2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
HC Jestřábi Přelouč B (foto: Jana Nekolová)

Přeloučští Jestřábi si vyšlápli na Rangery!

Jana Nekolová | 01.10.2017 22:56:46 | 764x

2.Liga – V sobotu se odehrálo čtvrté kolo druhé ligy, ve kterém českotřebovští Kohouti i přesto, že vedli nad Žamberkem už o tři góly, tak ho nechali přiblížit se na rozdíl jednoho gólu. V Heřmanově Městci padaly góly díky zkušenějším pardubickým Autosklářům hlavně do Ježčí sítě. Královehradečtí Piráti si výhru nad svítkovskými Hvězdami zajistili po velkém důrazu doslova umláceným gólem 25 sekund před koncem normální hrací doby. Svitavy i přes nepříznivý začátek zápasu, dokázaly vyrovnat a na nájezdy nad chlumeckými Vrtačkami i díky hattricku Sokola vyhrát a přeloučští Jestřábi díky tomu, že dokázali eliminovat kombinační hru Opočna, nad ním doma zaslouženě vyhráli.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. SK Hokejbal Žamberk 5:3 (2:0,1:1,2:2)

Českotřebovští Kohouti i přesto, že vedli nad Žamberkem už o tři góly, tak ho nechali přiblížit se na rozdíl jednoho gólu. „Zápas jsme začali aktivně, což v sedmé minutě vyústilo v naši vedoucí branku. Krátce na to se nám podařilo vedení navýšit. Při vedení 3:0 jsme si už mysleli, že je po zápase, ale to jsme se mýlili. Hosté poražení nebyli a stále bojovali o snížení. V prostřední části měli žamberečtí dost šancí ke skórování. Zvonila i konstrukce naší branky. Podařilo se jim snížit na rozdíl jedné branky. Za další dvě minuty jsme vedli o dvě branky a o dalších 120 vteřin později byl rozdíl znovu tříbrankový. Snížení přišlo v závěru při přesilovce hostí. Přesilovky a vyloučen hrály v zápase důležitou roli. Naší nedisciplinovaností jsme zbytečně často chodili ven a dávali Žamberku šanci. Celkově od poloviny utkání se aktéři více věnovali něčemu jinému než jenom hře samotné,“ zhodnotil hrající trenér Michal Broulík.

Žamberku se ani v České Třebové nepodařilo ukořistit žádné body a vyšel tak opět na prázdno. „V České Třebové jsme v sobotu chtěli ukořistit nějaké ty body, ale vyšli jsme opět naprázdno.  První třetina nám nevyšla a prohráli jsme ji 2:0. Domácí se nejprve prosadili střelou přes obránce, když se trefili i s pomocí brankové konstrukce. Druhý, z našeho pohledu smolný gól, padl hned po buly, kdy se míček dostal do vzduchu a trochu nešťastně zapadl za Janouškova záda. Ve druhé třetině jsme se pokusili o vyrovnání. V přesilové hře, kterou jsme dostali k dispozici, jsme ovšem selhali, neboť jsme nechali soupeře v jeho vlastním oslabení skórovat. Korigující branky jsme se ale přeci jen dočkali a tak poslední třetina začínala za stavu 3:1. Povedlo se nám vstřelit i kontaktní branku. Poté jsme soupeře zatlačili ve snaze vyrovnat, ale bohužel byli to domácí, kteří opět odskočili o dvě branky. Do konce třetiny pak oba týmy skórovali ještě jednou a tak konečný výsledek 5:3 asi odpovídá průběhu zápasu. Sice jsme si vytvářeli dobré šance, ale domácím to takříkajíc lepilo více než nám,“ komentoval průběh zápasu Jakub Krejčí.

