2.turnaj 3.12.2017 – ??? (Mikulášský turnaj)

3.turnaj ???, 14.4.2018

4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00 - 19:00!
POZOR! OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE (26.10.) BUDE MÍT KANCELÁŘ RSHb NOVOU OTEVÍRACÍ DOBU 16:00 - 18:00!

TITULNÍ STRANA » Přeloučští Jestřábi díky Dvořkovi a hattricku Rašky vykradli Ježky!
» 09:00 | SK Jihlava-RSHb ČV
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 10:30 | RSHb ČV-Sršni Svitavy
» 11:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 12:00 | Sršni Svitavy-SK Jihlava
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Ježci x Jestřábi (foto: Alena Čížková)

Přeloučští Jestřábi díky Dvořkovi a hattricku Rašky vykradli Ježky!

Jana Nekolová | 02.04.2017 21:28:40 | 1233x

2.NHbL – V sobotu pokračovaly další zápasy druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých dali královehradečtí Bandité omlazené sestavě českotřebovských Kohoutů desítku, která jim zajistila play-off a udržení soutěže pro další sezonu. Už po páté minutě první třetiny, kdy se domácí Autoskláři, dostali nad chrudimskými Žolíky do tříbrankového vedení, bylo v Polabinách po zápase. Přeloučští Jestřábi porazili domácí Ježky díky bezchybně chytajícímu Dvořáčkovi a hattricku Rašky. Opočno i přes špatný začátek zápasu, pomalu rozelo svou mašinu ve druhé třetině, kdy nastřílelo Svitavám čtyři góly, třetí třetinu však polevilo a nechalo hosty přiblížit se na rozdíl dvou gólů a v neděli přivítala Delta běhavé a bojovné Prachovice, které nechala ve třetí třetině dvakrát skórovat, i tak však výhru díky čtyřem gólům, které hostům v prvních dvou třetinách vstřelila, uhájila.

Sobota 1.4.2017

HBC Banditi Hradec Králové vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová B 10:4 (3:1,4:0,3:3)

Střely na branku: 35:33, Vyloučení: 2:2, Přesilovky:2:2, Využití:2:0, V oslabení: 0:0

Královehradečtí Bandité dali omlazené sestavě českotřebovských Kohoutů desítku, která jim zajistila play-off a udržení soutěže pro další sezonu. „Tentokrát nás čekal další zápas ze série důležitých se soupeřem naší úrovně. Česká Třebová přijela velmi omlazena. Případná výhra by nám téměř s jistotou zajistila play off a tím také udržení soutěže pro příští sezónu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Byl to premiérový pro Tomáše Jirsu v našem dresu. Naštěstí nebyl z naší strany zdaleka poslední. Zejména druhá třetina se nám povedla. Vyhráli jsme ji 4:0. Nenudil se ani náš brankař. Musel krýt celkem 33 střeleckých pokusů. Nakonec jsme Třebové uštědřili desítku a po dlouhé době jsme se hokejbalem hodně bavili. Obdržené góly padly po individuálních chybách. Při takovém výsledku to ale tolik nebolí,“ zhodnotil zápas trenér Michal Dunda.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. HBC Jokerit Chrudim 6:4 (3:1,1:1,2:2)

Už po páté minutě první třetiny, kdy se domácí Autoskláři, dostali nad chrudimskými Žolíky do tříbrankového vedení, bylo v Polabinách po zápase. „Od zápasu s Chrudimí jsem toho moc neočekával. Do páté minuty, kdy jsme už vedli o tři góly, se hrál hokejbal. Pak začali hosté hrát do těla, místo do míčku a my oplácet a ze zápasu se stala bramboračka, ve které šlo o to, kdo to dotluče do brány. Zápas ovlivnila tvrdá hra a hojné vylučování hráčů na obou stranách, přesilovky, ve kterých padali góly oběma týmům. Při plném počtu hráčů na hřišti jsme měli více ze hry a snažili se tvořit hru. S Chrudimí jsou vždy zápasy těžké a dají se přirovnat ke hře dřevorubců, která pravidelně kácí naše řady, což se v zápase opět ukázalo. Jenom s tím rozdílem, že tentokrát jsme si nic nenechali líbit a opláceli stejným dílem, což se hostům zjevně nelíbilo. O to víc mě těší, prémiová trefa v letošním ročníku, mladšího dorostence Richarda Demla, skvělá hra a pohyb dalších hráčů z řad dorostenců, která dělala hostům velké problémy. Díky všem klukům, za bojovnost a houževnatost, kterou v tomto zápase předvedli a všem fanouškům, kteří nás hlasitě po celý zápas podporovali,“ komentoval průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Podařil Radim, Vacek Martin, Förstl Libor, Deml Richard (1+1) (MD), Kendík Martin (SD), Bucek Adam (SD), Jankura Karol (1+1), Korel Stanislav (2+0), Šimek Michal (1+0), Veselík Michal (0+1), Barva Jan, Kosař Daniel (0+1), Staněk Daniel (1+1), Skřivánek Tomáš (0+2), Bucek Jiří (0+1) (MD)

Ježci Heřmanův Městec vs. HC Jestřábi Přelouč B 0:4 (0:0,0:2,0:2)

Střely na branku: 36:23, Vyloučení: 10:7, Přesilovky:4:6, Využití:0:2, V oslabení: 0:0

Ježci nezaznamenali v zápase s přeloučskými Jestřábi ani jednu branku, ale byla to pro ně cenná zkušenost do vyřazovacích bojů. „Do utkání s Přeloučí jsme chtěli přenést systém hry, který fungoval v minulých zápasech, ačkoliv jsme začali, řekl bych aktivněji, chyběla nám vstřelená branka, která ne a ne přijít. Soupeř po té těžil z našich "laxních" chyb ve středním pásmu. Nedokázali jsme přejít jednoduchou hrou a tahali jsme to všechno  nemyslně do hráčů. Možná nám chybělo takové to sportovní "štěstíčko", které k vítězství patří. Určitě to pro nás znamená, další cennou zkušenost do vyřazovacích bojů,“ popsal zápas Jan Doležal.

