V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Přelouč (foto: Jana Nekolová)

Přeloučští Jestřábi porazili v nájezdech Deltu!

Jana Nekolová | 26.03.2017 22:18:12 | 1006x

2.NHbL – V sobotu pokračovaly další zápasy druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých rozhodli Královehradečtí Bandité zápas s domácími Svitavami kuriózním gólem ve třetí třetině, kterým strhli vítězství na svoji stranu. Opočno si přijelo pro tři body do Prachovic a ty si také odvezlo. Díky kvalitnímu výkonu obou gólmanů rozhodovaly o vítězi až nájezdy, ve kterých se nad Deltou prosadili domácí přeloučští Jestřábi. Ježci porazili domácí chrudimské Žolíky svoji týmovou obrannou hrou a dali jim tak soupeře, kterého chtěli. Dvě lajny Autosklářů odolalo nabité střídačce domácích českotřebovských Kohoutů dychtících po výhře.

1.HBC Svitavy vs. HBC Banditi Hradec Králové 1:2 (1:0,0:1,0:1)

Střely na branku: 21:22, Vyloučení: 3:3, Přesilovky:3:3, Využití:0:0, V oslabení: 0:0

Královehradečtí Bandité rozhodli zápas s domácími Svitavami kuriózním gólem ve třetí třetině, kterým strhli vítězství na svoji stranu. „V dalším kole nás čekal jeden ze sousedů v tabulce a konkurentů v boji o záchranu ligy tým ze Svitav. Byl to zápas, ze kterého museli přihlížející diváky bolet oči. Vzhledem k tomu, že ani jeden tým nenastoupil v početné sestavě (nás bylo 10 do hry a domácích ještě o jednoho méně), nehrálo se v nijak závratném tempu. K tomuto faktu musím přičíst nekvalitní asfaltový povrch plný nerovností neumožňující jakoukoliv kombinaci a tvrdé mlčky odskakující od hokejek. První gól padl hned po 15 sekundách hry. Bohužel do naší sítě. Po sérii našich neproměněných šancí se šlo do kabin za stavu 1:0. Ve druhé třetině jsme naštěstí srovnali a ve třetí kuriózním gólem strhli vítězství na naši stranu. Tím jsme velmi rázně vykročili za účastí v play off. Důležité bude body potvrdit ještě příští týden doma s Českou Třebovou,“ zhodnotil zápas trenér Michal Dunda.

SK Prachovice vs. HBC Rangers Opočno 2:4 (0:0,1:2,1:2)

Střely na branku: 33:36, Vyloučení: 6:2, Přesilovky:2:6, Využití:0:0, V oslabení: 0:0

Opočno se rozjíždělo pomalu, ale nakonec domácí Prachovice i díky svému nestárnoucímu brankáři porazilo. „Poměrně vyrovnané utkání za ideálního počasí. Domácí hráči byli trochu skleslí, neboť měli v nohách již jeden dlouhý zápas, a to noční ples. I hosté nehýřili příliš sebevědomím. Dorazili vlivem mnoha neúčastí s trochu improvizovanou sestavou, a proto chvíli trvalo, než si hráči na sebe zvykli. V brance zaskočil i nestárnoucí Michal Ponke a nebýt jedné chybné rozehrávky, z níž Rangers okamžitě obdrželi gól, svůj tým podržel. Útočníci se nemohli dlouho prosadit, proto je zastoupili obránci a polovinu gólů vstřelili oni. Však Míra Malík byl tentokrát velmi aktivní a hned se zapsal mezi střelce. „Z trestné lavice se góly dávají těžce“, prohlásil na střídačce jako reakci na svých 12 minut z předešlého utkání. Svou premiérů si mezi muži v obraně odbyl dorostenec Tomáš Franc, který ukázal svoje přednosti ve velmi rychlém přechodu do útoku,“ vysvětlil k zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Sestava Opočna: Ponke - Malík, Junek, Jedlička, Franc - Kania Karol, Řehák, Srpek, Kania Doninik, Steklík, Hetfleiš

Branky Opočna: 18:10 Řehák 0:1, 19:47 Mašek 1:1, 27:55 Malík (Kania, Řehák) 1:2, 40:28 Jedlička (Junek) 1:3, 44:13 Steklík (Jedlička) 1:4, 44:40 Dvořák 2:4

HC Jestřábi Přelouč B vs. Delta Pardubice 1:0ss (0:0,0:0,0:0-1:0)

