ročníku 2. Ligy utkáním s Přeloučí. Po přípravě, kterou měl každý hráč individuální, jsem byl sám zvědavý, co nám utkání přinese. No co si budeme povídat, soupeř na rozehrání dobrý. Kdyby si nepřivezli do branky výborného Dvořku, nevím, kde by se skóre zastavilo. Náš výkon ale nebyl zdaleka ideální. Hráčům se moc do bránění nechtělo a tak i hosté si s chutí zastříleli. Co bychom dělali, kdyby bylo vše hned perfektní. Mile mne překvapil výkon Řeháka a Dudadíka. Hlavně na Pepovi byl znát páteční poctivý přístup. Letošní ročník, co se do kvality týče, bude určitě hodně zajímavý, a proto to důležité nás teprve čeká. Už příští utkání v Chlumci nám může hodně napovědět, jak je na tom naše výkonnost na prahu tohoto ročníku,“ zhodnotil zápas Karol Kania.

První kolo přeloučským Jestřábům ukázalo, že mají věci k pilování a z prohry v Opočně si hlavu nedělají. „3 dorostenci, 2 veteráni, gólman v brance, gólman v poli a 3 řadoví hráči B týmu. V takovém složení jsme v Opočně na body pomýšlet nemohli, a tak je výsledek jaký je a my domácím gratulujeme k zaslouženému vítězství. Nás těší alespoň 5 vstřelených branek. 1. kolo ukázalo, že jsou věci k pilování. Ať už plánování oslav, svateb a dovolených v našich řadách, nebo plánování nasazení rozhodčích, na které musely oba týmy hodinu čekat. Chválím všechny, kteří k zápasu nastoupili, speciálně pak Petra Sedmáka za výpomoc v poli,“ komentoval průběh zápasu Filip Oliva.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. Ježci Heřmanův Městec 3:1 (1:0,1:0,1:1)

Autoskláři zápas s Ježky vyhráli, ale ukázal jim, že letošní ročník nebude procházka růžovým sadem. „Do zápasu jsme šli s respektem a nejistotou, co od nového týmu Ježků čekat. Hned od začátku se ukazovalo, že k nám určitě nepřijeli prohrát. Jejich tvrdá hra do těla nám dávala chvílemi dost zabrat.  Naše hra na krásu a do prázdné brány nevedla k vážnému ohrožení hostující brány a naopak hosté svými výpady do našeho obraného pásma a skvěle sehranými rotacemi, zaměstnávali naši obranu i gólmana.  Zápas byl určitě divácky zajímavý, hra se přelévala nahoru dolů a o skvělé zákroky gólmanů na obou stranách nebyla nouze. První gól dal Šimek M. po špatné rozehrávce hostí a využil zaváhání obrany a sám před gólmanem chladnokrevně zakončil. Druhý gól vstřelil ten týž hráč, po závaru před bránou hostí, kdy dorážel odražený míček. Pak jsme dostali trochu diskutabilní gól, pro nás po neodpískání icingu. Nic méně pískáno nebylo, my přestali hrát a hosté toho využili. Naši výhru pečetil Korel střelou do prázdné brány, při hře hostí bez brankáře. Na nás byla trochu vidět, nesehranost, což bych přikládal začátku sezóny a absenci některých hráčů na trénincích. Už úvodní zápas dal vědět, že letošní ročník nebude procházka růžovým sadem, jako tomu bylo loni a na každý zápas je nutno se řádně připravit,“ popsal zápas Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Kendík Martin (0+1), Kamaryt Miloš, Barva Jan, Podařil Radim (0+1), Geisler Jakub, Kvapil Jakub (0+1), Vršanský Robert, Hackemberk Tomáš, Korel Stanislav (1+1), Kosař Daniel, Jirák Dominik, Janeček Martin, Šimek Michal (2+0), Zemánek David, Šimek Jakub

Ježkům zápas s Autoskláři ukázal, na čem jsou a na čem budou muset ještě do příště zapracovat. „S Pardubicemi se nám delší dobu nedaří a tak nějak se to potvrdilo i v sobotu. Domácí měli o něco málo více ze hry a míček jim z hokejky šel vždy tam, kam potřebovali. Nic méně za stavu 2:0 pro soupeře jsme ani náhodou neházeli flintu do žita a s výsledkem jsme se stále snažili něco udělat. Podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky a držet krok až do závěrečné powerplay. Ačkoliv se nám chvílemi pardubické dařilo přehrávat, tak body berou zaslouženě domácí. Nám to utkání ukázalo, na čem jsme a že budeme muset makat o něco víc. Výsledek 3:1 pro domácí odpovídá průběhu utkání,“ shrnul průběh zápasu Jan Doležal.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Hradec Králové 1988 B 4:6 (0:3,3:1,1:2)

