V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Přelouč vs Svítkov (foto: Alena Novotná)

Poslední kolo podzimní části přineslo zajímavé zápasy

Jana Nekolová | 21.11.2016 14:55:51 | 608x

MČR SŽ – V sobotu se odehrály poslední zápasy podzimní části soutěže starších žáků, ve kterých vyrovnaný zápas mezi Ježky a svitavskými Sršni díky skvěle chytajícímu Pávovi vyhráli domácí. Osm statečných královehradeckých Pirátů po celý zápas zdárně vzdorovali silnějším letohradským Jelenům a i v tak malém počtu odmakali zápas na sto procent, na výhru to však nestačilo. Svítkovské hvězdy sice nad přeloučskými Jestřáby díky své produktivitě vyhrály, ale moc spokojeni se svým výkonem nebyly, na rozdíl od neděle, kde s přehledem vyhrály nad bojovnými brněnskými Buldoky.

Sobota 19.11.2016

Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Sršni Svitavy 5:3 (4:2,1:1,0:0)

Střely na branku: 30:29, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0

Vyrovnaný zápas mezi domácími Ježky a svitavskými Sršni díky skvěle chytajícímu Pávovi vyhráli nakonec domácí. „Na soupeře ze Svitav jsme se těšili, jelikož dle předchozích výsledků mělo jít opět o soupeře, se kterým si zahrajeme vyrovnanou partii. První třetinu jsme odehráli ve velkém stylu - nenechali se rozhodit první inkasovanou brankou a svoji převahu jsme dokázali i zužitkovat ve dvoubrankové vedení. V druhé třetině se hrál již zcela vyrovnaný hokejbal, ale větší šance jsme si stále vytvářeli my, ale trošku nám drhlo zakončení. Ve třetí třetině jsme již hráli opatrněji a soupeř sahal po snížení, ale proti byl skvěle chytající A. Páv. Celkově bych řekl, že jsme hráli daleko víc do kombinace než náš soupeř a branky dali po luxusních akcích prakticky do prázdné branky. Většinou nechválím jednotlivce, ale musím zde zmínit J. Pilaře, který odjel na dovolenou do Špindlerova Mlýna, ale zápas SŽ nechtěl vynechat a tak na zápas dorazil a po něm jel zase zpět - klobouk dolů odměnou mu byli 2 góly, 2 asistence a 3 body na kontě celého týmu. Podzim jsme tak uzavřeli víc než dobře," zhodnotil zápas trenér Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Dufek, Musílek, Daníček, Vlasák, Vohralík, Pilař, Synek, Jožák, Tichý, Sedlák

Branky Ježků: Pilař 2x, Vlasák 2x, Vohralík

Svitavští Sršni i přes bojovný výkon svého kapitána a autora všech jejich branek nestačili na Ježky. „V sobotu se Ježci prezentovali velmi dobrým výkonem, který podpořil výtečný gólman. Na naší straně není co hodnotit. Někteří se probouzeli ještě ve druhé třetině. Jediný, kdo zabojoval, byl kapitán Vojta Dvořáček, autor všech našich gólů. Pokud parta v H. Městci vydrží, jistě dosáhnou na mety nejvyšší,“ komentoval průběh zápasu trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

HBC Hradec Králové 1988 vs. SK Hokejbal Letohrad 4:6 (0:1,3:3,1:2)

Střely na branku: 33:37, Vyloučení: 2:0, Přesilovky: 0:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

Osm statečných královehradeckých Pirátů po celý zápas zdárně vzdorovali silnějším letohradským Jelenům a i v tak malém počtu odmakali zápas na sto procent, na výhru to však nestačilo. V sobotu k  nám zajížděl soupeř z Letohradu. V našem počtu jsme věděli, že to nebude nic lehkého, protože hrát 3x15 minut v osmi hráčích není nic jednoduchého. A to za nás hráli tři MŽ. Kluky jsme před zápasem varovali, že Letohrad je nejsilnější soupeř této východní skupiny. Hned od první minuty se zápas hrál nahoru dolu. Po první třetině jsme prohrávali 0:1. Do druhé třetiny se kluci nahecovali a začali padat branky jak na jedné straně tak na druhé. Poslední třetina byla velmi vyrovnaná, dostali jsme dvě smolné branky a bylo po zápase. Všem klukům děkujeme za odmakaný zápas na sto procent,“ popsal zápas trenér královehradeckých Pirátů Vratislav Novák.