Díky kvalitnímu výkonu obou gólmanů rozhodovaly o vítězi až nájezdy, ve kterých se nad Deltou prosadili domácí přeloučští Jestřábi. „Diváci v Přelouči byli svědky další části parodie na hokejbalový zápas v podání Delty. Jiný příměr náš výkon opravdu nesnese a získaný bod do tabulky rozhodně nereflektuje dění na hřišti. Nebýt fantastického Smekala v brance, mohlo to být po první třetině 5:0 pro domácí a zápas se mohl v poklidu dohrát. V úvodu druhé třetiny jsme přeházeli sestavu a začali být jestřábům důstojným soupeřem. Hra byla vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách. Bohužel pro nás, pokaždé když jsme se dostávali do hry v útočné třetině, přišlo naše vyloučení a bylo po tlaku. Závěr utkání jsme odehráli na 2 lajny, ale ani takto jsme se nedostali k souvislému tlaku. Díky kvalitním výkonu obou gólmanů branka nepadla a o vítězi rozhodly nájezdy, ve kterých se prosadili pouze domácí,“ komentoval průběh zápasu Jaroslav Nečas.
Sestava Delty: Smekal - Hrnčíř, Šováň - Riedel, Macháček - Kopecký, Novotný 2 - Shejbal - Kohoutek, Novotný, Švihlík - Filip, Stránský, Horák - Maixner, Zelinka, Hlaváček – Borovec.

Přeloučští Jestřábi vybojovali díky Hudcovi výhru v nájezdech nad Deltou, skvělými výkony se blýskli oba gólmani. "Plné sestavy obou mužstev slibovaly dobrý hokejbal. A byl. Myslím, že jsme po celý zápas měli stále více ze hry a jen "někde nepotřebný" Smeky ukazoval, že je prostě super gólman. Neméně skvěle řešil naše případné výpadky Petr Sedmák. Výsledek 0:0 nás utvrdil, že v gólmanech letos problém nemáme...V nájezdech jsme byli šťastnějším týmem díky blafáku Hudce a opět bezchybného Sedmáka. Chválím všechny do posledního, nasazení a chuť hrát byla z naší strany znát. Troufnu si říci, že  druhý bod je pro nás za předvedenou hru a nasazení. zasloužený," konstatoval Michal Drápalík.

Sestava Jestřábů: Sedmák - Drápalík Mi, Komůrka, Lauryn, Vlk T., Hájek, Hohenberger, - Hudec, Vlk L., Čermák, Raška, Motyčka, Vorba, Drápalík Ma, Pospíšil, Kade, Šurkala

Branka Jestřábů: 45:00 rozhodující nájezd Hudec

HBC Jokerit Chrudim vs. Ježci Heřmanův Městec 3:6 (1:0,1:3,1:3)

Ježci porazili domácí chrudimské Žolíky svoji týmovou obrannou hrou a dali jim tak soupeře, kterého chtěli. „Do zápasu s Chrudimí jsme šli s cílem dát jim soupeře, tak jak od jarní části požadovali. Povedlo se nám to na výbornou. Hráli jsme po celou dobu skvělou obrannou hru a tak extra střelci Kišš, Bureš a Čejgl byli bezzubí. Naše obranná hra a trio střelců Bőhm (3) Běloušek (2) Valenta (1) zajistila výhru a zisk důležitých bodů. Věřím, že nám předvedená hra vydrží až dokonce sezóny a touto týmovou hrou se vrátíme o rok zpátky a budeme hrát tak jako dřív,“ popsal zápas Radek Böhm.

TJ Lokomotiva Česká Třebová B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 2:3 (0:1,1:2,1:0)

Střely na branku: 27:27, Vyloučení: 4:3, Přesilovky:3:4, Využití:0:0, V oslabení: 1:0

Dvě lajny Autosklářů odolalo nabité střídačce domácích českotřebovských Kohoutů dychtících po výhře. „Od začátku bylo na domácích znát, že chtějí doma vyhrát a i sestava doplněna o hráče áčka tomu napovídala. Domácí se skvěle prezentovali pohybem a od úvodní buly, se snažili dát gól. V páté minutě dostali možnost hrát přesilovku 5 proti 3, ale ani z té nedokázali nic vytěžit. Naopak jsme to byli my, komu se podařil protlačit míček za gólmana a trochu se uklidnit. Snaha domácích vstřelit gól, otevírala zadní vrátka a jen boj našich kluků s asfaltovým povrchem nevedl k navýšení skóre. Ve druhé třetině se hra přelévala a jen zvonění tyček bránilo navýšení našeho skóre. V devatenácté minutě jsme využili zaváhání a trochu zmatku v domácí obraně a dali tolik kýžený gól. Domácí však zbraně nesložili a minutu na to vstřelili kontaktní gól. Třetí třetina byla ve znamení hry nahoru a dolů, my se snažili opět odskočit a v poklidu dohrát zápas a domácí zase srovnat. Což se nám nakonec povedlo a začalo to vypadat, že dohrajeme zápas v poklidu. Jenže pak přišla naše zpackaná přesilovka a kontaktní gól domácích v oslabení. Tři minuty před koncem odvolali domácí gólmana a zkusili hru v šesti. Skvěle ubráněný konec zápasu a těsná výhra nám nakonec udělala radost. Nebyl to pro nás lehký zápas, v deseti lidech proti nabité sestavě domácích, na kterých bylo vidět, že chtějí vyhrát, klukům děkuji za výhru,“ shrnul průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Forstl Libor (1+1), Podařil Radim, Vacek Martin (0+2), Deml Richard, Barva Jan, Veselík Michal, Korel Stanislav (0+1), Simek Michal, Kosař Daniel, Jankura Karol (2+0)