» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Svítkov x Hradec (foto: Alena Novotná)

Přímý souboj o první místo v tabulce vyhrály svítkovské hvězdy

Jana Martinů | 25.10.2016 11:56:20 | 1187x

KHbL– V neděli se odehrálo další kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, kde si připsali výhru na své konto domácí Autoskláři, kteří porazili Ježky. Žamberk rozhodl zápas s Opatovicemi i díky jejich nedisciplinovanosti pěti góly v první třetině. Rezerva chrudimských Žolíků oslavila v Polabinách první výhru na hřišti soupeře a to nad Splašenkami, kterým štěstíčko nepřálo a přímý souboj o první místo v tabulce vyhrály svítkovské hvězdy, které převálcovaly osmi góly královehradecké Piráty, hattrickem se blýskl dorostenec Vojtěch Novotný, pro kterého to je již druhý hattrick v sezóně.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C - Ježci Heřmanův Městec B 5:4 (1:1,4:1,0:2)

Střely na branku: 32:41, Vyloučení: 5:2, Přesilovky: 2:5, Využití: 1:2, V oslabení: 0:1

Autoskláři si po prohře s Žamberkem v minulém kole tentokrát spravili chuť na Ježkách, kteří porazili v předešlém kole chlumecké Vrtačky, ale tentokrát se museli před domácími sklonit.

HBC Opatovice nad Labem - SK Hokejbal Žamberk 0:8 (0:5,0:0,0:3)

Opatovice díky své nedisciplinovanosti podlehly doma Žamberku. „V dalším domácím utkání jsme přivítali tým Kanců ze Žamberka. Do zápasu jsme šli s jasnou taktikou, bohužel opět naší nedisciplinovaností jsme soupeři nabídli možnost dostat se do zápasu, kterou soupeř okamžitě využil. Bohužel po minulém výkonu v Chrudimi jsme se znovu vrátili, k hernímu stylu, který nás sráží na kolena. Soupeř hrál výborně a chtěl bych mu pogratulovat k výsledku a zaslouženě si od nás odvezl všechny body,“ popsal zápas Michal Motyčka.

Žamberk rozhodl zápas s Opatovicemi už pěti góly v první třetině. „V neděli jsme odehráli utkání v Přelouči proti Opatovicím, které jsme naštěstí pro nás rozhodli během poslední minuty první třetiny. Již v čase 00:40 jsme se ujali vedení, když se prosadil Forman. To nám přineslo klid na hokejky, z čehož jsme těžili po celý zápas. Byť jsme si vytvářeli dobré šance, nedařilo se nám je přetavit v branky. Poslední minuta ovšem znamenala totální smršť a rozhodnutí celého zápasu, protože v časovém rozmezí od 14:16 – 14:59 jsme soupeři nastříleli 4 branky a najednou bylo skóre 5:0. Dál už se zápas jen dohrával, soupeř až na výjimky nebezpečněji nehrozil. V poslední části jsme ještě přidali 3 zásahy, a hlavně jsme zápas odehráli s nulou, což nás těší ještě více,“ shrnul průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Špárlínek - Kmeť (0+1), Blecha-Doleček (1+0), Krejčí-Horák, Smetana (0+1) - Nožka, Štětina (1+0), Kacálek-Grund (2+2), Forman (2+1), Lyer (0+1), Stejskal-Vašek, Ptáček (0+1), Exler (2+0)

SK HBC Splašené Hole Pce -  HBC Jokerit Chrudim B 3:4 (0:1,2:1,1:2)

Při Splašenkách v neděli štěstí nestálo, když doma podlehli chrudimským Žolíkům. „Zápas s Chrudimí jsme nezačali dobře, hned od úvodních minut jsme museli bránit dvě oslabení, v tom druhém padnul první gól hostů. Zpočátku jsme byli mírně opaření, v útoku jsme nebyli schopní vymyslet cokoliv kloudného, ve vlastním obranném pásmu jsme si často zbytečně komplikovali život, vyhodit míček za červenou čáru a trochu si tak ulevit od chrudimského tlaku byl neřešitelný problém. Naštěstí jsme se ale zhruba od půlky první třetiny začali zvedat a začali zaměstnávat obranu a gólmana Chrudimi. Začátkem druhé třetiny jsme vyrovnali, Chrudim ale poté šla opět do vedení, ale naše odpověď přišla záhy. Až do konce si obě mužstva vytvářela šance a vypadalo to, že budou muset rozhodnout nájezdy. Zápas se hrál v rychlém tempu a troufnu si říct, že těch zhruba osm diváků vidělo pěkný zápas, který ale měl pro nás hořký konec. Je otázka, nakolik rozhodčí projevili citu, když nás pár minut před koncem za vyrovnaného stavu pošlou do tří, oba hráče naráz za podražení, vítězný gól Chrudimi padnul po sporné situaci, ale tím rozhodně nechci hanit výkon soupeře. Ačkoliv hosté točili o jeden útok méně než my, vydrželi s námi držet krok celý zápas a nakonec při nich stálo více štěstí,“ vysvětlil k zápasu Lukáš Zitka.

