» 09:00 | SK Jihlava-Autosklo PCE "modří"
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "bílí"
» 12:45 | Sršni Svitavy-Svítkov Stars
HBC Rangers Opočno (foto: fcb Rangers Opočno)

Opočno je MISTREM regionu VÝCHOD!

Jana Nekolová | 28.05.2017 23:07:08 | 1144x

2.NHbL – O víkendu se rozjely třetí a čtvrté finálové zápasy playoff druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých Opočno v sobotu díky své obětavosti a chytrosti slavilo úspěch, když porazilo posílené pardubické Autoskláře a v neděli si pak zaslouženě i díky čtyřem brankám Petra Hajníka dokráčelo pro titul! Nejužitečnějším hráčem playoff byl vyhlášen brankář Zdeněk Biegl.

HBC Rangers Opočno vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 4:2 (1:0,0:1,3:1)

Střely na branku: 23:28, Vyloučení: 3:1, Přesilovky: 1:3, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

HBC Rangers Opočno vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 7:4 (2:0,3:2,2:2)

Střely na branku: 26:27, Vyloučení: 5:5, Přesilovky: 5:5, Využití:1:0, Oslabení: 0:0

STAV SÉRIE 3:1

Opočno v sobotu díky své obětavosti a chytrosti slavilo úspěch, když porazilo posílené pardubické Autoskláře a v neděli si pak zaslouženě i díky čtyřem brankám Petra Hajníka dokráčelo pro titul. Nejužitečnějším hráčem playoff byl vyhlášen brankář Zdeněk Biegl.

„3. finálový zápas se přestěhoval na plochu zimního stadionu do Opočna. Hned v úvodu hosté zasypali našeho brankáře množstvím střel. Tento tlak jsme přežili a vyrovnali hru. Ke konci třetiny jsme vstřelili tolik potřebný gól. Hosté však v polovině 2. třetiny vyrovnali, takže rozhodovala 3. třetina a v ní  Autoskláři několikrát propadli při bránění, čehož jsme využili a vstřelili 3 výstavní branky. Závěrečná power play hostů již kýžené snížení nepřinesla. Po několika zápasech se vrátil do sestavy Venca Petr a byl u všeho podstatného, stejně jako Pepa Dudadík, který odehrál zápas ve velkém stylu. Oporou byl i náš gólman Zdenda Biegl. Přestože hosté nastoupili v nejsilnější možné sestavě i s 5 povolenými hráči áčka, tak naše obětavost a chytrost slavila úspěch,“ zhodnotil třetí finálový zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček, který ke čtvrtému dodal:

„Neděle měla rozhodnout o všem. Do Pardubic jsme už nechtěli ve středu jet. Proto jsme si tentokrát pečlivě pohlídali začátek zápasu a udeřili hned v čase 5.06, kdy se po nádherné kombinaci Dostála a Škody trefil Hajník. A tím naše „smrtící kobra“ ještě neskončila. Uštknula ještě v čase 13.32. Druhou třetině jsme opět začali famózně, v čase 15.11 a 15.17 jsme zavěsili Škodou a Dudadíkem další dvě výstavní branky. Hosté sice vzápětí snížili, ale do hry jsme je do konce zápasu již nepustili a zkušeně si dokráčeli pro titul. Zásluhu na něm má celý tým, vyhlášen byl i nejužitečnější hráč play off a tím se stal náš brankář Zdenda Biegl, ocenění by jistě zasloužila i naše „kobra“ Péťa Hajník, jenž poslal za záda bezmocného gólmana hostí 4 projektily.  A nyní baráž a 1.liga!!“

Sestava Opočna (3.zápas): Biegl (Ponke) - Škoda, Malík, Dostál, Mlateček, Kozák, Hetfleiš - Hajník, Petr, Hudeček, Dudadík, Řehák, Rail, Junek, Jedlička, Tovtík, Kania D., Franc

Branky Opočna (3.zápas): Petr, Škoda, Hajník, Rail

Sestava Opočna (4.zápas): brankáři: Biegl a Ponke, obrana: Malík, Mlateček, Dostál, Škoda, Hetfleiš, Kozák, útoky: Hajník, Petr, Hudeček, Dudadík, Řehák, Rail, Tovtík, Jedlička, Junek, Kania D.,

