V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Ondřej Novotný | 22.03.2017 19:02:37 | 312x

Základní část extraligy mladšího dorostu je minulostí. Starší dorostenci Autoskla a královéhradeckých Pirátů vstoupili nadstavbové části. Svítkov bojoval o konečné umístění ve skupině C.

Extraliga mladšího dorostu – skupina C

HBC Gladiators Olomouc — SK Hokejbal Letohrad 1:10 (0:1, 0:4, 0:5)

Střely: 15:53 Vyloučení: 2:1 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0 Diváků: 10 Rozhodčí: Vokalová, Synková
Branky a nahrávky: 39. Karásek (Doubrava) – 13. Faltus (Pešava), 14. Pešava (Šafář, Faltus), 16. Faltejsek, 26. Faltejsek, 30. Faltus (Šafář), 35. Faltus (Lux, Šafář), 37. Gelo (Lux), 37. Pešava (Faltus, Mačátová), 38. Levý, 45. Bečka (Levý, Faltejsek)

V sobotu čekala na Letohrad dohrávka v Olomouci a podle očekávání si hosté odváželi hladkou výhru. V první periodě se nejprve hrála vyrovnanější hra, ve které jeleni vsítili jednu branku. V dalších částích se ale točilo vše kolem Letohradu, který vsítil dalších devět branek, o které se postaral především Filip Faltus, a to třemi přesnými zásahy. Domácí se v polovině druhé třetiny zmohli jen na čestný zásah, hosté si tak odváželi vysoké vítězství.

TJ Lokomotiva Česká Třebová — HBC Gladiators Olomouc 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Střely: 28:11 Vyloučení: 1:5 Využití přesilovek: 1:1 Oslabení: 0:0

Olomouc pak v neděli cestovala k dalšímu utkání s celkem z východních Čech. Tentokrát to byla Česká Třebová, jenž na domácí půdě chtěla pochopitelně brát všechny tři body. A velkým krokem k tomu nakročila už v první periodě, když se dostala do vedení. Po prostřední části pak už bylo rozhodnuto, jelikož na ukazateli svítil výsledek 6:1, který hosté v poslední části ještě o jednu číslici posunuli. Na více už jim ale nezbývaly síly.

SHC Opava — HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Střely: 18:27 Vyloučení: 4:4 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0 Rozhodčí: Volkán, Cícha

Pardubice se v sobotu vydaly na delší cestu do Opavy, odkud si nutně potřebovaly odvést plný počet bodů, aby si udržely naději na první místo v tabulce. Autosklo se dostalo po první třetině do vedení a střelecky se mu dařilo i nadále. Po prostřední části z toho tak bylo už dvoubrankové vedení, kterého se Východočeši drželi a už ho nepustili.

SK Hokejbal Letohrad — HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Střely: 47:25 Vyloučení: 2:2 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0 Diváků: 48 Rozhodčí: Diviš, Málek
Branky a nahrávky: 3. Faltus (Macháček), 8. Šafář (Levý, Lux), 8. Faltus (Macháček), 14. Faltus (Bečka), 17. Bečka (Faltejsek), 19. Levý, 20. Faltus, 25. Macháček (Vacek), 26. Bečka (Faltus), 40. Bogdány

Rozjetý Letohrad ze sobotního zápasu tentokrát přivítal na domácím hřišti pardubický Svítkov. A byla to znovu jednoznačná záležitost! Jeleni během tří třetin nasázeli do soupeřovi svatyně znovu deset branek a tentokrát ani jednu neinkasovali. Letohrad tak zažil skvělý víkend se skóre 20:1, což mu zajistilo skupinové vítězství po základní části!

NADSTAVBOVÁ ČÁST Extraligy staršího dorostu

HBC ALPIQ Kladno — HBC Hradec Králové 1988 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Střely: 19:16 Vyloučení: 6:5 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 2:0

Hradec Králové se v úvodním nadstavbovém utkání střetl s celkem z Kladna, kde se také odehrál první zápas této série. První třetině začala lépe pro piráty, kteří tak začali přesně podle představ. Po první třetině totiž vedli o dvě branky a měli tak duel velice dobře rozehraný. Kladno však ve druhé části dvakrát po hostujících chybách skórovalo ve vlastním oslabení a Hradec tak po další brance vedl už jen o gól. V závěrečné třetině však už své vedené uhájil a navíc vstřelil už definitivně rozhodující branku.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice — HBC Kovodemont Most 2:1ss (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Střely: 37:18 Vyloučení: 4:4 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0

To pardubické Autoskláře čekal na start celek z Mostu, který k prvnímu utkání zajížděl na východ Čech. Po první bezbrankové třetině se do vedení dostali domácí, kteří své hubené vedení drželi až do poslední periody. V té však skórovali už i hráči Kovodemontu a tento výsledek, i přes dvojnásobný počet domácích střeleckých pokusů, vydržel až do třetí sirény. Rozhodnout tak musely nájezdy, po kterých si vybojovali bonusový bod domácí hráči.