Rezerva chrudimských Žolíků oslavila v Polabinách první výhru na hřišti soupeře a to nad Splašenkama. „Na další nedělní zápas nám opět chybělo několik opor, a tak nás čekalo velice náročné utkání proti 16 „splašenkám". První třetinu, kdy jsme měli ještě dost sil a dokázali držet se soupeřem krok, tak jsme odehráli velice dobře takticky a vyhráli ji 1:0, když ve 4. minutě využil přesilovku Dyntar. V druhé části nám docházeli síly a soupeř začal být velice nepříjemný. Jakmile se usadili u nás v pásmu, tak jsme si mohli zaplatit za pořádný kolotoč. Jenže tyto situace jsme ustáli a vše pochytal skvělý Kaván. Soupeř přeci jen gólově udeřil, když se dokázal prosadit z protiútoku a v 19. minutě srovnal na 1:1. Ale ve 27. minutě přišlo střídání, kdy jsme naší bojovností dokázali strhnout vedení na svou stranu a míček do brány doklepl Hořeňovský. Jenže soupeř o minutu déle předvedl další útočný výpad a opět skóre srovnal. V poslední třetině se šance střídaly na obou stranách a bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. To se ve 40. minutě povedlo soupeři a po krásné střele z mezikruží se ujal vedení 3:2. Zbraně jsme rozhodně nesložili a naopak se usadili v útočném pásmu a vyplatilo se. Ve 41. minutě se štěstím srovnal Filip. Pak jsme soupeře zatlačili ještě víc, ten se provinil hned 2 fauly najednou a čekala nás dlouhá přesilovka 5:3. Ta se nám podařila nakonec využít a 15 vteřin před příchodem obou hráčů se po krásné přihrávce Krupky trefil Solnický a úkol zněl jasně, udržet výsledek. Ve 44. minutě nám, ale chvíli zatrnulo, jelikož se po jednom zákroku zranil Kaván a chvíli nebylo jasné, zda dochytá. Naštěstí to přežil a zápas se zapřením dochytal a mohli jsme slavit 1. výhru na hřišti soupeře. Všem děkuji za bojovnost a hurá na zasloužené pivo.....,“ hodnotil průběh zápasu Ladislav Solnický.
Sestava a branky Jokeritu Chrudim: Kaván - Mouric, Krupka (0+2), Hladík, Pirkl (0+1) - Hořeňovský (1+1), Solnický (1+1), Filip (1+1) - Žáček, Jirák, Dyntar (1+0)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 B 8:1 (3:0,3:0,2:1)

Přímý souboj o první místo v tabulce vyhrály svítkovské hvězdy, které převálcovaly osmi góly královehradecké Piráty, hattrickem se blýskl dorostenec Vojtěch Novotný. „V neděli jsme na domácím hřišti přivítali rezervu Hradec Králové. Byl to zápas o první místo v tabulce. Očekávali jsme vyrovnanou hru, ale od začátku zápasu jsme začali získávat nad soupeřem mírnou převahu. Skóre utkání otevřel v šesté minutě Michal Jan gólem v oslabení. Potom vstřelil svoji první branku v utkání mladší dorostenec Novotný Vojtěch a účet první třetiny uzavřel Pitthard Martin. Druhá třetina byla plně v naší režii. Čtvrtou a svoji druhou branku v zápase vstřelil Novotný Vojtěch. Pátý gól dal po pěkné kombinaci Ježek Tomáš a šestou branku vstřelil Pitthard Martin. Utkání bylo od začátku vyhecované, plné soubojů a vše vyvrcholilo v závěru utkání potyčkou mezi domácím a hostujícím hráčem. Když se vyhrocená situace uklidnila, přidal branku ještě Čeřovský a účet zápasu uzavřel hattrickem Novotný Vojtěch. Byl to už jeho druhý hattrick v sezóně. Chtěl bych poděkovat celému týmu za předvedený výkon v zápase a hlavně dorostencům, kteří měli v nohách odpolední zápas "A" mužstva,“ okomentoval zápas Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron L., Peřina M., Michal J., Kudláček A.,Mifek M., Bugel J., Tulach M., Ježek T., Čeřovský L., Zděnek S., Kubálek P.,Michal P., Pitthard M., Novotný V., Mlateček Da., Mlateček Do.