Branky Opočna (4.zápas): Hajník 4x, Škoda 2x, Dudadík 1x

Trenéři: Hajník st., Kania K. a Šejnoha

Opočno šlo celou sérii více za vítězstvím a dávalo lehce góly, zatím co se Autosklo na góly hodně nadřelo. „Do soupeře jsme se pustili bez respektu a vytvořili si skvělý vodní tlak, kdy všechny naše lajny skvěle točili domácí hráče. Nic méně zbytečný točný faul, nás stál tlak a domácím přidání jistoty na jejich hokejky. Od této doby se hrál hokejbal nahoru a dolů. Půl minuty před koncem první třetiny využili hosté zmatku v naší obraně a vstřelili úvodní gól. Posledních třicet vteřin jsme vrhli do útoku a vstřelení vyrovnávacího gólu zabránil jen faul domácích. Druhou třetinu jsme začínali přesilovkou a naše hra vyprovokovala domácí k dalšímu faulu. Hra 5 proti 3 ovšem nepřinesla kýžený gól. Ač jsme domácí přehrávali, nedokázali jsme míček dotlačit do brány. Šest minut před koncem druhé třetiny se skvěle uvolnil Jankura a nekompromisně zavěsil. Naše hra i nadále byla aktivnější, leč kýžený gól ne a ne padnout. Začátek třetí třetiny byl opět z naší strany aktivnější, leč to byly domácí, kteří opět měnili skóre po propadnutí naší obrany a únikem po křídle. V půli třetiny se nám podařilo vytěžit z tlaku před bránou tolik kýžené srovnání skóre. Pod vidinou šance vyhrát, jsme se začali bezhlavě tlačit do brány a otevřeli hru a rychlé protiútoky jsme nedokázali pokrýt a soupeř nás tak v obraně přečísloval, čehož také využil. A minutu na to navýšil skóre po brejku. Ač jsme poslední dvě minuty dohrávali bez gólmana s výsledkem jsme už nic nedokázali udělat,“ komentoval průběh třetího zápasu trenér Michal Křemenák, který ke čtvrtému dodal:

„Opět aktivní vstup do zápasu, zase nesmyslné vyloučení. Opět se domácí z našeho tlaku probrali a dostali do hry. V páté minutě jsme v obraně nepokryli domácí hráče a prohrávali jsme. V 11 minutě jsme dali zbytečnými útočnými fauly přesilovku 5 na 3, kterou jsme skvěle ubránili, ale následný návrat hráčů a střídání nás stálo další gól. Jestli jsme v první třetině občas zmatkovali, pak vstup do druhé byl totální propad. V rozmezí 17 vteřin od úvodního vhazování vedli domácí už 4:0. Následné střídání jsme se prosadili i my, když jsme využili první velké zaváhání domácí obrany. Dvě minuty nato jsme snížili na rozdíl dvou branek. Domácí, se hned na to opět prosadili z úniku a odskočili zase o tři branky.  Vstup do třetí třetiny jsme zase měli lepší a ve třetí minutě jsme tlak přetavili v gól. Ovšem domácí si dál hráli svoji hru a do konce zápasu nám dali ještě další dva góly. Nám se už jen podařilo snížit na konečných 7:4. Musím uznat, že celou sérii si šli Opočenští více za vítězstvím, dávali góly lehce po našich nesmyslných chybách, zatím co my jsme se na góly hodně nadřeli. Klukům děkuji, že bojovali až do konce a zápas za nepříznivého stavu nevzdali. Zároveň chci poděkovat všem hráčům, kteří v sezóně za béčko hráli. Soupeři blahopřeji k výhře.“

Sestava a branky Autoskla (3. zápas): Třináctý Jakub – Ryba Jakub, Šatara Petr, Turyna Michal, Kamaryt Miloš, Förstl Libor, Podařil Radim, Kosina Luďek, Hackenberg Tomáš, Filip Petr, Staněk Daniel, Jankura Karol (2+0), Veselík Michal, Skřivánek Tomáš, Korel Stanislav, Žouželka Michal SD (0+2), Merta Jakub

Sestava a branky Autoskla (4. zápas): Třináctý Jakub – Ryba Jakub, Šatara Petr, Kamaryt Miloš, Förstl Libor, Podařil Radim, Kosina Luďek (1+1), Filip Petr (1+0), Staněk Daniel, Jankura Karol, Veselík Michal (1+0), Skřivánek Tomáš (1+0), Korel Stanislav, Žouželka Michal SD, Merta Jakub, Kosař Daniel, Kasal Jiří (0+1)

Nejužitečnější hráč Play-off: Zdeněk Biegl (HBC Rangers Opočno)

Nejlepší brankář základní části: Petr Smekal (Delta Pardubice)

Nejlepší střelec základní části: Martin Čejgl (HBC Jokerit Chrudim)

Nejproduktivnější hráč základní části: Martin Čejgl (HBC Jokerit Chrudim)