» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Chlumec x Svítkov (foto: Alena Novotná)

O finalistech KHbL rozhodnou až páté středeční zápasy!

Jana Nekolová | 16.05.2017 14:04:21 | 997x

KHbL – O víkendu odstartovaly třetí a čtvrté semifinálové zápasy playoff krajské hokejbalové ligy, ve kterých Svítkov nevyužil mečbol a nechal chlumecké Vrtačky vyrovnat, takže bude rozhodovat pátý zápas ve středu ve Svítkově a bude to jisto jistě bitva se vším všudy, tak jak se na playoff patří. Chrudimští Žolíci v sobotu díky špatnému vyhození ve 44. minutě inkasovali od Žamberka rozhodující branku. V neděli se jim však podařilo urvat výhru a prodloužit tak sérii na rozhodující pátý zápas, ve kterém udělají vše pro finále, stejně jako Žamberk, který v obou zápasech soupeře přestřílel a v neděli podal i lepší výkon na to, aby urval postup a věří, že je v jejich silách si udělat středu hezkou.

HBC Jokerit Chrudim B vs. SK Hokejbal Žamberk 1:3 (1:1,0:0,0:2)

HBC Jokerit Chrudim B vs. SK Hokejbal Žamberk 3:2 (1:1,0:0,2:1)

STAV SÉRIE 2:2

Chrudimští Žolíci v sobotu díky špatnému vyhození ve 44. minutě inkasovali od Žamberka rozhodující branku. V neděli se jim však podařilo urvat výhru a prodloužit tak sérii na rozhodující pátý zápas, ve kterém udělají vše pro finále. „V sobotu nás čekal 3. zápas, který jsme nezačali úplně dobře a soupeř od začátku zápasu dával jasně najevo, že zpátky domů sérii vrátit nechce. Paradoxně jsme šli do vedení, když po ojedinělé chybě soupeře se trefil Trojek. Vedení bohužel nevydrželo dlouho a soupeř rychle srovnal na 1:1. Od druhé třetiny jsme šli s výkonem výš a výš, ale vedoucí branku jsme nepřidali. Naštěstí se to nepovedlo ani soupeři a tak i po druhé třetině se šlo do kabin za stále vyrovnaného stavu. V poslední části bylo téměř jisté, že kdo dá gól, vyhraje. Všechny střelecké pokusy končili na skvěle chytajících gólmanech. Bohužel pro nás ve 44. minutě zápasu naše špatné vyhození hostující zachytili na červené a nekompromisní střelou obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě a míček zapadl za bezmocného Kavána. Ještě jsme se pokusili o závěrečnou power play, která i přes několik dobře vypadajících akcí nedopadla a soupeř zvýšil do prázdné brány na konečných 1:3,“ zhodnotil první zápas Ladislav Solnický, který k druhému dodal:

„V neděli bylo tedy jasné, že musíme výhru urvat za každou cenu, abychom sezonu ještě prodloužili. První třetinu jsme o trochu lépe začali my, ale tentokrát to byli hosté, kteří se více, než se štěstím ujali vedení. Naštěstí jejich vedení vydrželo pouhou minutu, jelikož jsme bleskově využili nabídnutou přesilovou hru, když Pecinovu střelu tečoval Hořeňovský a trochu nás uklidnil. Ve druhé třetině opět žádná změna skóre nenastala, a tak jsme do poslední části šli znovu za nerozhodného stavu 1:1. Tentokrát se na vedoucí gól nečekalo tak dlouho jako v sobotu a už ve 35. minutě dobouchal míček za brankáře náš kapitán Řehák. Vedení nevydrželo dlouho a za další 2 minuty bylo srovnáno, když v ponechané výhodě soupeř vyrovnal. Museli jsme opět více zabrat, aby nám sezona neskončila. Nakonec to neslo své ovoce a ve 40. minutě po ose Dyntar, Hořeňovský, Řehák uklidil míček poslední jmenovaný do prázdné brány a poslal nás zpět do vedení. To jsme nakonec udrželi a ve středu se těšíme na rozhodující utkání, kde uděláme maximum pro finále. Oba zápasy se hrály ve vynikajícím tempu a vše podtrhli skvělými výkony oba brankáři. Jedinou kaňkou nedělního duelu byl faul hostujícího Vítka, který minutu před koncem předvedl zákrok, jenž do hokejbalu nepatří a rozhodně za to měl padnout vyšší trest.“
  Sestava Chrudimi: Kaván - Krupka, Bobek - Hladík (jen sobota), Pecina - Bulva, Mouric - Šídlo - Seidler, Trojek, Novelinka - Dyntar, Řehák, Hořeňovský, Žáček, Jirák, Pirkl
Branky Chrudimi (1.zápas): Trojek (Krupka)

Branky Chrudimi (2.zápas): Hořeňovský (Pecina, Dyntar), Řehák (Dyntar), Řehák (Hořeňovský, Dyntar)

