mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

Od 31. 5. 2018 budou matriční úkony prováděny jen po telefonické domluvě s Janou Nekolovou - 725 648 939 a Evou Královou - 773 781 140.

TITULNÍ STRANA » Pětigólový střelec Bečvář rozdrtil Svítkov, Autoskláři si připsali dvě výhry a šest bodů
1 : 1 (0:0,0:0,0:0)
Autosklo B - Přelouč B (foto: Jana Nekolová)

Jana Nekolová | 08.04.2018 23:34:31 | 1189x

2.Liga (doplněno) – V sobotu pokračovala druhá liga napínavými zápasy, ve kterých českotřebovští Kohouti rozhodli o své výhře nad Opočnem čtyřmi vstřelenými góly ve druhé třetině. Chlumecké Vrtačky oslabené marodkou sice s Ježky prohrály, ale premiéra patnáctiletému Divíškovi, který otevřel skóre zápasu, se povedla. Přeloučští Jestřábi sice Autosklářům podlehli, ale neodjeli z Polabin zklamáni, neboť jejich výkon se oproti minulému kolu výrazně zlepšil. Svitavy doslova rozdrtily Svítkov, pěti brankami se blýskl Bečvář a v nedělní dohrávce se jim podařilo získat v nájezdech nad Žamberkem dva body, kterými si pojistily páté místo. Žamberk si v sobotu připsal aspoň výhru nad královehradeckými Piráty, kteří v nedělní dohrávce podlehli i Autosklářům.

Sobota 7.4.2018

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Rangers Opočno 7:2 (1:0,4:1,2:1)

Českotřebovští Kohouti rozhodli o své výhře nad Opočnem čtyřmi vstřelenými góly ve druhé třetině. „Hosté přijeli se známou taktikou hrát z dobré obrany a spoléhat na brejky. Bylo na nás tvořit hru, což se nám poměrně dařilo, ale šance co jsme si vytvořili končily na výborně chytajícím Ponkem nebo na tyči branky Opočna. Ve druhé třetině byl obraz hry stejný, ale podařilo se nám vstřelit čtyři branky a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Třetí třetina se dohrála víceméně jenom z povinnosti v pochodovém tempu,“ zhodnotil zápas kapitán Petr Dobrovský.

Ježci Heřmanův Městec vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 7:3 (0:0,2:1,5:2)

Ježci doma zaslouženě vyhráli nad nevyzpytatelnými chlumeckými Vrtačkami.  „Bylo jasné co od zápasu s Chlumcem čekat. Vypjaté situace, hru s nervy, hodně tvrdý a rychlý hokejbal. První třetinu jsme však obě mužstva začali spíš hrát zezadu a bylo důležité neinkasovat. Přesto jednou to přijít muselo a byli to právě hosté, kdo se jako první ujímal vedení. Netrvalo dlouho, než přišla naše odpověď a hrálo se od „nuly". Našim tlakem na soupeřovu bránu jsme vedení zvyšovali a naší určenou hrou jsme soupeře dokázali v jistých chvílích přehrávat. Myslím, že po celý zápas jsme to byli my, co chtěli na balonku uspět v tom, že budeme hrát hokejbal takový, jaký umíme  a byli jsme úspěšnější než náš soupeř. Každopádně myslím, že výsledek mluví za vše a podle mého jsme zaslouženě vyhráli,“ komentoval průběh zápasu Jan Doležal.

Chlumecké Vrtačky oslabené marodkou sice s Ježky prohrály, ale premiéra patnáctiletému Divíškovi, který otevřel skóre zápasu, se povedla. „Letos zatím nejpočetnější marodka nám nadělala spoustu problémů se sestavou a tak přišla i premiéra patnáctiletého Diviška. První třetinu jsme měli spousty možností přesilových her, ale naše nepřesné zakončení nás trápilo víc a víc. Ve druhé třetině novic Divišek otevřel skóre, ale za 15 vteřin domácí vyrovnali. Pak zase měli spoustu přesilových her domácí a dostali se díky nim do pohodlného vedení 4:1. To už bylo na naši psychiku moc a zbytek zápasu se propřerušoval až ke stavu 7:3. Příští týden budeme muset proti Hradci zabrat a zažehnat herní krizi,“ popsal zápas Jan Skřivánek.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B vs. HC Jestřábi Přelouč B 6:2 (3:0,2:1,1:1)

