V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Autosklo x Delta (foto: Jana Nekolová)

Nájezdovou bitvu mezi Autoskláři a Deltou rozhodl Lukáš Kohoutek

Jana Nekolová | 25.09.2016 21:22:59 | 1322x

2.NHbL – V sobotu se odehrálo třetí kolo zápasů druhé národní hokejbalové ligy, ve kterém královehradečtí Bandité svůj cíl napravit svou reputaci nesplnili a i napotřetí podlehli o gól, tentokrát domácím Ježkům. Delta i přes nepříznivý začátek zápasu ve třetí třetině vyrovnala a na nájezdy díky Kohoutkovi vyhrála. Oslabené Opočno nestačilo na jednoduchou hru českotřebovských Kohoutů, kteří ho tím zaskočili a doplatilo na neproměňování několika tutovek. Chrudimští Žolíci doma přejeli deseti góly Svitavy, hattricky se blýskl Čejgl s Šídlem a přeloučští Jestřábi svou aktivní hrou doma převálcovali osmi góly Prachovice a připsali si bonus v podobě čistého konta. .

Ježci Heřmanův Městec - HBC Banditi Hradec Králové 4:3 (1:1,0:0,3:2)

Střely na branku: 54:25, Vyloučení: 6:4, Přesilovky: 4:6, Využití: 0:0, V oslabení: 2:0

Ježci jsou nakonec s vítězstvím nad královehradeckými Bandity a ziskem tří bodů spokojeni. „K uplynulému zápasu s Banditama z Hradce Králové se mi těžko hledají slova. Za tři body vděčíme hlavně štěstí. Tyto zápasy, kde bychom měli brát jednoduše vítězství na naši stranu, jsme přístup dost podcenili a Banditi se jako první ujali vedení. Stav se nám ještě do konce první třetiny povedl vyrovnat po trefě Tomáše Pilaře. Druhá třetina branku nenabídla, a tak se rozhodovalo až v poslední části, kdy jsme ironicky těžili z našich trestů právě my. Hosté ale nic nevzdávali  a hru stále snižovali o rozdílovou branku. Podtrženo sečteno, tři body zůstaly doma, takže spokojenost,“ zhodnotil zápas Jan Doležal.

Sestava Ježků: Menc Petr, (Snížek Tomáš) - Menc Lubomír, Honek Ondřej, Sliacký Jan, Škubník Petr, Böhm Radek, Míšek Josef, Doležal Jan, Paukrt Filip, Šprincl Pavel, Novák Jakub. Pilař Tomáš

Královehradečtí Bandité svůj cíl napravit svou reputaci nesplnili a i napotřetí podlehli o gól, tentokrát domácím Ježkům. „V rámci třetího kola jsme odjeli na utkání do Heřmanova Městce s jasným cílem napravit reputaci z minulých neúspěchů. To se nám bohužel nepovedlo a připsali jsme si na konto třetí prohru o gól, což začíná být trochu frustrující. Zápas se nehrál v nijak rychlém tempu. Soupeř hrál stejně jako my na 10 hráčů do pole, takže se nikam nehnal. Vše důležité se vlastně odehrálo ve třetí třetině, do které se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Potom ještě padl gól na každé straně a pak přišla naše noční můra přesilová hra. Nabídnutou šanci jsme vůbec nezvládli a naopak nám při ní domácí vstřelili dva góly. Nám se ještě povedlo snížit. Bohužel to přišlo 9 sekund před závěrečnou sirénou, takže jsme všechny body nechali Ježkům,“ komentoval průběh zápasu Michal Dunda.

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B  - Delta Pardubice 3:4ss (1:0,2:1,0:2-0:1)

Střely na branku: 25:27, Vyloučení:  2:4, Přesilovky: 2:1, Využití: 1:0, V oslabení: 1:0

Autosklo i přesto, že po dvou třetinách vedlo, nechalo Deltu vyrovnat a na nájezdy i vyhrát.