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 1:5 (1:2,0:1,0:2)

V Heřmanově Městci padaly góly díky zkušenějším pardubickým Autosklářům hlavně do Ježčí sítě. „Už ani nevím, kdy jsme s Pardubicemi odehráli zápas, v němž by se nám dařilo víc jak soupeři. To štěstí, které přijde s dobrým výkonem celého mužstva, nám prostě chybí. Autosklo bylo opět o krok napřed a i přesto, že jsme dokázali držet krok, řekl bych po celý zápas, tak naše koncovka byla asi na jiném hřišti. Goly jednoznačně padaly do naší brány z našich individuálních chyb a nám nezbývá nic jiného než se z nich poučit. Mimo jiné zápas byl  v některých chvílích dost vyrovnaný, ale ukázala se zkušenost pardubických,“ popsal zápas Jan Doležal.

Pardubičtí Autoskláři díky fantastickému výkonu brankáře Třináctého a stoprocentním využitím přesilovek vyhráli nad Ježky. „Úvod zápasu se nám povedl a soupeře jsme jednoznačně přehrávali. Od druhé třetiny jsme ale opět měli problémy s hrou v našem obranném pásmu. Nejsme mnohdy schopni dostat míček za červenou čáru a šance soupeře pak musel hasit fantastický Třináctý v brance. S hrou na polovině soupeře můžeme být spokojeni a těší nás i stoprocentní využití přesilových her," konstatoval Jan Barva.

Sestava Autoskla: Třináctý - Kendík, Barva, Kamaryt, Förstl, Tajovský, Petric - Korel, Hackenberg, Veselík, Merta, Jirák, Skřivánek, Ingršt, Kosař, Šimek

Branky Autoskla: Veselík 2x, Jirák, Merta, Kosař

HBC Hradec Králové 1988 B vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 3:2 (0:0,2:2,1:0)

Královehradečtí Piráti si výhru nad svítkovskými Hvězdami zajistili po velkém důrazu doslova umláceným gólem 25 sekund před koncem normální hrací doby. „Ve 4. kole jsme nastoupili poprvé v domácím prostředí. Soupeřem nám byl tým Svítkova, s kterým jsme získali naše jediné body za výhru v prvním kole. Myslím, že nepatří tam, kde se aktuálně nachází (poslední místo bez bodu). Nastoupili jsme na 3 kompletní pětky posílení o Patrika Mitru z A týmu a dva mladší dorostence. Soupiska hostů byla stejně početná. První třetina byla naprosto katastrofická. Projevovala se nesehranost, neklid a nejistota na hokejkách. Jediný, kdo zaslouží pochvalu, byl brankař Patrik Zeman, díky němuž byl stav 0:0. Hodně vzruchu přineslo druhé dějství. Nejdříve se nám povedlo skórovat po breaku prvního útoku v oslabení. Hosté vývoj dvěma slepenými góly otočili. My jsme to naštěstí zvládli a těsně před koncem druhé třetiny srovnali. Třetí třetina se hrála nahoru dolů, jakoby týmy zapomněli bránit. Výhru jsme si zajistili po velkém důrazu doslova umláceným gólem 25 sekund před koncem normální hrací doby,“ shrnul průběh zápasu Michal Dunda.

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. 1.HBC Svitavy 5:6ss (2:1,2:3,1:1-0:1)

Chlumecké Vrtačky i přesto, že Svitavy přestřílely a zápas dobře rozjely, tak nakonec braly jen bod. „Nevydařený zápas pro Vrtačky a gratulace do Svitav. Hosté dokázali i v 11 lidech celý zápas aktivně vzdorovat a ohrožovat Kyceltovu branku. Domácím paradoxně asi ještě uškodilo, když v oslabení navyšoval vedení Skřivánek na 3:1. Hosté hned vzápětí snížili v probíhající přesilové hře a do konce třetiny ještě otočili na 3:4. Nakonec aspoň bod zachránil Kozák 2 minuty před koncem už svým tradičním zásahem ze vzduchu.  V nájezdech proměnil hned první hostující hráč a domácí nedokázali vyzrát na Janca v hostující brance. Poměr střel byl sice 34:17 pro domácí, ovšem výsledek znamená pouze jeden bod,“ vysvětlil k zápasu Jiří Skřivánek.

