4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » MČR SŽ pokračovalo v dohrávce 1. kola, novou sezonu odstartoval i Přebor MŽ

Jana Nekolová, Jiří Kozel | 12.09.2016 18:26:29 | 1002x

MČR SŽ, Přebor MŽ – Starší žáci Letohradu v sobotu doma díky svému bojovnému výkonu vyhráli nad pardubickými Autoskláři, kteří s nimi hráli vyrovnanou partii až do konce zápasu. V kategorii MŽ však brali pro změnu v obou zápasech body hosté z Pardubic. Stejně jako v Hradci, kdy domácí zvítězili nad bojovným a houževnatým soupeřem se Svítkova, ale v MŽ se před ním musel v obou zápasech sklonit. Svitavští Sršni díky dodržováni domluvené taktiky a vysoké produktivitě svých hráčů zdolali vysokým skórem starší žáky přeloučských Jestřábů.

MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Trenérská premiéra a bojovné výkony jejich svěřenců přinesly v sobotu první výhru letohradským Jelenům, kteří doma hráli s pardubickými Autoskláři vyrovnanou partii až do konce zápasu. Svitavští Sršni díky dodržováni domluvené taktiky a vysoké produktivitě svých hráčů zdolali vysokým skórem přeloučské Jestřábi a Hradec, který se po dvou letech vrátil a to vítězně, doma porazil bojovného a houževnatého protivníka ze Svítkova.

SK Hokejbal Letohrad - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:3 (1:2,2:0,1:1)

Střely: 36:34, Vyloučení: 4:2, Přesilovky: 2:4, Vyúžití: 0:0, Oslabení: 0:0

Trenérská premiéra a bojovné výkony jejich svěřenců přinesly výhru letohradským Jelenům, kteří hráli s pardubickými Autoskláři vyrovnanou partii až do konce zápasu. „Naše trenérská premiéra na lavičce spolu s Davidem Janďourkem přinesla na úvod sezony hodně těžkého soupeře. Úvodní minuty jsme hráli dost nervózně a brzy prohrávali 0:2. Na tento nepříznivý stav jsme reagovali výměnou gólmanů. Do konce první třetiny se nám povedlo snížit na 1:2, druhá třetina byla o dost lepší a Pardubice jsme tlačili, co to šlo, ale kvůli naší špatné koncovce byl výsledek před třetí periodou pouze 3:2. Po sérii zmatků v našem obranném pásmu soupeř jednoduše srovnal na 3:3 a začínalo se od znovu. To nás ovšem nerozhodilo a energicky hrající Michal Macháček nám vystřelil výhru. Na závěr bych chtěl říct, že máme ještě co zlepšovat, ale pokud budeme předvádět i nadále takhle bojovné výkony, tak můžeme hrát vyrovnaně s každým," vysvětlil k zápasu trenér Letohradu Jakub Sudík.

TJ Sršni Svitavy - HC Jestřábi Přelouč B 15:0 (4:0,9:0,2:0)

Střely: 53:8, Vyloučení: 4:1, Přesilovky: 0:4, Vyúžití: 0:0, Oslabení: 0:0

Svitavští Sršni díky dodržováni domluvené taktiky a vysoké produktivitě svých hráčů zdolali vysokým skórem přeloučské Jestřábi. „Do prvního  mistrovského utkání v nové sezóně s novým formátem jednoho zápasu, jsme šli natěšeni a s chutí si pořádně zahrát. S Přeloučí jsme se loni přetahovali o konečné umístnění, proto jsem očekával vyrovnanou partii. Začátek byl nervózní a dělali jsme chyby. Vyloučení za více hráčů na hřišti a vzápětí zbytečné postrčení nás poslalo do tří. Celou přesilovku jsme přestáli bez újmy a následně otevřeli skóre. Od tohoto okamžiku jsme se srovnali a hráči začali dodržovat domluvenou taktiku. Nejvíce nás potěšil počet skórujících hráčů, ze dvou pětek, sedm různých střelců je paráda. V poslední třetině si prožil premiéru v brance SŽ malý Aleš Trnečka z přípravky.  Uznání patří i soupeři, který i přes velké horko a skóre, zápas nevypustil a svými výpady hrozil až do konce zápasu,“ shrnul průběh zápasu trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Přeloučští Jestřábi nestačili na svitavský uragán. „Domácí byli po celé utkání lepší, ale my se s nimi snažili držet krok. Bohužel ovšem rozhodl jejich uragán ve druhé třetině. Náš čestný úspěch přišel až se závěrečnou sirénou, a proto nebyl uznán. Pochvalu zaslouží Kubátová, na které je znát pravidelný trénink. Budeme bojovat dál,“ konstatoval vedoucí přeloučských Jestřábů Martin Šmíd.