Přeloučští Jestřábi sice s domácími pardubickými Autoskláři prohráli, ale neodjeli z Polabin zklamáni, neboť jejich výkon se oproti minulému kolu výrazně zlepšil. „Zápas v Pardubicích jsme neodehráli vůbec špatně, a tak se nemáme za co stydět ani po porážce 6:2. První třetina se nám sice příliš nepovedla, zbytek zápasu jsme však drželi se soupeřem krok a podařilo se nám vstřelit dva góly. Naše první branka padla po získání míčku v útočném pásmu a druhá ihned po vyhraném vhazování u soupeřovy brány. V první třetině jsme toho příliš nevymysleli, soupeři nás sebejistě přehrávali a vstřelili rychle tři góly. Po nástupu do druhé třetiny to byl ale úplně jiný hokejbal. Byli jsme mnohem aktivnější na míčku než v první části a velkou část zbytku hrací doby jsme se drželi v útočném pásmu. Bohužel soupeřovy protiútoky byly smrtící. Soupeř byl znatelně lepší v proměňování šancí a v rozhodujících úsecích zápasu byl vždy blíže k míčku. Každopádně jsme ani po prohře ze zápasu neodjeli zklamaní. Uvědomili jsme si, že náš výkon se oproti minulé sobotě výrazně zlepšil. Teď je důležité si z tohoto utkání zase něco vzít a zdokonalit naši hru pro následující boje o play-off,“ shrnul průběh zápasu Ondřej Kade.

Sestava Přelouče: Dvořáček – Kazimír M., Kazimír D., Oliva, Svatoš, Drápalík Michal - Hudec, Čermák, Bittner, Kade, Drápalík Martin, Kopa, Mlynář, Motyčka, Hohenberger

Branky Přelouče: Martin Kazimír, Martin Drápalík (Filip Oliva)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

1.HBC Svitavy vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 9:1 (5:0,1:1,3:0)

Svitavy doslova rozdrtily Svítkov, pěti brankami se blýskl Bečvář. „První třetina zápasu byla jasně v naší režii, celkem rychle jsme nasázeli několik branek a zdálo se, že zápas bude snadnou záležitostí. Jenže ve druhé třetině jsme hráli vyloženě špatně, soupeř měl několik možností skórovat a zápas zdramatizovat…..Naštěstí v poslední třetině jsme vstřelili další branky a zápas v pohodě dohráli do konce. V tomhle zápase se nám dařilo střelecky a to hlavně Bečvářovi, který vstřelil 5 branek,“ vysvětlil k zápasu Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Tichý J. - Nespěšný, Bílý, Mifek, Beneš - Sokol, Hrnčíř, Dobiáš, Vodvárka, Bečvář, Kříž, Kolář

Branky Svitav: Bečvář 5, Sokol 2, Dobiáš, Beneš

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Hradec Králové 1988 B 4:2 (0:1,1:1,3:0)