Žamberk v obou zápasech soupeře přestřílel a v neděli podal i lepší výkon na to, aby urval postup. O finalistovi nicméně rozhodne středa a věří, že je v jejich silách si ji udělat hezkou. „V sobotu se nám sešlo relativně hodně omluvenek, kdy z různých důvodů neodcestovalo do Chrudimi hned 5 hráčů. Nastoupili jsme tedy v alternativní sestavě s obavami, jak se bude zápas vyvíjet. Ty se ukázaly jako zcela liché, neboť domácí vůbec nevstoupili do zápasu, tak jak by leckdo očekával. Již od začátku se nehrálo v takovém tempu, jako předchozí víkend v Letohradu, což nám vyhovovalo. Dařilo se nám dobře bránit střední pásmo a soupeř měl často problémy se zakládáním útoků. První branka padla v 10. minutě, kdy se z první vážnější šance prosadili domácí. Nám se naštěstí podařilo ještě do první pauzy vyrovnat zásluhou Exlera, který rychlou střelou překvapil domácího brankáře. Do druhé části jsme vstoupili lépe a domácí zatlačili, poté jsme se ale dopustili faulu, který nám sebral vítr z plachet a druhou část prostřední třetiny byli aktivnější domácí. Chleba se tedy lámal ve 3. třetině. Tam se nám podařilo zásluhou Horáka v čase 43:39 doslova strhnout vítězství na naši stranu. Poslední nekonečnou minutu jsme se naštěstí ubránili a po jednom vyhraném buly vítězství pojistil Lyer do prázdné brány,“  komentoval průběh prvního zápasu Jakub Krejčí, který k druhému dodal:

„V neděli se nám podařilo předvést mnohem lepší výkon než v sobotu, nicméně rozhodující bod jsme nepřidali. Začali jsme aktivněji a dařilo se nám soupeře dostávat pod tlak, který jsme přetavili v úvodní branku zásluhou Stejskala. Bohužel, hned z prvního faulu, kterého jsme se dopustili, soupeř vytěžil již po 7 vteřinách vyrovnávací trefu. Druhá třetina stejně jako v sobotu góly nepřinesla. Rozhodovalo se tedy až v poslední části. Tam na rozdíl od předchozího dne jsme byli jasně lepší než domácí. Vytvořili jsme si hodně vyložených šancí, ale v neděli nám to prostě takříkajíc nelepilo. Naše neschopnost zužitkovat alespoň nějakou příležitost a výkon domácího gólmana, který několikrát svůj tým doslova zachránil, rozhodly o tom, že jsme nezískali rozhodující bod. A jak to tak někdy bývá, soupeř z minima vytěžil maximum. Na jeho dorážku z času 34:57 jsme ještě zásluhou Vaška dokázali odpovědět. Z následného tlaku jsme ale další gól nevytěžili. Poté jsme v podstatě domácím darovali gól, kdy po špatném vyhození dobře sehráli situaci 3 na 1. Konec zápasu si domácí zkušeně pohlídali a k ničemu nás nepustili. Oba zápasy jsme soupeře přestříleli a v neděli jsme i podali výkon na to, abychom urvali postup. O finalistovi nicméně rozhodne středa a my věříme, že je v našich silách si ji udělat hezkou.“

Sestava Žamberku (1.zápas): Šolc - Krejčí, Grund, Forman, Blecha, Horák - Vítek, Exler, Nožka, Štětina, Chmelíček, Vašek, Smetana, Lyer, Stejskal

Branky Žamberku (1.zápas): Exler (Blecha), Horák (Vašek), Lyer

Sestava Žamberku (2.zápas): Šolc - Krejčí, Grund, Forman, Blecha, Horák, Kmeť -Vítek, Exler, Nožka, Štětina, Chmelíček, Vašek, Smetana, Lyer, Stejskal, Ulrych

Branky Žamberku (2.zápas): Stejskal (Štětina, Lyer), Vašek (Exler)

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 4:0 (0:0,2:0,2:0)

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 5:3 (1:0,2:0,2:3)

Chlumeckým Vrtačkám se o víkendu podařilo doma vyrovnat sérii se Svítkovem a tak bude rozhodovat až pátý zápas ve středu ve Svítkově. „V sobotu nás doma čekal 3. zápas semifinále, museli jsme vyhrát a to se taky povedlo. Na zápas jsme už byli kompletní. První třetina byla dost vyrovnaná, více ze hry jsme měli my, ale šance nevyužili. Druhou třetinu  jsme vyhráli 2:0, jako první se trefil Kozák Martin, druhou branku přidal Staněk Petr st. Ve třetí třetině nás podržel gólman Baránek (Baras), třetí branku přidal  opět Staněk  Petr st. O čtvrtý gól se postaral ve velké formě Doskočil. A tak soupeř se Svitkova musel přijet i v neděli,“ vysvětlil k prvnímu zápasu Ladislav Demjanovič, který k druhému dodal: „První třetinu jsme vyhráli 1:0 díky brance a opět Staněk Petr st. (Bobeš). Ve druhé třetině se začalo trochu víc hrát do těla. Druhou branku přidal z dorážky kapitán Doležal Pavel. Třetí branku přidal bombou Joudal Martin. Třetí třetina to byli nervy. Svitkov na nás vlítnul a snížil na 3:1. Soupeř začal lítat, byl všude, nabídli jsme jim přesilovku a tu taky využili 3:2. Pak, ale Horák střelou od modré nedal gólmanovi šanci 4:2. Hosté odvolali brankáře a podařilo se jim snížit na 4:3. Klid nám dal až Gottwald Jakub do prázdné branky 5:3. Chci poděkovat klukům za víkend, že nic nezabalili. Chci poděkovat i divákům, kteří nás přišli povzbudit. O postup do finále se rozhodne ve středu ve Svítkově v pátém zápasu. Zvu diváky, aby nás přijeli povzbudit a drželi nám palce, byl by to velký úspěch pro chlumecký B tým postoupit do finále.“