V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Autoskláři x 1.HBC Svitavy (foto: Jana Nekolová)

Nová sezona začala salvou střel od Autosklářů a Chrudimi

Jana Nekolová | 11.09.2016 22:17:56 | 1433x

2.NHbL – doplněno -  V sobotu otevřela bránu nové sezony druhé národní hokejbalové ligy výhra Opočna, kterému vyšla díky jeho produktivitě premiéra, v niž vyhnal brankáře Mence na střídačku a nadělil Ježkům šest gólů. Autoskláři přejeli dvanácti góly Svitavy, ale soupeř jim nedal nic zadarmo a bojoval až do konce. Českotřebovští Kohouti i přesto, že ve druhé třetině vyrovnali, nakonec doma podlehli Prachovicím, jenž rozhodly třemi góly ve třetí třetině. Chrudimští Žolíci rozstříleli přeloučské Jestřáby, kteří se ještě nenaladili na novou sezonu, jedenácti góly, hattrickem se blýskl Kišš a vyrovnanou bitvu mezi domácí Deltou a hostujícími královehradeckými Bandity nakonec vyhráli na nájezdy domácí.

Sobota 10.9.2016

HBC Rangers Opočno - Ježci Heřmanův Městec 6:2 (3:0,1:0,2:2)

Střely: 19:29, Vyloučení: 5:5, Přesilovky: 5:4, Vyúžití: 1:0, Oslabení: 0:1

Opočnu díky jeho produktivitě vyšla premiéra, ve které vyhnal brankáře Mence na střídačku a nadělil Ježkům šest gólů. „Premiérový zápas sehráli Rangeři jako nováček 2. národní hokejbalové ligy na domácím hřišti v Opočně s Ježky. Ti v loňské sezoně suverénně tuto soutěž opanovali. Proto před domácími stál nelehký úkol. Ztížený byl navíc tím, že do hry nemohli zasáhnout hned 4 klíčoví hráči – Dostál a Šejnoha kvůli zranění a Jedlička a Hlavnička z pracovních důvodů. Proto jsme uvítali výpomoc brankáře Biegla a obránce Škody z extraligového Hradce Králové. Hned od počátku se hrál svižný hokejbal se šancemi na obou stranách. My jako domácí nemáme příliš natrénováno, proto jsme zvolili v 1. třetině spíše vyčkávací taktiku se snahou o brejky. A náramně se nám to podařilo, dvakrát jsme z toho skórovali, až jsme vyhnali brankáře Mence na střídačku. Jen sebekriticky musíme uznat, že výsledek příliš neodpovídá dění na hřišti, jen svědčí o naší báječné produktivitě“, popsal zápas vedoucí domácího mužstva Josef Kovaříček.

Sestava Opočna: Biegl, Mráček - Škoda, Junek, Hetfleiš, Malík - Hajník, Kania K., Hudeček, Řehák, Dudadík, Steklík, Kania D., Kozák

Branky Opočna: 3.05  Kania K. (Hudeček, Malík) PP, 6.11  Dudadík, 13.26 Hajník (Malík, Junek), 23.01 Řehák (Hetfleiš), 32.08 Dudadík (Kozák), 36.58  Dudadík (Škoda, Řehák)