Sestava Přelouče: Herman - Říha, Moravec F., Moravec M., Bittner - Moravcová, Pavlíček, Kubátová, Čára, Zbořil, Kratochvíl. Trenér: Tesák

HBC Hradec Králové 1988 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 7:2 (3:1,3:1,1:0)

Střely: 39:21, Vyloučení: 5:8, Přesilovky: 7:4, Vyúžití: 4:0, Oslabení: 0:1

Hradec se po dvou letech vrátil do a hned vítězně, když doma porazil bojovného a houževnatého protivníka ze Svítkova. „Po dvou letech jsme se opět přihlásili do soutěže Starších žáků a tak jsme nevěděli, co máme očekávat. V soutěži SŽ proběhla změna hracího času na 3x15, což jsme uvítali. Pro některé hráče to byla novinka, avšak někteří hráči byli z MD již zvyknutý. První ligový zápas nás čekal proti Svítkovu. Věděli jsme, že nám soupeř bude více než vyrovnaným a tak jsme se snažili kluky připravit co nejlépe. Svítkov byl velice bojovný a houževnatý protivník, který naší obraně zatápěl v mnoha směrech. Brankové manko se nám podařilo otevřít, kdy se nám podařila využit přesilovku. V brzké době jsme také inkasovali zásluhou Netolického. První třetina skončila za stavu 3:1. Ve druhém dějství se nám podařilo zvýšit na rozdíl o čtyři branky. Třetí perioda nepřinesla nic zajímavého pouze jednu branku z naší strany. S konečným výsledkem zápasu jsme byli spokojeni a první podzimní body zůstaly doma! Děkujeme soupeři za fair-play hru,“ komentoval průběh zápasu trenér Hradce Vratislav Novák.

Sestava Hradce: Baše – Budil - Dlouhý, Kubát, Telenský, Naar - Hruška, Kulhánek, Novák, Černý, Kutnar, Kynčl, Rakovský

Branky Hradce: Rakovský 3x, Novák 2x, Naar 2x

V nastávající sezóně již hrají starší zápas pouze jediný zápas, nikoliv dva jako to bylo doposud, onen zápas je ovšem dlouhý stejně jako u dospělých tzn. 3 x 15 minut. Hned na začátku bylo zřejmé, že favoritem zápasu budou urostlejší domácí, což se také potvrdilo. Na první gól jsme ještě dokázali odpovědět střelou Michaela Netolického, první třetina ale skončila 3:1 v náš neprospěch. Hradečtí hlavně využívali naší nedisciplinovanosti často v našem útočném pásmu a využívali přesilové hry. V podstatě stejný průběh a shodný výsledek měla i třetina druhá, kdy za záda domácího brankáře procedil míček opět Michael Netolický. Závěrečná třetina už neměla takové tempo. Domácí hrající v letním počasí jen z deseti hráči v poli znatelně polevili, což jsme ale nedokázali využít ke snížení stavu, naopak jsme ještě jeden míček ze své sítě lovili. Škoda zbytečných oslabení, zápas bychom nevyhráli, ale výsledek by byl určitě přijatelnější. „Soupeř byl jednoznačně lepší a chci mu k vítězství pogratulovat. I tak jsme s ním v některých fázích dokázali hrát vyrovnanou partii, což mne těší. Určitě nás srážela zbytečná oslabení, která nás stála síly. Zápas nám ukázal, na čem musíme do budoucna pracovat,“ zhodnotil zápas trenér Svítkova Vítězslav Gregor.

Sestava Svítkova: Šťovíček, Šídlo - Korbel, Hemžský, Brož, Ilich, Birta, Bukač, Lednová, Netolický, Malý, Bláha, Gregor, Drbal, Novotný,

Branky Svítkova:  Netolický (Gregor), Netolický (Bukač)

PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Tak to konečně začalo, asi tak by se dali shrnout úvodní myšlenky všech hráčů, kteří se postavili v sobotu na modrou čáru v kategorii mladších žáků.

