2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
ilustrační foto (foto: Iva Janoušková)

Přelouč obrala lídra a Autosklo si zastřílelo

Jiří Kozel | 15.11.2017 10:17:31 | 506x

Liga SŽ - Přelouč opět bodovala a tentokrát obrala o body rovnou lídra tabulky Ligy starších žáků ze Svítkova, který byl nakonec rád, že vyrovnal a následně již potřetí v této sezóně ovládl samostatná střílení. Ježci rabovali v Letohradu, když se jim opět povedl závěr zápasu a otočili ze 4:3 na 4:6. Autosklo bylo dalším týmem, který naděloval do sítě hradeckých Pirátů.

HC Jestřábi Přelouč - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3 : 4sn (1:0,2:1,0:2-0:1)

Filip Oliva (Jestřábi): Proti třem kompletním lajnám jsme nastoupili s osmi hráči do pole a od začátku na  jedničku plnili stanovenou taktiku založenou na pozorné obraně. Do kabin jsme šli navíc s bonusem v podobě trefy Martina Říhy. V ještě lepším rozpoložení nás zachytil úvod 2. dějství, kdy jsme v 18. minutě udeřili 2x v rozmezí 15 sekund. Nejdříve míč odražený od zadního mantinelu uklidil pod svítkovským brankářem Milan Merta a v zápětí se pěknou individuální akcí prezentoval Ondra Dostál. Všechny pokusy soupeře opět likvidoval fantastický Čára (v útkání 58 zákroků!!!), který kapituloval až velmi sporným způsobem s koncem 2. třetiny, dost možná i chvíli po něm.  Ve třetím dějství nám rychle docházely síly, ale přesto nás hosté překonali pouze z trestného střílení a v jedné přesilové hře. Utkání jsme tak dovedli do nečekaného remízového konce, kdy bonusový bod za dvě trefy v nájezdech brali nakonec hosté, protože za nás svůj nájezd proměnil pouze Ondra Dostál. Všem hráčům patří pochvala za fantasticky odpracované utkání.“

Vítězslav Gregor (Svítkov): „Je pravda, že někteří hráči měli v nohách zápas extraligy mladšího dorostu, a je pravda, že jsme se chvíli sžívali s přeloučským asfaltem, na který nejsme zvyklí. Na druhou stranu nepřistoupili naši hráči k úvodní fázi zápasu, jak měli, byli jsme pomalí, čekali jsme, že se soupeř porazí sám. Naopak domácí hráči hráli výborně a obětavě a postupně se ujali vedení 3 : 0. To nás donutilo stáhnout sestavu na dvě pětice. Ne snad, že by mladí, které jsme nechali sedět, hráli špatně, naopak, ale potřebovali jsme ty starší dostat do tempa. To se povedlo a náskok soupeře se nám podařilo srovnat a nakonec zvítězit nájezdech. Výsledek je ale pro nás určitě ztrátou.“

Sestava (Jestřábi): Čára - Kratochvíl, Zwanzger, Moravec M. - Moravcová, Říha, Merta, Herman, Dostál.

SK Hokejbal Letohrad - Ježci Heřmanův Městec 4 : 6 (1:1,2:2,1:3), střely 23:28

Jakub Sudík (Letohrad): Do zápasu jsme nevstoupili podle našich představ, kdy bylo prvních pět minut zcela v režii hostů a z toho také vytěžili vedoucí branku. Ta nás ovšem nepoložila, podařilo se nám zlepšit rozehrávku, začali více střílet a od té doby bylo utkání vyrovnané na obě strany. Tohle se změnilo až tehdy, kdy musela bohužel odstoupit ze zápasu Vanďa Halbrštátová a to se ukázalo jako jedna z rozhodujících věcí. Ježci měli poté více ze hry a začali nás přehrávat hlavně v předbrankovém prostoru a po zásluze vyhráli. My musíme do příštích zápasů hlavně zlepšit důraz před naší a soupeřovou brankou, protože tam se rozhodují zápasy.“

Jiří Kozel (Ježci): „Nádherné utkání, které přineslo úplně vše. Nádherné akce, tvrdé souboje, chyby brankářů a pro nás i super výsledek. Letohrad byl v první třetině aktivnější, ale nakonec jsme to byli my kdo šel do vedení, což nás konečně zvedlo a trošku odpoutalo od naší branky, ale stále to nebylo ono a zákonitě přišlo i vyrovnání. Ve druhé třetině jsme šli do vedení a mohli jsme soupeři i odskočit, ale proti byla branková konstrukce a hned vzápětí přišlo vyrovnání po megakiksu našeho brankáře. Za pár minut bylo ještě hůř, když Letohrad skóre otočil, ale ani jemu však vedení nevydrželo do konce druhé třetiny. Do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodného výsledku 3:3 a děli se věci. Nejprve agilní Bečka poslal Letohrad do vedení 4:3 a za pár minut šli Ježci do oslabení 5 na 3. Přesilovku jsme famózně ubránili a navíc při oslabení již jen 5 na 4 skórovali, když naopak chyboval brankář Letohradu. Další minuty to již byl koncert, když se nám povedlo během dvou minut vstřelit další dvě branky a ačkoliv byl Letohrad ještě 1x blízko vstřelené branky, tak jsme dokázali utkání dovést do vítězného konce.“

Sestava (Letohrad):  Vacek, Netušil – Bečka, Cibulka, Halbrštátová, Kalousková, Kerschbaum, Kerschbaumová, Lux K., Lux T., Maixner, Šmídek, Zářecký, Keruda

Sestava (Ježci): Páv – Dufek, Čapka, Musílek, Málek, Synek, Šmíd, Vohralík, Pilař, Kubátová, Kozel, Daníček, Baumgarter, Jožák

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Autosklo HAK Pardubice 0 : 11 (0:1,0:3,0:7)

Miloš Kamaryt (Autosklo): Jak již tradičně, v Hradci nás přivítalo chladné počasí. Proto cílem bylo hrát aktivně, aby si všichni zahráli a zahřáli se :-). V Hradci jsme měli tři kompletní formace. Musím pochválit celý tým, který od začátku plnil taktické pokyny. Bylo vidět, že tým se bavil hrou a též se to projevilo ve zlepšené koncovce. Nyní nás čeká poslední domácí utkání a pak už zasloužený odpočinek a zimní příprava.“