Ježkům jejich cíl vyhrát tři body nevyšel a museli se před Opočnem sklonit. „Do zápasu jsme šli s jasným cílem a to vyhrát za tři body. To, že na nás domácí vyzráli svojí jednoduchou hrou, vyplynulo z našich chyb v obraně. Minimálně 4 branky padly jen z přečíslení nebo ze samostatného úniku. Rangeri výborně četli naši hru a i přes velký tlak na jejich bránu se nám nepodařilo vsítit snižující nebo rozdílovou branku. Poprvé se nám podařilo skórovat až ve třetí třetině, kdy Pavel Šprincl vybojoval míček a našel Filipa Paukrta, který nekompromisně prostřelil domácího brankaře. O chvíli později jen kosmetická úprava, kdy již zmiňovaný Pavel Šprincl ukorigoval balonek na soupeřově modré čáře a po rychlé kličce vstřelil náš tedy druhý a poslední gól. Toto rozhodně není hra, kterou se chceme prezentovat a je na čase se zamyslet co je potřeba  změnit do nové sezony, abychom fungovali jako jeden tým, jak tomu bylo v minulých ročnících Druhé národní hokejbalové ligy. Ačkoliv jsme po celý zápas měli značnou převahu, o čem mluví i počet střel 29:19 v náš prospěch, tak musíme uznat, že na střely se nevyhrává a domácí zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil průběh zápasu Jan Doležal.

Sestava Ježků: Synek Lukáš, Menc Petr - Honek Ondřej, Drbohlav Lukáš, Flídr Petr, Menc Lubomír, Škubník Petr, Myška Lukáš, Bőhm Radek, Pilař Tomáš, Míšek Josef, Šprincl Pavel, Paukrt Filip, Doležal Jan

Branky Ježků: 34:44 Filip Paukrt (Pavel Šprincl), 40:34 Pavel Šprincl (Filip Paukrt).

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B - 1. HBC Svitavy 12:1 (4:1,3:0,5:0)

Střely: 40:9, Vyloučení: 0:5, Přesilovky: 5:0, Vyúžití: 2:0, Oslabení: 0:0

Autoskláři přejeli dvanácti góly Svitavy, ale soupeř jim nedal nic zadarmo a bojoval až do konce. „První kolo nového ročníku přivál do naší hokejbalová arény tým ze Svitav. Od začátku bylo znát kdo má po prázdninách natrénováno a kdo ne. Paradoxně se soupeř z prvního vážného ohrožení naší brány prosadil. Následně jsme zlepšili pohyb, srovnali a vzali si otěže zápasu do svých rukou. Od půle druhé třetiny bylo na soupeři znát, že jeho fyzický fond není jako u naších hráčů a nám se dařilo díky tomu navyšovat skóre. Ač je výsledek zápasu vysoký, nebyla výhra jednoduchá, hosté bojovali do poslední vteřiny a nic nám nedali zadarmo,“ komentoval zápas trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Jakub Třináctý – Jakub Ryba (1+0), Radim Podařil (1+0), Petr Šatara, Ondřej Novotný, Tomáš Hackenberg (2+2), Karol Jankura (2+0), Jindřich Kunc (2+2), Jan Barva (2+1), Dominik Jirák (0+2), Stanislav Korel (2+3)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

TJ Lokomotiva Česká Třebová B - SK Prachovice 2:5 (1:2,1:0,0:3)

Střely: 28:19, Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 4:4, Vyúžití: 1:1, Oslabení: 0:0

Českotřebovští Kohouti i přesto, že ve druhé třetině vyrovnali, nakonec doma podlehli v prvním zápase nové sezony Prachovicím, jenž rozhodly třemi góly ve třetí třetině.

HBC Jokerit Chrudim - HC Jestřábi Přelouč B 11:1 (5:0,3:0,3:1)

Střely: 37:29, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2 Vyúžití: 0:0, Oslabení: 0:0