Sestava Autoskla: Třináctý Jakub – Podařil Radim, Kamaryt Miloš, Ryba Jakub, Deml Martin (MD), Jankura Karol, Korel Stanislav, Jirák Dominik, Šimek Jakub (MD), Kosař Daniel „C“, Loukota Martin, Zelinka Vladimír, Dvořák Jakub, Barva Jan, Křemenák Michal, Hackenberg Tomáš

Branky Autoskla: 2:36 Hackenberg Tomáš (Jankura Karol) PP, 25:33 Korel Stanislav (Jankura Karol) SH, 28:43 Jankura Karol (Korel Stanislav)

Delta i přes nepříznivý začátek zápas ve třetí třetině vyrovnala a na nájezdy díky Kohoutkovi vyhrála. „Úvod utkání byl z naší strany dost opatrný, i přesto se domácí po nenápadném průniku dostali do palebné pozice a nemýlili se. Naše hra po inkasovaném gólu byla ještě víc pomalá a nepřesná. Po půlce zápasu jsme dostali výhodu přesilové hry, ale namísto srovnání jsme domácím nabídli několik šancí a ti nezaváhali - 2:0. O chvilku později už to bylo o 3 góly po další neuvěřitelné chybě naší obrany. V závěru třetiny jsme vykřesali jiskřičku naděje tečovanou střelou. Do třetí třetiny jsme vstoupili pouze na dva útoky a hráči ukázali, že jim to vyhovuje. Dobrým pohybem zkombinovaným s patřičným důrazem jsme dostali domácí obranu pod tlak a ta začala kupit chyby. V páté minutě jsme využili vyhrané buly v domácí třetině a Autoskláři už vedli jen o gól. Vzápětí přišly i další šance, ale stav se prozatím neměnil. Když už to vypadalo, že se odhodláme ke hře bez gólmana, dvojice Minařík a Filip se vřítila do domácí obrany a dotlačila třetí míček až do svatyně. Po plichtě následovaly samostatné nájezdy, ve kterých jsme prokázali více šikovnosti a získali bonusový bod,“ shrnul průběh zápasu Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Smekal - Cinko, Hrnčíř - Jurga, Riedel - Kopecký, Macháček - Kohoutek, Filip, Minařík - Shejbal, Stránský, Švihlík - Ježek, Borovec, Čeřovský

Branky Delty: Kohoutek, Jurga, Filip, rozhodující nájezd Kohoutek

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

TJ Lokomotiva Česká Třebová B - HBC Rangers Opočno 3:1 (2:1,0:0,1:0)

Oslabené Opočno nestačilo na jednoduchou hru českotřebovských Kohoutů, kteří ho tím zaskočili a doplatilo na neproměňování několika tutovek. „Po několika měsících jsme zase hráli na asfaltu a na malém hřišti, což činilo problémy většině hráčů. Navíc jsme sestavu plácali kvůli zraněním, již začínajícím hokejům (mimo 2 hráčů všichni již hrají hokeje) a pracovnímu vytížení. I proto nás domácí svojí jednoduchou hrou nahazováním míčků do naší třetiny a jejich dobíháním zaskočili, a když jsme navíc neproměnili několik tutovek a domácí se třikrát prosadili dorážkami na brankovišti, bylo o utkání rozhodnuto. Příště se snad sejdeme ve větším počtu,“ vysvětlil k zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.

HBC Jokerit Chrudim - 1. HBC Svitavy 10:1 (0:0,5:0,5:1)