SK Hokejbal Letohrad - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 0:16 (0:2,0:5,0:9)

Střely: 5:36, Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1, Vyúžití: 0:0, Oslabení: 0:0

SK Hokejbal Letohrad - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 1:9 (0:2,1:3,0:4)

Střely: 6:36, Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1, Vyúžití: 0:0, Oslabení: 0:0

Jeleni přišli díky ročníkové obměně o další hráče, ale opět neváhali a přihlásili kategorii mladších žáků, což je určitě sympatické. Ostatně v loňském ročníku začali pouť soutěží výsledky podobnými a na konci soutěže jim chyběli pouhé 2 body na třetí místo. Autosklo naopak ukázalo, že v letošní sezóně bude mít velice silný tým, to však budou muset potvrdit i v následujících utkáních.

Janoušková Iva (Letohrad):Mladší žáci Letohradu přes prázdniny dost citelně omladili a sobotní zápasy byly v kategorii mladších žáků premiérou hned pro pětici hráčů. Na úvod jsme dostali silného soupeře z Pardubic, hráči s Jelenem na hrudi, ale s mnohdy o více než hlavu vyššími protihráči srdnatě bojovali. Autoskláři projevili svou zkušenost a Jeleny přehráli vysokým skóre, přičemž ale nejvíce branek padalo v závěrečné třetině, kdy Letohradským docházely síly. I přes prohry ale trenéři kluky pochválili, je skutečně vidět, že je na čem stavět, co zlepšovat a koneckonců, jinak než hrou zkušenosti nesesbírají."

Kamaryt Miloš (Autosklo): „První letošní zápas musím hodnotit jenom pozitivně. V obou zápasech jsme od začátku diktovali tempo hry. Kluci hráli týmově, plnili pokyny, a s chutí si zastříleli.  Jsem rád, že to nebyl výkon jednoho, dvou hráčů, ale celého týmu. Kluci měli radost, že každý si připsal nějaký ten kanadský bod a neustále se povzbuzovali. I když to byly teprve první utkání v sezóně a nemáme ještě moc natrénováno, tak někdy jsme předvedli velmi pěkné akce. Nicméně trenér vždy vidí nějaké nedostatky, takže i my víme v čem se dále zlepšovat a na čem pracovat.“

HBC Hradec Králové 1988 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:7 (2:2,0:2,0:3)

Střely: 17:23, Vyloučení: 2:3, Přesilovky: 2:2, Vyúžití: 1:0, Oslabení: 0:1

HBC Hradec Králové 1988 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3:8 (3:0,0:5,0:3)

Střely: 27:48, Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:1, Vyúžití: 1:0, Oslabení: 0:0

V Hradci Králové se potkal obhájce loňského prvenství ze Svítkova s domácími Piráty. Svítkov zdá se i v letošní sezóně bude mít velice dobře připravený tým a odvezl si všech 6 bodů.

Vlašič Leoš (Svítkov): „Oba zápasy se hrály ve svižném tempu, skvělém nasazení a bez zbytečných faulů. Hráči Svítkova se rozkoukávali a zvykali si na nový trenérský tandem. Oba týmy šly do zápasů s odhodláním. Zápasy byly herně vyrovnané, i když konečné výsledky tomu neodpovídají. Chci pochválit kluky za týmovou hru.“

Sestava Svítkova: Pospíšil (1), Procházka (2) - Malý (1), Gregor (1), Novotný (1), Bláha (2), Drbal (2), Kňava, Seidl, Vlašič J., Vlašič L., Korec L., Synek, Král, Shejbal, Janíček, Drozd, Nadrchal

Branky Svítkova (1. zápas):  Nadrchal (Seidl), Shejbal (Novotný), Shejbal, Král (Seidl), Kňava, Janíček (Shejbal), Nadrchal

Branky Svítkova (2. zápas):  Bláha (Korec), Kňava (Vlašič L.), Korec L. (Bláha), Shejbal (Vlašič L.), Vlašič L., (Shejbal), Král (Seidl), Bláha (Korec), Bláha (Korec)