Branky Svítkova: 5:51 Michal J., 7:37 Novotný (Kudláček), 11:35 Pitthard, 23:22 Novotný (Mlateček Do.), 24:39 Ježek (Zděnek, Michal J.), 29:20 Pitthard (Ježek), 42:21 Čeřovský, 44:49 Novotný (Čeřovský)

Královehradečtí Piráti se museli před svítkovskými hvězdami sklonit. „K přímému souboji o první místo jsme zajížděli  na hřiště Svítkova. Před zápasem jsme měli trošku problémy se složením sestavy, ale to se nám nakonec povedlo a odjížděli jsme na optimální počet 10-ti lidí. Bylo nám jasné, že nás čeká v dosavadním průběhu soutěže nejsložitější utkání s nejsilnějším soupeřem. Domácí tuhle myšlenku potvrzovali od začátku utkání, jejich aktivita nám dělala obrovské problémy. Po první třetině se dostali do zaslouženého vedení 3:0, nám se bohužel nedařilo vůbec nic. Když už jsme se dostali do šance, tak spolehlivě zasáhl domácí brankář. Druhá třetina probíhala v podobném ražení jako první, domácí se do nás tlačili a měli převahu. Nemohu říct, že by na našem výkonu bylo všechno špatně, ale kluci už za sebou měli nedělní zápasy a proti takto kvalitnímu soupeři to bylo znát. Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 6:0 pro domácí a chtěli jsme zápas hlavně důstojně dohrát. To se nám snad ve třetí třetině částečně povedlo, protože její stav byl 2:1 pro domácí. Celkové skóre na konci zápasu bylo 8:1 pro domácí. Rozhodně musíme uznat, že soupeř vyhrál zcela zaslouženě, protože byl kvalitnější. Nám to aspoň ukázalo, že nebudeme porážet každého soupeře a že musíme pracovat lépe. Gratuluji soupeři k absolutně zaslouženému vítězství, jeho herní výkon byl opravdu velice dobrý. Bohužel se musím pozastavit nad chováním domácího hráče, dle zápisu s číslem 44. Pro mě absolutně nepochopitelně za rozhodnutého stavu a na konci zápasu napadl našeho mladého hráče. Tomu předcházela situace, kdy ho měl náš hráč při sbírání hokejky udeřit přes lýtko. Situaci jsem viděl a osobně jsem se našeho hráče ptal, jak situaci viděl on. Kontakt přiznal, nicméně jen jako dotek při sbírání a následném úchopu hole. Takže žádný úmysl hráče zranit. Tento hráč s řevem padl na zem, což zapříčinilo menší strkanici, které se nijak nelišila od běžných zápasových potyček. Nicméně poté následovalo nepochopitelné, hráč 44 bez známek zranění vstal a začal se sápat po našem hráči. Bohužel tady nezvládli situaci rozhodčí a došlo k bitce vyvolané jen jednou stranou. Agresivita hráče byla zcela za čarou Fair-Play, jeho vítězné gesto "oprášení rukou" u naší střídačky tomu jen dodalo punc absolutní neúcty k soupeři. Zmiňovaný hráč odcházel bez jakéhokoli náznaku zranění, kvůli kterému to začalo. Tomuto hráči jsem zatleskal, protože vybrat si 18-cti letého protivníka, který je o dvě váhové kategorie níže to už chce pořádný kus odvahy. Doufám, že si to tento hráč užil a bude se z tohoto vítězství radovat a vyprávět o něm ještě dlouho. Napadá mě tedy otázka, má cenu v hokejbalové KHL hrát na mladé kluky v dorosteneckém věku, aby získali zkušenosti s mužským hokejbalem?,“ popsal průběh zápasu trenér Jakub Ježek.