Svítkovské hvězdy s Petrou Outratovou v bráně i přesto, že po první třetině prohrávaly, tak zápas nezabalily a dokázaly ve druhé třetině vyrovnat. Bohužel díky nešťastnému zranění hráče hostí, byly vyloučeny na 4 minuty, čehož královehradečtí Piráti využili a dostali se tak do vedení, které ještě zpečetili šestým gólem do prázdné branky. „K prvnímu letošnímu utkání jsme zajeli do nedalekých Pardubic, kde na nás čekal domácí B tým Svítkova. Domácí nastoupili v početné sestavě s brankářkou v zádech. My jsme se početně také nenechali zahanbit. Měli jsme 3 kompletní útoky a dvě obranné dvojice.  Před zápasem jsem se bál nesehranosti hráčů, protože tým se dal do kupy nově sloučením Banditi a Pirátů. K tréninku jsme se sešli až dva dny před tímto zápasem. Pro některé hráče to byl první kontakt s hokejkou od jara. Moje obavy se v první třetině naštěstí nenaplnily. Velmi snadno jsme získali vedení 3:0. Hráčům nebylo prakticky co vytknout. Věděl jsem, že tento průběh nemůže vydržet do konce. Ve druhém dějství jsme náskok ještě navýšili. V té samé třetině se bohužel začaly naplňovat moje obavy. Začali jsme ztrácet půdu pod nohama. Domácí vstřelili 3 slepené góly. Prostě jsme se nechali ukolébat až příliš jednoduchým dosavadním průběhem. Ve třetí části domácí využili druhou přesilovku a bylo srovnáno. V tuhle chvíli to bylo kdo z koho. Naštěstí se povedlo dát další gól nám a soupeř už na odpověď nedosáhl. Při závěrečném power play jsme ještě uzavřeli stav na konečných 6:4. Za největší pozitivum beru to, že jsme se dokázali zvednout herně, když domácí srovnali. Za to zaslouží hráči pochvalu,“ vysvětlil k zápasu Michal Dunda.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

1.HBC Svitavy vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 1:3 (0:1,0:1,1:1)

Chlumecké Vrtačky zvládly návrat do druhé ligy a ze Svitav si přivezly tři body. „Návrat do 2.ligy jsme zvládli a z krásného areálu ve Svitavách si odvezli 3 body. Utkání bylo velice vyrovnané a rozhodla ho naše větší produktivita v zakončení. Nepodařilo se nám zachytit nástup domácích a první minuty pro nás byly utrpením. Domácí svého tlaku nevyužili a ve třetí minutě Malý připravil gólovou situaci pro navrátilce Hanyše. V průběhu první třetiny jsme po střetu u mantinelu přišli o Adama Marka a svoji premiéru v útoku tak zažil Petr Erben. Hned ve svém prvním střídání na novém postu Erben zamířil přesně a uklidnil Vrtačky dvougólovým náskokem. Začátek třetí třetiny přinesl snížení na 2:1. Všechny šance domácích pochytal Kycelt a když minutu před koncem zvýšil vedení Malý tečováním Novákovi střely, bylo o výsledku rozhodnuto. Zápas byl celkově nervózní a plný nepřesností a do příštího týdne máme hodně na čem pracovat,“ hodnotil průběh zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Kycelt - Erben, Masopust, Matys, Doležal, Novák - Horák, Černý, Skřivánek, Hanyš, Kralovič, Malý, Marek, Synek, Pojar

Branky Chlumce: Hanyš, Erben, Malý

SK Hokejbal Žamberk vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:2 (0:0,1:1,0:1)

Žamberk přišel v premiéře v druhé lize o vítězství nad českotřebovskými Kohouty 45 sekund před koncem zápasu. „Na premiérový zápas ve druhé lize jsme se na novém domácím hřišti v Dlouhoňovicích sešli v ne úplně ideálním počtu. Vinou velkého počtu absencí, na dvě pětky. Kdekdo mohl očekávat, že nás soupeř od začátku zamkne a začne „mlít“, ale to se nestalo. Aktivita se přelévala se z jedné strany na druhou. V první polovině zápasu jsme to byli my, kdo měl více ze hry a dokázal si vypracovat vážnější příležitosti. Jednu z nich se nám díky Formanovi ve druhé třetině podařilo využít. Bohužel nedlouho potom jsme se dopustili faulu a třebovští přesilovou hru proměnili. Od této chvíle byli hosté aktivnější, a ve spojení s našimi ubývajícími fyzickými silami, jsme se museli věnovat hře v našem pásmu více, než by se nám líbilo. Tento herní obraz se přenesl i do poslední periody, kdy nás soupeř na 5 minut zamkl v naší třetině. Úporná obrana a skvělý Šolc však hostujícímu tlaku odolávali. Ve druhé polovině třetiny se nám podařilo hru stabilizovat, a i my se dostávali do slibných šancí, nicméně za delší konec tahali spíše hosté. Když už to vypadalo, že zápas půjde do nájezdů, které by z našeho pohledu zápasu slušely, dopustili jsme se v samém závěru chyby, které hosté v breakové situaci využili a v čase 44:15 strhali vítězství na svoji stranu. Vzhledem k okolnostem výkon špatný nebyl, ale přijít o body 45 sekund před koncem mrzí. Jedeme dál, na první body v nové soutěži si holt musíme počkat,“ popsal průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Šolc - Doleček, Blecha, Krejsa, Kmeť - Nožka, Ptáček, Vašek, Bartoš, Forman (1+0), Lyer (0+1), Horák

Českotřebovští Kohouti rozhodli zápas na svou stranu 45 vteřin před koncem zápasu. „Do zápasu jsme vstoupili dobře. V prvních minutách jsme měli více ze hry, ale nic z toho nebylo. S přibývajícím časem ve zbytku první třetiny se domácí rozehráli a dali o sobě také vědět. Po změně stran se dostali do vedení, když střelou nad lapačku prostřelili naše brankáře. Rázem byli hráči Žamberku nebezpečnější a měli i další možnosti. V polovině zápasu se nám podařilo vyrovnat z přesilové hry. Do konce druhé třetiny jsme měli ještě řadu příležitosti, které skončili mimo tři tyče nebo je brankář domácích kryl. Ve třetí třetině se obraz hry moc nezměnil. Více jsme měli míček na hokejkách, připravili jsme si řadu šancí, ale žádná neskončila v síti. Domácí hrozili z rychlých protiútoků. Už to vypadalo, že si body rozdělíme. Naštěstí pro nás jsme se 45 vteřin před koncem třetí třetiny prosadili a získali tři body - utrpěli jsme vítězství,“ okomentoval zápas Michal Broulík.