2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Jestřábi  (foto: web HC Jestřábi Přelouč)

Polička v sobotu ztratila, skvělý víkend zažila Přelouč

Ondřej Novotný | 22.03.2017 13:22:38 | 654x

Soutěže ČMSHb - 1.Národní hokejbalová liga pokračovala o víkendu dalšími dvěma koly. Ta z východočeských týmů vyšla nejlépe zřejmě Přelouči, která získala důležitých šest bodů. Potřebné tři body si vybojoval Svítkov a naopak Chlumec se po dobrém jarním rozjezdu tentokrát zabrzdil a získal bod jenom jeden.

SOBOTA

TJ Lokomotiva Česká Třebová — HC Jestřábi Přelouč 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)

Střely: 19:34 Vyloučení: 5:5 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0 Diváků: 7 Rozhodčí: Jemelka, Olesz

V sobotu hodinu po poledni odstartovalo utkání v České Třebové. Zde došlo na souboj dvou celků z druhé poloviny tabulky, jelikož hosty byli hokejbalisté Přelouče. Ti přijížděli s tím, že by se v případě výhry mohli dostat před svého soupeře. A podle toho to také vypadalo na hřišti, po první periodě měli Jestřábi dvoubrankový náskok, který ještě ve třetí části navýšili a definitivně tak rozhodli o tom, že výhra bude tentokrát přisouzena jim.

HbC Chlumec nad Cidlinou — TJ Tatran Třemošná 3:4ss (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)

Střely: 30:23 Vyloučení: 4:2 Využití přesilovek: 1:2 Oslabení: 0:0 Diváků: 52 Rozhodčí: Boháček, Prudík

Chlumečtí hokejbalisté měli před sebou v sobotu další výzvu. Po dvou jarních výhrách za sebou totiž na domácí půdě přivítali Tatran Třemošnou. Ukázalo se však, že tato utkání jsou pro mírného favorita ta nejtěžší, jelikož poslední tým tabulky dokázal z utkání ukořistit dva body. Stalo se tak především kvůli třetí třetině, kde domácí ztratili dvoubrankové vedení a napravit to nedokázali ani v následujících samostatných nájezdech. Ty totiž také zvládli lépe hráči Třemošné a připsali zmiňovaný druhý velice důležitý bod.

SK Kometa Polička — HBC Plzeň-Litice 3:2ss (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Střely: 28:18 Vyloučení: 3:2 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0 Diváků: 14 Rozhodčí: Diviš, Dubský

Polička doma první víkendový den přivítala hosty z Plzně-Litic. A pro domácí to podle postavení měla být jednoznačná záležitost. Ovšem tak se vůbec nedělo! Po dvou periodách se totiž začínal rodit hodně nečekaný výsledek, jelikož Západočeši vedli už o dvě branky. Druhý celek v tabulce ale v závěrečné části zabral, vyrovnal a bonusový bodík pak ukořistil v nájezdech. Hosté sice mohou být s bodem spokojeni, po třiceti minutách hry ale jistě pomýšleli na víc.

NEDĚLE

HC Jestřábi Přelouč — TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Střely: 24:19 Vyloučení: 4:4 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0 Diváků: 40 Rozhodčí: Karous, Havelka

Na sobotní výhru chtěla v neděli v domácím prostředí navázat Přelouč. Do té však zajížděl Jindřichův Hradec, který útočí na horní pozice v tabulce, k čemuž by se mu plný bodový zisk hodil. Opatrné utkání přineslo nejprve dvě bezbrankové třetině, ta závěrečná už to ale změnila. Dvakrát se totiž prosadili domácí, kteří tak znovu naplno bodovali a zažili tudíž velice povedený víkend.

SK Jihlava — HbC Chlumec nad Cidlinou 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Střely: 41:29 Vyloučení: 4:5 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0 Diváků: 65 Rozhodčí: Hrazdíra, Jeletz

Nedělní zápas znamenal pro Chlumec nad Cidlinou výlet do Jihlavy. Příjemně se mu tam však po sobotní ztrátě necestovalo, ovšem jistě se to snažil změnit a především napravit – jak jinak, než bodovým ziskem, a to nejlépe plným. Naději alespoň na bod drželi Východočeši do jednačtyřicáté minuty. V té se však prosadili domácí a tato jediná branka utkání nakonec rozhodla o tom, že tři body zůstanou u Jihlavských a hosté odjedou s prázdnou.

TJ Lokomotiva Česká Třebová — HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Střely: 26:28 Vyloučení: 1:4 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0

Svítkov se v sobotu do hry nedostal, v plné síle tak v neděli mířil do České Třebové, kterou chtěl obrat o celý bodový zisk. Pardubičtí bojují o první osmičku a bojovali i u svého soupeře, za což byli odměněni po první periodě vedením o jednu branku. A když to po prostřední části bylo už tři, domácí to potom měli hodně těžké. To se také potvrdilo v závěrečné periodě, Lokomotiva sice snížila, ovšem na více už ji nezbývaly síly a Svítkov tak odjel jako vítěz.

TJ Snack Dobřany — SK Kometa Polička 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Střely: 37:34 Vyloučení: 5:6 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0

Polička první víkendový den jeden bodík ztratila, napravit chuť si chtěla jet o den později do Dobřan, kde ji však pochopitelně nečekalo vůbec lehké utkání. Ovšem Kometa chytila zápas za správný konec hned v první části, kdy se postupně dostala až do tříbrankového trháku. Ten ve druhém pokračování o jednu branku navýšila a stejně se stalo ve třetí třetině. I když byli domácí střelecky více aktivnější, nakonec skvělého brankáře hostů neprostřeli a Polička tudíž zvítězila vysoko 5:0.