Sestava Chlumce: Kycelt – Novák, Doležal Pavel, Erben, Doležal Petr, Matys – Kralovič, Kozák, Malý, Skřivánek, Kloz, Doskočil, Pojar, Synek, Černý

Branky Chlumce: Novák (Černý), Černý (Novák, Pojar), Skřivánek (Kloz), Černý (Skřivánek), Kozák (Malý, Skřivánek)

Svitavy i přes nepříznivý začátek zápasu, dokázaly vyrovnat a na nájezdy nad chlumeckými Vrtačkami i díky hattricku Sokola vyhrát. „K tomuto zápasu jsme zajížděli s vědomím, že nás nečeká nic jednoduchého. To se potvrdilo hned ve druhé minutě, kdy se Chlumečtí ujali vedení, na tuto branku jsme ale bleskově odpověděli a po pohledné akci srovnal stav R. Bečvář. Poté nás soupeř v první třetině už k ničemu velkému nepustil a ve dvanácté minutě strhl vedení opět na svou stranu. Do druhé třetiny jsme opět nevstoupili nejlépe a soupeř nám v devatenácté minutě odskočil na stav 3:1. Potom se však začali dít věci, které soupeř opravdu nečekal protože v časech 19:26, 22:36, 24:27, po brankách L. Bílého P. Vodvárky, L.Sokola jsme strhli vedení na naši stranu. Soupeř nakonec do konce druhé třetiny stihl srovnat na 4:4. Po minutě a půl ve třetí třetině jsme se po druhé brance Sokola ujali opět vedení 5:4. To jsme drželi do času 43:06, kdy trochu se štěstím vyrovnal soupeř na 5:5. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, které jako jediný hráč proměnil L.Sokol a svým Třetím golem rozhodl o tom, že bonusový bod si odvezeme do Svitav. Chci poděkovat všem hráčům za předvedenou hru a doufám, že na tento výsledek navážeme i v příštích zápasech,“ vyhodnotil průběh zápasu Miroslav Bílý.

Sestava a branky Svitav: Janco Roman - Mifek Karel (0+1), Nespěšný Lubomír, Rašner Martin, Šmehlík Pavel - Bečvář Radek (1+0), Stloukal Pavel (0+2), Dobiáš Petr (0+1), Vodvárka Petr (1+0), Sokol Lukáš (3+0), Bílý Lukáš (1+0), Kolínková Lenka

HC Jestřábi Přelouč B vs. HBC Rangers Opočno 3:2 (1:1,0:0,2:1)

Přeloučští Jestřábi zaslouženě doma nad Opočnem vyhráli, díky tomu, že dokázali eliminovat jejich kombinační hru. „Rangers jsme chtěli být důstojnějším soupeřem než v předehrávaném utkání 13. kola před třemi týdny a to se nám podařilo měrou vrchovatou, když bereme všechny 3 body. Dovolím si tvrdit, že zaslouženě. Hosté se prezentovali svou klasickou kombinační hrou, kterou jsme přes některé chyby dokázali úspěšně eliminovat (a to i díky Dvořáčkovi a jeho dvěma vychytaným trestným střílením).  Soupeři děkujeme za pěkné utkání v duchu fair play,“ konstatoval Filip Oliva.

Sestava Přelouče: Dvořáček - Kalousek, Hohenberger, Oliva, Svatoš, Lauryn, Vlk T. - Kazimír M., Dekereš, Mlynář, Hudec, Pospíšil M., Čermák, Kade, Šurkala, Slanina

Branky Přelouče: 15. Hudec (Čermák, Kazimír M.), 35. Kade (Šurkala, Slanina), 44. Pospíšil M. (Hudec, Slanina)