Chrudimští Žolíci doma přejeli deseti góly Svitavy, hattricky se blýskl Čejgl a Šídlo. „V 1. třetina se hrál vyrovnaný hokejbal, nejvíce šancí jsme si vytvořili v přesilovce 5 na 3, ale žádná rána se neujala. V druhé třetině otevřel skóre Šídlo Štěpán souhrou v přesilovce. Vedení netrvalo dlouho, za pár sekund hosté vyrovnali. Tož bylo z jejich strany vše, jelikož se začala projevovat velice tvrdá zimní příprava a soupeři docházel dech a naopak náš brankostroj se zastavil až na čísle 10. Výsledek je trochu krutý pro hosty, neboť půl zápasu se hrál vyrovnaný hokejbal, ale skvělý závěr 2. třetiny rozhodl o zápase. Další kolo nás čeká v Opočně, nepochopitelně přes státní svátek ve středu, ale každopádně budeme chtít udržet letošní neporazitelnost, i když pojedeme na zápas značně oslabeni,“ ohodnotil zápas Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Novelinka P. - Trojek, Šídlo Svatopluk, Hlavsa, Novelinka L., Černický- Bureš, Musil, Dobrovolný, Kišš, Čejgl, Šídlo Štěpán

Branky Chrudimi: 17. Šídlo Š. (Kišš) PP, 21. Kišš (Čejgl) PP, 26. Kišš (Černický), 27. Šídlo Š. (Hlavsa), 29. Šídlo Š. (Kišš, Čejgl), 33. Čejgl (Trojek) SH, 36. Čejgl (Kišš) SH, 38. Novelinka L. (Bureš) PP, 40. Čejgl (Šídlo Š.), 40. Bureš (Dobrovolný)

Svitavy se musely před chrudimskými Žolíky sklonit. „K tomuto zápasu se dá napsat jediné, dokud nezapracujeme na myšlení některých našich hráčů, tak mám obavu, že nejsme schopni v této soutěži hrát vyrovnané utkání s žádným týmem. Pravdou je i to, že rozhodčí v tomto utkání udělali dost sporných rozhodnutí v náš neprospěch, nad kterými se podivovali i hráči soupeře, ale na to se nebudeme vymlouvat. Je to jen a jen v našich hlavách, protože hokejbal umíme hrát, natrénováno máme, jen to musíme prodat na hřišti,“ okomentoval průběh zápasu trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Beneš, Tichý - Josepčuk, Rašner, Libich, Kolář - Šmehlík, Petr, Bílý, Stloukal, Dobiáš, Kadlec, Lustyk, Sokol, Vodvárka

Branka Svitav: Josepčuk 17:15

HC Jestřábi Přelouč B - SK Prachovice 8:0 (1:0,4:0,3:0)

Střely na branku: 31:13, Vyloučení: 2:7, Přesilovky: 7:2, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi svou aktivní hrou doma převálcovali osmi góly Prachovice a připsali si bonus v podobě čistého konta. „V prvním letošním domácím představení jsme chtěli potvrdit utrápenou výhru z Hradce zcela odlišným výkonem a to se nám i podařilo. Od úvodního hvizdu jsme tahali za delší konec, ale chyběla kvalitní koncovka. Přesto jsme si do kabin nesli jednogólové vedení po premiérové trefě v dresu Jestřábů v podání matadora Čermáka. Zápas se tak lámal až ve třetině druhé, kdy jsme odpor hostů zlomili čtyřmi přesnými zásahy (kde mimo jiné Čermáka napodobil Tomáš Vlk). Aktivní hra nám vydržela až do závěrečného hvizdu a přinesla i bonus v podobě čistého konta. S domácím startem sezóny nemůžeme být nespokojeni,“ popsal zápas Filip Oliva.

Sestava Přelouče: Dvořáček – Kalousek, Oliva, Vlk T., Lauryn, Hájek, Komůrka – Hudec, Motyčka, Slanina, Raška, Horák, Čermák, Šurkala, Dekereš, Šanda, Hohenberger, Drápalík M.,Balada, Vlk L.

Branky Přelouče: 9. Čermák, 18. Šanda (Slanina, Raška), 24. Horák (Hudec, Čermák), 29. Vlk T. (Šurkala, Hudec) PP, 30. Vlk L (Drápalík M.), 32. Vlk T. (Lauryn, Čermák), 43. Hudec (Vlk T., Čermák), 45. Raška (Slanina, Motyčka) PP