Žamberk nakonec prolomil střelecké trápení a otočil zápas s královehradeckými Piráty třemi vstřelenými góly během šesti minut ve třetí třetině. „V sobotu jsme za krásného počasí přivítali tým z Hradce. Měli jsme před sebou náročný víkend, kdy jsme potřebovali už nutně ukořistit nějaké ty body kvůli boji o playoff a vyhnutí se sestupovým pozicím. Zápas jsme začali lépe než hosté. Dostávali jsme soupeře pod tlak a vytvářeli si šance. Hradečtí do zápasu nastoupili poměrně ve vlažném tempu, které trochu překvapivě do konce utkání nezměnili. Těm, kdo se přišli na zápas podívat, jsme ukázali naprosto excelentně, jak vypadá impotence v zakončení. Tlačili jsme, dostávali se do dobrých i vyložených šancí, ale všechno pálili. Soupeř útočil spíše sporadicky a do souvislého tlaku nás nedostával. Ukázal nám ovšem význam slova efektivita, když ve 13 minutě se z celku nenápadné akce dokázal prosadit. Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že pokud budeme pokračovat v této hře, branky prostě přijdou. Nepřišly, ale za to se opět prosadil soupeř v přesilové hře. Dostavila se již mírná frustrace, ale naštěstí jsme ještě do konce třetiny alespoň snížili. Do poslední periody jsme stáhli hru na dvě formace a konečně začali dávat branky. Během 6 minut jsme nastříleli 3 branky a zápas otočili. Střelecké trápení jsme nakonec prolomili, brali všechny body a všem se nám ulevilo,“ vyhodnotil zápas Jakub Krejčí.

Sestava Žamberku: Šolc - Doleček, Krejčí, Smetana, Grund, Blecha - Levý, Kacálek, Stejskal, Lyer, Špárlínek, Chmelíček, Vašek, Ptáček, Nožka

Neděle 8.4.2018

SK Hokejbal Žamberk vs. 1.HBC Svitavy 2:3ss (0:0,2:1,0:1-0:1)

I když vítězství Žamberku nebylo daleko, tak bral nakonec v nájezdech se Svitavami jen bod.  „V neděli k nám zavítaly Svitavy. K jistotě uhájení nesestupových pozic jsme museli jakkoliv bodovat. Zápas to byl poměrně vyrovnaný, ale v jeho průběhu více ze hry měli spíše hosté. První třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině se opět více tlačil soupeř, nicméně nám podařilo otevřít skóre v přesilové hře zásluhou Kacálka. Svitavy ovšem vyrovnaly. Těsně před sirénou v čase 29:51 jsme šli znovu do vedení zásluhou Dolečka. V poslední periodě jsme věřili, že náskok ubráníme. Vypadalo to tak, ale bohužel soupeř 5 minut před koncem vyrovnal. V závěru jsme stáhli hru na 2 lajny a mohli jsme několikrát v jasných šancí rozhodnout. Ovšem i Svitavy měli na hokejce rozhodující gól. Žádný nepadl, a tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byli hosté úspěšnější. Bod bereme, objektivně si ten druhý bod zasloužili hosté asi více, i když my od vítězství nebyli daleko,“ okomentoval průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava Žamberku: Šolc - Doleček, Krejčí, Smetana, Grund, Blecha, Kmeť - Levý, Kacálek, Stejskal, Lyer, Špárlínek, Chmelíček, Vašek, Ptáček, Nožka

V nedělní dohrávce se Svitavám podařilo získat v nájezdech nad Žamberkem dva body, kterými si pojistily páté místo. „Jeli jsme si do Dlouhoňovic pro minimálně 2 body abychom si pojistili 5 místo a to se nám po hektickém výkonu také podařilo. První třetinu jsme odehráli celkem dobře. Je jen škoda, že se nám nepovedlo z několika dobrých příležitostí skórovat. Ve druhé třetině přišel náš klasický výpadek. Soupeř nás přehrával, měl více ze hry a také šel zaslouženě do vedení. Nám se podařilo vyrovnat, ale domácí šli opět do vedení pár sekund před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetině se nám povedlo po zlepšení vyrovnat a vynutit si nájezdy. V nich jsme byli šťastnější a získali potřebné dva body,“ konstatoval Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Tichý J. - Mifek, Makas, Beneš, Bílý - Sokol, Hrnčíř, Dobiáš, Vodvárka, Bečvář, Tichý P., Kolínková, Stloukal

Branky Svitav: Sokol, Makas, Stloukal

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 2:5 (1:3,1:2,0:0)

Královehradeckým Pirátům se po sobotní prohře s Žamberkem nepodařilo vyhrát ani v nedělní dohrávce nad pardubickými Autoskláři a tak stále zůstávají na předposlední nepostupové pozici do playoff.