Přeloučští Jestřábi porazili domácí Ježky díky bezchybně chytajícímu Dvořáčkovi a hattricku Rašky. „Do Ježkárny jsme rozhodně nejeli z pozice favorita. Ježci nás v minulosti, zvláště na jejich oblíbeném plastovém povrchu, nepěkně přehrávali. Nicméně poraženeckou náladou jsme dopředu netrpěli a chtěli do zápasu dát vše. V první třetině si oba týmy vytvářely zajímavé situace, kdy nejblíže brance bylo Hudcovo břevno. Nicméně stav zůstal nerozhodný 0:0. Ve druhé třetině rozhodl důraz v předbrankovém prostoru, kdy nejdříve Raška našel míček dříve než domácí brankář nebo jeho obránci a poslal nás do vedení 1:0. Dvě minuty před koncem druhého dějství se prosadil individuální akcí z rohu L. Vlk a my se tak ujali vedení 2:0. Do třetí třetiny jsme vstupovali s taktikou hlavně neinkasovat. To se nám podařilo a navíc si náš matador Raška připsal další dvě branky v přesilovkách, kdy dovršil hattrick, 4:0. Zápas se celkově povedl a až na malé vzplanutí emocí ve druhé třetině proběhl v poklidném duchu. Závěrem nelze zapomenout na znovu bezchybně chytajícího Dvořáčka v naší brance. Je pro nás strašně důležité, že když už vymyslíme nějaké okno v naší obraně, můžeme se na gólmany 100% spolehnout. Kluky opět chválím za nasazení a výkon, takhle by to budoucna šlo...,“  shrnul průběh zápasu Michal Drápalík.

Sestava Jestřábů: Dvořáček - T. Vlk, Mi. Drápalík, Lauryn, Slanina, Hájek, Hohenberger - L. Vlk, Raška, Hudec, Kopa, Ma. Drápalík, Pospíšil, Kade, Motyčka, Šurkala

Branky Jestřábů: Raška 3x, L. Vlk

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HBC Rangers Opočno vs. 1.HBC Svitavy 9:7 (0:1,4:0,5:6)

Opočno i přes špatný začátek zápasu, pomalu rozelo svou mašinu ve druhé třetině, kdy nastřílelo Svitavám čtyři góly, třetí třetinu však polevilo a nechalo hosty přiblížit se na rozdíl dvou gólů. „První zápas na domácím betonu v Opočně přinesl nevídanou přestřelku ve 3. třetině. Hosté ze Svitav začali nebojácně a vytvořili si tlak a i několik šancí a jednu z nich nakonec proměnili ve vedení. Druhou třetinu jsme již začali lépe a po několika pohledných akcích jsme otočili skóre. Když už se zdálo, že je dávno rozhodnuto (vedli jsme už 8:2), tak jsme trochu polevili a hosté začali sázet jednu branku za druhou. Využili i nejistoty našeho gólmana a nedůsledného bránění. Ještě, že jsme přidali devátý gól a nedošlo na drama. Autorem této branky byl Michal Tovtík a za svou parádu sklidil potlesk i hostujících hráčů,“ vysvětlil k zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Branky Opočna: Dudadík 2x, Tovtík, Malík, Steklík, Kania, Dostál, Kozák, Hetfleiš

Oslabené Svitavy se dokázaly ve třetí třetině přiblížit Opočnu na rozdíl dvou branek. „K tomuto zápasu jsme zajížděli v poměrně oslabené sestavě. V první třetině jsme ale překvapivě drželi krok se soupeřem a držel nás brankář, který nenechal soupeře skórovat, to se projevilo i ve skóre když jsme do první přestávky šli s jednobrankovým vedením. Od druhé třetiny se ale projevila větší zkušenost hráčů Opočna a za slušné pomoci jednoho z  rozhodčích (záměrně nejmenuji, on určitě ví a svědomí čisté nemá), který až nepochopitelně začal projevovat sympatie domácím, kteří to mimochodem ke svým kvalitám opravdu nepotřebují, se skóre otočilo v náš neprospěch. Třetí třetina se už odehrávala bez obran na obou stranách, o čemž svědčí i její výsledek. Soupeři gratuluji ke třem bodům a doufám, že v příštím zápase se nám povede lépe a ještě se posuneme v tabulce na lepší místo,“ konstatoval trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Tichý - Sokol, Rašner, Beneš, Vodvárka - Kolena, Petr, Kříž, Stloukal, Bílý, Kadlec, Plhák

Neděle 2.4.2017

Delta Pardubice vs. SK Prachovice 4:2 (1:0,3:0,0:2)

V neděli odpoledne přivítala Delta na svém domácím hřišti ve Svítkově běhavé a bojovné Prachovice, které nechala ve třetí třetině dvakrát skórovat, i tak však výhru díky čtyřem gólům, které hostům v prvních dvou třetinách vstřelila, uhájila.