Sestava Hradce: Baše, Budil, Kubát, Dlouhý, Kutnar, Rakovský, Kulhánek, Kynčl, Bolek, Černý

Branky Hradce: Kulhánek 2x, Bolek, Kynčl

Vyrovnaný zápas mezi oslabenými domácími královehradeckými Piráty a silnými letohradskými Jeleny vyhráli nakonec hosté. „Zápas byl velmi vyrovnaný, Hradec je vždy těžký soupeř. Myslím, že jsme zápas podcenili a nehráli na sto procent. Doufám, že na jaře se to už nebude opakovat a do zápasu vždy vstoupíme s úctou k soupeři. Na závěr bych pochválil hráče Hradce za velmi dobře odehraný zápas," konstatoval obránce Letohradu Michal Macháček.

HC Jestřábi Přelouč vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 1:6 (0:4,0:2,1:0)

Střely na branku: 15:32, Vyloučení: 0:3, Přesilovky: 3:0, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi doma podlehli svítkovským hvězdám, které je předčily v produktivitě. „Do utkání jsme nevstoupili špatně, nevypustili žádný souboj, ale hosté nás předčili v produktivitě. Vždyť jsme měli tři samostatné úniky...a nic, bohužel. Tam se „lámal „chleba". Jsem rád, že tým se nevzdával a všichni jsme chtěli hrát, ne bránit. Nakonec jsme si řekli: „pojďme vyhrát třetí třetinu"...a ono to vyšlo. Hosté věděli, že vedou a my bojovali o každý metr hřiště. Chci hráčům a hráčkám poděkovat za podzim, který odtrénovali bez velkých absencí a v zápasech se nevzdávali za žádného stavu. Hokejbal nás musí bavit a měli bychom se hokejbalem bavit....věřím, že úspěch se dostaví...,“shrnul průběh zápasu trenér přeloučských Jestřábů Martin Šmíd.

Sestava Přelouče: Čára - Kratochvíl, Pavlíček, Zbořil, Říha - Kubátová, Herman, Dostál, Moravcová, Lauryn, Merta, Moravec M., Moravec F., Říhová. Trenér: Šmíd

Branka Přelouče: Herman

Svítkovské hvězdy sice nad přeloučskými Jestřáby vyhrály, ale moc spokojeni se svým výkonem nebyly. „Výkon našeho týmu v Přelouči se mi příliš nelíbil. Jen málo hráčů snese přísnější hodnocení. Částečně na tom může nést vinu i nepřetržitý déšť, zejména ve třetí třetině už hřiště připomínalo bazén. Podmínky ale měli všichni stejné. Vyzdvihnout musím soupeře, který bojoval od začátku do konce,“ vysvětlil k zápasu trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Fotografie z utkání (autor Alena Novotná + Štefan Havran):

Neděle 20.11.2016

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce vs. HBK Bulldogs Brno 10:1 (2:1,2:0,6:0)

Střely na branku: 45:20, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 1:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

V neděli však svítkovské hvězdy s přehledem vyhrály nad bojovnými brněnskými Buldoky. „V zápasu s Brnem jsme velmi brzy inkasovali poté, co jsme nechali volného hráče. To nás ale probudilo a od té doby jsme hráli skvěle. Pochválit musím dívku i všechny kluky. Buldoci se rvali dlouho, trochu odpadli až ke konci zápasu,“ komentoval průběh zápasu trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

I přesto, že brněnští Buldoci v zápase s domácími svítkovskými hvězdami jako první skórovali, tak jim  nakonec vysoko podlehli. „Buldoci nastoupili do utkání pozornou obranou, což přineslo vedení Buldoků, které však netrvalo dlouho a Svítkov vyrovnal. Osudnou se stala pro Buldoky druhá třetina, kdy během 5 minut se prakticky rozpadl tým, který hrál na 3 útočné formace, 5 zraněných hráčů, kteří museli odstoupit ze zápasu, prakticky rozhodl o osudu utkání,“ konstatovali brněnští Buldoci.