4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

TITULNÍ STRANA » Novelinka vystřílel v nájezdech výhru pro Ježky a Hudec prostřílel Třebovou skrz na skrz
» 09:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:15 | SK Jihlava-Ježci HM
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:00 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"

Jana Nekolová | 15.04.2018 23:31:29 | 526x

2.Liga – V sobotu pokračovala druhá liga předposledními zápasy základní části soutěže, kde sedm statečných královehradeckých Pirátů prohrálo relativně poklidný zápas bez většího množství vyloučení v Chlumci. Zápas mezi domácím Opočnem a heřmanovskými Ježky rozhodl v nájezdech Lukáš Novelinka a rozjásal tak střídačku hostů. Svítkov doma zaznamenal v předposledním zápase základní části soutěže výhru nad Žamberkem. Přeloučský Hudec prostřílel českotřebovskou lokomotivu, které se zápas hrubě nepovedl, skrz naskrz a omlazená sestava pardubických Autosklářů si přivezla i díky hattricku Stanislava Korela ze Svitav výhru a tři body.

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HBC Hradec Králové 1988 B 5:1 (2:1,0:0,3:0)

Sedm statečných královehradeckých Pirátů prohrálo relativně poklidný zápas bez většího množství vyloučení v Chlumci. „K předposlednímu zápasu základní části jsme vyrazili do neoblíbeného Chlumce. Nakonec se nás sešlo 7 statečných do pole. Ostatní odradil asfaltový povrch, pověstná tvrdá hra domácích a celkově bouřlivé prostředí, které místní diváci dokáží vytvořit. Naše obavy se však tentokrát nenaplnily. Celý zápas se nesl v relativně poklidném duchu bez většího množství vyloučených na obou stranách. Po většinu času nás domácí drželi v našem obranném pásmu. My jsme horko těžko odolávali jejich snahám. Obrovské díky patří brankáři Honzovi Šmídovi, který se postavil do brány po několikaleté pauze a na jeho výkonu to nebylo vůbec znát. Hlavně jeho zásluhou byl stav po druhé třetině jen 2:1 pro Chlumec. Ve třetí části se začala více projevovat naše prázdná střídačka. Soupeř si pohlídal vítězství dalšími třemi brankami. Chtěl bych domácím pogratulovat a hlavně poděkovat za pohodový průběh,“ zhodnotil zápas trenér Michal Dunda.

HBC Rangers Opočno vs. Ježci Heřmanův Městec 3:4ss (1:1,0:1,2:1-0:1)

Zápas mezi domácím Opočnem a heřmanovskými Ježky rozhodl v nájezdech Lukáš Novelinka a rozjásal tak střídačku hostů. „Do Opočna jsme jeli hájit naši jarní neporazitelnost a určitě jsme si chtěli odvézt plný počet bodů. Bohužel začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Již v 7. minutě jsme inkasovali a ve 12. minutě už jsme měli na kontě 4 vyloučení a náš gólman Lukáš Synek musel čelit i trestnému střílení, které s ledovým klidem zvládnul. Rozhodčí také za krátko odpískali trestné střílení pro nás, jež jsme ale stejně jako Opočno neproměnili. Do hry jsme se dostali až vyrovnávací brankou Lukáše Novelinky, který hned po buly prostřelil domácího brankáře Ponkeho. Do druhé třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Naši hru jsme výrazně zlepšili a vytvářeli si dobré šance. Ve 25. minutě jsme vstřelili druhou branku po krásné souhře Romana Jošta a Kuby Nováka, který z "první" nekompromisně zakončil. Na začátku třetí části se nám podařilo přidat třetí branku - Patrik Škoda nádherně vymetl pravý růžek branky a bylo hned veseleji. Poté však přišla opět série našich vyloučení, která nám vzala doslova vítr z plachet a soupeři se podařilo srovnat stav na 3:3. Rozhodnout tak musely nájezdy, ve kterých dominovali brankáři. Gólem skončil až náš pátý nájezd, který proměnil Lukáš Novelinka a rozjásal naši střídačku. Každopádně jsme nakonec rádi, že se podařilo vyhrát a pojistit si tak minimálně čtvrté místo v tabulce. Soupeř nám body rozhodně nedal lacino a velké díky patří našemu brankáři Lukáši Synkovi, který nás opět podržel, když to bylo potřeba,“ komentoval průběh zápasu Ondřej Honek.

Sestava Ježků: Synek (Novelinka P.) - Macháček, Valenta, Šubník, Honek, Pavlíček - Kopriva, Pilař T., Škoda, Macenauer, Novelinka L., Petr T., Novák, Jošt

Branky Ježků: 14:41 Novelinka L. (Novák), 24:04 Novák, (Jošt, Synek), 32:48 Škoda (Novák, Jošt)

Fotografie ze zápasu (autor Alena Čížková):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B vs. SK Hokejbal Žamberk 5:1 (2:1,1:0,2:0)

Svítkov doma zaznamenal v předposledním zápase základní části soutěže výhru nad Žamberkem.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HC Jestřábi Přelouč B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 6:2 (1:2,2:0,3:0)