Chrudimští Žolíci rozstříleli přeloučské Jestřáby jedenácti góly, hattrickem se blýskl Kišš. „Vstup do 1. kola se nám vyvedl, když jsme Přelouči nedali žádnou šanci a v poklidu vyhráli 11:1 a tím se i ukázalo, že se vyplatila náročná příprava před sezónou. První branku sezóny vsítil Bureš již po 10 sekundách hry. Po další minutě zvyšoval Novelinka. Do třetiny se trefili 2x Kiss a Čejgl a o utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Hosté v druhé třetině zvýšili aktivitu a nepříjemně napadali, ale na Novelinku v bráně si nepřišli. Naopak jsme skórovali my, prosadili se Pecina, Novelinka a Seidler. Jedinou branku hostů vstřelil hezkou střelou pod víko Vlk. Poslední slovo jsme řekli my, góly přidali Seidler, Čejgl a Kišš, který zkompletoval hattrick a zároveň vstřelil 10. gól (to ho bude v kabině stát basičku Plzničky). V příštím kole nás čeká zápas v Prachovicích, cementáři nikdy nenechají nic zadarmo,“ vysvětlil k zápasu Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Novelinka P. - Staněk, Pecina, Novelinka L. - Bureš, Seidler, Musil, Kišš, Černický, Čejgl

Branky Chrudimi: 3x Kišš, 2x Seidler, 2x Novelinka L., 2x Čejgl, Bureš, Pecina,

Přeloučští Jestřábi se ještě nenaladili na novou sezonu a tak byl zápas rozhodnut už v první třetině. „Podle předpokladu nám bude asi tak dvě, tři kola trvat, než se všichni naladí na to, že začala nová sezóna. Někteří hráči plnili jiné klubové a funkcionářské povinnosti, někteří ještě stále odpočívají, tak jsme do Chrudimi vyrazili s 12 lidmi, z nichž tři byli ještě loni staršími žáky. Někteří se na hřišti viděli doslova poprvé a bylo to znát. Zápas byl rozhodnut už  v první třetině, kdy jsme dostávali góly a příliš zbytečně jednoduše. Výsledek je takový, jaký je, je to jeden zápas, jede se dál,“ shrnul průběh zápasu Libor Komůrka.

Sestava a branka Přelouče: Sedmák, Drápalík Mich, Kalousek, Komůrka, Lauryn, Raška, Horák, Šurkala, Čermák, Vlk L. (1), Kade, Balada, Honenberger.

Neděle 11.9.2016

Delta Pardubice - HBC Banditi Hradec Králové 3:2ss

Střely: 34:20, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 3:3, Vyúžití: 1:0, Oslabení: 0:0

Vyrovnanou bitvu mezi domácí Deltou a hostujícími královehradeckými Bandity nakonec vyhráli na nájezdy domácí.

"K historicky prvnímu druholigovému zápasu jsme nastoupili v Pardubicích na Svítkově proti Deltě v relativně plné sestavě dvanácti hráčů do pole, kdy nám chyběli jen 3 hráči. Začátek zápasu byl z naší strany poznamenám velkou nerozehraností, kdy jsme soupeři několikrát nahráli míček v obranném pásmu při rozehrávce. Tento fakt byl jasným důkazem toho, že bez tréninků to jde jen ztěžka. A to nemluvím o fyzičce. I přesto jsme ustáli šance domácích bez úhony hlavně díky skvělému výkonu brankaře Patrika Zemana, na kterém byla naopak vidět slušná rozehranost. Dokonce jsme se ujali vedení 1:0 po individuálním průniku až před bránu. Delta srovnala při přesilové hře, kterou sehrála velmi zkušeně. Nám se naštěstí povedlo hned kontrovat po velkém důrazu dvojice Dunda Aleš Holeček, kdy druhý jmenovaný domlátil míček za záda domácího golmana. Byl to jeho premiérový gól v našem dresu. Druhá třetina se nám asi povedla z herního pohledu nejlépe. Každopádně v ní nepadl ani 1 gól. Ve třetí jsme zase nechali přebrat otěže zápasu domácí. Několikrát nás zamkli v obranném pásmu. Tuto převahu zúročili při našem dalším vyloučení druhou brankou z přesilovky. Zápas jsme mohli rozhodnout paradoxně my v oslabení, při kterém jsme se řítili ve dvou na domácího brankaře. Nic se však již nestalo a šlo se do nájezdů. V těch byli šikovnější domácí a získali tak druhý bod," popsal zápas Michal Dunda.