Přeloučský Hudec prostřílel českotřebovskou lokomotivu skrz naskrz. „Tuto sobotu jsme na našem hřišti přivítali soupeře, který se v tabulce pohybuje na znatelně vyšších pozicích než my. Tímto faktorem jsme se však nenechali zastrašit a do zápasu jsme vstoupili s vidinou šance na úspěch jako v každém jiném zápase. První třetinu se hrálo spíše v našem obranném pásmu a soupeři nám poměrně rychle po úvodním vhazování vstřelili první branku. Dvě minuty poté jsme ale trefou Tomáše Hudce srovnali stav na 1:1. Další gól padl až ke konci první třetiny, a tím se dostali do vedení znovu hosté. Od začátku druhé třetiny jsme začali naše protihráče více přehrávat a dařilo se nám držet tlak v útočném pásmu. Více našich šancí přinášelo to potřebné - góly do sítě soupeře. V druhé třetině jsme otočili stav na 3:2 znovu zásluhou Tomáše Hudce. V poslední části základní hrací doby protihráči nevsítili žádnou branku, a tak Tomáš už jen dokonal skalp České Třebové dalšími třemi góly. Všechny naše branky byly tedy výsledkem gólového koncertu jednoho našeho hráče. Není ale sám, kdo se o výhru zasloužil. Celý náš tým hrál jako jeden celek a dopouštěl se mnohem méně chyb než v předešlých duelech. Za výhru vděčíme i našemu výborně chytajícímu gólmanovi Petru Sedmákovi, který vychytal osmadvacet střel z celkových třiceti. Tento zápas se nám tedy velmi vydařil a v příštích soubojích na něj musíme navázat,“ shrnul průběh zápasu Ondřej Kade.

Sestava Přelouče: Sedmák - Oliva, Drápalík Michal, Hájek Tomáš, Hohenberger, Kazimír M, Kazimír D, Komůrka - Hudec, Čermák, Moravec, Pospíšil, Vlk, Drápalík Martin, Kade, Slanina, Mlynář

Branky Přelouče: Hudec (Čermák), Hudec (sám), Hudec (Slanina), Hudec (Čermák), Hudec (Čermák), Hudec (Čermák)

Českotřebovským Kohoutům se zápas s přeloučskými Jestřáby hrubě nepovedl. „Těžko se zápas hodnotí. Hrubě nepovedené utkání. Bylo vidět, že jsme k němu nepřistoupili, jak jsme měli. Sice jsme se dostali do vedení, ale soupeř po našich chybách dokázal vstřelit branky. Po dvou třetinách jsme prohrávali 3:2, chtěli jsme s tím něco udělat. Před třetí třetinou jsme si řekli, co musíme změnit, že musíme být aktivnější. Celkově musím říct, že zápas se nám nevydařil, musíme to hodit za hlavu a poctivě se připravit na poslední zápas základní části," popsal zápas Petr Kvasnička.

1.HBC Svitavy vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 3:6 (0:2,2:0,1:4)

Svitavy doma díky zranění tří klíčových hráčů ve třetí třetině a své nedisciplinovanosti podlehly pardubickým Autosklářům. „Od první minuty se hrál zápas v dobrém tempu. Hosté byli od začátku svižnější, my se postupně rozehráli. Šance byly na obou stranách. Hosté své proměnili, my bohužel ne, i když jsme byli snad 3x sami před bránou. Ve druhé jsme paradoxně ze čtyř střel za celou třetinu dokázali vytěžit dva góly a zápas vyrovnat. Bohužel do třetí třetiny jsme šli do dvojnásobného oslabení. Ve třech jsme ještě odolali, ale následně ve čtyřech už ne a hosté šli do vedení. Vzápětí přidali další branku poté v přesilovce na 2:5 a prakticky bylo rozhodnuto. Domácím se podařilo ještě snížit, ale hosté pečetili do prázdné brány na konečných 3:6. Přes prohru musím kluky a jednu slečnu pochválit za předvedenou hru, kdy jsme byli soupeři po dvě třetiny vyrovnaným partnerem. Bohužel náš výkon ve třetí třetině poznamenalo zranění tří klíčových hráčů a také naše nedisciplinovanost. U jednoho to vypadá na konec sezóny. Pokud ano, bude nám v play off citelně chybět,“ vysvětlil k zápasu trenér Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Beneš, od 30min Tichý J. - Nespěšný, Makas, Šmehlík, Bílý - Dobiáš, Hrnčíř, Sokol, Vodvárka, Bečvář, Stloukal, Kříž, Kolář, Kolínková

Branky Svitav: Sokol 2, Vodvárka

Omlazená sestava pardubických Autosklářů si přivezla i díky hattricku Stanislava Korela ze Svitav výhru a tři body. „Úvod utkání se nám vydařil a soupeři jsme v první třetině odskočili o dvě branky. Ve druhé třetině začal soupeř naplno využívat výhodu svého velkého hřiště a přišlo vyrovnání. V závěrečné třetině přibyla vyloučení na obou stranách. Nám se podařilo dvě přesilové hry využít a překlopit zápas zpět na naši stranu," konstatoval Jan Barva.

Sestava Autoskla: Hnát - Svoboda st.,Hruška, Barva, Svoboda ml., - Korel, Zeman, Veselík, Merta, Jirák, Moravec V., Kosař, Mach, Licek

Branky Autoskla: Korel 3x, Licek, Svoboda st., Veselík